Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy figyelmeztetés próféciá...

A nagy figyelmeztetés próféciák igazak vagy hamisak?

Figyelt kérdés

A legtöbb magánkinyilatkoztatás megegyezik abban hogy hamarosan (napokon, hónapokon belül) eljön a nagy figyelmeztetés.


Néhány link a témáról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Medjugorjében is sok szó van valamilyen jelről, figyelmeztetésről. Mit gondoltok erről? Ez az összes mind hamis prófécia vagy ez lehet komoly? Főleg keresztények válasza érdekelne.


2011. aug. 4. 16:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/132 anonim ***** válasza:
12%

Alább, részlet egy új üzenetből, csak azért másoltam be, mert csodálatosnak találom és vigasztalónak. Az üzenetekkel kapcsolatos kétségét mindenkinek magának kell rendezni Jézusra való tekintettel. Keresztényként csak annyit tudok, hogy, amit üzennek az lényeges tartalmában igaz.

Igaz, az hogy a Jézus Krisztus újra eljön.

Igaz az, hogy elvárja a bűneink megbánását és a megtérésünket, hogy ehhez kegyelmeit megadja: Hiszen ez volt az Ő nyilvános fellépésének az alapvető programja, hogy -Tartsatok bűnbánatot, térjetek meg, mert elérkezett a Mennyek Országa!

És igaz, mivel példabeszédeiből tudjuk, hogy Ő a Jó Pásztor, aki életét adja juhaiért, és elindul, hogy megkeresse az egy elveszettet, mert jobban örül az egy megkerült báránynak, mint az egész nyájnak; hogy Ő a tékozló fiú Atyja, aki kitárt karokkal szalad hazatérő fia elé, hogy elhalmozza őt mindenével, az otthon maradt fia féltékenységére.

Mert Ő valóban Megszabadító, mert Ő az, aki helyreállítja az ember számára eleve rendelt és az emberi teremtményt megillető Örök Boldog Életet, mindezt Megváltó Műve által. Ő, ott a Gecsemáné kertben véresen verejtékezett az iszonyattól, amikor feltárult előtte az elvesző lelkek víziója. Hogy Ő a végletekig elmegy, azt már bizonyította, ezen nem kell csodálkoznunk ma sem. A Megváltásunk Szent Titka és az emberi szabad akarat két pólusa közötti feszültségben lebeg az Újjáteremtés, az Új Ég és Új Föld ígérete.

Szóval ebbe az összefüggésbe úgy gondolom, teljesen belefér egy mindenre kiterjedő Nagy Kegyelem áradat, amit rendkívüli (?) módon kap a világ, mintegy utolsó (?) Nagy Figyelmeztetés képen. Ha ez megtörténik, azt csak megköszönhetjük! Ha ez ebben a formában mégsem következnék be, mert hamis próféciának bizonyulna, akkor ez a hit próbájává válna, s úgy pont ezzel kapnánk hatalmas kegyelmet, hogy beteljesedjen várakozásunk. Hiszen a hit próbája mindig nagy kegyelmet rejt magában.


"Fogynak a napok, ahogyan a Nagyfigyelmeztetés ideje közeledik. Minden készen áll Szeretetlángom eljövetelére, amely majd beborítja az egész világot. Az angyalok, a Mennyország kórusa, most már a Dicsőség napjára várnak, a visszatérésemre, hogy az emberiségnek még egy utolsó lehetőséget adjak, Létezésem és az Én Örök Atyám létezésének elismerésére.


Gyermekeim, ne kedvetlenedjetek el azon kétségbeejtő szóbeszéd vagy mesék miatt, amellyel az emberiség szembenéz. Helyette nézzetek Rám most, és bízzátok Rám félelmeiteket. Az emberiség egy oly csodálatos ajándékot fog kapni. Az emberek nemcsak szemtől – szembe fognak Velem találkozni, hanem túlcsorduló boldogságban is részük lesz, hogy megismerik és meglátják az Igazságot, ahogyan az egyenesen szemük elé tárul.

