Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
 261/557 A kérdező kommentje:

"Ezzel szerinted ki lehet bújni a válaszok elől? Nem mindegy neked, hogy ki kérdez tőled? Ha felmerülnek kínos kérdések, be kell söpörni a szőnyeg alá?"


Nem mindegy, hogy ki kérdez, mert vannak akik nem becsületesen gondolkodnak, nem a Szentírás talaján állnak, hanem a szent szellem híján ostoba kérdéseket tesznek fel, időnként ömlesztik magukból az értelmetlen és kötözködő kérdéseket. Ugyanezek egyoldalúan ítélnek meg dolgokat,pl. ha egy tanú mond valakiről valamit (kritikát), azt a fejéhez vágják, de ha ugyanezt azok közül mondja valaki, aki támadja Jehova tanúit, akkor azt a kritikát helyénvalónak tartják, azon nem akadnak föl.


Nem válaszolok olyanoknak, akik Jehova tanúi ellen lejáratási propagandát folytatnak és ecélból weboldalt hoznak létre, ahol semmi más nem található, mint primitív pocskondiázás, hibakeresés, nyílt és erőszakos támadás, lejáratási és befeketítési célból.


Itt is van egy ilyen dilettáns mitugrász, aki pl. felhozta, hogy magát a Társulat Vezető testületnek hívja. Megválaszoltam az ostoba felvetését, de van még neki száz ugyanilyen kaliberű, ráadásul nem átall fenyegetni, hogy majd megmondja a véneknek, hogy ővele szóba állunk.


Világos a szándéka, hogy kárt okozzon ott ahol csak tud, de majd megkapja Istentől a jutalmát, mert Isten az, aki megigazít vagy elítél (Róma 8:33), nem az ilyen pökhendi alattomos alakok.


Azoknak sem válaszolok, akikről kitudódik, hogy megbuktak hamis érveléseikben, és továbbra is itt gubbasztanak és tovább lefetyelnek, szaporítják a szót feleslegesen, hogy eltereljék magukról a figyelmet és igyekszenek okosan érvelőknek feltűnni.


Egy kérdés megmutatja, hogy milyen indíték van mögötte, és ez el is dönti, hogy méltó-e a válaszra, vagy sem. Méltatlan emberek álkérdéseinek megválaszolására nem pocsékolom az időmet.


Nincsenek kínos kérdések, hanem vannak személyek, akik (a szememben) méltatlanokká lettek arra, hogy választ kapjanak felvetett ostobaságaikra, mivelhogy a korábban korrektül megválaszolt kérdéseikkel sem tudtak mit kezdeni, hanem félrelökték azokat.

2012. jan. 15. 23:37
 262/557 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező! (válaszoló)


Nekem írtad a földre eséssel kapcsolatos írásod. Attól, hogy felteszel néhány kérdést, ne várd el, hogy mindjárt szakdolgozatot fogok belőle írni, úgy, hogy ide bemásolok neked mindent.


Először is, ha állítasz valamit, akkor légy szíves és te bizonyítsd. Ne engem iskoláztass, aztán meg írod, hogy nem válaszolsz.


Ha az egyszerű fordítás ennyire jó, akkor miért nem használod csak azt? Nekem elegendő egyetlen fordítás is arra, hogy érveljek, és abból idézzek. Az egyszerű fordítás azonban túlzottan "egyszerűsít" így a kifejezések kapcsán nem pontos.


A karizmatikus egyházak tanításaiban a földre-esés nem központi jellegű, az pedig végképp nincs leírva, és megfogalmazva, sem tanítva, hogy ennek arccal felfelé, vagy lefelé, előre-vagy hátra kellene történnie. Először tehát, mielőtt elméletek gyártásába kezdenél ezt kellene ismerni, t.i., hogy mi az erről szóló tanítás.


A Biblia pedig ír a földreesésről, amit eleddig három hozzászólásban sem sikerült elismerned. Engem azonban megróttál, hogy egyoldalúan nyilatkozom....


Értem én. Ha ténylegesen érdekel a Biblia tanítása, és az üdvösség, akkor írj, szívesen segítek.


Addig pedig megfogadom Pál tanítását, aki Rólad, Rólatok prófétált a Timóteushoz írt 2. levelében a 3. fejezetben:

"5 Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld. 6 Mert ezek közül valók azok, a kik betolakodnak a házakba"


Melyik vallás követői is járnak házról házra? Akik mellesleg Isten természetfeletti erejét is tagadják, de külsőre utánozzák a kereszténységet?


