Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/557 anonim ***** válasza:
97%

>>Vida fordítása: „Amint tehát azt mondta nekik: Én vagyok, meghátráltak és leestek a földre.

Egyszerű fordítás: „azok hátraléptek, és földre estek.”


Fontos megjegyezni, hogy a görög szövegben a pipto (esik/leesik) sehol nem jelent hanyattesést! Hogy pedig a szavakban lévő erő miatt estek volna hanyatt? Pl. nézd meg a Máté 17:6-ot. Ott a tanítványok megrémültek és arcra estek, ott is a pipto (szótári alak) van. Isten beszédének ereje nem döntötte hanyatt őket.


Ha tisztában szeretnél lenni, a hanyattesés témával, akkor javaslom, dolgozd ki ezt a témát a Bibliából.


,,,,,,

Nem csak úgy beleugrani a témába, és vaktában idézgetni bibliaverseket, mint ahogy tetted. Hiszen az, hogy a Krisztust elfogó csapat hátraesett volna, a Bibliából nem nyert igazolást. Ha nem szó szerint, hátrafelé mentek/távoztak és földre estek. De a hátra kifejezés nem az esésre vonatkozik, hanem a menésre.<<


Először is nézzük meg a magyar nyelvű református fordítást Ján 18:6:


"Amikor azt mondta nekik: "Én vagyok" - visszatántorodtak, és a földre estek."


Egy másik fordítás(CSIA)Amikor azt mondta nekik: "Én vagyok," azok hátra hőköltek és földre estek.


SZPA: 6És amikor Jézus azt mondta nekik: "Én vagyok", hátrahőköltek, és a földre zuhantak.


Az egyszerű fordítást most szerintem hanyagoljuk. Elmondható, hogy semmiképp sem hátralépésről van szó, hanem hirtelen megtorpanásról, hőkölésről, melyet földre esés követett.

Valóban nincs leírva konkrétan, hogy milyen irányban volt az arcuk (mert nem is lényeges), ugyanakkor a mozgásuk irányából következtetve belefér az értelmezésbe (sőt ez a valószínűbb), hogy hátrafelé estek. De ISMÉTLEM annak vajmi kevés jelentősége van, hogy milyen irányba esik valaki. Én is írtam, hogy ez lehet tradíció is. A lényeg az üzenetből, amit úgy tűnik nem értettél meg, hogy Isten ereje a földre küldheti az embert. Hogy arccal lefelé, vagy felfelé nem annyira fontos, nem ez a lényeg, hanem az a reakció, ahogy valaki erre reagál.


Az idézetek nem vaktában voltak. Tanulmányoztam elég sokat ezt a kérdést is. Elolvastad az idézett bibliai verseket?


LEHET, hogy a katonák összecsinálták magukat a félelmükben, és ettől a nagy félelemtől a földre estek. Azaz egyesek szerint ebben a földreesésben Isten természetfeletti erejének nem volt köze.


Nem kommentálom, tény, hogy hirtelen egy csapat felfegyverzett ember egyszer csak padlót fogott...


Vannak más versek is, és olyanok is amiket nem idéztem neked. Nem illik rájuk, hogy önként, vagy puszta félelemből estek volna földre a delikvensek.


Mellesleg ezt a témát te hoztad elő, mint sátáni dolgot, én pedig igazoltam, hogy van rá bibliai példa.


Szerinted nem jártam körbe elég alaposan a kérdést?


Egyházakra nekem felesleges hivatkoznod, hisz nem egyházak, vagy egy szervezet ad üdvösséget.


Maradjunk a Bibliánál. Ha valami benne van, nincs tiltva, és érvényben van azt elfogadom. Ha nincs benne, tiltva van, vagy nincs érvényben nem fogadom el. Ilyen egyszerű a dolog.


Az például benne van, hogy Jézus Isten. Erős Isten, Örökkévaló Atya. Az is benne van, hogy a tanítványok imádkoztak hozzá, és az Ő nevét hívták segítségül. Ez nekem elég.


JHVH nevét nem tudjuk kiejteni, és erre nem is kaptunk engedélyt Istentől.

2012. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/557 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Tanú!


Mi a véleményed erről?


"Jézus így felelt nekik: "Bizony Bizony mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna, én vagyok.""


A ti Bibliátokban miért van múlt időben a létige? Miért azt írta oda a Társulat, hogy "... én már voltam." az "én vagyok" helyett?

Tudod-e, hogy így képtelenség az Ószövetség Istenével, aki "A vagyok", azonosítani Jézust a Bibliátok ezen részénél?

Hány Tanút ismersz, aki szóvátette már a véneiteknél, vagy még magasabb szinten ezt? Tudod-e, hogy nemzetközi szinten mekkora felháborodást keltett ez a félrefordítás?


Üdv, Névtelenül.

Áldás, Békesség!

