Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy figyelmeztetés próféciá...

A nagy figyelmeztetés próféciák igazak vagy hamisak?

Figyelt kérdés

A legtöbb magánkinyilatkoztatás megegyezik abban hogy hamarosan (napokon, hónapokon belül) eljön a nagy figyelmeztetés.


Néhány link a témáról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Medjugorjében is sok szó van valamilyen jelről, figyelmeztetésről. Mit gondoltok erről? Ez az összes mind hamis prófécia vagy ez lehet komoly? Főleg keresztények válasza érdekelne.


2011. aug. 4. 16:31
 81/132 anonim ***** válasza:
6%

Őszintén, nem sikerült végigrágnom, szerintem nem is fogom.

Nem helyes ilyen teológiai kérdésekben vitázni, mert nem vezet jóra. Szerintem a Nagyfigyelmeztetés kérdését sokkal fontosabb alaposabban szemügyre venni, mint a Szeplőtelen fogantatás katolikus hittételén vitatkozni. A szakadás Krisztus misztikus testén, mindig a Sátán műve, még ha az igazság védelmének látszatával történik is. Szerintem a mai keresztényeknek a legfontosabb dolga a szakadások foltozgatása kellene, hogy legyen. Ha a misztika nyelvén szeretném megfogalmazni: Krisztus feltépett vérző sebeinek gyógyítgatása.

2011. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/132 anonim ***** válasza:
100%

Magam sem szeretek vitázni, és nem is szoktam gyakran. Pláne a többség vitakultúráját tekintve "felesleges és hasztalan", legalábbis többnyire.

Úgyhogy ebben egyetértünk. :)

2011. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/132 A kérdező kommentje:

Arra gondoltatok már hogy ha a nagyfigyelmeztetés bekövetkezik, akkor az igazolni fogja a katolikus/ortodox tanok hitelességét is azáltal hogy azt is fogja jelenteni hogy ezek a próféciák igazak és így a Mária, pápa, Eukarisztia, stb... kérdések is eldőlnek.

Ha viszont nem lesz nagyfigyelmeztetés akkor a katolikusok gondolkodhatnak el rajta (köztük én is) hogy vajon a sátán miért adott ilyen próféciákat (hiszen az azt fogja jelenteni hogy ezek az üzenetek a patástól jöttek).


Egyébként a prófécia azon része hogy három közel-keleti vezetőt meggyilkolnak kezd beigazolódni. Ha ez megtörténik akkor az egy nagyon erős érv a próféciák igaza mellett.


Berta: Még az egységgel kapcsolatban azt akartam mondani hogy én annak örülnék ha a keresztények elsősorban kereszténynek és nem katolikusnak/reformátusnak/stb... vallanák magukat. Ez egészen addig egy szép gondolatnak is tűnt amig rá nem jöttem hogy egyes protestánsok szerint az összes nem protestáns bálvány és démonimádó. Aki így gondolkodik az engem soha nem fog keresztény tesónak gondolni. :(

2011. szept. 1. 08:47
 84/132 A kérdező kommentje:

Beteljesült próféciák:

Újabb jövendölés: a nyár folyamán árvíz lesz Franciaországban

2011. MÁJUS 22. VASÁRNAP, 14.30


"Hallgass most meg Engem. Ezen a nyáron Dél-Franciaországban árvíz lesz."


[link]


"Törökországban egy nagy hőhullám (kánikula) fog bekövetkezni."


*****


Úgy tűnik a jövendölések nem tévedtek.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 1. 09:56
 85/132 A kérdező kommentje:

Másik beteljesedett jövendölés ugyanabban az üzenetben:


"Szeretett leányom, most teljesedett be az a jövendölés, amit 2011. március 18 – án adtam neked, és

ami arról szólt, hogy a májusi hónap folyamán vulkánkitörés lesz Izlandon. "


"Icelandair´s alertness regarding volcanic eruptions were further tested successfully only one year after the Eyjafjallajökull eruption, when a huge eruption in Grímsvötn[73] on May 21, 2011 closed the Keflavik International Airport temporarily and disrupted flights."

forrás: [link]


Hát azt hiszem ezzel számomra eldőlt a kérdés: ezek a próféciák hitelesek, ugyanis azt tudjuk hogy csak Isten ismeri a jövőt.

