Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy figyelmeztetés próféciá...

A nagy figyelmeztetés próféciák igazak vagy hamisak?

Figyelt kérdés

A legtöbb magánkinyilatkoztatás megegyezik abban hogy hamarosan (napokon, hónapokon belül) eljön a nagy figyelmeztetés.


Néhány link a témáról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Medjugorjében is sok szó van valamilyen jelről, figyelmeztetésről. Mit gondoltok erről? Ez az összes mind hamis prófécia vagy ez lehet komoly? Főleg keresztények válasza érdekelne.


2011. aug. 4. 16:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/132 anonim ***** válasza:
79%

Lesznek hamis próféták, akik az én nevemben szolnak, de minden szavuk káromlás.

(Nem tudom hol, nem pont ezekkel a szavakkal)


A próféciák, azt mondják, hogy már közel van, de már Péter/Pál is azt mondta.

2011. aug. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/132 anonim ***** válasza:
85%

>> Egyébként az Irgalmasság Rózsafüzérének 99%-a Jézushoz és az Atyához szól (1 üdvözlégy van csak benne).


És nem gondolod, hogy a Rózsafüzér imádság ellentmond Jézus tanításának?


"És mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédűek, mint a pogányok, akik azt gondolják, hogy az ő sok beszédükért hallgattatnak meg." Mt 6:7


>> És olyan hibát látsz benne ami nem Máriával kapcsolatos?"


Itt egy teljesen Biblia ellenes és veszélyes kijelentés:


>> A látnoknő aláveti magát a pápai hivatal döntésének, az üzenetek valódiságát illetően. Abban az esetben, ha próféciáról van szó, a pápa az egyedüli bíró. (X Leo pápa 1513)


Ezzel szemben Pál apostol a következőket mondta:


"Mert egyenként mindnyájan prófétálhattok, hogy mindenki tanuljon, és mindenki vigasztalást vegyen" (1 Kor 14:31)


"A próféták pedig ketten vagy hárman beszéljenek; és a TÖBBIEK ÍTÉLJÉK MEG." (1 Kor 14:29)


"A PRÓFÉTÁLÁST meg ne vessétek, MINDENT MEGPRÓBÁLJATOK; a mi jó, azt megtartsátok! Mindentől, a mi gonosznak látszik, őrizkedjetek!" (1 Thessz 5:20-22)


Tehát a próféciák megítélése nem a pápa kiváltságai közé tartozik, hanem minden hívő megvizsgálhatja azokat.


Itt egy másik, az örök élettel kapcsolatos kijelentés:


>> Abban a naiv hitben és vakságban éltek, hogy azt hiszitek, hogy a Föld minden egyes kívánságotokat teljesíteni tudja. De azt elfelejtitek, hogy az örök élet, csak a túlvilágon következik be.


Ezzel szemben:


"Aki hisz a Fiúban, örök élete VAN; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta." Jn 3:36


"Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete VAN; és nem megy a kárhozatra, hanem ÁTMENT a halálból az életre." Jn 5:24


A jelek és a csodák nem igazolják, hogy Istentől származik bármilyen üzenet:


"Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és NAGY JELEKET ÉS CSODÁKAT TESZNEK, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is." Mt 24:24


"És akkor fog megjelenni a törvénytaposó, akit megemészt az Úr az ő szájának leheletével, és megsemmisít az ő megjelenésének feltűnésével. Akinek eljövetele a Sátán ereje által van, A HAZUGSÁGNAK MINDEN HATALMÁVAL, JELEIVEL ÉS CSODÁIVAL" 2 Thessz 2:8-9


"Nem is csoda; hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává." 2 Kor 11:14


A sátán úgy tünteti fel magát és úgy jelenik meg, mint a világosság angyala. Úgy tűnik, mintha az igazságot hirdetné, de ez nem így van. Ezekben a próféciákban, amiket belinkeltél, nagyon sok bibliai igazság van - ezeket nem cáfolom, viszont van benne egy PICI KIS MÉREG. És ez bőven elég ahhoz, hogy az egész szellemiségét megfertőzze. És aki kicsit is ismeri Isten Igéjét, az nagyon hamar rájön, hogy ezek az üzenetek nem Istentől valók.

2011. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/132 A kérdező kommentje:

Ezt találtam, véletlenül (bár szerintem nincsenek véletlenek) botlottam bele:


Malakiás 3.13. "Az igazak győzelme az Úr napján

13Keményen beszéltetek ellenem - mondja az Úr. Azt kérdezitek: "Mit beszéltünk ellened?" 14Azt mondjátok: "Értelmetlen dolog az Urat szolgálni, és mi haszna annak, hogy megtartottuk parancsait, és bűnbánatban jártunk a Seregek Urának színe előtt? 15Most, lám, boldognak mondhatjuk a kevélyeket; akik gonoszságot műveltek, azoknak jól megy a soruk. Próbára teszik az Istent, és semmi bántódásuk nem esik." 16Így beszéltek egymás között azok, akik az Urat félik. De az Úr figyelt rájuk és meghallotta őket: Színe előtt egy könyvet írtak emlékeztetőül azokról, akik félik őt és az ő nevében keresnek menedéket. 17Azon a napon, amelyet készítek - mondja a Seregek Ura -, tulajdonommá lesznek. Megszánom majd őket, mint ahogy az ember megszánja fiát, aki őt szolgálja. 18Akkor ismét meglátjátok, mi a különbség az igaz és a gonosz között, mennyire más, ha valaki az Istent szolgálja, és ha nem. 19Mert lám, elérkezik az a nap, s izzó lesz, mint a kemence. Minden kevély és minden gonosztevő olyan lesz, mint a szalma: az a nap, amely elérkezik, lángra lobbantja őket - mondja a Seregek Ura -, úgyhogy sem gyökér, sem lombozat nem marad belőlük. 20Nektek pedig, akik félitek a nevemet, felragyog az igazság napja, sugarai üdvösséget fognak árasztani. Kimentek és ugrándoztok, mint a hizlalt borjak. 21A gonosztevőket eltiporjátok: olyanok lesznek lábatok alatt, mint a hamu azon a napon, amelyet készítek - mondja a Seregek Ura."


Ez is az Úr Napjáról beszél ami nekem úgy tűnik hogy azonos a nagy figyelmeztetéssel.

2011. aug. 8. 09:56
 14/132 anonim ***** válasza:
78%

Ajánlom neked ezt az oldalt, az utolsó időkről szól:


[link]


Különösképpen "A prófétai szolgálat" és "Az Úr napja" című cikkeket.


A többit még nem olvastam el, ezeknek a tartalmára nem vállalok garanciát, hogy 100%-ban egyetértek vele, de ez a két cikk jó.

2011. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/132 A kérdező kommentje:

>> A látnoknő aláveti magát a pápai hivatal döntésének, az üzenetek valódiságát illetően. >>Abban az esetben, ha próféciáról van szó, a pápa az egyedüli bíró. (X Leo pápa 1513)

>>

>>Ezzel szemben Pál apostol a következőket mondta:

>>

>>"Mert egyenként mindnyájan prófétálhattok, hogy mindenki tanuljon, és mindenki >>vigasztalást vegyen" (1 Kor 14:31)

>>

>>"A próféták pedig ketten vagy hárman beszéljenek; és a TÖBBIEK ÍTÉLJÉK MEG." (1 >>Kor 14:29)

>>

>>"A PRÓFÉTÁLÁST meg ne vessétek, MINDENT MEGPRÓBÁLJATOK; a mi jó, azt >>megtartsátok! Mindentől, a mi gonosznak látszik, őrizkedjetek!" (1 Thessz 5:20-22)

>>

>>Tehát a próféciák megítélése nem a pápa kiváltságai közé tartozik, hanem minden hívő >>megvizsgálhatja azokat.


Ha minden hívő megvizsgálhatja a próféciákat, akkor a pápa is megteheti. Sőt vizsgálóbizottságot is állíthat („a többiek ítéljék meg”). A hívők pedig ha akarják elfogadhatják ezt a vizsgálatot (de ez nem kötelező). A legtöbb new age-es hamis próféta nem fogadja el a pápa ítéletét, én inkább az ilyenektől félek mint attól aki eleve közli hogy ő elfogadja.

Ez megint egy olyan dolog ami katolikus szemszögből nem elítélendő, bár azt értem hogy protestáns nézőpontból miért zavaró.


>>Itt egy másik, az örök élettel kapcsolatos kijelentés:

>>

>> Abban a naiv hitben és vakságban éltek, hogy azt hiszitek, hogy a Föld minden egyes >>kívánságotokat teljesíteni tudja. De azt elfelejtitek, hogy az örök élet, csak a túlvilágon >>következik be.

>>

>>Ezzel szemben:

>>

>>"Aki hisz a Fiúban, örök élete VAN; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem >>az Isten haragja marad rajta." Jn 3:36

>>

>>"Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki >>engem elbocsátott, örök élete VAN; és nem megy a kárhozatra, hanem ÁTMENT a >>halálból az életre." Jn 5:24


Ebben igazad van, ezért megnéztem az eredeti angol szöveget (csak a második mondat):

„You forget that life, the life after this, will continue indefinitely.”

Szó szerint „Te megfeledkezel arról hogy az élet, az élet ami ezután az élet után következik, folytatódni fog mindörökké.”


Ez nem ellentétes a Bibliával. Írtam az Emmausz közösségnek hogy javítsák a fordítást.


>>A jelek és a csodák nem igazolják, hogy Istentől származik bármilyen üzenet:


Azt viszont igazolják hogy az üzenet nem emberi kitaláció. És vannak bizonyos csodák amelyek származhatnak a sátántól. Ilyen a szabadulás és a megtérés.