2012. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/557 anonim ***** válasza:
95%

Pergamonnak:


Az angyaloknak mennyei (égi) és földi testük is van,mely hasonló, de nem ugyanaz (Lukács 20:35), mint a feltámadás utáni emberi test. Amikor a földön voltak angyalok, és láthatóvá váltak (Isten engedélyével) a földi "materializálódott" testükben voltak. Ők azonban sosem voltak emberek.

2012. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/557 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Tanú!


Milyen érzés, hogy az Atyán kívül még egy teremtmény (Mihály arkangyal, akinek a Fiút ti hiszitek) és egy személytelen erő (Isten és Krisztus Szent Lelke, akit ti tudatlannak hisztek) nevébe is meg vagytok keresztelve? Ez ugye bálványimádás a saját tanításotok szerint is?

Nem kellene inkább csakis Isten irányába elkötelezni magatokat?


Üdv, Névtelenül.

Áldás, Békesség!

2012. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/557 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Tanú!


Mi a véleményed a Társulatod tanításáról a Róma 10:12-16-al kapcsolatban?


A Társulatod tanítása arról, hogy hogyan kell érteni ezt, kit kell segítségül hívnunk ahhoz, hogy megmentésben részesüljünk. Időrendben:


1903: Jézust

1940: Jehovát

1978: Jézust

1980: Jehovát


Miféle vezetőség az, amely többször, oda-vissza változtatja valamiről a véleményét?


Üdv, Névtelenül.

Áldás, Békesség!

2012. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/557 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez bizony nem "folyton növekvő világosság", hanem fel le kapcsolgatják a villanyt. Jajh, hány ilyet tudnék most kikeresni...
2012. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/557 anonim ***** válasza:
0%

Felvetés:


„Erre írtam, hogy Jézus nem "szellemszemély" hanem MEGDICSŐÜLT EMBERI testben van. 


Az idézeteid is erről szólnak. Jézus teste feltámadt. Ugyanaz a test támadt fel, mint amelyiket eltemették. 


"megeleveníttetett szellem szerint" ez azt jelenti, hogy a romlandó teste romolhatatlan, megdicsőült lett. 


Ez szellemi test, de TEST. Ugyanúgy néz ki, mint azelőtt. Tud enni vele Jézus, van húsa, és csontja, de nincs benne vér„. 



Válasz:


A fent említett magyarázattal nem tudok teljesen egyetérteni.


Manoah ekkor így szólt Jehova angyalához: „Kérlek, hadd marasztaljunk, és hadd készítsünk el teelőtted egy kecskegidát!”


Ebből világosan látszik, hogy az angyal emberi testben volt, mert Manoah vendégül akarta látni, és étellel akarta megkínálni, mert egy embert látott maga előtt. Vagyis az angyal, amikor a földre jött materializált magának egy fizikai testet.



(Bírák 13:19, 20) . . .. És Ő csodálatos módon cselekedett Manoahnak és feleségének a szeme láttára. 20 Ugyanis amikor a láng felszállt az oltárról az ég felé, akkor Jehova angyala is felszállt az oltár lángjában Manoahnak és feleségének a szeme láttára.. . .


Itt azt látjuk, hogy az angyal, amikor elvégezte a feladatát, akkor visszatér az égbe (mennybe), és a fizikai testet a tűzenyészetének adva felszáll és felölti a szellemi testét (mennyei testet)..A szellemi test az nem egy füst csik, ami ott szálldogál. Amikor azt mondja a Biblia, hogy Isten Szellem, akkor nem azt érti rajta, hogy Isten egy füst pamacs, hanem azt, hogy Isten egy szellemi testel rendelkező önfenntartó lény. (1Korintusz 15:44) . . .Ha van fizikai test, van szellemi is. . .



(Filippi 2:7, 8) . . .Nem, hanem megüresítette magát, rabszolgai formát öltött, és emberekhez lett hasonlóvá. 8 Mi több, amikor emberi formában találtatott, megalázta magát, és engedelmes lett egészen a halálig. . .


Jézus Krisztus viszont ténylegesen is embernek született, vagyis ő nem öltött testet (nem materializált testet, mint az angyal Manoah esetében) ,hanem embernek született meg. Jehova felhasználta a szent szellemét arra, hogy áthelyezze a Fia tökéletes életét, és előidézze a fogantatást (Máté 1:18).


(1Korintusz 15:50) 50 Azt mondom azonban, testvérek, hogy test és vér nem örökölheti Isten királyságát, sem romlottság nem örököl romlatlanságot. . .


Mivel Jézus emberként halt meg, ezért az emberi teste nem örökölhette a mennyet (vagyis nem emberi testben, ment fel az égbe, (mennybe). Amikor Isten feltámasztotta a harmadik napon, akkor a szellemi (mennyei) testben támadt fel. Amikor meg jelent a tanítványoknak a szobában, akkor viszont fizikai testet öltött, úgy mint az angyal Manoah esetében, és ráadásul nem ugyanazt a testet, mert más esetekben meg nem ismerték fel.


