Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy figyelmeztetés próféciá...

A nagy figyelmeztetés próféciák igazak vagy hamisak?

Figyelt kérdés

A legtöbb magánkinyilatkoztatás megegyezik abban hogy hamarosan (napokon, hónapokon belül) eljön a nagy figyelmeztetés.


Néhány link a témáról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Medjugorjében is sok szó van valamilyen jelről, figyelmeztetésről. Mit gondoltok erről? Ez az összes mind hamis prófécia vagy ez lehet komoly? Főleg keresztények válasza érdekelne.


2011. aug. 4. 16:31
 111/132 anonim ***** válasza:
93%

Mit vársz még? Nem elég, hogy a franciaországi árvízről szóló prófécia hamis volt?


A 1 Ján 2:21 és szövegkörnyezetéből egyértelmű, hogy milyen szellem áll ezek mögött a próféciák között.


Azt mondtad, hogy karizmatikus katolikus vagy. Ha valóban benned van Isten Szelleme, akkor, ha Rá figyelnél (a katolikus dogmák helyett), a benned lévő kenet is kijelentené neked, hogy mi az igazság.


A vallásos szellemek nagyon erősen meg tudják kötözni az őszinte, Istenkereső hívő embereket, és mindezt tanításokon keresztül. Nem rég egy keresztény levelező listára küldtem egy kis információt a vér tartalmú élelmiszerekről. Fel se merült bennem, hogy ez bárkinek is problémát jelenthet. Egy hatalmas vita lett belőle, és hiába mutattam meg nekik világosan Isten Igéjéből, hogy tiltja a vér fogyasztását, nem tudtam meggyőzni őket :( De ugyanez a helyzet a gyermekkeresztség kérdésével, és akkor még komolyabb szellemi dolgokról nem is beszéltünk. Rengeteg tanítás van az egyházban, amelyek mögött gonosz szellemi erők vannak. Pál azt mondta ezekről, hogy magaslatok, amelyek Isten ismerete ellen emeltettek. És mi történik akkor, ha jön egy próféta, aki egy ilyen hatalmasság uralma alatt van? Vajon azt fogja hirdetni, hogy térjetek meg ezekből a hamis tanításból, vagy pedig meg fogja erősíteni az ebben hívők hitét? Én ez utóbbira tippelek. És ez a helyzet ezzel a "nagy figyelmeztetéssel". Az, hogy volt közte hamis prófécia, az már teljesen egyértelmű. És elég egyetlen ilyen ahhoz, hogy leleplezze a hamis prófétát. Mert tudod, egy kicsi kovász az egész tésztát megkeleszti, és semmi sincsen az igazságból, ami hazugság...

2011. szept. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/132 A kérdező kommentje:

Én kértem a Szentlélek vezetétést az üzenetek megítéléséhez és akkor az lett az eredmény hogy ez hiteles.

De amiatt hogy a jövendölések nem váltak be most újra bizonytalan vagyok.

Megkérdezem a honlapok üzemeltetőit hátha ők tudnak valami magyarázatot.

2011. szept. 7. 08:32
 113/132 anonim ***** válasza:
93%

"Én kértem a Szentlélek vezetétést az üzenetek megítéléséhez és akkor az lett az eredmény hogy ez hiteles."


Nem lehet, hogy éppen most rajtunk, Szent Szellemmel betöltött hívőkön keresztül akar hozzád szólni az Úr? Nem olvastam minden hozzászólást végig, nem tudom, hogy ezt írta-e már valaki, de itt van feketén-fehéren leírva, hogy miről lehet megismerni egy hamis prófétát:


"Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, amit parancsolok néki. És ha valaki nem hallgat az én ígéimre, amelyeket az én nevemben szól, én megkeresem azon! De az a próféta, aki olyat mer szólani az én nevemben, amit én nem parancsoltam néki szólani, és aki idegen istenek nevében szól: haljon meg az a próféta. Ha pedig azt mondod a te szívedben: miképpen ismerhetjük meg az ígét, amelyet nem mondott az Úr? Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, amelyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól!" 5 Móz 18:18-22


A "véletlen Biblianyitás módszere" pedig az ószövetségi Gedeon gyapjú kiterítéséhez hasonló. A legutolsó ilyen példát az Újszövetségben közvetlenül pünkösd előtt(!), a 12. apostol kiválasztásánál láthatunk (sorsot vetettek). A Szent Szellem eljövetele után már ilyenre nem volt szükség. Olvasd csak el az Apcselt, hogy hogyan vezette a hívőket Isten Szelleme.