Mt 12,33 – „Vagy jelentsétek ki, hogy a fa jó, s a gyümölcse is éppúgy jó, vagy nyilvánítsátok rossznak, hisz gyümölcséről lehet a fát felismerni.”


>>Úgy tűnik, mintha az igazságot hirdetné, de ez nem így van. Ezekben a próféciákban, >>amiket belinkeltél, nagyon sok bibliai igazság van - ezeket nem cáfolom, viszont van benne >>egy PICI KIS MÉREG. És ez bőven elég ahhoz, hogy az egész szellemiségét megfertőzze. >>És aki kicsit is ismeri Isten Igéjét, az nagyon hamar rájön, hogy ezek az üzenetek nem >>Istentől valók.


Az eddigi a próféciák hamissága melletti érvek amiket találtál mind olyanok amik protestánsok által megkérdőjelezett dolgokra vezetnek.

Én most nem a pápáról, Máriáról vagy a szentek tiszteletéről szeretnék beszélni, hanem a próféciák igazságtartalmára vagyok kíváncsi.


Eddig úgy tűnik:

- protestáns szempontból az említett dolgok miatt nem elfogadhatóak a próféciák

- egyéb keresztény felekezetek szempontjából eddig nem találtunk kifogást


Ha van olyan érv vagy hiba ami cáfolja a próféciákat (esetleg megerősíti) akkor az továbbra is érdekelne.

2011. aug. 8. 15:23
 16/132 A kérdező kommentje:

Javítás:

És vannak bizonyos csodák amelyek származhatnak a sátántól.

Helyett:

És vannak bizonyos csodák amelyek NEM származhatnak a sátántól.

2011. aug. 8. 15:25
 17/132 anonim ***** válasza:
70%
Nem olvastam végig, főleg nem elemeztem végig a szóban forgó kijelentéseket. Mindenképpen úgy vélem, hogy komoly hatást gyakorolnak azokra, akik olvassák. Nem lehet elmenni mellettük szó nélkül. Ha valakiben ellenérzéseket váltanak ki, érdemes megvizsgálnia önmagában, hogy mi ennek az oka. Mint katolikus teológiailag képzett ember lényeges tartalmi ellentmondást eddig nem találtam. Felszíni, fogalmazási feszültségeket igen, amik talán a fordításból adódhatnak, de az is lehet, hogy egyszerűen az elképzeléseimet felülmúló dolgokkal szembesülök. Lényegében olyan üzenetet hordoznak, ami az embereket szívük-lelkük velejében érinti meg. Szerintem a mondanivaló fajsúlya nem tűri meg a teológiai diskurzusokat: Tartsatok bűnbánatot, térjetek meg, imádkozzatok, imádkozzatok, imádkozzatok, mert közel van az idő, sőt már itt is van.
2011. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/132 anonim ***** válasza:
85%

Bocsánat, a pápa azt mondta, hogy ő az EGYEDÜLI bíró a próféciák vonatkozásában! De ezt megmutattam Isten Igéjéből, hogy hazugság.


>> És vannak bizonyos csodák amelyek származhatnak a sátántól. Ilyen a szabadulás és a megtérés.


Nem igazán értem, mire gondolsz. Én 11 évvel ezelőtt megtértem Istenhez. Ez a sátántól volt? Az, hogy a kislányunkat Isten csodálatos módon meggyógyította, a sátántól volt? Szerintem, ha tőle lenne, akkor most nem Jézust dicsőíteném ezért...


>> protestáns szempontból az említett dolgok miatt nem elfogadhatóak a próféciák... Ha van olyan érv vagy hiba ami cáfolja a próféciákat (esetleg megerősíti) akkor az továbbra is érdekelne.


Nem protestáns szempontból, hanem Isten Igéje fényében nem elfogadhatóak.


A Rózsafüzéres mondatomról érdekes módon nem mondtál semmit. Nem elég, hogy Jézus azt mondta, hogy amikor imádkozunk, ne legyünk sok beszédűek, mint a pogányok? És erről pont a Mi Atyánk imádság tanítása előtt beszélt. Már ez is elég kellene, hogy legyen ahhoz, hogy akár ezeket a próféciákat, akár a fatimai kislányok látomását elutasítsuk.


Erről, amit korábban belinkeltem, mi a véleményed?


[link]

2011. aug. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/132 anonim ***** válasza:
90%
Bocsi, most láttam a javításod.
2011. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/132 anonim ***** válasza:
72%

>>...Felötlik a kérdés bennetek, mi lesz szeretteitekkel, hozzátartozóitokkal. Ne féljetek, gondom lesz rájuk, a hajuk szála se görbül, hiszen jobban szeretem őket, mint ti...


"Mondom néktek, azon az éjszakán ketten lesznek egy ágyban; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik." Lk 17:34


"Halálra adja pedig testvér testvérét, atya gyermekét; támadnak magzatok szüleik ellen, és megöletik őket. És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megáll, az megtartatik." Mt 10:21-22

2011. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!