Mert ha emberi test örökölhetné az égi dolgokat, akkor ezek szerint ha én a mennybe kerülnék, magammal vihetném a karórámat és mutogathatnám, hogy milyen csúcstecnikai termék, mondjuk, annak az angyalnak, aki éppen Monoahnak vitt üzenetet? (amúgy is elég drága volt :)).


(1Korintusz 15:47) . . .Az első ember a földből való, és porból alkották; a második ember az égből való.


Felvetés:


„Az angyaloknak mennyei (égi) és földi testük is van,mely hasonló, de nem ugyanaz (Lukács 20:35), mint a feltámadás utáni emberi test. Amikor a földön voltak angyalok, és láthatóvá váltak (Isten engedélyével) a földi "materializálódott" testükben voltak. Ők azonban sosem voltak emberek.„


Válasz:


Ugyanarról beszélünk, csak te egy kicsit, elkalandoztál.

2012. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/557 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ne siess perre menni, nehogy a végén amikor sarokba szorít a másik, az legyen a gondod hogy mit tegyél. :-D

Péld.besz. 25,8

2012. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/557 anonim ***** válasza:
70%

"Ebből világosan látszik, hogy az angyal emberi testben volt, mert Manoah vendégül akarta látni, és étellel akarta megkínálni, mert egy embert látott maga előtt. Vagyis az angyal, amikor a földre jött materializált magának egy fizikai testet."


Igen így van, ha az angyal teste a semmiből materializálódott, akkor ami semmiből lett, az semmivé is lesz.

Ami porból lett, az meg porrá lesz.

Jézus teste egy testtől született, ezért nem lehetett semmivé, sem porrá, mivel üres a sírja, hanem feltámadt és megdicsőült. Fenn van az Atya jobbján testben.

Üdv!

Kegyelem nektek.

2012. jan. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/557 anonim ***** válasza:
0%

Felvetés:


Kedves Tanú! 


Mi a véleményed erről? 


"Jézus így felelt nekik: "Bizony Bizony mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna, én vagyok."" 


A ti Bibliátokban miért van múlt időben a létige? Miért azt írta oda a Társulat, hogy "... én már voltam." az "én vagyok" helyett? 

Tudod-e, hogy így képtelenség az Ószövetség Istenével, aki "A vagyok", azonosítani Jézust a Bibliátok ezen részénél? 


Válasz:


(János 8:58 NW) . . .Jézus ezt mondta nekik: „Bizony, bizony mondom nektek, mielőtt Ábrahám lett, én már voltam.. . .


Egy tanároknak szóló kézikönyvben ez az állítás hangzik el: „Amikor Jézus a ’Vagyok’ kijelentéssel utal önmagára, . . . úgy tünteti fel magát, mint aki az Ótestamentum Jehovája.” Igaz ez az állítás?


JÉZUS NEM NÉVKÉNT VAGY CÍMKÉNT HASZNÁLTA EZT A KIFEJEZÉST, HANEM EGYSZERŰEN EMBER ELÖTTI LÉTEZÉSÉNEK BIZONYÍTÉKAKÉNT.


Máté 24:5 Mert sokan jőnek majd az én nevemben, akik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.


Máté 27:43 Bízott az Istenben; mentse meg most őt, ha akarja; mert azt mondta: Isten Fia vagyok.


Máté 28:20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és íme én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


Ezek szerint, ahol a görög εἰμί (eimi) (jelentése: van, létezik, jelen van) szó szerepel, akkor Jézus a JHWH-val azonosítja magát?


Ha Jézus a János 8:58-ban arra utal, hogy ő Jehova, akkor mi a problémátok azzal, hogy az UV. Fordítás 255 helyen használja a Jehova nevet. Mert ha Jézus azonos Jehovával (amiről szó sincs), akkor még nagyon is kevés helyen állították vissza a nevet. Vagyis akkor teljesen igazuk van Jehova tanúinak, hogy ők Jehova Tanúi. Ha viszont Jézus csak, arra utal, hogy emberi léte előtt is létezett, akkor is a tanúknak van igaza.


Máté 26:63 Jézus pedig hallgat vala. És felelvén a főpap, monda neki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-e a Krisztus, az Istennek Fia?


(Titusz 1:2) 2 az örök élet reménysége alapján, amelyet Isten, aki nem hazudhat, hosszú-hosszú idők előtt megígért,


Ha Jézus azonos Jehovával, akkor a főpap előtt, miért nem azonosította magát mint mindenható Isten és miért nem azt mondta: én nem a Krisztus vagyok, hanem a Jehova. Mivel, ha ő az Isten, akkor nem hazudhat. De ő nem ezt mondta, hanem azt, hogy ő az ISTEN FIA a Krisztus, ami felkentet jelent. Vagyis ő Jehova felkentje volt. Tehát nem azonos az ószövetségi Jehova Istennel, aki az el shaddaj (mindenható), hanem ő a Messiás.

2012. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!