Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
 251/557 anonim ***** válasza:
0%

Felvetés:


„Az Atya, a Fiú és a Szentlélek oszthatatlanul egy Isten, egy lényeggel, egy természettel és egyetlen isteni öntudattal”.



VÁLASZ:


Az Atya a világmindenség Istene, és a mindenekfeletti Úr. Ő a Mindenható, Aki teremtője és fenntartója a mennyeknek és a földnek és mindennek, ami bennük található. (1Móz.1.1; Neh. 9:6; Zsolt.124:8; Ésa.40:26,28; 44:24; Ap.Csel. 14:15; 17:24-25; Jel. 14:17).  Ő AZ EGYEDÜLI HALHATATLAN(1Tim. 6:16).  Ő a mi Istenünk és az Atyánk, és Jézus Krisztusnak az Istene és Atyja .


Jel 4:11 (Vida) méltó vagy óh Urunk és Istenünk, hogy elvedd a dicsőséget és a tiszteletet és a hatalmat (erőt), mivelhogy Te teremtetted a mindenséget és a Te akaratod által lett és teremtetett.


Az Atya a leghatalmasabb Úr (1Mózes. 14:18; 4Móz. 24:16; 5.Móz. 32:8; Márk.5:7), és az egyedül igaz Isten (Ján.17:3; )


Jézus az első szülött [prototokos] a teremtésben (Kol.1:15), így a kezdete [arche] az Isten teremtésének (Jel 3:14). Ő az egyszülött [monogene] Isten Fia (Mát.3:17; Ján.1:18; 1Ján. 4:9) a Szent Szellemen keresztül megfoganva, és megszületve a szűz Máriától (Luk. 1:26-35). Ő a Krisztus, a Messiás (Mát. 16:16; Ján. 1:41), Akit Isten elküldött mint Megváltónkat és Megmentőnket (Mát. 14:33; Ján.8:42; Eféz. 1:7; Tit. 2:14).


A Jelenések 3:14 rámutat arra, hogy Krisztus az Isten teremtésének arché-ja, az arche szó jelentése kezdet.


Ezek szerint VOLT a teremtésnek KEZDETE. Vagyis létezik valaki, aki okozta-e vagy előidézte-e, hogy Krisztus legyen, vagyis létezzen?


A válasz rámutat arra is, hogy az anyag nem létezett örökkévalóan. Krisztus ugyanis maga jelenti ki, hogy nem létezhetett, hisz Ő maga volt a kezdet, az arche. Krisztus jelenti azt ki, hogy Ő volt az anyagi teremtésnek a mestermunkása (kivitelezője), hiszen ha Krisztus volt a kezdet az anyagi teremtés nem létezhetet. Az idő fogalmának Jézus Krisztus létrehozatalával kellett kezdődnie. Mivel az ömagában Létező idézte elő Krisztus létezését, ezért az időnek is ekkor lett jelentősége. Isten minden tekintetben egyedül létezet a halhatatlanság és időnkívűliség állapotában. Minden teremtmény végső soron Isten által jött létre, ezér Isten (YHVH, előidézi, hogy legyen) az ALFA, mint minden létező okozója, előidézője, valamint annak a fenntartója.


Semmiféleképpen nem lehet Jézus Krisztus egyenértékű az Atyavál, sem hatalom, sem létezés, sem termtői mivoltát tekintve.


Jel 1:8 ( Kecskemethy ) Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, aki van, aki volt, és aki eljövendő, a Mindenható.

2012. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/557 anonim ***** válasza:
4%

3Móz 1:3 ( Kecskemethy) Ha áldozata égő áldozat, a marhából a hímet és a hibátlant hozza; a gyülekezet sátorának ajtónyílásához hozza azt, hogy kedvesen fogadtassék tőle az Úr előtt.


A hibátlanra ezt a szót használja az eredeti nyelv: תָּמִים (támím) jelentése: tökéletes, teljes, ép, fogyatkozás nélküli, hibátlan (BDB). Az áldozati állatnak hibátlannak kellett lennie, ha volt valami fogyatkozás benne, rövidebb volt a lába vagy beteg volt vagy sérült, akkor az az állat nem volt alkalmas áldozati állatnak.


Krisztussal kapcsolatban azt mondja az írás: 1Pét 1:19 ( Masznyik ) hanem a Krisztusnak, mint hiba s szenny nélkül való báránynak drága vére,


Szenny , amit Masznyik annak fordít azt jelenti: ἄσπιλος (aszpilosz) szeplőtlen, hibátlan, nem szennyezett, makulátlan.


