Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ésszerű-e hinni a teremtésben...

Ésszerű-e hinni a teremtésben ebben a modern, tudományos világban?

Figyelt kérdés
teremtés, hit
2011. dec. 28. 14:45
 71/107 anonim válasza:
100%
Nem minden vallás tiltja a poligámiát, napjainkban is halomra gyilkolják egymást a vallási fanatikusok a középkor borzadalmairól nem is beszélve(a felebaráti szeretet nem túl erőteljes megnyilvánulásai ezek:S). Egyébként a természetben találunk példát monogámiára, életre szóló kapcsolatra és embereket megszégyenítő szeretetre is jócskán. De kár emberi értékek meglétével vagy azok hiányával támadni az evolúciót, mivel egy mutációkon és természetes szelekción alapuló ősi mechanizmus ami nem ismeri a jó vagy rossz, poligámia, monogámia fogalmát. Az egyik állat halála az egyed szempontjából rossz, viszont a ragadozók, lebontó baktériumok, gombák életbenmaradását jelentheti, tehát nekik pont hogy jó. Úgy gondolom, hogy a tény miszerint a természetben nem létezik értelmetlen halál szintén a természet szépségét igazolja. Mi emberek ezen több milliárd éves folyamat egyik "terméke" vagyunk a sok közül, de korántsem a legsikeresebb termékei (lásd vírusok, baktériumok:) . Az evolúció ember által kreált erkölcsi normák általi megítélése halvaszületett ötlet mi csak egy vagyunk a sok más élőlény közül attól pl. hogy a mi elképzelésünk szerint a monogámia a megfelelő magatartás egy kapcsolatban nem feltétlenül igaz más fajok esetében is. De a fajunkon belül is megoszlanak a vélemények :) (lásd iszlám vallás). Az a tény miszerint sok vallás létezik különböző erkölcsi normákkal , különböző istenekkel, istenszemléletekkel stb... két dolgot igazol : 1. Emberek által szerkesztett mese ami sok tanulságot hordoz magában továbbá mentsvára lehet egyes embereknek ( illetve emberek irányítására alkalmas eszköz is lehet ... lásd Leó pápa búcsúcédulái) 2. egyfajta "vallási evolúció" hatott rá (egy ősi vallásból az egész világot behálózó vallások jöttek létre amik egymástól különböző mértékben eltérhetnek)
2011. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/107 anonim ***** válasza:
22%

"Ésszerű-e hinni a teremtésben ebben a modern, tudományos világban?"


Miért aki nem a teremtésben hisz, az mit hisz ebben a tudományos világban?


30 milliárd éve felrobban a semmi, megalkotva mindent.

4,6 milliárd éve kihűlt a föld, sziklásodott, amire évmilliókig esett az eső. Kialakult az ősleves, melyben elindult a makromolekulák osztódása. Tehát ősapánk egy szikla, meg egy leves volt.


Ez talán meredekebb, mint a teremtés...


"Ésszerű-e hinni a teremtésben ebben a modern, tudományos világban?"

2011. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/107 anonim válasza:
31%
A te sarkított leírásod által valóban meredeken hangzik. De ha valódi tényeket veszünk alapul egész más megvilágításba kerül a dolog. Nem a semmi robbant fel hanem egy supernova. A naprendszerben minden ennek a supernovának az atomjaiból épül fel mint ahogy te is. Ma is megfigyelnek hasonló jelenségeket: [link] (2011 es fizikai Nobel díjat is ezért adták) A megszilárdult földön nem sok milliárd évig esett az eső hanem a naprendszer perifériájáról érkező üstökösök hozták a vizet legalábbis a tudomány mai állása szerint minden tény erre utal. A makromolekulák nem osztódnak szerintem súlyos fogalomzavarral küszködsz az osztódás az élő sejtekre jellemző folyamat. A szikla meg az ősleves semmiképp sem lehetett az ősapánk, több sebből vérzik a dolog pl. nem rendelkeznek örökítő anyaggal. Sajnálatos hogy ilyen megtévesztő hülyeségeket ilyen fanatikus meggyőződéssel hangoztatsz:S. Nem fáj ám ha tanul az ember egy kis természettudományt. Minden tény sok kísérlet és tapasztalat által igazolható. A fizika kémia, biológia eredményei szintézisbe hozhatók egymást igazolják. Persze vannak olyanok akiknek túl bonyolultak és az egyszerűség fele hajlanak, így aztán elfogadják azt hogy a földet 7 nap alatt teremtette isten(holott a föld kora 4.6 milliárd év).
2011. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/107 anonim ***** válasza:
0%
Honnan is származik akkor az élet, természettudós barátom?
2011. dec. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:
0%