Ez a történelem egyik legnagyobb napja kell, hogy legyen, ahol a remény és a szeretet mindannyiatok számára meg lesz mutatva. Még a megrögzött bűnösök is térdre fognak borulni, és a bűnbánat könnyeit fogják sírni."

2011. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/132 A kérdező kommentje:

„Erről, amit korábban belinkeltem, mi a véleményed?


[link]


Sajnos videókat nem tudok nézni. Ha lesz rá alkalmam (de mostanában nem nagyon szokott lenni) akkor majd megnézem.


„Ajánlom neked ezt az oldalt, az utolsó időkről szól:


[link]


Különösképpen "A prófétai szolgálat" és "Az Úr napja" című cikkeket.”


Köszönöm szépen a linket. Megnéztem és ez alapján nekem továbbra is úgy tűnik hogy a nagy figyelmeztetés lehetséges hogy azonos az Úr napjával.


22:08-asnak:

Honnan van ez az üzenet?

Nekem így ránézésre az látszik rajta hogy nem kelt félelmet (a félelem nem Istentől származik), és nagyjából egyezik mondanivalója a többi próféciával.


...Felötlik a kérdés bennetek, mi lesz szeretteitekkel, hozzátartozóitokkal. Ne féljetek, gondom lesz rájuk, a hajuk szála se görbül, hiszen jobban szeretem őket, mint ti...


"Mondom néktek, azon az éjszakán ketten lesznek egy ágyban; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik." Lk 17:34


"Halálra adja pedig testvér testvérét, atya gyermekét; támadnak magzatok szüleik ellen, és megöletik őket. És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megáll, az megtartatik." Mt 10:21-22


A Lk 17:34 az elragadtatásra vonatkozik (a próféciák nem erről az eseményről szólnak), amit pedig az egyik próféciából szedtél ki az pedig a nagy figyelmeztetésre. Ezért különböznek.


A Mt 10:21-22-vel szintén ez a gondom, hogy ez az üldöztetésekről szól, a bemásolt üzenetrész pedig a nagy figyelmeztetésről. Lesznek üldöztetések továbbra is. Ez szerintem nem ellenkezik azzal hogy a nagy figyelmeztetés során az engesztelők (hozzájuk szól az üzenet) és a szeretteik nem fognak megsérülni.

De egyébként


„A Rózsafüzéres mondatomról érdekes módon nem mondtál semmit.”


Azért mert nem a rózsafüzérről szeretnék most itt beszélni hanem ezekről a próféciákról. Ha belemennénk most a Mária – szentek – pápa – rózsafüzér vitába akkor az elterelné a témát. Ezekkel kapcsolatban most csak egy linket küldök ahol többek között Bibliai utalásokkal is védik az említett témákat:

[link]

Ha van olyan hiba a próféciákban ami nem ezekre a katolikusok számára elfogadható dolgokra vezethető vissza akkor az továbbra is érdekelne.

2011. aug. 11. 09:55
 23/132 A kérdező kommentje:

A

"De egyébként"

sor véletlenül maradt ott... :(

2011. aug. 11. 09:56
 24/132 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a Rózsafüzér nem egy mellékes dolog. Jézus világos parancsát hágják át vele a katolikusok. De ha már annyira védeni akarod a Katolikus egyházat, olvasd el ezt a cikket. Rámutat a Katolikus egyház igazi eredetére:


[link]


Üdv.

2011. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/132 anonim ***** válasza:
59%
A fent idézett rész a Nagy Figyelmeztetés prófétájával történő beszélgetésekből való.
2011. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/132 anonim ***** válasza:
70%

Az eddigi, igazán nem sok kommentár között bőven akad a katolikus hitet, egyházat, Mária tiszteletet támadó bejegyzés. Ez felettébb elgondolkodtató! Főleg, hogy a kérdés feltevés nem erre vonatkozik. Ilyen jellegű támadó érvelésekkel nem vonható kétségbe az üzenetek hitelessége.

