Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/557 anonim ***** válasza:
0%

Felvetés:


Hogy mi a bajom azzal, hogy 255 helyen kicserélte a Társulat Jehovára az Úr vagy az Isten szavakat, annak ellenére, hogy "szerintünk" az ószövetség Jehovája az az újszövetség Krisztusa? Hát csak az, kedves barátom, hogy ez csalás, és hamisítás. 

Hogy nincsen mivel alátámasztani. 

Hogy ez emberek tanítása. 

Hogy megváltoztattátok Isten Szavát, a Bibliát. És nem átalkodtok a ti kókány hamisítványotokat szintén Bibliának nevezni, és szintén Isten Szavának hívni. És nem átalkodtok ártatlan képpel, szépen felöltözve házról-házra terjeszteni ezt a mérget! Ebbe ugyanis bele fogtok halni, kedves barátom. És azok is, akik elfogadják tőletek a mérgező Istenkáromló hazug kiadványaitokat, és a hamis Bibliátokat. Mert te nem mész be Isten Országába, ha nem bánod meg a bűneidet, de aki szeretne bemenni, még azt sem engeded! 


Mégis hogy gondoltad? Hamis Bibliából tanultál. Miféle ismereteid lehetnek neked? Hamisak, vagy korrektek? Nagyon bátor ember vagy, ha a társulati ismereteiddel ideálltál verni itt a mellkasodat, és közben már egy hete nem tudod megadni ennek az ismeretnek az alapját, hogy miről fordítottátok. 


Válasz:


Áldás, békesség barátom az egész érvrendszered erősen szubjektív és az érzelmek irányítják. Ezért ezt a megjegyzésedet figyelmen kívül hagyom.


Szóval, ahelyett, hogy sértő megjegyzéseket teszel, erre a KÉRDÉSRE VÁLASZOLJ:


Máté 26:63 Jézus pedig hallgat vala. És felelvén a főpap, monda neki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-e a Krisztus, az Istennek Fia? 


(Titusz 1:2) 2 az örök élet reménysége alapján, amelyet Isten, aki nem hazudhat, hosszú-hosszú idők előtt megígért, 


Ha Jézus azonos Jehovával, akkor a főpap előtt, miért nem azonosította magát mint mindenható Isten és miért nem azt mondta: én nem a Krisztus vagyok, hanem a Jehova?


Mivel, ha ő az Isten, akkor nem hazudhat. 

2012. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/557 anonim ***** válasza:
94%

"...Ezért ezt a megjegyzésedet figyelmen kívül hagyom."


Erről csak ennyi jut eszembe:


"De nem akarák meghallani... és bedugák füleiket, hogy ne halljanak. Szívöket is megkeményíték... És igen felgerjedt vala a Seregeknek Ura." Zak 7:11-12


Üdv.

Tamás

2012. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/557 anonim ***** válasza:
17%

Felvetés:



„Hogy megváltoztattátok Isten Szavát, a Bibliát. És nem átalkodtok a ti kókány hamisítványotokat szintén Bibliának nevezni, és szintén Isten Szavának hívni.”



Válasz:


Én az eddigi bibliafordítók elavult és alapjaiban véve helytelen dogmatikus felfogásával úgy a Biblia, valamint édes magyar nyelvünk iránt való szeretetből, az evangéliom hitélet megújhodása érdekében szakítva, a betű helyett a Lelket szólattattam meg, vagyis arra törekedtem, hogy a Szent Írásnak ne a szavait, hanem a gondolatait fejezzem ki híven, világsan, szabatosan, magyarosan, szóval hogy a magyar nép kezébe valóban hű, magyaros s érthető Uj Testamentomot adjak, mert - mint Pál mondja - "A betű öl, a Lélek pedig éltet." (2.Kor. 3,6) s mi élni akarunk S tettem azt annyival is inkább, mert meggyőződésem szerint a Szent Lélek nemcsak héberül, görögül, hanem magyarul is tud, csak engedjük szólni s mert szerintem a magyarnál szebb, logikusabb, szabatosabb, festőibb s erőteljesebb, zengzetesebb és jellegzetesebb nyelv nincs a világon."(Dr. Masznyik Endre, Az olvasónak, Ercsi, 1925. szept. 24.)