Vagyis ilyen áldozatot kell Isten elé vinnünk, ha szeretnénk elnyerni a tetszését.


Zsid 13:15 ( Csia ) Rajta keresztül vigyük fel tehát magasztalásunk véres áldozatát mindenkor az Istennek, azaz az Ő nevével hitvallástévő ajkaknak gyümölcsét.


Szóval, az áldozat amit felajánlasz az nem hibátlan, mert fogyatkozás van benne, mert a háromság dogma az nem szentírás szerinti tanítás, és ha ezt vallod, akkor a hited hiábavaló, mert Isten nem fogadja el.


1986-ban Assisiben a világ vallásainak képviselői milliónyi módon imádkoztak Istenhez (békéért), de egyikük sem imádkozott az Élő Istenhez, Jehovához.


Vajon Isten elfogadta a felajánlott áldozatotokat? NEM. MERT FOGYATKOZÁST TALÁLT BENNE. A hazugságaitokkal és hamis tanításaitokkal beszennyeztétek az áldozatot, amit felajánlottatok neki és a mai napig is ezt teszitek.

2012. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/557 anonim ***** válasza:
94%

Hét kérdés a Jehova Tanúihoz:

ISTEN KIRÁLYSÁGÁT 1914-BEN IKTATTÁK BE?

Carl Olof Jonnson kiegészített írása

1. Ha az Úr Jézus 1914-ben “ült le” Jehova Isten trónjára, illetve akkor “iktatták be” oda a mennyben, miért mondhatta már az első században ezt János apostolnak: “Aki győz, annak meg fogom engedni, hogy leüljön velem a trónomra, ahogy én is győztem, és leültem az én Atyámmal a trónjára.” - Jelenések 3:21, ÚV?

Kérdés: Ha Jézus Krisztus már János apostol idejében Jehova Isten égi dícsőséges trónjára ült a mennyben, akkor hogyan ülhetett (illetve lehetett “beiktatva”) a trónra 1914-ben?

2. Lehet-e úgy értelmezi, hogy Jézus csak egy korlátozott értelemben, egyedül a keresztyén gyülekezet felett uralkodva, ült a trónra 1914 előtt, viszont 1914-ben neki adatott “a világ királysága” (Jelenések 11:15)? Akkor miért János apostol már az első században megírta és elküldte köszöntéseit “Jézus Krisztustól, aki a “Hű Tanú”, az elsőszülött a halottak közül, és a föld királyainak uralkodója”. - Jelenések 1:5, ÚV?

Kérdés: Ha Jehova Isten fia, az Úr Jézus Krisztus már János apostol idejében a “föld királyainak uralkodója” volt, hogyan adhatták neki a “világ királyságát” csupán 1914-ben?

3. Lehet-e úgy értelmezni, hogy Jézus Krisztus 1914-es trónra emelése azt jelenti, hogy ezután “hatalom adatott neki az uralkodásra”, hatalom az uralkodás megkezdésére? (Lásd például az Örökké élhetsz paradicsomban a földön című könyv 141. oldalát.) Az Úr Jézus azonban feltámadása után igen hamar azt mondta tanítványainak: “Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön”. - Máté 28:18, ÚV

Kérdés: Ha az Úr Jézus Krisztusnak adatott “minden hatalom az égben és a földön” már feltámadásakor, akkor hogyan kaphatott ilyen uralmat vagy hatalmat 1914-ben? Nem kaphatott több hatalmat, mint a minden hatalom, amit már megkapott. Nem igaz?

4. Ha az Úr Jézusnak adatott “minden hatalom” feltámadásakor, lehet-e úgy magyarázni, hogy Jézus Krisztus 1914-ig nem kapott jogot, hogy hatalmát használja a nemzetek ellen, de ekkor megadatott számára a jog, hogy összetörje őket? Jézus Krisztus azonban már az első században ezt mondta a kisázsiai Tiatíra gyülekezetének: “Aki pedig győz, és mindvégig megtartja tetteimet, annak hatalmat adok a nemzetek fölött - és vasvesszővel tereli majd az embereket, és mint az agyagedények, darabokra törnek -, ugyanúgy, ahogy én is kaptam az Atyámtól,” - Jelenések 2:26, 27, ÚV

Kérdés: Ha az Úr Jézus már János idejében megkapta a hatalmat a nemzetek felett, az összetörésükre való hatalmat is ideértve, akkor hogyan adathatott neki ilyen hatalom 1914-ben? Az igaz, hogy János idejében nem törte össze a nemzeteket, de 1914-ben így tett?

