Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy figyelmeztetés próféciá...

A nagy figyelmeztetés próféciák igazak vagy hamisak?

Figyelt kérdés

A legtöbb magánkinyilatkoztatás megegyezik abban hogy hamarosan (napokon, hónapokon belül) eljön a nagy figyelmeztetés.


Néhány link a témáról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Medjugorjében is sok szó van valamilyen jelről, figyelmeztetésről. Mit gondoltok erről? Ez az összes mind hamis prófécia vagy ez lehet komoly? Főleg keresztények válasza érdekelne.


2011. aug. 4. 16:31
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/132 A kérdező kommentje:

"Kedves Kérdező!


És mit vársz a mennytől?"


1Kor 2,9 - "Így érvényes az Írás szava: Szem nem látta, fül nem hallotta, emberi szív föl nem fogta, amit Isten azoknak készített, akik őt szeretik."


Vagyis olyan örömben, boldogságban és csodákban lesz ott részünk amikhez hasonlót a földön nem lehet látni, mivel a jelenlegi földi szemünk még látni se lenne képes.


Egyszer volt egy álmom amiben néhány családtaggal sétáltunk, körülöttünk Budapest egyes részei és más emberek mászkáltak. Amikor körülnéztem, pusztán a tárgyak, a föld, az utak látványa hihetetlen boldogságot okozott. Olyan boldogságot amitől az embernek ujjongani támad kedve. Az emberek látványa pedig még sokkal nagyobb örömet okozott. Minden mintha valami elképesztő módon ragyogott volna.

Úgy gondolom hogy a menny még ennél is jobb lesz.


De miért kérdezed ezeket?

2011. aug. 25. 14:03
 62/132 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező-


"1Kor 2,9 - Így érvényes az Írás szava: Szem nem látta, fül nem hallotta, emberi szív föl nem fogta, amit Isten azoknak készített, akik őt szeretik."


Látod ezért: ha nem tudom felfogni, akkor minek róla ábrándozni. Az álmoknak ehhez semmi köze.


Ha lazán fogom fel akkor a pokolban sokkal jobb lesz, hiszen ott fűtenek, rengeteg lesz az ismerős, a kb, 11 milliárd léleknek ki fog ott parancsolni, hiszen a Sátánt Isten legyőzi és így tovább.


A hitedben az a szép, hogy olyan leírásokra alapítod véleményedet, amit "emberi ésszel" fel sem lehet fogni. Neked ez nem különös? Nem lehet, hogy csak a Biblia írói találták ki a nép butítására és elnyomására? A papok, akik terjesztik meg nagyon jól megélnek belőle?

2011. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/132 A kérdező kommentje:

"Látod ezért: ha nem tudom felfogni, akkor minek róla ábrándozni. Az álmoknak ehhez semmi köze."


Azért kell emlékezni az üdvösségre, mert ez maga a cél. Amikor a földi nyomorúságot látom ez visz előre.


"Ha lazán fogom fel akkor a pokolban sokkal jobb lesz, hiszen ott fűtenek, rengeteg lesz az ismerős, a kb, 11 milliárd léleknek ki fog ott parancsolni, hiszen a Sátánt Isten legyőzi és így tovább."


Azt hiszem hogy a sátán pusztulása, az hogy a tüzes hegyre dobják, az ugyanaz mint az hogy a pokolba kerül. Fura dolgok ezek de hát nehéz elképzelni a túlvilágot ahol már nem lesz idő.


"A hitedben az a szép, hogy olyan leírásokra alapítod véleményedet, amit "emberi ésszel" fel sem lehet fogni.

Neked ez nem különös? Nem lehet, hogy csak a Biblia írói találták ki a nép butítására és elnyomására?"


Ha ez így lenne akkor nem lett volna több nagyon is konkrét és kézzelfogható istenélményem. És az átalam ismert papok nem lennének jó fejek. És nem dobták volna el maguktól a vagyont és a földi élvezeteket. Nem tökéletesek, de szándékosan nem vezetnek félre senkit.


"A papok, akik terjesztik meg nagyon jól megélnek belőle?"


Lehet hogy vannak gazdag papok de a többségük nagyon szegény.