Végezetül egy vers az egyszerű fordításból:


"Most pedig az igaz Istenben élünk, fia, Jézus Krisztus által. Igen, ő az igaz Isten és az örök

élet."

2012. jan. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/557 anonim ***** válasza:
19%

Karizmatikus hitvédő felvetése:


„A karizmatikus egyházak tanításaiban a földre-esés nem központi jellegű, az pedig végképp nincs leírva, és megfogalmazva, sem tanítva, hogy ennek arccal felfelé, vagy lefelé, előre-vagy hátra kellene történnie. Először tehát, mielőtt elméletek gyártásába kezdenél ezt kellene ismerni, t.i., hogy mi az erről szóló tanítás”. 


Válasz:


Csak a probléma az az, hogy az Istennek bemutatott szellemi áldozatnak hibátlannak kell lennie, mert Isten csak abban az esetben fogadja el az áldozatot. Márpedig ezen írások fényében a ti áldozati felajánlásotok hibás és fogyatékos.



(Máté 7:22-23 NW) . . .Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


FIGYELD MEG A GÖRÖG SZÖVEGET:


Máté 7:22 WHNU πολλοι ερουσιν μοι εν εκεινη τη ημερα κυριε κυριε ου τω σω ονοματι επροφητευσαμεν και τω σω ονοματι δαιμονια εξεβαλομεν και τω σω ονοματι δυναμεις πολλας εποιησαμεν


polloi erúszin moi en ekeiné té émera kürie kürie ú tó szó onomati eprophéteuszamen kai tó szó onomati daimonia exebalomen kai tó szó onomati dünameisz pollasz epoiészamen


Mit mond Jézus, hogyan azonosítja a hamis követőit, vagyis olyan embereket és szervezeteket, akik az Ő nevében démonokat űznek ki, és hatalmas cselekedeteket visznek véghez. A hatalmas cselekedetek az ez a


görög szó: δύναμις (dünamisz)


erő, erőmegnyilvánulás, csoda(tevő erő), képesség, lehetőség, hatalom. (Thayer Greek Lexicon meghatározása).


Pontosan olyan emberekről beszél, amilyeneket védsz.. Jézus nevében beszélnek, démonokat űznek ki, csodatevő erőmegnyilvánulásokat mutatatnak fel, és ezek dacára mit mond Jézus?


„Távozzatok TŐLEM Ti GONOSZTEVŐK”.


Miért mondja ezt nekik? Elfelejtik ezek az emberek a legfontosabbat:


Máté 7:21 Nem minden, aki ezt mondja nekem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.


Isten akarata az, hogy minden ember az megmentésre jusson, Isten akarata az, hogy az evangélium jó híre hirdetve legyen, Isten akarata az, hogy tanítványokat képezzünk, Isten akarata az, hogy Jézus Krisztus követői legyünk, azt az életet éljük, amit ő példaként ránk hagyott.


A helyedben sürgősen átvizsgálnám a „vajon a hitben vagyok-e,”?


Jehova tanúi nem űznek démonokat Jézus nevében, nem cselekszenek hatalmas csodatevő erőkkel csodákat, NEM RÁJUK VONATKOZIK JÉZUS FIGYELMEZTETÉSE.


Viszont Jehova Tanúi cselekszik Isten akaratát. Vagyis Jehova Tanúi Jézus igaz követői és nem azok, akik hagyatt esnek és vonaglanak a gyülekezetekben.

2012. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/557 anonim ***** válasza:
91%

"Jehova tanúi nem űznek démonokat Jézus nevében, nem cselekszenek hatalmas csodatevő erőkkel csodákat, NEM RÁJUK VONATKOZIK JÉZUS FIGYELMEZTETÉSE."


Kedves barátom! Te nagyon nem érted Isten Igéjét. Nem tudom, hogy magyarból milyen voltál, de a szövegértéseddel óriási gondok vannak! És jössz nekünk itt a görög szöveggel, miközben a magyart se érted! Mutasd már meg Isten Igéjéből, hogy hol írja azt, hogy MINDENKI, aki démonokat űz, vagy betegeket gyógyít, stb..., az nem Isten akaratát cselekszi!


Jakab apostol azt monda például, hogy ha beteg közülünk valaki, hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak érte, megkenve őt olajjal az Úr nevében... Ti megkenitek olajjal a betegeket, imádkoztok értük, hogy Isten meggyógyítsa őket?


Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy amiképpen Őt küldte az Atya, Ő is ugyanúgy küldi ki őket. Azt is mondta, hogy aki hisz Őbenne, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket Ő cselekedett, sőt még nagyobbakat is!


