Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
 231/557 anonim ***** válasza:
94%

„...ugyanaz az Úr, aki akkor világossággal látott el minket az igéből, még most is ugyanúgy gondoskodik erről. (...) Ha embert követnénk, kétségkívül más lenne a helyzetünk; az egyik emberi ötlet kétségkívül ellent mondana a másiknak, és azt, ami egy vagy két vagy hat évvel azelőtt világosság volt, most sötétségnek tekintenénk. Istennél azonban nincsen változás, még a visszafordulás árnyéka sem, és így van ez az igazsággal is; bármely ismeretnek vagy világosságnak, amely Istentől jön, olyannak kell lennie, mint a szerzője. Az igazság új szemlélete sohasem mondhat ellent egy korábbi igazságnak. Az „új világosság” soha nem oltja ki a korábbi „világosságot”, hanem növeli azt.”


Zion's Watch Tower, February, 1881 (p. 188)


Egy kis izelitö,hogy Jehova Tanúi miként változtattak idöpontokat,és milyen hamis joslataik voltak:


Életbe lépett-e már az új szövetség?

1880 - nem, az még a jövőre vár

1887 - igen, már életbe lépett

1909 - nem, az még a jövőre vár

1935 - igen, már életbe lépett, de csak a felkentek számára


Kire vonatkozik a Róm 10:12-16-ben az „Úr” kifejezés?

1903 - Jézusra

1940 - Jehovára

1978 - Jézusra

1980 - Jehovára


Mikor történik meg a Mt 25:31-46-ban említett „kecskék” és „juhok” szétválasztása?

1919 - a nagy nyomorúság és az Ezeréves Királyság után

1923 - már most, a nagy nyomorúság idején és a Királyság előtt folyik

1995 - majd a nagy nyomorúság után, de a Királyság előtt


Kicsoda „igaz” Isten előtt, és mennyire?

1899 - minden hívő igaz Isten előtt

1935 - a Jonadábok vagy más juhok nagy sokasága nem igaz

1966 - a más juhok nagy sokasága nem igaz, és soha nem is lesz az

1986 - a más juhok bizonyos fokig, viszonylag igazak (Jehova barátai)


Kik és hányan jutnak a mennybe, illetve kik Tanúk egyáltalán?

Russell - a 144000 a nagy nyomorúság előtt elragadtatik, a nem odaszánt felkentek nagy sokasága csak a nyomorúság után;

1935 - csak Jehova 144000 Tanúja jut a mennybe; a földi elhívású nem felkent Jonadábok nagy sokasága nem, ők nem is Tanúk;

1942 - csak Jehova 144000 Tanúja jut a mennybe, a földi elhívású nem felkent Jonadábok nagy sokasága nem, de már ők is Tanúk.


Vajon feltámadnak-e majd Sodoma és Gomora lakói?

1879 - fel fognak támadni

1952 - nem fognak feltámadni

1965 - fel fognak támadni

1982 - legalábbis néhányan fel fognak támadni

1988 - nem fognak feltámadni ~ fel fognak támadni


Kire vonatkozik a Róm 13:1-ben a „felsőbb hatalmak”?

1916 - a földi kormányok

1929 - Jehova Isten és Jézus Krisztus

1963 - a földi kormányok


Szabad egy Tanúnak elfogadni oltást?

1923 - előtt igen

1923 - nem

1952 - óta igen


Szabad egy Tanúnak elfogadni szervátültetést?

1967 - előtt igen

1967 - nem

1980 - óta igen


Vérátömlesztés:

1940 - hőstett

1945 - nem helyes, de nincs tiltva

1958 - elítélendő, de kiközösítés nem jár érte

1961 - tiltva van, és kiközösítés jár érte

1961 - a vér bármely elemének átvétele tiltott

1975 - vérszegények nem kaphatnak vérplazmafaktorokat

1978 - vérszegények kaphatnak bizonyos vérplazmafaktorokat

1982 - elfogadható vérelemek: immunglobulin, albumin, faktor VIII, IX

1984 - elfogadható a csontvelőátültetés


Vajon Isten által tervezett próféta a Nagy Piramis, és igazolja a bibliai kronológiát?

1891 - igen, Isten kőtanúja

1928 - nem, csak üres filozófia, sőt sátáni eredetű


Azt kérdezném, hogy EZ lenne a szent szellem vezetése, a növekvő világosság? Vagy inkább egy lámpa fel-le kapcsolgatásához hasonlít e tanítások változtatgatása? Összhangban van ez Russell vagy a Biblia szavaival?