2011. szept. 1. 10:02
 86/132 anonim ***** válasza:

Huh, mindig ennyit kérdezel? :)))


Nehogy komolyan vedd, csak most értem haza, és kissé szét vagyok esve. Pláne attól a tudattól, hogy a válaszok egyrészt nem egyszerűek, másrészt vitára viszont kitűnő alkalmat adnának... Pedig már az előző válaszomban is szándékosan csak az egyetértésre koncentráltam...


Szóval, szerintem: Elsőre rábólintottam az első kommentedre. De aztán eszembe jutott, hogy nem ilyen egyszerű a dolog. Ha nem következik be, akkor egyértelmű, hogy nem Istentől van. De az ellenkezője nem feltétlenül igaz... Gondolj pl. a horoszkópokra: Írnak valami általánosságot, aztán vagy bejön, vagy nem. De sokan csak azt veszik figyelembe, ha bejön, és ezért hisznek az egész marhaságban. Aztán már ez a hit hozza létre részben vagy egészében a következő "jóslatot"... Ugyanis ez a hit is működik.

Nem véletlen, hogy a keresztényeknek Istenbe, Jézusba kell vetniük a hitüket, senki másba. Ugyanis - fontos! - a negatív szellemi erők is "közreműködnek" a jóslások bekövetkeztében az ember hite miatt. Tehát tkp. az ember mintegy feljogosítja ezeket a negatív szellemi lényeket arra, hogy belépjenek az életébe...


Persze, lehet mondani, hogy ezek az egyéneket befolyásolják, "kis" dolgok, de hát egy természeti katasztrófa más... És igazad is van. Csak ez esetben két dologra mutatnék rá:

1. Ha sokan hisznek ugyanabban, akkor a nagyobb hit nagyobb befolyással bír. "Egységben az erő", ugyebár... :)

2. Ez a föld jelenleg sátán uralma alatt áll. Persze, nem korlátlanul, de azért elég rendesen garázdálkodik sajnos...

No, nem ragozom tovább, a lényeg, hogy szerintem egy esemény bekövetkezése nem feltétlenül bizonyító erejű, ellentétben a be nem következéssel.


Ja, és még egy, de nehogy félreértsd, de ezzel legalább megválaszolom az utolsó kérdést is: Persze, megint azt mondanám elsőre, hogy csak Isten ismeri a jövőt. De inkább pontosítanék: A jövőt teljes egészében és tévedhetetlenül. Részinformációi az ellenséges oldalnak is vannak... Nem szabad ezt lebecsülni; bár rögtön hozzáteszem: félni sem kell tőle. Az Úr a győztes. :)


A direkte hozzám intézett kérdésedre: Igen, nekem is volt ilyen kis naiv időszakom; ismét ne haragudj a fogalmazásmód miatt... :)

A tegnap 13:07-es válaszban már említettem a véleményemet az ökumenéről és a felekezetek közötti szakadékról. És hidd el nekem, ha nagyon akarnám, akkor ezt a szakadékot még tovább tudnám mélyíteni... Legalábbis itt, ebben a kérdésben. De nem teszem, mindenki nagy-nagy megelégedésére... :)

Ami számomra kiderült a belinkelt hosszú vitából, azt már leírtam.

/És teljesen megértem, aki nem bírta cérnával végigolvasni... :) /

A részletek viszont tényleg csak az ottani válaszokból derülnek ki, mármint a különbségek sokasága és a hozzáállások...


És itt megint egy kis színesítés: Igen, majdnem jól gondolod. Gyakran elhangzik ez a vád felétek. Nagyon őszinte leszek: Ilyen korszakom is volt... Amennyire én tudom, egyes katolikus szokások tényleg kimeríthetik a bálvány- és démonimádás fogalmát. De - és most tessék figyelni! :) - ettől még nem állítom azt, hogy kivétel nélkül a pokolra juttok mind, sőt.