5. Ha az Úr Jézus leült Jehova Isten jobbjára és egy magasabb pozíció adatott neki feltámadásakor (Efézus 1:20-23), lehet-e a Zsidók 10:12, 13-at úgy idézni, hogy Jézus 1914-ig nem kezdte gyakorolni hatalmát? Ebben a versben az szerepel, hogy Jézus feltámadásakor leült Isten jobbjára, de “attól fogva vár, míg oda nem helyezik ellenségeit zsámolyul a lábának ." Lehet-e azt mondani, hogy ez a "várakozás" 1914-ben szűnt meg, amikor Jézus uralkodni kezdett?

Kérdés: Vajon Jézus ellenfeleit zsámolyul helyezték az ő lábához 1914-ben? Mindenki tudja mit jelent a zsámoly és ha valaki rajta tartja a lábát. Vajon az Úr Jézus ellenségei ebben a megalázó helyzetben vannak? Akkor miért teszik azt amit csak akarnak?

6. Véget ért a nemzetek meghatározott ideje 1914-ben?

Kérdés: Hogyan végződhetett a nemzetek ideje 1914-ben, amikor a nemzetek nem csak túlélték azt az évet, de a számuk meg is háromszorozódott azóta? A tény az, hogy a mai nemzetek többsége számára a földön az idő 1914 után kezdődött és korlátlanúl azt tették és tesznek amit csak akartak. Hogyan érhetett véget az idejük akkor 1914-ben?

7. Vajon a Biblia időrendi sorrendje szerint elöszőr Jézus Krisztus dicsőséges második jelenléte várható és azután a jelek, vagy ellenkezőleg, előszőr a jelekről beszél a Biblia és azután Krisztus dicsőséges második jelenlétéről: "Hasonlóképpen ti is amikor látjátok mindezeket (a jeleket) tudjátok meg, hogy ő (Krisztus) közel van, az ajtóknál (Krisztus közel, de még nem itt)".

Kérdés: A Máté 24:27-33 szerint mit fognak mutatni a jelek, azt, hogy az Úr Jézus Krisztus már eljött valamikor a jelek elött (1914-ben?), vagy hamarosan el fog jönni a jelek után? Melyik tehát a bibliai sorrend: eljövetel és a jelek, vagy jelek és az eljövetel?

2012. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/557 anonim ***** válasza:
0%

"Nem arról van szó, hogy a Szentlélek tudta-e. Természetesen tudta, és ma is tudja.

Arról van szó, hogy ha elmondta volna, akkor az segítette volna, hátráltatta volna, vagy egyenesen megakadályozta volna Krisztus megváltói munkáját?"


Kedves Névtelen!

Te nem érted a kérdést? Jóhiszeműségből feltételezem, hogy félreértettél a kérdést illetően.


Az kérdeztem, hogy a szent szellem miért nem tudta, ha azt állítod, hogy az mindent kell tudjon, mert a háromság harmadik személye. Jézus világosan, mi több: egyértelműen fogalmazott! Azt mondta, hogy SENKI más nem tudja azt a napot és órát, csakis az Atyja EGYEDÜL. Sem az égi angyalok, sem Ő (aki a háromság-filozófia szerint a "második személy") - tehát SENKI MÁS, csakis Jehova.


Tehát ha feltételeznénk is, hogy itt éppen a Szentírásba BELEKÉPZELT "kettős természete" miatt, emberként nem tudhatta, akkor miért nem tudta a szent szellem?!


Nem inkább az a nemesen egyszerű magyarázat, hogy Jézus valójában semmiféle felfoghatatlan háromság-misztikumnak a része nem volt, hanem helyette az Atyja, Jehova Isten hű "szolgája" (ahogy a Biblia írja!!!) és imádója (ahogy a szent Biblia ténylegesen ábrázolja) volt, éppen úgy, mint akiknek példát hagyott, vagyis a tanítványai?!


"Nem véletlen, hogy JT. vezetősége a leginkább a „hitehagyottaktól” tiltja tagjait."