Én mindössze kétszer csináltam ilyen 'gyapjú kiterítést', mindkettőt még a Szent Szellem keresztségem előtt. Akkor szerintem az Úr figyelembe vette a tudatlanságomat, és nagyon döbbenetes módon válaszolt ezeken keresztül, de

ma már nem csinálnék ilyet, mert a sátán könnyen becsaphatja az embert.


Az egyiket ezek közül elmesélem. Mikor megtértem, teljesen természetes volt számomra az adakozás. Hallottam a tizedről is, viszont azt gondoltam eleinte, hogy ez a kettő azonos. Mivel úgyis többet adtam adakozásként, mint 10%, azt gondoltam, hogy ezzel le van tudva a tized is. Néhány testvérünkkel beszélgettünk is erről a témáról, de nem nagyon tudtak meggyőzni az érvként felhozott Igék. Ekkor kértem az Urat, hogy adjon ezzel kapcsolatban valami jelet, és egy elég rövid határidőt is megszabtam hozzá. Ha jó emlékszem, azt kértem, hogy egy héten belül érkezzen valamilyen nyilvánvaló jel, és akkor elfogadom, hogy nem azonos a tized és az adakozás. Nem fogom elfelejteni, a következő Istentiszteleten pont a tizedről volt tanítás!


Elmondok egy negatív példát is. Egyik hölgy testvérünk, akit már nagyon frusztrált az, hogy még nem volt társa, a fejébe vette, hogy Ő bizony megkapta X.Y-t az Úrtól, és ő lesz a férje. Ezt természetesen a fiúnak is elmondta (mert ugyebár "Az Úrtól vannak a FÉRFI lépései"), akinek persze esze ágába nem volt elvenni őt feleségül. De ő bizony tudta, hogy ez az Úrtól van. Használta a 'gyapjú módszert' is a rögeszméje alátámasztására, mégpedig úgy, hogy azt kérte az Úrtól, hogy ha kinyitja valahol a Bibliát, akkor legyen azon az oldalon egy 'igen' szó, és ebből fogja tudni, hogy igen, ő lesz a társa. Persze kinyitotta a Bibliát, és 'nagyon örömére' volt igen az adott oldalon :) Már jó pár évvel ezelőtt eljöttem abból a gyüliből, de ha jól tudom, azóta is társ nélkül van :(


Nem azok az Isten fiai, akiket a 'gyapjú vezérel', hanem azok, akiket a Szent Szellem.

2011. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/132 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos az egymás hitének és vallásának tiszteletben tartásától egyes újabb hozzászólók nagyon távol zarándokolnak.

Ez nem a téma tárgyilagos megbeszélése, hanem durva beletaposás más hitébe, térítési/áttérítési szándékkal, a katolikus és ortodox hit lábbal tiprása, pocskondiázása.

Az üzenetek eredetisége nem eldönthető, így semmiképpen sem, mivel ez kizárólag személyes hit és meggyőződés kérdése.

Az üzenetek kapcsán pedig senki ne formáljon jogot más vallásának és hitének ócsárlására. Többek között azért sem, mert ezek az üzenetek nem a katolikus vagy más egyház nyilatkozatai, hanem úgynevezett magánkinyilatkoztatások.

A katolikus hitet tévelygésnek és káromlásnak minősítő szélsőséges (nem protestáns) hozzászólások hangzottak el.

2011. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/132 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!

Ajánlom figyelmedbe a püspöki állásfoglalást és a hozzászólásokat is, talán segít a kérdésben:

[link]

2011. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/132 A kérdező kommentje:

Írtam egy levelet a hölgynek akitől az üzeneteket jönnek. Azt válaszolta hogy korábban előfordult vele hogy az üzenetek fogadásakor értelmezési hibát követett el. Saját állítása szerint ha nem imádkozik elég mélyen és nem áldja meg a szobát szentelt vízzel akkor előfordult hogy hiba került az üzenetbe az értelmezésekor. De ez azt jelenti hogy ő követte el a hibát és nem az üzenet jött hibásan. Azt is mondta hogy most már tudja ezt és így már nem hibázik.

Én hiszek neki, mivel más magyarázatot nem látok arra hogy hogyan tudna megjövendölni pl. egy vulkánkitörést.


Azt nem hiszem hogy valami rossz szellemi erő (vallásos szellem) állna az üzenetek mögött, mert ha így lenne akkor nem szólítana fel megtérésre, imára és bűnbánatra (az ellentmondana a Bibliai fát a gyümölcsről ismerünk meg témájú példabeszéddel).