Ennek több oka is van: Az ítélet az Úré, nem a miénk. Vannak persze igehelyek, amik arra utalnak, hogy némely bűn vagy tévelygés kizáró ok lehet az üdvösségből; de azért nem hinném, hogy sok olyan teológus lenne, akik csak ezt vennék figyelembe önállóan, más igehelyekkel való egybevetés nélkül. Tudod, még protestáns körökben is vannak nagy viták egyes témákban, pl. tényleg üdvösséget nyer-e az, aki segítségül hívja az Úr nevét, vagy szükséges a bemerítkezés is; sőt - "Irgalom atyja, ne hagyj el!" - kötelező a Szent Szellem keresztség is, mert anélkül aztán eszedbe ne jusson, hogy jó gyerek lehetsz...

Aztán, ha esetleg ebben sikerül megegyezni, máris jön a következő kérdés: elveszíthető-e az üdvösség vagy nem... És adakozás van vagy tizedfizetés; ha az utóbbi, akkor az kötelező-e vagy önkéntes...

Hadd ne soroljam tovább...


Szerintem ezek nem üdvösség-kérdések. Most már így gondolom... :)

Persze, ha lehet, jó lenne ezek nélkül... Megint érdekeset fogok mondani: Na, melyik gyülit tartják a legeslegeslegjobban katolikus-ellenesnek? Igen, a Hit Gyülit, legalábbis általában.

Én pedig saját fülemmel hallottam egyszer egy hites pásztortól, hogy _nincs_ egyedül üdvözítő egyház; sem a kat. e., sem a Hgy. nem az szerinte. _Egyének vannak._ És nem garancia a felekezeti hovatartozás sem: a Hgy. nem garantálja tagjainak az üdvösséget, hiszen ilyet nem is tehetne... A kat. egyház sem. /Persze, tudom, nálatok a szokásjog vagy mi mást mond./ Ééés: Minden egyházból, felekezetből lesznek üdvözülők, bezony ám... :)


/Nem bírom nem megjegyezni, hogy amikor ezt egy másik kérdésben leírtam, akkor belekötött ám valaki, lehet tippelgetni a hovatartozását... :) /


Más szellem (vagy Szellem?), más Jézus... De az Atya igazságos, tökéletesen igazságos. Ő Jézus Krisztus áldozatán keresztül tekint ránk, és Ő igaz bíró ám... :) Szóval, én azt gondolom, hogy ha valaki felismeri azt, hogy a szobrok, szentek stb. témakör kicsit gubancos, ezért vesz egy nagy levegőt és lép egy hatalmasat, az teljesen rendben van. De akit Isten nem győz meg erről, attól nem is fogja számon kérni a döntést, hiszen a tudatlanság idejét elnézi... :)


Ja, nektek viszont már lejárt a tudatlanság ideje, mert én most jól megmondtam a frankót. :)

Na jó, csak poénkodok... Az az igazi, ha Isten meggyőz erről valakit; én csak jártatom a számat, mert az a dolgom. /Ezt a kifejezést is loptam valakitől, csak nem raktam idézőjelet ennek jelzésére. : )/.


És különben is: Szerintem akármennyire is "mentesek vagyunk" mi a bálványimádástól, van épp elég vaj a fülünk mögött, ha őszinték akarunk lenni... Ember nincs bűn nélkül; akkor meg mi is csak a kegyelemre számíthatunk, ugyebár... És azt is tesszük, persze, a hit cselekedeteivel kiegészítve. :)


Na, remélem, ez elég hosszú és kimerítő lett válasznak. :)

2011. szept. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/132 A kérdező kommentje:

Nagyjából azt válaszoltad amire számítottam, örülök hogy ilyen sok mindenben egyetértünk. Azt most hogy mi mindennel értek egyet nem sorolom fel, inkább csak arról írok ami eltérő a véleményünkben:


"És nem garancia a felekezeti hovatartozás sem: a Hgy. nem garantálja tagjainak az üdvösséget, hiszen ilyet nem is tehetne... A kat. egyház sem. /Persze, tudom, nálatok a szokásjog vagy mi mást mond./ Ééés: Minden egyházból, felekezetből lesznek üdvözülők, bezony ám... :)"