#73-as!

A linket megnyitva, azt a vörös kis homályos pacát mondod? Nagyon érdekes:)))))))) Miért nem a másik????

Gondolom a nyílat utólag tették oda, nem a távcsőn figyelték meg:))))) Ne őrjíts meg...

2011. dec. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim válasza:
53%

Az élet valószínűleg a földön alakult ki, de nem cáfolható ,hogy esetleg más bolygón alakult ki majd jutott a földre. A Stenly Miller kísérlet (de már más kísérletek is) igazolják hogy szervetlen anyagból létrejöhettek az ősi földi körülmények között összetett szerves vegyületek. Ezek a vegyületek felhalmozódtak, hiszen még nem voltak heterotróf élőlények amik lebonthatták volna őket. Az üledékes kőzetek katalizáló hatása, az uv sugárzás, egyéb tényezők hatására a szerves monomerek makromolekulákká fehérjékké,nukleinsavakká stb álltak össze. Itt van az a pont amit még a tudomány nem fejtett meg 100% ban, mégpedig az hogy a makromolekulák hogyan álltak össze az első primitív sejtekké a progenotákká. Vannak bizonyítékok egyes struktúrák létrejöttére (pl sejtmembrán... koacervátum cseppek), de még nem figyelték meg azt a jelenséget hogy egy sejt kialakult volna makromolekulákból. Ennek több oka is lehet, melyek arra vezethetők vissza hogy a mai földi viszonyok már közel sem hasonlítanak a 3 milliárd évvel ezelőttihez (pl az UV sugárzás lecsökkent stb). Laboratóriumokban napjainkban is próbálják megfejteni ezt a kérdést: [link] . Az hogy erre a kérdésre még nincs válasz nem rengeti meg a biológia tudományát a fizikában is van sok nyitott kérdés pl mi okozza az univerzum gyorsuló tágulását(a tudománynak gyakorlatilag fogalma sincs).De a tudomány egy időpillanatban nem tudhatja a választ az összes kérdésre hiszen akkor nem is létezne tudomány. Az öröklődésről nem is olyan rég még fogalmunk sem volt, manapság már az egész emberi genom feltérképezésre került, molekuláris klónozásról beszélhetünk stb... A tudománynak időre van szüksége.


És 75 ös... nem a paca a lényeg hanem a szöveges rész. Csak azért linkeltem be hogy nehogy az a vád érjen hogy nem léteznek supernovák. A 2011 es fizika Nobel díjat nem hinném, h vörös pacák meg nyilacskák egy rossz felbontású képre való szerkesztéséért kapták volna. :) Ha neked csak ennyi ragadt meg az egészből és ezt még nyilvánosságra is hozod az téged jellemez.

2011. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 anonim ***** válasza:
28%

Miller kísérlete:


aminosavakat a környezetüktől, miután létrejöttek. Ha nem tett volna így, a környezet tulajdonságai, amelyben létrejöttek, azonnal elpusztította volna az aminosavakat.