Az hogy az ÚV. A Jn 8:58-ban ezt a görög szó szerkezetet így adja vissza az ezen elv alapján teszi. Idézem Dr. Masznyik Endre gondolatát: “vagyis arra törekedtem, hogy a Szent Írásnak ne a szavait, hanem a gondolatait fejezzem ki híven,” és a Jn 8:58-ban a gondolat az pontosan az, hogy Jézus már létezett Ábrahám előtt.


Ezen idok alapján van ott az, ami neked nem tetszik, egyáltalán nincs megváltoztatva, hanem az eredeti gondolatot állítja helyre.



Gyakran elhangzik az állítás, miszerint Jézus az isteni névre utal, amikor kimondja, a János evengélium 5:8-ban hogy "én vagyok". A görög szövegben ugyanaz a szerkezet fordul elő a Jn.9:9-es versben is, néhány verssel később.


Ján 9:9 Némelyek azt mondák, hogy: Ez az; mások pedig, hogy: Hasonlít hozzá. Ő azt mondá, hogy: Én vagyok [az].


Az "az" nem található az eredeti szövegben, a fordítók által adattak a különböző fordításokhoz. A vak ember azt mondja "én vagyok", éppúgy ahogyan ezt Jézus is mondta a Jn.8:58-as versben. Ha azt állítjuk, hogy az a tény, hogy Jézus kijelentette, hogy "én vagyok" bizonyítja, hogy ő valóságos Isten , akkor arra a következtetésre kell jutnunk, hogy a vak ember szintén valóságos Isten. Gondolom azt azért NEM ÁLLÍTOD, hogy a vak ember is Isten.


Lássuk a görög szöveget:


Ján 8:58 WHNU ειπεν αυτοις ιησους αμην αμην λεγω υμιν πριν αβρααμ γενεσθαι εγω ειμι

eipen autoisz iészúsz amén amén legó ümin prin abraam geneszthai egó eimi



Ján 9:9 WHNU αλλοι ελεγον οτι ουτος εστιν αλλοι ελεγον ουχι αλλα ομοιος αυτω εστιν εκεινος ελεγεν οτι εγω ειμι

alloi elegon oti útosz esztin alloi elegon úkhi alla omoiosz autó esztin ekeinosz elegen oti egó eimi


Mind a két vesben az εγω ειμι (egó eimi ) szószerkezet alkotja a mondatot.


Azonkívül a 2Mózes 3:14-ben - אהיה אשׁר אהיה - ehəjeh 'ăšer 'ehəjeh szerepel, ami egyáltalán nem azt jelenti hogy: ÉN VAGYOK.

2012. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/557 anonim ***** válasza:
94%

„Áldás, békesség barátom az egész érvrendszered erősen szubjektív és az érzelmek irányítják. Ezért ezt a megjegyzésedet figyelmen kívül hagyom.


Szóval, ahelyett, hogy sértő megjegyzéseket teszel, erre a KÉRDÉSRE VÁLASZOLJ:


Máté 26:63 Jézus pedig hallgat vala. És felelvén a főpap, monda neki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-e a Krisztus, az Istennek Fia?”


Kedves Pergamon!


Jézus kettős természetű. Ő teljesen ember, és teljesen Isten. Ha megfigyeled, a válaszait akkor azt látod, hogy vagy az egyik, vagy a másik természete alapján adja azokat, de konkrétan szinte sohasem utal rá ő, vagy az író, hogy hogyan kell értelmezni azokat a válaszokat. Ez nem véletlenül van így. Próbáld meg elképzelni, mi lett volna, ha a testté lett Isten teljesen egyértelműen azonosítja magát. Ha egy az egyben bemutatkozik. Mit gondolsz, mi szükség lenne akkor hitre? Hiszen akkor nem hit, hanem tudás által nyernénk megmentést. A Szentírás viszont kimondja, hogy az igaz ember hitből él. (Róma 1:17) Ti, Jehova Tanúi azt gondoljátok, hogy elég mindent tudni. A kiadványaitok ennek megfelelően olyan hamis illúziót keltenek bennetek, hogy mindent tudtok is. Bibliakutatói gyökerekkel kápráztatnak el benneteket, és szóról-szóra leírták nektek, hogy hogyan kell értelmezni a Jelenések könyvét, ami a legnehezebben értelmezhető témák egyikét karolja fel. A Szentírás ezzel szemben nem hordoz magában mindent, ami a teljes tudáshoz kell, mert most tükör által, homályosan látunk (1 Korintusz 13:12). Mert töredékes az ismeretünk, és töredékes a prófétálásunk. (1 Korintusz 13:10)