És komolyan azt gondolod, hogy Jézust követitek?


"Az Őrtorony Társulat az út, az igazság és az élet, és senki se mehet Jehovához, csakis az Őrtorony Társulat által."


"Kihez mehetnénk Őrtorony Társulat, hiszen örök életnek beszédei vannak nálad, és mi elhittük és megismertük, hogy te vagy Isten Kommunikációs csatornája..."


Tudnék még hasonló Igéket mutatni nektek, amiben a tanításaitok szerint simán ki lehetne Jézust cserélni a Társulatotokra.


Üdv,

Tamás

2012. jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 265/557 anonim ***** válasza:
19%

Karizmatikus felvetés:


"Kedves barátom! Te nagyon nem érted Isten Igéjét. Nem tudom, hogy magyarból milyen voltál, de a szövegértéseddel óriási gondok vannak! És jössz nekünk itt a görög szöveggel, miközben a magyart se érted! Mutasd már meg Isten Igéjéből, hogy hol írja azt, hogy MINDENKI, aki démonokat űz, vagy betegeket gyógyít, stb..., az nem Isten akaratát cselekszi!"



Válasz:



A Máté 7:22-ben szereplő πολλοι (polloi) görög szó többesszámú alakja található. Vagyis a jeletése a többség, ami azt mutatja, hogy lesz egy kisebbség, aki nem fogja ezt csinálni ami ott leírva van a 7,22-ben. Nem azt mondja, hogy MINDENKI, hanem lesz egy többség. Te és akiket védsz, tartoznak a többséghez, Jehova Tanúi alkotják a kisebbséget, tehát az értelmezésed TÉVES és az írások KIFORGATÁSA. Démoni befolyásoltság vezeti a tevékenységedet, mikor olyan hívő ellen harcolsz, aki szellemi életvitelre törekszik.Itt látszik az, hogy mikor hanyat estél a gyülekezetben, nem kiűzték belőled a démont, hanem pont akkor fogadtad mgadba. Szellemi SZAJHA lettél, ezért feküdtél hanyatt. Lásd: Scofield jegyzet. Tehát TE VAGY AZ? AKI NEM TUD MAGYARUL.



G4183 πολύς πολλή πολύ (polüsz pollé polü) : többesszámban: sokan; a többség; sokminden, mindenféle.


A-NPN (Robinson Morphological Analisys Codex megh.)

Part of Speech: (Adjective) Melléknév Case: (Nominative) Alanyeset Number: (Plural) Többes szám Gender: (Neuter) Semleges nem.


„démoni befolyás túlbuzgó vallási önmegtartóztatásban is megnyilvánulhat (1Tim 4,1-3), mely tisztátalanságig fajulhat. (9) A démoni befolyás jele a vallás terén a hittől való eltávolodás, azaz elszakadás a Szentírásban kijelentett teljes igazságtól (1Tim 4,1). (10) A démonok harcot folytatnak az olyan hívők ellen, akik szellemi életvitelre törekednek (Ef 6,12; Tim 4,1-3). A hívő menedéke az imádság és a testi önfegyelmezés (Mt 17,21), „Isten minden fegyvere” (Ef 6,13-18).” (Scofield jegyzet).

2012. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/557 anonim ***** válasza:
0%

"Jakab apostol azt monda például, hogy ha beteg közülünk valaki, hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak érte, megkenve őt olajjal az Úr nevében... "


Ugye, ha itt a szövegösszefüggést is alapul veszed, nem csak e verset magában (gyakori, de hibás érvelési technika), akkor kiderül, hogy Jakab elsősorban szellemi természetű betegségekre gondolt.


"Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy amiképpen Őt küldte az Atya, Ő is ugyanúgy küldi ki őket. Azt is mondta, hogy aki hisz Őbenne, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket Ő cselekedett, sőt még nagyobbakat is!"


Az első században cselekedték is a tanítványok, még halottakat is feltámasztottak NYILVÁNOSAN, sok ember szeme láttára, igazolható módon. De ezen csodaajándékok csak a keresztény gyülekezet gyerekkorát jellemezték, mely bizonyíték volt mindarra, hogy amit Jézus ígért, megteszi és gyakorlatias is volt, mint pl. a nyelveken szólás, mely az evangélium gyors és hatékonyabb terjesztését volt hívatott bizonyítani az említett dolgon kívül.