Kétségtelen, hogy az izolációnak ez a tudatos mechanizmusa nem létezett primitív földi körülmények között. E nélkül viszont akár egyetlen létrejött aminosav is azonnal felbomlott volna. Richard Bliss kémikus így fejezte ki ezt az ellentmondást: "Bizonyos, hogy a hidegcsapda nélkül az áramforrás elpusztította volna a létrejött vegyületeket."1


És valóban, Miller a korábbi kísérletekben, amikor nem használta a hidegcsapdát, nem tudott aminosavakat létrehozni ugyanazokból az anyagokból.


2- A Miller által szimulált primitív légkör egyáltalán nem volt reális. Az 1980-as évekre a kutatók már egyetértettek abban, hogy a primitív földi légkör nitrogént és szén-dioxidot tartalmazott metán és ammónia helyett. Hosszas hallgatás után maga Miller is bevallotta, hogy az általa használt gázkeverék nem volt realisztikus.


3- A Miller kísérletét érvénytelenítő másik pont az, hogy az aminosavak feltételezett kialakulásának idején elég oxigén volt a légkörben ahhoz, hogy elpusztítsa őket. Ezt a tényt, amit Miller teljesen figyelmen kívül hagyott, a 3,5 milliárd éves kőzetrétegekben talált oxidálódott vas és uránium bizonyítja.5


Más eredmények is igazolják, hogy ebben az időben sokkal nagyobb volt az oxigén mennyisége, mint azt eredetileg feltételezték. És a kutatások szerint akkoriban a Földet érő ultraibolya sugárzás tízezerszerese volt az evolucionisták által feltételezett értéknek. Az intenzív ultraibolya sugárzás pedig elkerülhetetlenül felszabadított oxigént a légkörbe azáltal, hogy felbontotta a vízpárát és a szén-dioxidot.

Ezek a körülmények teljesen ellentmondanak Miller kísérletének, amelyben az oxigént teljesen kihagyta a számításból. Ha oxigént is használtak volna a kísérletben, akkor a metán felbomlott volna szén-dioxidra és vízre, az ammónia pedig nitrogénre és vízre. Másrészt viszont olyan környezetben, ahol nincs oxigén, nem lehet ózonréteg sem, akkor pedig az aminosavakat azonnal elpusztította volna az intenzív ultraibolya sugárzás. Más szavakkal, akár volt oxigén az ősi légkörben, akár nem, a környezet mindenképpen pusztító volt az aminosavak szempontjából.


4- Miller kísérletének végére sok olyan szerves sav is szintetizálódott, amelyek pusztító hatásúak minden élő dologra nézve. Ha az aminosavakat nem távolítja el azonnal ebből a közegből, elkerülhetetlenül megkezdődött volna lebomlásuk, vagy kémiai reakciók útján más anyagokká való átalakulásuk. Továbbá a kísérlet végére számos jobbkezes aminosav is szintetizálódott.6Ezeknek a létezése önmagában cáfolta az elméletet, mivel a jobbkezes aminosavak nem képesek részt venni az élő szervezetek felépítésében. Vagyis a körülmények, amelyek között Miller kísérletében aminosavak szintetizálódtak, nem voltak alkalmasak az életre. A közeg valójában savas keverékké változott, amely elpusztította és oxidálta a létrejött hasznos molekulákat.


Mindezek a pontok egyetlen konkrét valóságra mutatnak: Miller kísérletéről nem állíthatjuk, hogy bebizonyította, hogy élőlények jöhettek létre primitív földi körülmények között. Az egész kísérlet nem más, mint célzott és ellenőrzött laboratóriumi kísérlet aminosavak előállítására. A felhasznált gázok típusát és mennyiségét szándékosan úgy határozták meg, hogy ideális közeget biztosítson az aminosavak létrejöttéhez. A rendszerrel közölt energia nem volt sem túl sok, sem túl kevés, hanem pontosan úgy határozták meg, hogy előidézze a kívánt reakciókat. A kísérleti berendezést teljesen elkülönítették, hogy ne szivároghasson be semmiféle káros vagy az aminosavak szintézisét gátló anyag - márpedig ilyenek bizonnyal bőven előfordultak a primitív földi légkörben. De a kísérletből kihagyták az ősi földi légkör minden olyan összetevőjét, amely esetleg megváltoztathatta volna a reakció kimenetelét. Ezek közül csak egy az oxigén, ami az oxidáció miatt megelőzte volna az aminosavak létrejöttét. És a létrejött aminosavak még ideális, laboratóriumi körülmények között sem maradhattak volna meg a hidegcsapda nélkül.