2011. aug. 25. 20:12
 64/132 anonim ***** válasza:
75%

A kereszténység nem ismer olyan parancsot, hogy "Ábrándozzatok a Mennyek Országáról!" Úgy látszik, nem kell róla ábrándozni.

Laza lehetsz, csak szét ne ess! Egyébként, honnan veszed, hogy ott "fűtenek"...? Egy remek filozófus professzor egyszer azt mondta, a pokol, olyan lehet, mint egy szoba, ami telis-tele van tükörrel, bárhova is nézel, csak önmagadat látod.

Briliáns:

"A hitedben az a szép, hogy olyan leírásokra alapítod véleményedet, amit "emberi ésszel" fel sem lehet fogni."


-A hit nem vélemény.

-Nem a véleményünket, hanem a hitünket alapozzuk.

-Olyas valamire alapozzuk, ami ésszel felfogható: Szentírás, szenthagyomány, saját megélések.

-Ami emberi ésszel fel nem fogható az maga a Mennyek Országa boldogsága.

-Ennek eljövetele pedig a hitünk tárgya.


Amit írók találtak ki, az más: "A vallás a nép ópiuma."

Ezt a talán ismerős szlogent egy talán ismerős világnézet találta ki a nép butítására és elnyomására. Ja és talán jól meg is éltek belőle.

A papok egyébként nem terjesztik, hanem hirdetik az evangéliumot. Terjeszteni mást szokás!

2011. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/132 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó-

"A kereszténység nem ismer olyan parancsot ..." Szerintem meg semmilyen parancsot nem ismer. Ha a Mózesi táblákra gondolsz, azok a zsidó népnek íródtak, ráadásul az "eredetit" Mózes széttörte a népe fején.


Nézzél széjjel a "pokol ábrázolásokban" - a bűnös lelkű embereket katlanban puhítják, főzik és jelenlegi tudásunk szerint az égetés (fűtés) adja a legtöbb hőt. Ezt nekem miért nem hiszed el? Mondhatnám azt is, hogy nekem ez volt a saját megélésem.


A szentírást és a szenthagyományt érdemes lenne részletesebben is megismerned, valamint a keletkezésük és mai formájukba kerülését is. Ugyanis "emberi alakok" voltak akik revízió alá vették és "átírták". Ők nem tévedhettek? Vagy saját elképzelésük, dogmájuk erősítésére tehettek "bele" olyat is, ami nem biztos, hogy igaz?


"Ami emberi ésszel fel nem fogható..." - ha megengeded, Te miért vágyakozol egy ilyen helyre?

2011. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/132 anonim ***** válasza:
70%

-Nem a mózesi táblákra gondolok! Sajnálom.

-Az ábrázolások, művészi lefestései azoknak a lelki kínoknak, amit a kárhozott lelkek élnek át. Ha evvel kapcsolatban van személyes tapasztalatod, szerintem nem sokan irigyelnek.

-Részletesen ismerem a Szentírást és a Szenthagyományt.

A keletkezésüket is, a mai formába kerülésüket is. Nem mondod, hogy "emberi alakok" írták?! Nahát! Revízióról nem, redakciókról annál inkább tudunk.

A szerzők saját elképzeléséről nem, csak a saját nézőpontjairól tudunk. A szerzők saját dogmája végképp értelmetlen. A dogmák kikristályosodása sokkal későbbi folyamat eredménye.

Kérlek legalább legyél tisztában azzal, amiről beszélni szeretnél!

-Semmilyen helyre sem vágyakozom.

2011. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/132 A kérdező kommentje:

"A kereszténység nem ismer olyan parancsot, hogy "Ábrándozzatok a Mennyek Országáról!""


De igen:

Ef 6,17 - Tegyétek fel az üdvösség sisakját, és ragadjátok meg a lélek kardját, vagyis az Isten szavát.


Az üdvösség sisakja azt jelenti hogy nem nézünk a földi nyomorra, nem hagyjuk hogy az elkeserítsen minket, hanem az üdvösségre, a célunkra koncentrálunk.

2011. aug. 26. 08:46
 68/132 anonim ***** válasza:
70%

Kedves, jólelkű Kérdező!