De ugyanakkor azt se gondold, hogy egyáltalán nem mutatkozott be. Az Isten Fia rang vele kapcsolatban magát az Istenséget jelöli. Erre nem egy Rá vonatkozó különleges görög nyelvtani szabály utal. Ilyen nincs. A cselekedetei, az örökkévalósága, a nem-teremtett léte, a mindenre kiterjedő hatalma, és az Isten neve, amely neki adatott. Ezek utalnak az Ő Istenségére.

Jézus pontosan annyira mutatkozott be, amely tudás ahhoz elegendő, hogy azt a tudást a Szentlélek megáldó és megszentelő közössége révén végre megértésre használd. Nem mindenkié még az a töredékes tudás sem. Fontos, hogy olvassuk a Szentírást, de kell a Szentlélek megvilágosító munkája is bennünk, amely által befogadtatunk Krisztus testébe, az egyetemes anyaszentegyházba.

Ne gondold, hogy mindenki megérti Krisztus beszédeit, aki csak hallotta, vagy napjainkban olvassa. Szükséges ismerni ezeket a beszédeket, mert az életet jelentik számunkra, a számodra is. De csak akkor, ha a Szentlélek Istent engeded benned hatni. Ha meg tudod magad annyira üresíteni, hogy legyen hely Istennek benned. Minden emberben eredendően van egy Isten alakú űr. Sokan ezt teletömik szerencsejátékkal, horoszkóppal, önzéssel, szexuális kicsapongással, egoizmussal, saját magukkal. Ezeknek az embereknek előbb meg kell üresíteni magukat, hogy helyet készítsenek Istennek önmagukban. Csak ez után érhetnek be Krisztus szavai őbennük, egyébként nem. „Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó (A Szentlélek) nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok. És amikor eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság, és mi az ítélet. A BŰN AZ, HOGY NEM HISZTEK ÉNBENNEM; az igazság az, hogy én az Atyához megyek, és többé nem láttok engem; az ítélet pedig az, hogy e világ fejedelme megítéltetett. MÉG SOK MINDENT KELLENE ELMONDANOM NEKTEK, DE MOST NEM TUDJÁTOK ELVISELNI: AMIKOR AZONBAN ELJÖN Ő, AZ IGAZSÁG LELKE, ELVEZET TITEKET A TELJES IGAZSÁGRA; MERT NEM ÖNMAGÁTÓL SZÓL, HANEM AZOKAT MONDJA, AMIKET HALL, ÉS AZ ELJÖVENDŐ DOLGOKAT IS KIJELENTI NEKTEK. Ő ENGEM FOG DICSŐÍTENI, MERT AZ ENYÉMBŐL MERÍT, ÉS AZT JELENTI KI NEKTEK. „

Tehát, aki igazából igazságra vezet minket, az nincsen benne a Bibliában, hanem utal rá a Biblia, hogy el fog jönni.

És mit fog tenni, ha eljött? Nos, megvilágosít bennünket, fokozatosan, mindenkit a maga képessége szerint, mert a Lélek mindenkit megvizsgál, még magát Istent is. „A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő tanít majd meg titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek.” (János 14:26)

És ki küldi a Lelket? Nos, „…ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.” Mondja Jézus. És, „A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya”. Akkor most ki is? A Fiú? Vagy az Atya? Nem lehet hogy a kettő mégis csak egy?

És mit fog mondani? Nos, „… nem önmagától szól, hanem ….. az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek.” Mondta Jézus. Node tudjuk, hogy a Szentlélek az Isten igazságát szólja. Akkor most kiét? A Fiúét? Istenét? Vagy a Fiú esetleg tényleg Isten?

És hogyan jelentheti ki, amit a Fiú szólt? És hogyan vizsgálja Istent? Nos, úgy, hogy folyamatosan jelen volt, mert máskülönben honnan tudná, mit szólt a Fiú. Akkor most hogy van ez? Amikor még nem küldték el, ő már akkor tudta, hogy miket szólt itt a földön a Fiú? Ezek szerint a Lélek mindenütt jelen lévő, és mindenható? Nemde talán a Lélek Isten?


