Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy figyelmeztetés próféciá...

A nagy figyelmeztetés próféciák igazak vagy hamisak?

Figyelt kérdés

A legtöbb magánkinyilatkoztatás megegyezik abban hogy hamarosan (napokon, hónapokon belül) eljön a nagy figyelmeztetés.


Néhány link a témáról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Medjugorjében is sok szó van valamilyen jelről, figyelmeztetésről. Mit gondoltok erről? Ez az összes mind hamis prófécia vagy ez lehet komoly? Főleg keresztények válasza érdekelne.


2011. aug. 4. 16:31
 91/132 anonim ***** válasza:
25%

Jézus megkísértésének a lényege az volt, hogy ne az Atya által kijelölt utat válassza küldetéséhez, hanem menjen elébe a történetnek és feleljen meg a nép korabeli várakozásának, vagyis nyíltan jelenjen meg, mint Messiás, alászállva a templom párkányáról. Ehhez használta fel a Sátán érveit az Írásokból. Amint teszi azt ma is számtalanszor, mint remek írástudó. Ezért veszélyes, ha valaki a Szentírással dobálózik, és így akarja rákényszeríteni elképzelését testvéreire.

Szerintem az aranymérték, az, hogy "Gyümölcseiről ismerkszik meg a fa".

Felhívnám a figyelmet egy fontos kockázatra, a próféciák megítélésénél.

Ha egy próféciát, ami a Szentlélektől származik, valaki elítél, akkor előfordulhat, hogy a Szentlélek ellen vétkezik.

A Szentlélek működését pedig ne akarjuk elképzeléseink, felekezeti hovatartozásunk szerint korlátozni, nehogy a végén Őt is keresztre feszítsük, mint Jézust, aki nem felelt meg a választott nép előirányzott messiási elképzeléseinek.

2011. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/132 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező kommentje, tegnap 14:45


Látod, én már ott elakadok: "Könyörgöm hozzátok...".

Ki könyörög kihez??????


Ehhez egy kis alapozás:

1. Az Ige szerint egyetlen közbenjárónk van az Atyánál: Jézus Krisztus.

2. A vélemények megoszlanak a "meghalt" vagy "elköltözött" szentek hollétéről; de egy közös pont van: Ők nem beszélnek az itt élőkhöz. Nincs kapcsolat a két világ között. /Ld. pl. Lázár történetét./


3. Ha ez esetleg mégis megtörténhet, az ember akkor is alacsonyabb rangú. Tehát az ember "könyöröghet" egy magasabb rangú lényhez, de fordítva kizárt.


Az angyalokhoz való imát hasonló okból tartjuk helytelennek ("egy a közbenjáró"); ill. amiatt is, hogy ők nem fogadhatnak el imádatot. Nem véletlen, hogy az Igében van példa arra, hogy egy angyal "leállítja" a hódolatot, mondván, hogy ő szolgatársa az embernek.

Ezt egyébként én sem igazán értem, mivel sokkal bölcsebbek, hatalmasabbak, stb., mint mi, és mégis szolgatársak? Hát akkor én inkább angyal szerettem volna lenni... :)


A másik meg az eucharisztia-tan...

De hát ez is ugye a kat. tanok egyike; és már kérted, hogy ne azt cáfoljuk, úgyhogy nem teszem.



A kommented utáni első válasszal is maximálisan egyetértek. Nagyon jó példa a sátán ravaszságára.

Gondolom, a kérdést nem hozzám intézte; de ha válaszolnom kellene rá, én azt mondanám: Azok alapján próbálnék dönteni, amiket leírtam; és közben nagyon-nagyon-nagyon bíznék az Úrban, hogy végtelen kegyelme és határtalan szeretete megőriz a tévedéstől, a hitetéstől. :)

Annyira szeretem Őt; de az 1000 %, hogy Ő engem nagyságrendekkel jobban. :)


És ugyanez vonatkozik a 80 %-os válaszoló felvetésére is: Mi nagyon óvatosan bánunk a Szent Lélek / Szent Szellem munkájának megítélése terén; ugyanis az Ige szerint a Szent Szellem káromlása nem bocsáttatik meg.

