Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy figyelmeztetés próféciá...

A nagy figyelmeztetés próféciák igazak vagy hamisak?

Figyelt kérdés

A legtöbb magánkinyilatkoztatás megegyezik abban hogy hamarosan (napokon, hónapokon belül) eljön a nagy figyelmeztetés.


Néhány link a témáról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Medjugorjében is sok szó van valamilyen jelről, figyelmeztetésről. Mit gondoltok erről? Ez az összes mind hamis prófécia vagy ez lehet komoly? Főleg keresztények válasza érdekelne.


2011. aug. 4. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/132 anonim ***** válasza:
64%

A János jelenéseit író próféta volt az utolsó próféta, ezt ő mondta(azt hiszem), aki utána jön, az hamis próféta.

Nem igazak.

2011. aug. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/132 anonim ***** válasza:
89%

első vagyok

Még annyit, hogy Jézus eljövetelének napját csak sejteni lehet, mert senki sem tudjam, még Jézus sem, csak az Atya.

2011. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/132 eric_one ***** válasza:
88%

elsőnek


Még sejteni sem lehet, mert úgy jön el mint éjjel a tolvaj... vagyis a legváratlanabb időben... A világvégét már számtalanszor megjelölték, a jehova tanúi már 26-szor. Különben is világ korszak vége lesz, és nem világvéget kell várni. A biblia tudósítása szerint.

2011. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/132 A kérdező kommentje:

Van Bibliai alapja is a nagy figyelmeztetésnek:

[link]


"Mindezek után kiárasztom Lelkemet minden testre."


Erről szól az összes prófécia is.

2011. aug. 4. 20:51
 5/132 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam mindet végig, csak belenéztem ezekbe. Tele vannak Bibliának ellentmondó kijelentésekkel. Csak egy példa:


"Azért mondom el ezt, hogy örüljetek, mert én is örülök annak a napnak, amikor ÉDESANYÁM sarka összetöri a Sátán fejét." (a kiemelés tőlem)


Ezek nyilvánvalóan hamis próféciák. És nem attól hamisak, mert minden szavuk hazugság, hanem azért, mert az igazság látszatát fenntartva és a Bibliából úgymond "igazolva" egy egy hamis és bálványimádó istentiszteletre buzdítanak.


Inkább nézd meg ezt a videót, ennek üzenetét legalább Isten Igéje is alátámasztja:


[link]

2011. aug. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/132 anonim ***** válasza:
79%
jav: "egy hamis"
2011. aug. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/132 A kérdező kommentje:

"A János jelenéseit író próféta volt az utolsó próféta, ezt ő mondta(azt hiszem), aki utána jön, az hamis próféta."


Ezt miből gondolod? Miért ne lennének ma is próféták? Ez már csak azért se lehet igaz mert pont az előző idézet cáfolja:

"Mindezek után kiárasztom Lelkemet minden testre. Fiaitok és leányaitok jövendölni fognak, véneitek álmokat álmodnak, ifjaitok meg látomásokat látnak."

Ilyen még soha nem történt a világon, tehát ez még a jövőben fog történni. És ebből következik hogy János után még lesznek más próféták is.


"Még annyit, hogy Jézus eljövetelének napját csak sejteni lehet, mert senki sem tudjam, még Jézus sem, csak az Atya."


Igen ez így van, de a pontos napot sehol se írták le ezekben a próféciákban sem. Csak azt mondják hogy közel van.


"Még sejteni sem lehet, mert úgy jön el mint éjjel a tolvaj... vagyis a legváratlanabb időben... A világvégét már számtalanszor megjelölték, a jehova tanúi már 26-szor. Különben is világ korszak vége lesz, és nem világvéget kell várni. A biblia tudósítása szerint."


De ki beszélt világvégéről? Én biztosan nem. A nagy figyelmeztetés amiről ezek a jövendölések szólnak nem egyenlőek a világvégével, és Krisztus eljövetelével sem.


"Tele vannak Bibliának ellentmondó kijelentésekkel."

Légy szíves írjál még több ellentmondást ha találsz.



""Azért mondom el ezt, hogy örüljetek, mert én is örülök annak a napnak, amikor ÉDESANYÁM sarka összetöri a Sátán fejét." (a kiemelés tőlem)"


Ez miért hamis?


A Bibliában benne van hogy az asszony vagy az ivadéka (számomra a fordításból nem egyértelmű) eltapossa a kígyó fejét:

"Ellenségeskedést vetek közéd és az asszony közé,ivadékod és az ő ivadéka közé: Ő széttiporja fejedet,te pedig a sarkát mardosod."


Katolikusoknak mi a véleménye?

2011. aug. 5. 09:13
 8/132 anonim ***** válasza:
69%

Ott az asszony Magváról van szó, aki Jézus Krisztus. És nem Mária tapos a Sátán fejére, hanem Jézus, illetve a követői.


De itt egy másik nyilvánvaló hazugság:


"Híveim imái és az Irgalmasság Rózsafüzére... megmentheti lelketeket, még a halál utolsó pillanatában is."


Ugyanezekről az oldalakról egy másik cikkből:


"I.János Pál pápa velencei bíboros, pátriárka korában a velencei San Lorenzo kórházban egy síró asszony betegágyához ment és megkérdezte: Mi bántja?

- Sírok, mert érzem, nem sok van már hátra… Félek is, mert egész életemben kerestem, de máig sem találtam még meg a mennyország kulcsát..

A pátriárka a zsebébe nyúlt és rózsafüzérét a beteg asszony kezébe tette.

- Íme, itt van a mennyország kulcsa. (Új E. 1978. X. 8.)"


Ez senkit se fog megmenteni a kárhozattól. Jézus Krisztus az üdvözítő, Mária senkit se tud megmenteni, mert nincs rá hatalma...

2011. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/132 A kérdező kommentje:

11:01-esnek:

És olyan hibát látsz benne ami nem Máriával kapcsolatos?


Egyébként az Irgalmasság Rózsafüzérének 99%-a Jézushoz és az Atyához szól (1 üdvözlégy van csak benne).

2011. aug. 5. 13:46
 10/132 anonim ***** válasza:
28%

Én azt hiszem, hogy igaz lehet. A teológiai vitákat tegyük egy percre félre! A lényeg a szeretet. Mégpedig azért gondolom igaznak, mert mindegyik forrás nagyjából ugyanazokat mondja. És azért, mert meglepően egyezik egy általam ismert forrással, amit nem is említettél:


[link]

2011. aug. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!