Barátom!

Több szerénységet!

Üdv. Névtelenül, Áldás, Békesség!

2012. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/557 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Pergamon!


De akkor hogy lehet, hogy a Fiú nem tudta azt a napot, és azt az órát? Csak az Atya? Kérdezed te mindjárt, de megspórolom neked a kérdést, és feltettem helyetted.


"Azt a napot viszont, vagy azt az órát senki nem tudja: sem az ég angyalai, sem a Fiú, hanem csak az Atya egyedül." (Máté 24:36)



"A probléma alapvetően abból adódik, hogy Jézus Krisztusnak kettős természete van: Ő valóságos Isten és valóságos ember is. Ezt már önmagában nehéz elfogadni, még nehezebb megérteni.


Az Atya, a Fiú és a Szentlélek oszthatatlanul egy Isten, egy lényeggel, egy természettel és egyetlen isteni öntudattal. Tehát, amit az Atya tud, azt tudja a Fiú és a Szentlélek is, mert nincs háromféle tudásról szó. Amikor a Fiú emberré lett, emberi testben született meg, akkor Ő, mint ember adta nekünk a kinyilatkoztatást. Őbenne az isteni és az emberi természet nincs összekeveredve. Tehát ezért volt teljességgel emberi. Emberi volt a születése, növekedése, éhsége, szomjúsága, öröme és szomorúsága, vagy éppen fizikai fájdalma. Amikor természetfölötti hatalmát látjuk, akkor az mind megváltói küldetésével volt kapcsolatban. Ezért voltak annak határai. A világ végének pontos idejének kijelentése nem tartozott az ő megváltói munkájához, így azt emberként nem is tudta.


Más szavakkal azt is mondhatjuk: azzal, hogy Jézus emberré lett, korlátozva lett az Ő tudása és hatalma szorosan a megváltás elvégzésére. Ezért nem oldott meg minden problémát, nem gyógyított meg minden betegséget, és nem támasztott fel minden halottat.


A világvégéről csak annyit kell tudnunk, amennyi elég ahhoz, hogy állandó készenlétben legyünk. Valójában – gondoljunk bele – ha az ember tudhatná, mikor jön el a vég, vajon nem a határtalan visszaélésre adna az lehetőséget?"


/Dr. Jakubinyi György katolikus írásmagyarázó gondolatai alpján./



Üdv, Névtelenül.

Áldás, Békesség!

2012. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/557 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Pergamon!


De hogyhogy korlátozva lett az Ő tudása és hatalma, ha ő Isten? Kérdeznéd te, de én megspórolom neked a kérdést, és feltettem helyetted.


"Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel,hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. " (Fil 2:5-8)


Különösen ajánlanám figyelmedbe Pál ezen Jézusra vonatkozó szavait: "Krisztus Jézus...egyenlő Istennel"


Üdv, Névtelenül.

Áldás, Békesség!

2012. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/557 anonim ***** válasza:
0%

"Azt a napot viszont, vagy azt az órát senki nem tudja: sem az ég angyalai, sem a Fiú, hanem csak az Atya egyedül." (Máté 24:36)


Kedves Névtelenül!

Akkor azt mond meg nekem, hogy a szent szellem miért nem tudta azt - hiszen te magad állítod, hogy az mindazt tudja, amit az Atya?


A baj az a válaszaiddal, hogy amit a Tanú itt ajánlott válaszként, azt teljes mértékben figyelmen kívül hagyod és elmesélsz egy kitalált filozófiát körítésnek. Ez nem párbeszéd, hanem elbeszélés egymás mellett!


""

2012. jan. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/557 anonim ***** válasza:
4%

Felvetés:


„Jézus kettős természetű. Ő teljesen ember, és teljesen Isten. Ha megfigyeled, a válaszait akkor azt látod, hogy vagy az egyik, vagy a másik természete alapján adja azokat, de konkrétan szinte sohasem utal rá ő, vagy az író, hogy hogyan kell értelmezni azokat a válaszokat”


Kedves barátom ez itt egy emberi filozófia, a háromság dogmája, amely így próbálja feloldani azt az ellentmondást, amely ezt a tanítást jellemzi. Mert a Szentírás leleplezi ezt a eretnek hazugságot, ezért szükségeltetik az ilyen logikai bűvészkedés bevetése.