Tehát ha nem tudunk valamit teljesen bizonyosan, akkor jobb, ha nem szólunk semmit, minthogy bűnbe essünk. Persze ez alatt nem azt kell érteni, hogy ne formálhatnánk véleményt, vagy ne gondolkodhatnánk. Én is ezt tettem eddig is. :)

De tartósan "köpködni", folyamatosan ellenállni a Szent Szellemnek... Na, az már gáz. Ettől pedig őrizkedünk. És emiatt is bízunk az Úrban, mert nagyon nagy szükségünk van az Ő védelmére, vezetésére.

Jézus azért jött, hogy "megkeresse és _megtartsa_ mindazt, ami elveszett". Hát erre az ígéretre próbálok "apellálni", azaz bízom abban, hogy meg fog tartani. :)



Csak egy kicsit kapcsolódik a témához: Tegnap találtam ezt a dalt, nagyon friss az élmény, még így, a kb. 50. meghallgatás után is... :)

Úgyhogy belinkelem ide is, annyira tetszik; szöveg a leírásban:


MercyMe Crazy Enough with Lyrics http://www.youtube.com/watch?v=rENTa2Q5wNg


Üdv.:)

2011. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/132 anonim ***** válasza:
67%

Számos vitatémát indíthatna el a hozzászólásod, olyanokat is, amit itt már korábban érintettünk. Valószínű, hogy a protestáns teológia (nem tudom, hogy kálvinista, vagy evangélikus vagy-e)és a katolikus és ortodox teológia közötti ellentmondásokat nem fogjuk itt most feloldani.

Majd eljön a mi Urunk, aki rendet vág közöttünk.

Inkább csak a gondolkodásmódodra reflektálnék a magam módján.

"Látod, én már ott elakadok: "Könyörgöm hozzátok..."

Ki könyörög kihez?????? . "


Emlékszel, már ki sem merem mondani, hogy kik is, nehogy megint félreértés legyen belőle, de valakiknek nagyon szúrta a szemét Jézus Isten volta. Megvádolták:..."a káromlásért, mivel ember létedre Istenné teszed magad."

Ján.10,33 Képtelenek elfogadni, hogy az Isten emberré legyen...."aki isteni mivoltában nem tartotta Istennel való egyenlőségét olyan dolognak, amelyhez mint zsákmányhoz ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette önmagát, szolgai alakot vett fel, és hasonló lett az emberekhez, külsejét tekintve úgy jelent meg, mint egy ember. Megalázta magát, engedelmes lett a halálig, mégpedig a kereszthalálig." Fil 2,6-9

Ha azt elfogadom, hogy az Isten, Önmagát megalázva és kiüresítve, szolgai módon, emberként jelenik meg közöttünk, akkor nekem ebbe a felfoghatatlan szeretetbe bőven belefér, hogy akár könyörögve szóljon hozzánk fafejű istenekhez.

..."mivel sokkal bölcsebbek, hatalmasabbak, stb., mint mi, és mégis szolgatársak? Hát akkor én inkább angyal szerettem volna lenni... :)"

Lehet, hogy megbotránkoztatóan fog hangzani, Lucifer is megbotránkozott rajta, de angeológiai szempontból nézve sem egy tökéletlen teremtmény az ember. Azt is mondhatnám, ha igazán a mélyére ásunk a teremtéstannak, hogy nagyszerűbb, mint egy angyal. Az angyal tisztán szellemi teremtmény, s így teljesen azonos a döntésével (Isten mellett, vagy ellen), az ember testi, lelki,szellemi összetettségénél fogva viszont szert tehet a legnagyszerűbb tapasztalatra, a megváltottság tapasztalatára. Ettől retteg a Sátán, a bukott angyal, mivel így az emberi teremtmény sokkal kiválóbb lenne nála.

Irigy és féltékeny az emberre, Isten emberre vonatkozó nagyszerű tervére. Ezért gáncsoskodik ellene.

Isten soha nem lett angyallá, de emberré igen. Felfogtuk mi ezt?!

2011. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/132 anonim ***** válasza:
80%

Sziasztok!


Átfutottam az egész cuccot, tényleg jó sok téma volt már... És nekem úgy tűnik, hogy a kérdésre nincs válasz. A katolikusok elhiszik ezeket a próféciákat, a többiek meg nem; indokolni lehetetlen, mert a protik csak a Bibliával tudnak jönni, ebből meg végtelen teológiai viták alakulnak ki.