2012. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/557 anonim ***** válasza:
94%

Szeretnék egy kérdést feltenni.

Mikor fejeződik be a prédikáló munkátok?

2012. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/557 anonim ***** válasza:
94%

Akkor fejeződik be a munkájuk, amikor már nem folyik be több pénz a brooklyni központjukba. Ez ilyen egyszerű. Azt is prédikálhatnák, hogy az ég zöld, a fű pedig kék, mert a szemünk megcsal minket, akkor is lenne pár ember aki melléjük áll... és tagokat toboroz és fizet.


It's all about money my friend!

2012. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/557 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is. És sok ingyen munkás.

Nincs olyan dolog ami napvilágra ne jönne!

2012. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/557 A kérdező kommentje:

„Az egyszerű fordítást most szerintem hanyagoljuk. Elmondható, hogy semmiképp sem hátralépésről van szó, hanem hirtelen megtorpanásról, hőkölésről, melyet földre esés követett.

Valóban nincs leírva konkrétan, hogy milyen irányban volt az arcuk (mert nem is lényeges), ugyanakkor a mozgásuk irányából következtetve belefér az értelmezésbe (sőt ez a valószínűbb), hogy hátrafelé estek. De ISMÉTLEM annak vajmi kevés jelentősége van, hogy milyen irányba esik valaki. Én is írtam, hogy ez lehet tradíció is. A lényeg az üzenetből, amit úgy tűnik nem értettél meg, hogy Isten ereje a földre küldheti az embert. Hogy arccal lefelé, vagy felfelé nem annyira fontos, nem ez a lényeg, hanem az a reakció, ahogy valaki erre reagál. ..Szerinted nem jártam körbe elég alaposan a kérdést?”


„Mert én arra tekintek, aki nyomorult és megtört szívű, és aki igéimet tiszteli.” (Ézsaiás 66:2)


Aki őszintén kutatja Isten igéjét, az megnézi mindazt, amit Isten mond nekünk a Bibliában, és nem csak belepislog egynéhány helyen, különösen nem lovagol olyasmin, amit magának igazolni akar a Bibliából, a többi meg nem érdekli.


Azt írtam neked, hogy keresd meg, hol szerepel hanyattesés a Bibliában, mit jelentenek azok az idézetek a hanyatteséssel kapcsolatban? Milyen tanulságokat lehet levonni belőlük? Hogyan alkalmazhatóak napjainkra nézve? Milyen egyházakban találhatóak hanyattesések és ezekből milyen konzekvenciát lehet levonni?


Ehhez képest egyetlen egy olyan igét nem hoztál föl, ahol a hanyattesés szerepel a Bibliában. Pedig 4 helyen szerepel. Nem nézted meg azokat, mert nem tiszteled az Isten szavát. Egy őszinte kutató rögtön megnézte volna, és próbálta volna megérteni, hogy a hanyattesés mivel van kapcsolatba hozva.


Ehelyett megint jöttél az egyoldalú magyarázkodásoddal. Kezdve ott, hogy az egyszerű fordítást, most hagyjuk. Ugyan miért kellene hagyni, csak mert nem támasztja alá a teóriádat?????


Egyszerű fordítás nagyon is jól mondja: „azok hátraléptek, és földre estek.”


A hátra szó mögött a következő szó van:

G3694 ὀπίσω (opiszó)

1) vissza, visszafelé

2) mögött, után; vkitől el-


A lépés mögött a következő szó van:

G565 ἀπέρχομα

ι (aperkhomai)

1) elmegy, eltávozik

2) utána megy, követ

3) elterjed (hír)


A földre esés ezután jön, mögötte ez a szó van:

G4098 πίπτω (piptó)

1) esik, leesik, zuhan

2) leborul, földre borul

3) elesik, elhull

4) összeomlik; megbukik, tönkremegy

5) vkit vmi ér; megszállja vmi


Említettem, hogy a piptó szó mögött soha nincs hanyattesés, ezt sem nézted meg, hogy valóban úgy van-e, Ilyen tisztelettel vagy te Isten szava iránt.


Erre jössz megint azzzal, „belefér az értelmezésbe (sőt ez a valószínűbb), hogy hátrafelé estek. De ISMÉTLEM annak vajmi kevés jelentősége van, hogy milyen irányba esik valaki.”