Fil 2:5 - 2:7 (Budai)


(5) Ugyanazt az érzületet tanúsítsátok egymás iránt, mint amely Jézus Krisztusban is volt. (6) Ő jóllehet isteni formában (isteni minőségű életet) élt, nem tekintette tőle el nem ragadható birtokának azt, hogy ő Istennel egyenlő, (7) hanem megüresítette magát, szolgai formát vett föl. Hasonlóvá lett az emberekhez,


Mert amikor megüresítette magát, akkor ő, az isteni minőségű életről lemondott és emberré lett, vagyis az NEM IGAZ (ami nem igaz az hazugság) , hogy “Ő TELJESEN EMBER ÉS TELJESEN ISTEN”, mert mikor embernek született, akkor Ő ember volt. Ez a kijelentés egy filozófia. Ezt a görög szót εκενωθησαν fordítja a megüresíteni magyar szóval. A Septuagintában ezen a két igehelyen található meg. A Jer 14, 2 és a Jer 15, 9-ben, amit a magyar fordítók ezen szavakkal adnak vissza.

Jer 15,9 Ellankad (Kat.ford), elsenyved (Károli), elfogyatkozik (Aranyos ), Jer 14,2 - ben, elromolnak Károli), hervadoznak (Káldi).


Vagyis ez azt bizonyítja, hogy mikor megüresítette magát, akkor elfogyatkozott az isteni természetére vonatkoztatva és mint ember lett itt a földön. Pont ez a váltságnak a lényege, mert Ádámi létezést kellett kiegyenlíteni.


Ahogyan az emberek testiek, úgy Krisztusnak is testi életet kellett magára venni.

Zsid 2:14 ( Csia ) Miután a gyermekekkel a vér és hús közösségébe lépett, neki is hasonlóképpen részt kellett kapnia a húsból és vérből, hogy a halálon át hatástalanná tehesse azt, aki uralkodik, a vádlót, “Ezért tartozott mindenben hasonlóvá válni a testvérekhez, hogy könyörülő és Isten felé végzett szolgálatban hűséges főpap lehessen, hogy így engesztelést szerezzen a nép vétkeiért“. Zsid 2:17 Csia . Amikor Krisztus emberként élt, minden tekintetben olyan volt, mint a többi ember (kivéve a bűnt).


„De Krisztus testi formájában ott élt az istenség (theotetosz) egész teljessége, vagyis az Isten lényege (Kol. 2:9), viszont ez a tulajdonság nem jelenti azt, hogy Vele egyenlő, hiszen pontosan ennek az isteni természetnek a teljességét öltik magukra a választottak is (Kol. 2:10), amivel egylényegűek és egyek lesznek Istennel, ahogy Krisztus is egy Istennel (Jn. 17:11,22), de soha nem egyenlőek az Atyával (Jn.10:29). Krisztus isteni természete, így isteni mivolta egy megalapozott tény, de abban a formában, ahogy Isten teljessége töltötte be, és ami által egy Istennel.



Felvetés.


„De ugyanakkor azt se gondold, hogy egyáltalán nem mutatkozott be. Az Isten Fia rang vele kapcsolatban magát az Istenséget jelöli. Erre nem egy Rá vonatkozó különleges görög nyelvtani szabály utal. Ilyen nincs. A cselekedetei, az örökkévalósága, a nem-teremtett léte, a mindenre kiterjedő hatalma, és az Isten neve, amely neki adatott. Ezek utalnak az Ő Istenségére„. 


Válasz:


Máté 16:14 - 16:17


14 Ők pedig mondának: Némelyek Keresztelő Jánosnak, mások Illésnek; némelyek pedig Jeremiásnak, vagy egynek a próféták közül.

15 Monda nekik: Ti pedig kinek mondotok engem?

16 Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

17 És felelvén Jézus, monda neki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg neked, hanem az én mennyei Atyám.