---------


Nem kaptam még mindig választ arra a magát kereszténynek nevező többség által vallott pogány filozófiára, mely szerint Jézus egy háromságisten része és azért nem tudta azt a napot és órát, mert éppen akkor "emberként" szottyant kedve válaszolni. Felvetettem - és remélem érthető most már -, hogy ha feltételezzük, hogy ez az - egyébként bibliailag NEM LÉTEZŐ ok, akkor a szent szellem miért nem tudta azt a napot és órát? Pedig Jézus világosan és egyértelműen fogalmazott: SENKI az Atyán kívül nem tudta! Ha a szent szellem ugyanazt kell, hogy tudja, amit Isten, akkor miért nem tudta?


Vajon miért esik nehezetekre elismerni a világos bizonyítékokat a túlnyomó többség által vallott pogány filozófiákkal kapcsolatban? Miért van elhallgatva minden olyan kényes kérdés, mely cáfolja az "igazságaitokat"?!

2012. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/557 anonim ***** válasza:
92%

Kedves tanúkkal vitázók/kérdezők!


Ott rontjátok el, hogy a tanúkhoz intézett kérdéseitekbe plusz ideológiákat ill. más felekezetek tanításait is belefoglaljátok. H I B A !!!


A tanúk nem tudnak ettől elvonatkoztatni. Mindig ott lesz az, hogy "jó de ti meg ezt tanítjátok, na?". Másrészről eleve úgy állnak hozzá, hogy tévedésben vagytok. Szóval nem ajánlatos a tanúkkal folytatott vitázásban akár egyetlen felekezet vagy annak tantételei mellett kiállni. NEM SZABAD PLUSZ IDEOLÓGIÁT KÍNÁLNI MERT ABBA BELEKÖTNEK.


A hatékony vita a SAJÁT történelmi tényeikről, a SAJÁT tanításaik Bibliával történő összevetésével, a SAJÁT szervezetük módszereivel, ügyeivel és a SAJÁT tagságuk tapasztalataival folytatható.


Csak így van esély a felébresztésükre. Sajnos ezt soha sem tudom eléggé hansúlyozni.

2012. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/557 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Barátom!


Nem velem vitatkoztál a hátraesésről, úgyhogy ebbe nem akarok belefolyni.


"Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők." Mt 7:21-23


Akkor nézzük, mit is mondott Jézus. Az első állítás szerint lesz a hívőknek két csoportja, az első bemegy Isten országába, a második nem. Az első az, akik cselekszik Isten akaratát, a második, akik nem. Csináltam gyorsan neked egy ábrát, hogy világosabb legyen:


[link]


A téglalap belseje jelöli a magukat keresztényeknek vallók csoportját, ezen belül a kis kör azok, akik bemennek Isten országába. A nagyobbik kör pedig azok, akik prófétálnak, démonokat űznek, betegeket gyógyítanak, stb... Jézus NEM az ábrán zölddel jelölt embercsoportról beszélt - róluk itt semmit nem mondott! Az ábrán pirossal jelöltekről tanított!


Mivel Jézus arról is tanított, hogy újjászületés nélkül nem lehet bemenni Isten országába, ezért ez az ábra jelöli, hogy ti hol vagytok (legalábbis azok, akik nem tartoznak a felkentek közé):


[link]


Üdv,

Tamás

2012. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/557 anonim ***** válasza:
89%

Az alábbiakra miért nem mondtál semmit?


És komolyan azt gondolod, hogy Jézust követitek?


"Az Őrtorony Társulat az út, az igazság és az élet, és senki se mehet Jehovához, csakis az Őrtorony Társulat által."


"Kihez mehetnénk Őrtorony Társulat, hiszen örök életnek beszédei vannak nálad, és mi elhittük és megismertük, hogy te vagy Isten Kommunikációs csatornája..."


Ti nem Jézust követitek, hanem egy szervezetet!


Üdv,

Tamás

2012. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 270/557 anonim ***** válasza:
87%

Idézném henissch kommentjét:


Sziasztok

Ket tanu ismerösöm van , en is evekig tanulmanyoztam veluk , de mivel tul sok volt az ellentmondas nem lettem tanu.Valahanyszor rakerdeztem ezekre a dolgokra , mindig probaltak kimagyarazkodni.Amikor az en erveim bizonyultak erösebbnek akkor vagy tamadasnak ereztek es megsertödtek ; vagy azt mondtak Jehova mindenre megadja idejeben a valaszt ;vagy elismertek hogy v

annak fura dolgok , de nincs jobb ALTERNATIVA.

Sokakat az fog meg hogy az elejen nagyon sok jot tanul az ember es jo iranyba valtozik. Na meg ott van a folyamatos "alazatra neveles".

2012. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!