Az ábrándozás szót nem abban az értelemben használom, mint ahogy érteni véled. Vigyázz, mert az ábrándozás egy kétoldalú érem: vagyis, amiről ábrándozni lehet, abból ki is lehet ábrándulni. Az üdvösségre koncentrálni nem azt jelenti, hogy álmokat szövögetsz és ábrándozol róla. Garantáltan többet jelent, mint azt legmerészebb álmaidban is gondolnád. Remélem segítettem jobban megérteni, amit mondani szerettem volna.

2011. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/132 anonim ***** válasza:
88%

Hogy ti hova elkanyarodtatok már az eredeti kérdéstől... :)


A kérdésre válaszolva: Nem tartom igaznak ezeket a magánkinyilatkoztatásokat, tehát hamis próféciáknak tartom őket.

Ennek egyik oka talán az, hogy nem vagyok katolikus. :)

Komolyra fordítva, a másik ok pedig az, hogy világszerte évszázadok óta terjednek a hasonló, mindig aktuális hamis próféciák.


Az igaz, hogy már az őskeresztények is nagyon várták Jézus Krisztus visszajövetelét, reménykedtek benne; hogy abban az időben volt-e ilyen "előrejelzés", azt nem tudom.

De hogy később rengeteg magánszemély, felekezet "kapott" "kijelentéseket", és ráadásul terjesztette is ezeket, az biztos. Még rosszabb fajta, amelyik még időpontot is meghatároz...

De abból a szempontból nem gond, hogy ezeket eddig mindig túléltük. :)


Bibliai szempontból több probléma is van ezekkel a "kinyilatkoztatásokkal", de én most nem ezt szeretném elemezni, hanem inkább az egyénekre gyakorolt hatásra mutatnék egy példát. És elnézést, hogy épp Jehova Tanúit érintő lesz a példa, de most ez jutott eszembe.


Köztudomású ugyebár, hogy Jehova Tanúi már többször meghatároztak bizonyos időpontokat Jézus Krisztus visszajövetelére. Ezeket ők nem próféciáknak tekintik, legalábbis itt, a gyk-n úgy magyarázzák, hogy mivel ők nem próféták, ezért ezek a dátumok nem is lehettek próféciák. Jó, akkor legyen "kijelentés", "kinyilatkoztatás", bármi; szerintem nem ez a lényeg.


Tehát, a történet, amit egy kb. 40-es férfitól hallottam:

Nem olyan régen, pár évtizeddel ezelőtt itt, Magyarországon volt egy meghatározott dátum. (Sajnos nem tudom pontosan megjelölni.) Egy városban a helyi JT gyülekezeti tagok, akik közé az illető nagymamája is tartozott, nagy várakozásban voltak. A megadott időpont előtt valamennyivel csoportosan elsétáltak valami dombhoz a város egyik szélén; külsőleg hosszú, fehér, hálóingszerű ruhákba öltözve, belül nagy várakozással és örömmel. Ha jól emlékszem, a nagymama vitte az akkor még kisfiú korban lévő unokáját is; ha nem, akkor csak az elbeszélésből tudott róla a fiú.


A megelőző időszak alatti hosszú várakozás után most órákat vártak feszülten, ugyanazon a helyen állva. Nem történt semmi. Ragozhatnám tovább, de nem teszem. A lényeg, hogy csalódottan hazamentek.

Nem tudom, a felnőttekben milyen következménye lett a dolognak, csak sejtem.

Ugyanis a Példabeszédek 13:12a szerint: "A halogatott reménység beteggé teszi a szívet;". Ennek igazsága pedig vitán felül áll.


A fiúban olyannyira megtört valami, hogy teljesen elfordult minden vallástól, minden felekezettől; megkeményedett, bezárkózott.

Tehát a csalódás nem arra sarkallta őt, hogy a hamisság helyett az igazságot keresse, hanem passzivitásra, elutasításra. Ez pedig nem jó.