Jól van, fiúk és lányok, ügyesek vagyunk. :)Vagy megint mástól lopva: "Ez jó mulatság, férfimunka volt." :)

/Elnézést, nem akarok senkit megsérteni, de fogalmam sincs, ki melyik nemet képviseli. Vagyis egy-két régebbi válaszolót tudok, ill. magamat is. :)/


Igaza van a kedves - immár - 80-as válaszolónak: nem fogjuk tudni feloldani az ellentmondásokat. Szerintem ezzel már rengetegen próbálkoztak előttünk, és ha nekik nem sikerült, akkor nekünk sem fog. :(

Azért mostmár kíváncsi lennék egy-két dologra: 80-as válaszoló, kat. teológiát végeztél? F / N vagy? Utóbbira tippelek. :) Kérdező: dettó.


Felvetetted, ezért bevallom: sem kálvinista (= református), sem evangélikus nem vagyok. Ezeknél sokkal-sokkal rosszabb. :) Szabadkeresztény (szabker), fundamentalista (fundi); erősen pünkösdi (pünki) beütéssel. Ilyen közösségben tértem meg 1995-ben, és különböző okok miatt már több közösséget is látogattam, de mind ilyen jellegűeket.


Ja, és ne sérüljetek be légyszi a "becenevektől". Valamelyik kérdésnél láttam, hogy valaki kikérte magának a hasonló megnevezéseket (talán katkó és refi volt, de nem tudom pontosan). Részemről ez egyáltalán nem tiszteletlenség másokkal vagy magammal szemben sem.


Igen, remélhetőleg Jézus rendet tesz közöttünk; én azt gondolom, hogy olyan jókat fogunk nevetni majd az ilyen vitákon, beszélgetéseken... :)


Kedves 80-as, miért nem mered kimondani, hogy a farizeusoknak? :))

A múltkor a "zsidókról" volt a félreértés, de azt tisztáztuk, nem? :)


Amit írtál, érthető, de én nem gondolom így. Igen, Jézus esetében ez megtörtént. De az én "kockafejembe" a könyörgés akkor sem fér bele. Én azt tapasztaltam, hogy az Ige, ill. a Szent Szellem általában lágyan, kedvesen, szelíden szól; na, azért néha kicsit erőteljesebben is... Ha nem hallgatok Rá, megszomorodik. De könyörögni? Azt nem. Az Ige, azaz a Biblia persze nem szomorodik meg, és van ám nagyon sok igen kemény beszéd is benne... Könyörgés abban sincs.

/Am. biztos vagy benne, hogy fafejű isteneket akartál írni, nem fafejű embereket?/



"angeológiai szempontból" - Jaj; vannak teológiára járó ismerőseim; ők is ilyen szakkifejezéseket használnak... Pl. krisztológia...


Nem mondtam, hogy az ember tökéletlen teremtmény lenne (bár szerintem az, legalábbis ha magamat nézem...).

De igazából az Ige a döntő, aszerint pedig: "Micsoda az ember - mondom - hogy megemlékezel róla? és az embernek fia, hogy gondod van reá? Hiszen kevéssel tetted őt kisebbé az Istennél, és dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt!"

/Zsoltárok 8:5 - 6/

És: "Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt és úrrá tetted kezeid munkáin, Mindent lábai alá vetettél. Mert azzal, hogy néki mindent alávetett, semmit sem hagyott alávetetlenül: de most még nem látjuk, hogy néki minden alávettetett. Azt azonban látjuk, hogy Jézus, a ki egy kevés időre kisebbé tétetett az angyaloknál, ..." Zsidó levél 2:7 - 9


Tehát ebből nekem az jön le, hogy az ember kisebb, mint az angyal, legalábbis alaphelyzetben.

Én úgy gondolom (és így is hallottam), hogy a sátántól is kisebb az az ember, aki mögött nincs a Teremtő Isten, az Atya; persze mondhatom Jézust vagy a Szent Szellemet is. A lényeg, hogy csak így állhat helyre az eredeti rend, amit Isten eltervezett: Jézus legyőzte a sátánt, ezért az Ő győzelmében járhatunk. Huh, remélem, érthető így, most nem sikerül jobban megfogalmazni. És így teljesen igaznak látom az utolsó állításodat: Igen, sátán próbálkozik, rugdalózik; mert tudja, hogy aki Jézusé, ill. az Atyáé - ahogy tetszik :) - , az már felette áll, mert Jézusban van a "kisember", és a győzelem is.