Miért volt hát a „te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia" kijelentés annyira jelentőségteljes kijelentés? A tanítványok bizonyára tisztában voltak, azzal, hogy Ő hogyan született és milyen próféciák támaszjak ezt alá. A tanítványok olyan emberek voltak, akiknek az ismerete az ószövetségi írásokon alapult, azon nőttek fel, és mindent az abban leírtak szerint értelmeztek. Ekkor még nem jöttek létre az újszövetségi iratok és az a keresztény koncepció, amely szerint a választottak is az Isten fiaivá válnak.


Ján 10:24 Körülvevék azért őt a zsidók, és mondának neki: Meddig tartasz még bizonytalanságban bennünket? Ha te vagy a Krisztus, mondd meg nékünk nyilván!

Ján 10:36 Arról mondjátok-e ti, akit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!


Isten fia megnevezés többet jelentett nekik, mint Ádám gyermekeinek lenni (Luk. 3:38). Ezzel a kijelentéssel Krisztus azt mondta, hogy a mennyei seregek közül jött el az emberek közé, és ezt a zsidók is így értették. Ezért is tűnt számukra káromlásnak az, amikor Ιησου̑ς (iészúsz)

(Jehósua = "az YHVH a szabadulás, a menekülés, az üdvösség" Thayer Görög lexikon)) magát az Isten fiának nevezte. Számukra ez azt jelentette, hogy egy ember magát az atyáik Istenével, a YHVH tette egyenlővé.


Az Isten fia kifejezés tehát sokkal nagyobb jelentőségű, mint egy felületes Bibliaolvasáskor az gondolnánk. Ugyanis ez valójában azt jelentette a zsidóknak, hogy a mennyei seregek közül, az Isten fiai közül jött el egy lény, és született meg emberi testben. És ez a hatalmas lény nem szabadította meg őket Róma igájából, ahogy várták, hanem azt tanította nekik, hogy térjenek meg bűneiktől, és azzal egy nagyobb rabságból szabadulnak meg, mint amit a rómaiak rájuk vetettek – a haláltól. Ez több, mint sértő volt a zsidó vallási vezetőknek, és ezért meg akarták ölni. Megtagadták a bűntől való szellemi megtérést, holott a legnagyobb próféta állt előttük, aki valaha élt. Ezért lesz kedvezőbb bírálata Szodomának és Ninivének az ítéletre való feltámadásban, mint a zsidók e nemzedékének (Mát. 11:20-24; 12:41).


Amikor Jézus azt mondta a zsidóknak, hogy Ő az Isten fia, azoknak az ezt jelentette: „Én vagyok YHVH elohim, a seregek YHVH-jának a fia, egy elohim lény, emberi testben megszületve." Az akkori zsidók egyes-egyedül csak a mennyei seregekre vonatkozóan ismerték és használták az Isten fia kifejezést, ezért váltotta ki náluk az ellenséges hatást. Elohim lény vagyis egy isteni természetű lény, de nem maga a TEREMTŐ ISTEN, aki a YHVH, Jehova, Jahve, vagyis a háromság dogma nem állja meg a helyét a ha vizsgálódás alá vetjük.

2012. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/557 anonim ***** válasza:
92%

""Azt a napot viszont, vagy azt az órát senki nem tudja: sem az ég angyalai, sem a Fiú, hanem csak az Atya egyedül." (Máté 24:36)


Kedves Névtelenül!

Akkor azt mond meg nekem, hogy a szent szellem miért nem tudta azt - hiszen te magad állítod, hogy az mindazt tudja, amit az Atya?"



Kedves valaki!



Nem arról van szó, hogy a Szentlélek tudta-e. Természetesen tudta, és ma is tudja.

Arról van szó, hogy ha elmondta volna, akkor az segítette volna, hátráltatta volna, vagy egyenesen megakadályozta volna Krisztus megváltói munkáját?

Én személy szerint hiszem, hogy egyenesen megakadályozta volna, mert kiiktatta volna a hit "intézményét".

Ha a szervezetedben van egy kártékony baktérium, amely antibiotikumos kezeléssel kiirtható, akkor te addig "hiszed" hogy a baktérium ki fog pusztulni a testedből, amíg a kúra utáni véreredmény ezt világosan ki nem jelenti. Onnantól már nem kell hinned, mert egyenesen közölte veled az orvos, hogy eltűnt. Onnantól már tudsz, nem hiszel. De a Szentírás sok helyen világosan közli, hogy hinnünk kell az üdvösségben, mert tudni nem elég, és nincs is elegendő információ a tudáshoz.