02:09-esnek:

Eddig nem hallottam róla hogy léteznének vallásos szellemek. Szerintem Isten létezik meg a jó és rossz angyalok. Milyen lélek lenne az ilyen? Egy halott lelke aki valahogy visszajött a földre?


"Ha valóban benned van Isten Szelleme, akkor, ha Rá figyelnél (a katolikus dogmák helyett), a benned lévő kenet is kijelentené neked, hogy mi az igazság."


A Szentlélek keresztséget megkaptam, nagyon erősen éreztem a jelenlétét. De a hangját sajnos nem tudom meghallani, remélem ez később menni fog majd.


"Pál azt mondta ezekről, hogy magaslatok, amelyek Isten ismerete ellen emeltettek."


Ez megkeresnéd nekem a Bibliában? Szeretném megnézni.


"A "véletlen Biblianyitás módszere" pedig az ószövetségi Gedeon gyapjú kiterítéséhez hasonló. A legutolsó ilyen példát az Újszövetségben közvetlenül pünkösd előtt(!), a 12. apostol kiválasztásánál láthatunk (sorsot vetettek)."


És akinél nem működik elég erősen a Szentlélek az miért ne használhatná a régi elavult módszert? Azt értem hogy az ismerősödnél (aki így választott férjet) nem vált be de ő figyelmen kívül hagyta a férj jelölt szabad akaratát.


"Ajánlom figyelmedbe a püspöki állásfoglalást és a hozzászólásokat is, talán segít a kérdésben:"


Köszönöm szépen ezt elolvastam, de nem értek vele egyet. Az üzenetekben ugyanis nincsenek konkrét időpontok. 2011 szerepel ugyan, de nincs hozzá hónap és nap. És figyelmen kívül hagyja a számtalan más egyéb nagy figyelmeztetésről szóló kinyilatkoztatást.

2011. szept. 8. 13:55
 117/132 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!

Köszönjük, hogy utánajártál a problémának, és megnyugtató választ hoztál.

Valóban így van, hogy a szellemi üzenetek átadójának, értelmezőjének személyisége és körülményei belejátszhatnak az üzenetek tisztaságába.

2011. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/132 anonim ***** válasza:
86%

> "Azt nem hiszem hogy valami rossz szellemi erő (vallásos

> szellem) állna az üzenetek mögött, mert ha így lenne

> akkor nem szólítana fel megtérésre, imára és bűnbánatra

> (az ellentmondana a Bibliai fát a gyümölcsről ismerünk

> meg témájú példabeszéddel)."


Ez sajnos kevés a szellemek megítéléséhez. Jézus azt mondta a hamis prófétákról, hogy juhoknak ruhájában jönnek közénk (tehát úgy fognak csinálni, mint ha keresztények lennének), de belül ragadozó farkasok. Hamis Krisztusokról és hamis prófétákról beszélt Jézus. A hamis azért hamis, mert hasonlít az igazira, és az igazit akarja utánozni. Szinte minden keresztény vallás beszél megtérésről, bűnbánatról, imádságról, stb. Ha csupán ezek alapján akarnánk megítélni valamelyik vallást, akkor például a Jehova tanúit vagy a mormonokat is el kéne fogadnunk, hiszen ők is használják ezeket a kifejezéseket...


> Eddig nem hallottam róla hogy léteznének vallásos

> szellemek. Szerintem Isten létezik meg a jó és rossz

> angyalok. Milyen lélek lenne az ilyen? Egy halott lelke

> aki valahogy visszajött a földre?"


"A Szellem pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető szellemekre és gonosz szellemek tanításaira figyelmezvén. Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben. Akik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, akik megismerték az igazságot." 1 Tim 4:1-3


Mit mond ez az Ige, mit csinálnak ezek a gonosz szellemek? Tanítanak és elhitetik az embereket. Vajon hol? Természetesen az egyházban. A házasság tiltására nagyon jó példa a katolikus cölibátus, az eledelektől való tartózkodás "sürgetése" pedig az adventista egyházra jellemző. De ezek mögött a tanítások mögött hitető és gonosz szellemek állnak. És ez csak 2 példa.