Utánanéztem a katekizmusban:

- a "katolikus" (egyetemes) egyházba a katekizmus beleérti az összes keresztény felekezetet, mivel azt Jézus misztikus testének tartják amely minden keresztényt magába foglal. Így ez jó hír a protestánsoknak hogy ezáltal máris üdvözülhetnek ;)

- van még szó benne a zsidó és a mohamedán vallásról, amelyekről azt mondja a katekizmus hogy szintén Istent imádják (de üdvözülésről nincs szó)

- és van még egy ilyen rész:

"A Szentírás és a hagyomány alapján a zsinat azt tanítja, hogy ez a földön vándorló Egyház szükséges az üdvösséghez."

valamint:

"Ezért nem üdvözülhetnek azok az emberek, akik tudják ugyan, hogy Isten Jézus Krisztus által az üdvösség szükséges intézményének alapította meg a katolikus Egyházat, megsem akarnak belépni oda vagy megmaradni benne."


Őszintén szólva ezen nagyon meglepődtem, mert szerintem az ítélet mindig Isten döntése, tehát soha nem mondhatjuk ki biztosan hogy valaki üdvözül-e vagy sem. Eddig azt gondoltam hogy ez a véleményem egyezik a katolikus egyház álláspontjával, de ezek szerint tévedtem. Úgy látszik itt eltér eltérek a hivatalos állásponttól.


Azzal kapcsolatban hogy a megjövendölt események igazolják azt hogy egy prófécia Istentől van:

Szerintem a sátán nem mindenható, így a jövőt sem ismerheti teljesen, ezért soha nem lehet biztos abban hogy amit eltervez az tényleg megvalósul. Egy-két rövidtávú dologban lehet hogy tud jósolni vagy esetleg véletlenül eltalálhat néhány eseményt, de egymás után több komoly dologban (pl. a három vezető politikus meggyilkolása vagy földrengés, árvíz előrejelzése) már nem tudna eredményesen jövendölni. Ha ez nem így lenne akkor soha egyetlen esetben se lehetnénk biztosak abban hogy egy prófécia Istentől vagy sátántól van-e.

Kíváncsi vagyok hogy más olvasók mit gondolnak erről, hogy a jövendölések mennyire igazolják egy prófécia hitelességét?

2011. szept. 2. 09:49
 88/132 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez tényleg meglepő... Ahhoz képest, hogy miket hall az ember; nekem pl. egyszer azt is mondta vki, hogy van ilyesmi előrelépés, de a protestánsokra kimondott átkot még nem vonták vissza... De ez tényleg nem hivatalos forrásból származó infó; nem is néztem utána, mert annyira nem érdekelt a téma.


Azt viszont nem gondolnám, hogy feltétlenül szükséges bármelyik felekezethez csatlakozni. Persze, megvannak az előnyei; de az egyház, amit Jézus hozott létre, az elsősorban szellemi dolog. /Akár szellemi egyháznak, akár Krisztus misztikus testének hívjuk; s így egy probléma máris áthidalva... :)/ Márpedig ha ez szellemi, akkor láthatatlan, és nem intézményekből álló. És különben is, ha Isten gyermeke vki, akkor az Övé, és ehhez nem szükséges egy "tagkönyv". Isten ítél, nem mi, mondom ezt az "Ismétlés a tudás anyja" szellemében... :)

Szóval, eljutottunk odáig, hogy e körben mi ketten egyetértünk, tehát a kat. egyház téved. :)))


A másik kérdéskörben szinte ugyanazt mondtuk, csak másképp: sátán nem mindenható, nem rendelkezik teljes jogkörrel, és ismerheti ugyan a jövőt, de nem 100 %-os biztonsággal...

Viszont én nem merném lekorlátozni a mennyiséget, méghozzá a következők miatt: Tudjuk, ki volt ő eredetileg; a tudása, ismerete nálunk sokkal magasabb még most is... A "rangja" is magasabb volt az emberénél. /Persze ez az átlagemberre vonatkozik, nem Isten közelebbi családjára... :) /.