Voltaképpen ezzel a kísérlettel az evolucionisták saját maguk cáfolták meg az evolúciót, mert ha a kísérlet bármit is bizonyít, akkor az az, hogy aminosavak csak ellenőrzött laboratóriumi körülmények között szintetizálhatók, ahol minden egyes feltételt tudatosan teremtettek meg és mérlegeltek. Vagyis az életet létrehozó erő nem lehet véletlenszerű, hanem csak tudatos teremtés.


Az evolucionisták azért nem fogadják el ezt a magától értetődő valóságot, mert vak makacssággal ragaszkodnak teljesen tudománytalan előítéleteikhez. Elég érdekes azonban, hogy Harold Urey, aki tanítványával, Stanley Millerrel megszervezte a kísérletet, a következőt vallotta be a témáról:


Mi, akik az élet eredetét tanulmányozzuk., minél többet vizsgálódunk, annél inkább úgy érezzük, hogy túl bonyolult ahhoz, hogy bárhol is kifejlődhetett volna. Valamennyien hittételként hiszünk abban, hogy az élet az élettelen anyagból alakult ki ezen a bolygón. De az élet annyira bonyolult, hogy nehezen képzelhető el, hogy tényleg így történt.


Folyt köv:

2011. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/107 anonim ***** válasza:
26%

"Az üledékes kőzetek katalizáló hatása, az uv sugárzás, egyéb tényezők hatására a szerves monomerek makromolekulákká"


És azt mondod, hogy nem azt hangoztatjátok, hogy a szikla az ükükükükapád? :DDDD


"nem a paca a lényeg hanem a szöveges rész. "


Duma lehet annyi, hogy csak no, de ez a dumának a bizonyítéka, egy rózsaszín paca? Ez aztán a tudomány...:))))))))


Az evolúció a világ legostobább vallása.

2011. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/107 anonim ***** válasza:
30%

Csak a vallásos fanatikusok hiszik, hogy az evolúció vallás, mert nem képesek szembenézni azzal, hogy a saját vakhitükön kívül is van élet :)


Másrészt: az evolúciónak semmi köze az élet keletkezéséhez. Az evolúció azt írja le, hogy lettünk az első sejtből. Nem azt, hogyan lett az első sejt.


Ja, meg amúgy egy érdekes tény: A Titán nevű holdon is vannak nagy eséllyel különböző szerves molekulák, és a felső légkörből amino-sav eső hullik lefelé. Bár ez sem létezhet, és ki sem alakulhatott, ügye? :D


Rossz lehet vaknak és csőlátásúnak lenni.

2011. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
30%

Ja, és még valami:


Csak a naprendszerben rengeteg bolygó van, ahol nincs élet.


Abba talán bele se gondoltatok, hogy mi most azért vitatkozunk itt, mert itt, ezen a bolygón történt meg a ritka kivétel, ahol létrejöttek eme molekulák, és élő sejtszervecskévé szerveződtek?


Ha hiba csúszott volna a folyamatba, akkor most nem vitatkoznánk itt.


De, ahogy nézelődünk a világba, egyre biztosabb: szinte minden csillag körül bolygó kering. És a Föld méretű bolygó sem ritka, egyáltalán. A természetnek elképesztően hatalmas esélye van arra, hogy összehozzon valami olyat, ami egyébként nagyon kicsi eséllyel jön össze. Bolygók elképzelhetetlen számú trilliárdja. És mi éppen összejöttünk.


Józan ésszel ötöslottót sem lehet megnyerni (hiszen mekkora arra az esély...) aztán időnként mégis valaki elviszi.

2011. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!