Valaki említette a Thiatirabeli gyülekezeti prófétaasszonyt (Jel 2:20), aki tanított, és (szellemi) paráznaságra és bálványimádásba vitte a hívőket. Az ószövetségi Jézabellel hozza összefüggésbe és így nevezi ezt az asszonyt Isten Igéje, mivel ugyanaz a szellemi erő állt az Illéssel konfrontáló Jézabel és a Thiatirabeli prófétaasszony mögött. Nagyon érdekes, de pont Thiatirában történt a következő esemény:


"Lőn pedig, hogy mikor mentünk a könyörgésre, egy szolgálóleányka jöve előnkbe, kiben jövendőmondásnak szelleme vala, ki az ő urainak nagy hasznot hajta jövendőmondásával. Ez követvén Pált és minket, kiált vala, mondván: Ezek az emberek a magasságos Istennek szolgái, kik néktek az idvességnek útját hirdetik. Ezt pedig több napon át mívelte. Pál azonban megbosszankodván, és hátrafordulván, mondá a szellemnek: Parancsolom néked a Jézus Krisztus nevében, hogy menj ki belőle. És kiméne abban az órában." (Csel 16:16-18)


Nem döbbenetes? Ez a jövendőmondó szellem az üdvösség útjáról beszélt, és bizonyságot tett afelől, hogy Pálék ezt hirdetik!!!


A fent idézett 1 Tim 4:1-3 szerint a démonok tudnak tanítani, és tanítanak is. És itt Pál nem a világról beszél, hanem az egyházról!


>> "Pál azt mondta ezekről, hogy magaslatok, amelyek Isten

>> ismerete ellen emeltettek."


> Ez megkeresnéd nekem a Bibliában? Szeretném megnézni.


2 Kor 10:4-6 (szellemi erősségek és magaslatok lerontásáról tanít Pál), de hasonlóról van szó az Ef 6:12-ben és környékén is.


> És akinél nem működik elég erősen a Szentlélek az miért > ne használhatná a régi elavult módszert?


"Senki nem toldja az új posztó foltot az ó posztóhoz; mert különben az újat is megszakasztja és az ó posztóhoz nem illik az újból való folt. És senki sem tölti az új bort ó tömlőkbe; mert különben az új bor megszakasztja a tömlőket, és a bor kiömöl, és a tömlők is elvesznek. Hanem az új bort új tömlőkbe kell tölteni, és mind a kettő megmarad." (Lk 6:36-38)


Mutatok még egy példát:


"Mikor pedig Jézus Cézárea Filippi környékére méne, megkérdé tanítványait, mondván: Engemet, embernek Fiát, kinek mondanak az emberek? Ők pedig mondának: Némelyek Keresztelő Jánosnak, mások Illésnek; némelyek pedig Jeremiásnak, vagy egynek a próféták közül. Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem? Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia. És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám." (Mt 16:13-17)


"A nap lementével pedig, mindenek, akiknek különféle betegeik valának, ő hozzá vivék azokat; ő pedig mindegyikőjükre reávetvén kezeit, meggyógyítá őket. Sokakból pedig ördögök [démonok] is mentek ki, kiáltozván és mondván: Te vagy ama Krisztus, az Isten Fia! De ő megdorgálván, nem engedé őket szólani, mivelhogy tudták, hogy ő a Krisztus." (Luk 4:40-41)


Szerinted miért nem engedte Jézus a démonoknak, hogy az igazságot hirdessék, hiszen ugyanazt a kijelentést közölték, mint amit Péter kapott az Atyától?

2011. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/132 anonim válasza:
33%

Akkor kinek kell hinni? Ha az üzenetek, jelenések (Medjugorje, Garabandal, Nagyfalu, stb.stb..-mert mind közös bennük hogy szó van figyelmeztetésről, csodákról, katasztrófákról) mind a gonosztól erednének, Isten nem tenne semmit? Persze, meg van írva a Bibliában, hogy sokan jönnek az én nevemben..stb.

De többezer keresztény hisz az üzenetekben szerte a világon, nem csak naivitásból, s hiszékenységből.

Vagy Isten elnézi, hogy a szeretett hívő gyermekek, akik az igaz Istenben akarnak egyébként hinni, bedőlnek ezeknek a hamisságoknak?

én nem hallottam olyan kinyilatkoztatásról, hogy ne higgyetek Medjugorjéban, és a 10 titok egy badarság, csak a gonosz játszik veletek.

2011. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/132 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted miért nem engedte Jézus a démonoknak, hogy az igazságot hirdessék, hiszen ugyanazt a kijelentést közölték, mint amit Péter kapott az Atyától?"


Ezért: Márk 8,27-30

2011. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!