Az Ige szerint is sok hitető szellem lesz az utolsó időkben, akik azt akarják elérni, hogy "ha lehet, elhitessék még a választottakat is". + tévtanítások, hamis jelek és csodák... + hamis biztonság + hamis krisztusok... Sőt, istenként fogják imádni az antikrisztust is; márpedig normális ember ilyet nem tenne...

Az emberek egy része pontosan ezért fog bedőlni, mert annyira hitelesnek fognak látszani a dolgok...

/Bocsi, de a pontos igehelyeket most nem tudom megjelölni./


Én ezért inkább úgy mondanám, hogy ritkán lehetünk biztosak a dolgunkban: csak akkor, ha egy prófécia nem teljesedik be, azaz kiderül róla, hogy hamis. Ez esetben nem Istentől volt. A többi eset viszont tényleg nincs egyértelmű válasz. De én nem vagyok nagy szakértő, sőt, még kicsi sem... Úgyhogy lehet, hogy valaki tud valami okosabbat... :)

2011. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/132 A kérdező kommentje:

Az üzenetekben van egy rész ami kimondottan azoknak szól akik nem fogadják el ezeket az üzeneteket:


"

Azoknak a követőimnek, akik ezeket az üzeneteket elítélik, azt mondom:

Könyörgöm hozzátok, hogy imádkozzatok a Szentlélekhez, és kérjétek Tőle a megkülönböztetés ajándékát, mielőtt elutasítjátok Szent Szavaimat.

Mindazoknak, akik megbántják látnoknőmet és azokat, akik ezeket az üzeneteket megkapják, azt mondom: tegyétek fel ezt a kérdést magatoknak: ha a sátán lenne az, aki véleményeitek szerint befolyásolja ezeket az üzeneteket, miért kérne fel arra benneteket, hogy imádkozzatok, hogy a megbocsátást keressétek, vagy, hogy a szent Eucharisztiát magatokhoz vegyétek? Akkor tudni fogjátok, hogy ez lehetetlen.

A csaló először majd befolyásolja követőimet, így arra bátorítja őket, hogy Szavaimat elutasítsák, mert tudja, hogy Szent Szavaimnak a visszautasítása okozza a legtöbb fájdalmat Nekem.

Most utasítsátok vissza a sátánt és annak gonosz útjait. Forduljatok Hozzám. Könyörgöm hozzátok, ne engedjétek meg neki az ilyen módon történő befolyásolást. Imáitokra most szükség van, hogy megmeneküljenek azok a szegény gyermekeim, akik nem fogják túlélni a Nagyfigyelmeztetést.

"

2011. szept. 2. 14:45
 90/132 anonim ***** válasza:
100%

"ha a sátán lenne az, aki véleményeitek szerint befolyásolja ezeket az üzeneteket, miért kérne fel arra benneteket, hogy imádkozzatok, hogy a megbocsátást keressétek, vagy, hogy a szent Eucharisztiát magatokhoz vegyétek?"


A sátán vallásossá akar tenni ahelyett, hogy az Élő Istenhez vezetne. Pár hónapja olvastam a Bibliában Jézus megkísértését a pusztában. Nagyon ledöbbentem a második kísértésen. Bevitte Jézust a SZENT városba, a TEMPLOM tetejére állította, majd egy IGÉT adott neki a BIBLIÁBÓL. Ráadásul nem is akármilyent, hanem egy csodálatos ÍGÉRETET a biztonságáról és a védelméről, hogy Isten angyalai vigyáznak rá.


Szerintem félelmetes ez a helyzet, mert bárkivel hasonló megeshet. Azt gondoljuk, hogy közel vagyunk Istenhez, járunk a templomba/gyülekezetbe, ott vagyunk a szent helyen, hallgatjuk Isten Igéjét - és mégis, lehet, hogy az egész a sátántól van.


Te ezek után hogyan döntöd el, hogy melyik üzenet kitől származik, és milyen szellemi erők vannak mögötte?

2011. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!