Azt hiszem, nem megy ma a fogalmazás, így inkább ismét egy kis zene, megint Pintér Béla. :) Nem nyilvánítottatok eddig véleményt, de tapasztalatom szerint aki ismeri őt, az szereti is a dalait, felekezettől függetlenül. :)

Októberben lesz egy rendezvény Budapesten, amelyen ismét lesz koncertje - hála Istennek :) -; a "sztárcsapat" pedig a Jesus Culture lesz /Kim Walker, Chris Quilala és csapatuk, ha így esetleg jobban ismerős/.


Megáll a levegő http://www.youtube.com/watch?v=K0WHcYkjd90&feature=related


És boldog születésnapot a kérdezőnek! Pont ma egy hónapos a kérdésed. :)

2011. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/132 anonim ***** válasza:
28%

Berta Wooster látom, olvasom "kened - vágod". Bibliakutató vagy? Esetleg milyen hitben kereszteltek meg?

Köszi.

2011. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/132 anonim ***** válasza:
25%

Kedves "kockafejű" Berta, talán, ha a fejedbe nem fér, a szívedbe mégis. Titkon kicsit reménykedem.

"miért nem mered kimondani, hogy a farizeusoknak? :)) "

Egyszerűen azért, mert az én fordításomban nem a farizeusok szerepelnek a megadott helyen Ján 10,33.

Igen, fafejű isteneket írtam, botrányos módon. Vállalom. A legközvetlenebb szándékossággal tettem. Ha nem érted, hogy miért, akkor inkább értsd képletesen, mintha csak egy verset olvasnál, akkor majd rájössz.

(katolikus teológiát végeztem és férfi vagyok, de ez miért fontos, nem mint teológus válaszolok, ha így tenném, sokkal kimerítőbbeket(!) írnék.)

A saját tapasztalataimat próbálom megfogalmazni.

2011. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/132 anonim ***** válasza:
67%

A kálvinista vagy evangélikus alternatíva szándékos volt, biztosra akartam menni.

Tapasztalataim szerint ezen protestáns felekezetekkel azért harmonikusabb a megértés. Az egyetemen még az is megesett, hogy protestáns teológus tartott előadást. :)

2011. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/132 anonim ***** válasza:
84%

"Vegyük komolyan keresztény kötelezettségeinket. Ennek részleteiben valóban a katolikus vallásra jellemző módok jelennek meg, amivel talán egy más felekezetű keresztyén nehezebben azonosul, de az üzenetekben nyomatékosan szerepel, hogy senki ne ítélje meg embertársa vallását, hitét, sőt szexuális beállítottságát sem."



Én pedig csak olyan embereket fogadok el Isten prófétáiának, akiknek az erkölcsei olyanok mint az Úré. :-)

Az erkölcseiről lehet felismerni az igaz, és a hamis prófétát. A fa, a gyümölcseiről ismerszik meg. Ha a Biblia jogot formál arra, hogy ítélkezzen az egyén szexuális beállítottsága fölött, a bálványimádás fölött, akkor az Istentől küldött próféta sem tesz másképp.

Ha mégis az igazságot tanítja, de nem cselekszik aszerint, akkor szintén hamis próféta. Felőlem az ilyen próféta tüzet is hozhat le a mennyből, akkor sem fogok hinni neki.:-)

Amikor az átkozott megjelenik majd, akkor olyan jeleket és csodákat fog művelni, amelyek a világ kezdete óta nem voltak. A törvénytelenség megsokasodik ekkor. Többek között, a bálványimádás is, és Mária imádása is törvénytelenség. Jézus feddi a thiatirabeli gyülekezetet a Jelenések könyvében, amiért megengedi Jézabelnek, aki prófétának mondja magát, hogy tanítson, és elhitesse a szolgáit, hogy paráználkodjanak. Ez a szellem meg éppen a homoszexuálisokat védelmezi? :-)

Én mint hívő, igenis elítélhetem mások szexuális beállítódottságát. Ezzel nem az embert ítélem el, hanem a cselekedetét. Nem az embert gyűlölöm, hanem a törvénytelenséget. Hogyan tudja visszatartani az egyház a törvénytelenséget, ha nem tesz bizonyságot a bűnökről? Ha elveszti a só az ízét, kidobják.

2011. szept. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/132 anonim ***** válasza:
84%

"Az eddigi a próféciák hamissága melletti érvek amiket találtál mind olyanok amik protestánsok által megkérdőjelezett dolgokra vezetnek.

Én most nem a pápáról, Máriáról vagy a szentek tiszteletéről szeretnék beszélni, hanem a próféciák igazságtartalmára vagyok kíváncsi."