Ez volt az egyik válaszom. De mindjárt írok egy sokkal vidámabbat is. :)

2011. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/132 anonim ***** válasza:
87%

Nos, a vidámabb rész. :)


De előbb ki kell fejeznem mélységes sajnálatomat amiatt, hogy itt is vannak egyesek - mint általában a kérdések többségénél - , akik merész kijelentéseket tesznek a Bibliáról és az abban írottakról anélkül, hogy alaposan ismernék azt. Az ilyen okoskodásokkal csak rabolják mások idejét, mivel evidens dolgokat kell leírni miattuk.

Köszönjük, pl. most az 53 %-os válaszolónak.


Akik pedig becsületesen "olvasgatják" a Szentírást, tudhatják, hogy nem szabad elhamarkodott kijelentéseket tenni. /Szándékosan nem a "tanulmányozzák" szót használtam, pedig megfelelőbbnek tartanám; de arról sokan a Jehova Tanúira asszociálnak; márpedig én nem arra a fajta cselekedetre gondolok. Inkább a "kutatjátok az Írásokat" fedi le a teljes jelentést./


Ha a saját példámból indulok ki, bátran kijelenthetem, hogy nagyon sokszor előfordult már velem, hogy rácsodálkoztam némely dolgokra... Pedig többször végigolvastam már a Bibliát, egyes részeit meg még annál is többször. :) Mégis, gyakran tapasztaltam, hogy egy-egy igevers újként hatott rám, mintha még soha nem láttam vagy hallottam volna. Akár olvasás közben, magamtól: Ilyenkor úgy gondolom, hogy az előző olvasás(ok)kor átsiklottam az ominózus vers(ek) felett; vagy valamely okból elkerülte/-ték a figyelmemet az adott szakasz(ok); vagy egyszerűen csak elfelejtettem már...

Ez utóbbi lehetőségnek kiváló bizonyítékai az olvasáskor újnak ható, ám már előzetesen színes kiemelővel aláhúzott részek... :)


Ha pedig mástól hallok valamit, amit - úgy gondolván - soha nem hallottam még, vissza szoktam kérdezni: Ez benne van? Hol van ez megírva? És lám, sokszor meg tudták már mutatni...

Ez persze arra is jó, hogy ha nem tudják megjelölni a pontos helyet, akkor felejtsük el a zöldségeket, mindenkinek jobb lesz. :)


Nos, most jön a lényeg: Látom, itt az ábrándozás, álmodozás jelentésével kapcsolatban értelmezési különbség van a felek között.

Nem szeretném definiálni a szót, mert lehet, hogy egy harmadik jelentést kapnánk. :)


Inkább csak azt szeretném mondani nektek, hogy Jézus eljövetelének és Isten országának, ill. a Mennynek a várása igeileg nagyon is megalapozott dolog. Ismerős a Maranatha kifejezés? Vagy a Miatyánkból: "Jöjjön el a Te országod..." ? Vagy az, hogy mi, hívők az új, a mennyei Jeruzsálemet várjuk?


Én sem tudok olyan igét, amely kimondottan előírná az ábrándozást, álmodozást, bárki bármit is ért ez alatt; viszont olyat sem, amely megtiltaná... Márpedig, ami nincs konkrétan tiltva, és nem áll ellentétben az Ige szellemiségével, az szabad. :)

Óvatosan, türelemmel, nehogy az előzőekben említett következménye legyen (beteg szív); inkább örömteli, kitartó várakozással, reménységgel. Arról pedig meg van írva: "A reménység nem szégyenít meg."


Túl sok leírás valóban nincs a Mennyek országáról /vagy csak én felejtettem el már megint? :) /, de bizonyos elképzeléseink azért lehetnek, teljesen igei alapon. Én magam nem szoktam külön időt arra fordítani, hogy elképzeljem, nem agyalok azon, milyen lesz majd, de azért néha eszembe jut.

Az ezzel kapcsolatos érzéseimet pedig nálam sokkal jobban megfogalmazták már, méghozzá zenével, így inkább beszéljenek (sőt, énekeljenek) ők helyettem:


MercyMe – I Can Only Imagine /with lyrics/ http://www.youtube.com/watch?v=0xwzItqYmII


Pintér Béla – Mennyei parti http://www.youtube.com/watch?v=32kJBooEHd8


Remélem, tetszenek a dalok! :)

2011. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!