Rosszul ismétled a szövegedet, mert bizony nem véletlenül van a hanyattesés bizonyos esetekben leírva, mert az valamit szimbolizál, mégpedig pontosan Isten áldásának az ellenkezőjét! Tehát bizony hogy van jelentősége, melyik irányba esik valaki. A hanyattesés nem az igaz Istennel, hanem az ördög munkájával, az ítélettel van összefüggésbe hozva. Ezért ha a karizmatikus gyülekezetekben a hanyattesés állandóan napirenden van, ez mögött nem az Isten áldása van, hanem az ítéletét szimbolizálja.


Hogy pedig elég alaposan körbejártad volna a kérdést? Egyetlen igehelyet nem néztél meg és nem idéztél, ahol szerepel a Bibliában a hanyattesés.


Már korábban jeleztem, hogy csak őszinte, becsületes kérdezőknek válaszolok, és ha újra inkorrekt módon csak egyoldalúan nyilatkozol a témáról, akkor tekintsd befejezettnek a gondolatcserét. Időmet nem pazarlom olyanokra, akiket a Bibliának csak egy bizonyos része érdekel, de a teljessége nem!

2012. jan. 13. 21:23
 236/557 A kérdező kommentje:

"Kérdezném,hogy a Joel 2:28-32 -ben leírt dolgok azok mit jelentenek?Mikor lesz,vagy volt? "


Beteljesedtek az I. századi szellemtől felkent keresztény gyülekezet életében.

2012. jan. 14. 09:29
 237/557 A kérdező kommentje:

194/236 - "Korábban küldött valaki egy linket, nem tudom olvastátok-e. A végén levő kommenteket idézném:


Hevel 2011.09.14. 21:33:41: "



Én küldtem korábban ezt a linket.

Kedves Kérdező! Megnéznéd Ping-Pong hozzászólását?


[link]


Üdv, Névtelenü.

Áldás, Békesség! „


Áldás Békesség mögött lévő akárkinek a 156-157/236-ban válaszoltam arra vonatkozólag, hogy Jézus megjelentette Isten nevét. (16. oldalon), és nem tett némasági fogadalmat Isten nevének használatát és dicsőítését illetően. Illető meg hamisan azt állította, hogy Jézus egyáltalán nem ejtette ki az isteni nevet.


Mivel bizonyítást nyert illető vádjának alaptalansága, illető elhallgatott, majd váratlanul ismét előjött a 20 oldal 193/206-os felvetéssel, hogy nézzek meg egy hozzászólást bizonyos hitehagyottak által csinált oldalon.


Üzenem ennek a református személynek, hogy nem más témával kell elősunnyogni sok ideig való hallgatás után, hogy elterelje a figyelmet önnön tévelygéseiről, hanem meg kell alázkodni, és elismerni a tévelygést.


Azonkívül üzenem ezennel, hogy illetőnek nem keresztényi hozzáállása miatt a továbbiakban válaszolni nem kívánok, mert csak őszinte kérdezőkkel vagyok hajlandó szóba állni, nem pedig sunnyogókkal!

2012. jan. 14. 13:01
 238/557 anonim ***** válasza:
93%

Akkor mi a munkálkodásotok lényege?


Csak úgy rácsaptatok a hasatokra? Elkezdtétek utánozni az első századi keresztényeket?

2012. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/557 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a kérdésem,hogy a Jelenések 7_1-8-ig a 144ezer kiválasztottra vonatkozik.És én ott ugy olvasom,hogy Izrael 12 törzséből választódik ki az a sok ember.akkor ez most hogy van?És honnan tudjátok hogy ki a felkent?Van valami jele?vagy ez hogy működik?

A másik kérdésem pedig a Jelenések 13:11-18-ig és még a 14.fejezetben a 9.vers.Ez meg fog történni?Tényleg a kezünkre vagy a homlokunkra kell felvenni a jelet?

2012. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/557 anonim ***** válasza:
94%

Re: #237


Kedves Kérdező!


Ezzel szerinted ki lehet bújni a válaszok elől? Nem mindegy neked, hogy ki kérdez tőled? Ha felmerülnek kínos kérdések, be kell söpörni a szőnyeg alá?


Még egyszer felhívnám a figyelmedet, hogy itt összegyűjtöttem néhány kérdést, amelyekre nem akartatok itt válaszolni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Üdv.

Tamás

2012. jan. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!