Kedves kérdező!


A próféciák igazságtartalmát, a beteljesedésükkel lehet bizonyítani. Azt pedig hogy Istentől volt-e, vagy a sátántól, a próféta erkölcseiről. Az antikrisztust is a káromlásairól lehet majd felismerni.

A rózsafüzérben is, az az egy szem üdvözlégy Mária is káromlás. Mit csinál az antikrisztus? Ellene veti, és fölébe emeli magát mindannak, ami Istennek, vagy Istentiszteletre méltónak mondatik. Nem tiszteli senki sem Isten Igéjét, és ezzel Istent sem, aki halottakhoz vagy Máriához imádkozik, legyen az akármilyen jószándékú, jámbor ember.

Köszönöm a türelmet. :-)

2011. szept. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/132 A kérdező kommentje:

Berta:

"Azért mostmár kíváncsi lennék egy-két dologra: 80-as válaszoló, kat. teológiát végeztél? F / N vagy? Utóbbira tippelek. :) Kérdező: dettó."


Én 34 éves férfi vagyok és nem végeztem teológiát, katolikus karizmatikusnak vallom magam, bár a katolikus helyett szívesebben mondom magam egyszerűen csak kereszténynek, mint ahogy azt már korábban kifejtettem.


"Felvetetted, ezért bevallom: sem kálvinista (= református), sem evangélikus nem vagyok. Ezeknél sokkal-sokkal rosszabb. :) Szabadkeresztény (szabker), fundamentalista (fundi); erősen pünkösdi (pünki) beütéssel."


A fundamentalizmus tetszik nekem, szerintem is a Bibliának kell elsősorban hinni, és azután jöhetnek a tudósok a felfedezéseikkel. A pünkösdieket is szeretem mert szerintem is fontos a Szentlélekkel szorosan együttműködni, a karizmákat használni. A szabadkeresztényekről nem sokat tudok, kb. olyanoknak képzelem őket mint a reformátusok. Mi a különbség? :)


"Amit írtál, érthető, de én nem gondolom így. Igen, Jézus esetében ez megtörtént. De az én "kockafejembe" a könyörgés akkor sem fér bele."


Érdekes hogy ezt mondod, engem ez nem zavart. Azért nem mert ha Jézus keresztrefeszítésére és megkínázására és a megaláztatásokra gondolok (amit értünk vállalt), a lábmosásra, és arra hogy Jézus számunkra felfoghatatlan mértékben szeret minket, „szelíd és alázatos szívű”, akkor ebből számomra az következik hogy előfordulhat hogy nem egyszerűen csak kér, de könyörög nekünk. Csak az nem könyörög aki büszke, és Jézus nem büszke, hiszen alázatos. Az igaz hogy mondjuk a farizeusokkal tudott szigorúan is beszélni, de ezt is csak azért tette mert így tudott rájuk hatással lenni. A kettő nem zárja ki egymást. A könyörgés egyébként az én szememben nem jelent megalázkodást, csak azt hogy nagyon-nagyon szeretné azt a dolgot amiért könyörög. Most még könyörög nekünk, de ha ez nincs hatással akkor majd szigorúbb lesz.


„Az angyalokhoz való imát hasonló okból tartjuk helytelennek ("egy a közbenjáró"); ill. amiatt is, hogy ők nem fogadhatnak el imádatot.”


Katolikuséknál az ima mondása nem jelent minden esetben imádatot, hanem ezt a szót használják mindenféle kommunikációra. Így az angyalokhoz való ima nagyjából ugyanazt jelenti mint amikor mondjuk Tóbiás beszélt Rafael angyallal, egyszerűen csak beszéltek.


Még azt akartam kérdezni tőled hogy ha nem vagyok túl indiszkrét akkor a Szentlélek vezetését kérted Istentől hogy jól meg tudd ítélni a próféciát ahogy az üzenet küldője kéri? Mert szerintem ez akkor se rossz ötlet ha egyébként az üzeneteket teljesen hamisnak gondolod.

Véletlen Biblianyitás módszerét te szoktad használni?


Utolsó két kommentelőnek:

Igen, értem hogy protestáns szemszögből miért nem fogadjátok el az üzeneteket, de erre most nem reagálnék mert az csak általános katolikus-protestáns hitvitához vezetne aminek én nem látom a végét és az értelmét.

2011. szept. 5. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!