Nem is véletlen! Te nem hallottál még arról, hogy mit mond a Biblia a kiközösítésről? Nehogy azt akard már nekem bizonygatni, hogy bármely emberi közösség megtűri maga között azokat, akik felforgató tevékenységükkel tönkre akarják tenni az adott közösség életét!? Nehogy azt akard már nekem bebizonyítani, hogy az első sz.-ban ezt nem így gyakorolták!?


"Igazán csak egy extanú érti/értheti meg JT-it."


Én pedig azt mondom, hogy igazán csak Jehova Isten értheti meg Jehova Tanúit és ők viszont pontosan tudják, hogy kik azok, akik hazudnak ellenük, kik a sárdobálók. Tudod miért? Egyszerű: a Biblia szava tökéletes vezetést nyújt annak eldöntésében, hogy mi az igazság. És azok, akik javarészt osztják itt az észt, maguk ellen fordítják az igazság szavát.

2012. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/557 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Johnny Joker! A kérdéseid félrevezető álkérdések, melyek kérdésnek sem jók. Egyébként ami alapján ezen kérdések megfogalmazódtak, ott a válaszok is megvannak, csak azokkal nem foglalkoztok. Van olyan kérdés is, melyben benne van a válasz is.

Talán lesz, aki ezt (vagy egy részét) kellő türelemmel megválaszolja, nekem erre nincs időm. Ha viszont más Tanú, vagy a kérdező is így gondolja, mint én, tökéletesen megértem.

2012. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/557 anonim ***** válasza:
94%

8. kérdés


Mert valahányszor eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, mindegyre az Úr halálát hirdetitek, míg meg nem érkezik.1.Kor.11:26 JT. ÚV.f.


Mert amikor ezt a kenyeret eszitek, és ezt a kelyhet isszátok, az Úr halálát hirdetitek, amíg el nem jön. 1.Kor.11:26 Neovulgata


…Ezt pedig mindaddig tegyétek, amíg az Úr vissza nem jön! Egyszerű f.


És mikor e kenyeret eszitek, s e poharat isszátok, az Úrnak halálát hirdessétek, amíg visszatér. Masznyik f.


Kérdés: JT. miért Úrvacsoráznak, ha már eljött/visszatért Krisztus?

2012. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 257/557 anonim ***** válasza:
94%
Nincs időd tanúskodni? Ráadásul ennyi embernek? Jehova Tanúi! Kérlek tanúskodjatok! Szeretnénk választ kapni a kérdéseinkre.
2012. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/557 A kérdező kommentje:

"Szeretnék egy kérdést feltenni.

Mikor fejeződik be a prédikáló munkátok?"

Válasz a Máté 24:14-ben van.

2012. jan. 15. 22:28
 259/557 A kérdező kommentje:

"Akkor mi a munkálkodásotok lényege? "

Tanúskodás az I. századi keresztények mintájára.

2012. jan. 15. 22:31
 260/557 A kérdező kommentje:

"Az lenne a kérdésem,hogy a Jelenések 7_1-8-ig a 144ezer kiválasztottra vonatkozik.És én ott ugy olvasom,hogy Izrael 12 törzséből választódik ki az a sok ember.akkor ez most hogy van?És honnan tudjátok hogy ki a felkent?Van valami jele?vagy ez hogy működik?

A másik kérdésem pedig a Jelenések 13:11-18-ig és még a 14.fejezetben a 9.vers.Ez meg fog történni?Tényleg a kezünkre vagy a homlokunkra kell felvenni a jelet?"


A 144 ezer elpecsételt képezi a szellemi Izraelt, márpedig azok elhívása pl. a Róma 9:24 szerint is vegyes hátterű (zsidó és pogány), ezért a Jel 7:ben levő Izrael nemzetsége nem lehet szó szerinti, tehát csak zsidó nemzetség. Az itt felsorolt nemzetségek szó szerint nem is egyeznek az ókori Izrael törzseivel.


Hogy ki a felkent, azt mindenkinek magának kell eldöntenie a szent szellem tanúsága által. (vö. Róma 8:16) Akiben nem él a mennyei reménység elhívása, az nem tartozik oda. Mivel van földi reménység is, aki mindkét reménységgel tisztában van, tudhatja, hogy elhívták-e az égbe, vagy nem.


A fenevad bélyegének felvétele jelképes, azokra vonatkozik, akik nem a keresztényi alapelvek által vezettetik magukat, hanem engednek a világ nyomásának, és a világ szerinti irányadó mértékek szerint próbálnak érvényre jutni, fönnmaradni, sikereket elérni.

2012. jan. 15. 23:07
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!