Nem közölhette a dátumot Isten, és nem is közölheti. Soha nem fogjuk megtudni, csak ha itt lesz. Ezért biztos, hogy hamis a Társulatotok, mert nem innen közelíti meg az evangéliumot, és folyamatosan dátumokat határoz meg.

Nem közölhette a dátumot Krisztus, de nem is hazudhatott. Ezért mondta, hogy a Fiú nem tudhatja. A kettős természete az, ami miatt ezt az elegáns választ adhatta.


De, ne ijedj meg, nem áll szándékomban erről hosszasan beszélgetni, már így is túl sok időt töltöttem itt veletek.


Én most elbúcsúzok ettől a témától, és (remélem csak ideiglenesen) tőled is. Engedd meg, hogy a "Mindenkinek Jehova Tanúiról" blog egyik általam kedvelt hozzászólójától idézzek, és ezzel az idézettel búcsúzzak el.

A hozzászóló álneve: Metanoia.

Remélem, nem haragszik meg, amiért nem kérdeztem meg előtte.


Metanoia:

"Tudod kedves Magyarázó (Egy kedves Tanú a blogról), mi már voltunk a túlparton is /nem kevés ideig/ és most, hogy

megismerhettük Krisztust, valóban szabadokká váltunk. Minden vágyunk az, hogy minél többen kijöhessetek a világosságra.

Hogy a Biblia kinyílhasson számotokra teljes valóságában és szépségében.

Hogy ne Armageddont várjátok rettegve, hanem a dicsőséges Jézus Krisztust,

akitől nem kell félnetek.

Hogy lehulljon minden állmosoly, hogy le lehessen tenni a zöld szemüveget amivel

szalmát kellett ennetek.

Hogy zöld legelőn, friss forrásvizetek legyen.

Hogy beteljen az örömötök a Krisztusban.

Hogy az Isten Szent Lelke szabadon áramolhasson.


Igazán csak egy extanú érti/értheti meg JT-it.


Nem véletlen, hogy JT. vezetősége a leginkább a „hitehagyottaktól” tiltja tagjait.


Kersztény gyülekezetekben, akik korábban alkoholisták, drogosok, sátánisták

börtönviselt emberek voltak, a leginkább tudnak szolgálni azok felé, akik még mindig rabjai ezeknek a szenvedélyknek. Mert tudják, hogy honnan szabadította ki őket az isteni kegyelem. És elhívást kapnak Istentől,

hogy segítsenek a megkötözött embereknek.

Egy lelkésznek, aki drogosok felé szolgált, egy fiú azt mondta, neked fogalmad sincs milyen az amikor valaki drogfüggő, erre a lelkész felhúzta karján a pulóverjét és megmutatta a sok tű nyomát.


Szóval szeretetből, együttérzésből, elhívásból töltünk el itt órákat, és imáinkban hordozunk benneteket kedves tanúk, mert a szívünk

szakad meg értetek."


Kedves Tanúk! Valóban, a szívünk szakad meg értetek!


Mindenkinek Jehova Tanúiról.


[link]


Itt megtalálhatjátok azokat a válaszokat.

Várunk benneteket szeretettel.

Név nélkül is.

Segítünk.

Veletek érzünk.

Válaszolunk.

Együtt gondolkodunk.

Én ide már nem írok ebben a témában.

Isten áldjon minden kedves olvasót!



Üdv, Névtelenül.

Áldás, Békesség!

2012. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/557 anonim ***** válasza:
70%
Ős szüleink legyőzhették volna Sátán hazugságait. Akkor is, és azóta is tökéletes védelmet kínált és kínál Isten beszéde. Ez mindenkor az egyetlen fegyver a rossz felismerésére és teljes legyőzésére. Jézus Krisztus is azzal győzte le az Ellenség minden kísértését földi életében, hogy azokat egybevetette a Biblia kijelentéseivel. Sátánnak adott visszautasító válaszai mindig így kezdődtek: "Meg van írva". Példája azt mutatja, hogy a hazugság átlátható és legyőzhető a Biblia igéi által.
2012. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!