Mivel az üzenetek jogot formálnak a felekezet felettiségre.

Egy kis történet jut erről az eszembe, miszerint Mária megjelent egy református hölgynek, az illető legnagyobb megdöbbenésére. Zavarában így beszélt Máriához:

-Azt hiszem nem engem keresel, én nem vagyok katolikus. A barátnőm, itt lakik nem messze, ő katolikus.

Mire Mária így felelt:

-Leányom, én sem vagyok katolikus.

2011. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/132 A kérdező kommentje:

11:21-esnek: én nem akarom védeni a Katolikus Egyházat és a rózsafüzért se, hanem azt szeretném ha ezek helyett a próféciákról beszélnénk.


Megnéztem a churchofgod weboldalt, érdekes dolgokat írnak ott, ha kiírsz egy kérdést ezzel kapcsolatban akkor szívesen leírom a véleményemet ezzel kapcsolatban.

2011. aug. 15. 15:40
 28/132 anonim ***** válasza:
79%

"Az üzeneteket belső hang által kapja, de többször is volt része, (általában imádkozás közben) a Szűzanya és az Úr Jézus jelenésében. Több Szent arcát is láthatta, olyanokét, akiket azelőtt nem ismert pl.: Szent Fausztináét, Szent Ágostonét, Szent Benedekét, Avilai Szent Terézét és II. János Pál Pápáét, akit a Szűzanya a „Szent” szóval illetett." (legfölső link a kérdésben)


Nekem ennyi elég ahhoz, hogy tovább se olvassam. A Bibliában valahányszor valaki prófétált vagy a jövőre vonatkozó kijelentést kapott, az vagy Isten Szellemétől volt, vagy az Úr angyalán keresztül. SOHA nem kaptak emberek Istentől származó kijelentést HALOTTAKTÓL, mert Isten világosan kijelentette, hogy nem engedi meg a halottaknak az evilággal való kapcsolatfelvételt. (Most az egyszerűség kedvéért a halottak közé értettem az elhunyt szenteket is.)


Azt, hogy halott szentek visszatérjenek az evilágba embereket figyelmeztetni, maga Jézus Krisztus cáfolta meg a gazdag emberről és Lázárról szóló példabeszédében:

"Luk 16:27-31. Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához; Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak. Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat. Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek! Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad."


Ezzel Jézus kijelentette, hogy nem küld vissza senkit a halott szentek közül, hogy bizonyságot tegyen a földön élőknek, mert nem lenne értelme. Tehát nekem nemcsak Máriával van bajom, hanem az ÖSSZES, sírból visszamászkáló állítólagos szenttel.

2011. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/132 anonim ***** válasza:
2011. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/132 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, hogyan fogadod el. Engem az zavar, hogy a Biblia tovább "írását" egyértelműen "lezárták", és ezzel az isteni szabad akaratomat nagyon erősen bekorlátozták.


Ma is vannak közöttünk próféták, akik nem hamisak és a mondandójuk bezárt fülekre talál. Vannak akik tudnák a bibliai iratokat folytatni, isteni megjelenések, sugallatok alapján, de az egyház elítéli őket. Ez az igazi emberi zsarnokság!


Egyébként a világvégi jövendölés tisztán és világosan meg van határozva Malakiás könyvében. Ameddig az ott említett próféta nem jelenik meg a Földön teljes emberi mivoltában, addig nem kell félni senkinek sem. Ez lehet pár nap, de több millió év is. Hiszen a teremtésbeli hét napot is lehet értelmezni 7 napnak is, és 7000 ezer évnek is. A Bibliában az a szép, hogy azt olvasol ki belőle, ami neked tetszik.


Szerintem 4 milliárd év múlva lesz vége a Földnek és a naprendszer belső bolygóinak, ami lehet a világvége is.

2011. aug. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!