Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik itt magukat ateistáknak...

Akik itt magukat ateistáknak vallják, hogyan bizonyítják hogy nincs teremtő?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 15:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/108 anonim ***** válasza:
egyre jobb meséket olvasok itt:) mire is alapozod pajti? kitaláltad, vagy isten (esetleg Hubbard) álmodban mesélte el neked?
2011. febr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/108 A kérdező kommentje:
Miután kiéltétek magatokat ezen a szerencsétlenen, válaszolhatnátok a kérdésemre is.
2011. febr. 25. 17:06
 43/108 anonim ***** válasza:
47%

Dugóhúzóba kerult repulôn nincsenek ateisták. :D

Bizonyíték lehet a buddhizmus, ôk kissé máshogy gondolják a dolgokat, mi van ha nekik van igazuk?

Persze ezt is bizonyítani kellene.

Én momentán nem vagyok ateista, szabadúszó vagyok. Hagyjon békén mind a két fônök,azt ennyi. Mind a ketten gonoszak amúgy, de mint említettem nem érdekelnek.

Van aztán az ôsrobbanás elmélet,elég "pontosan" meglehet mérni mi is történt a teremtés pillanatában, de komolyan kit érdekel? Már úgy értem személyszerint nem jutok elôbbre a ténnyel, hogy a nulladik másodpercben a világur tömege végtelen nagy volt kiterjedése pedig nulla.

Szóval kis életemen isten létezése sem változtathat.

Végul pedig nem szukséges bizonyítani isten létét vagy nem létét. Ha te hiszelbenne vagy más hisz benne, vagy akár mindenki hisz benne az nekem nem fáj. A hit végsôsoron nem mérhetô, ahogy pl a szeretet sem.

Akinek ezt a dolgot -kérdésedet- cáfolni, vagy megerôsíteni kell, az az ember ingatag. Illetve bizonytalan.

Az élet értelmérôl is vitatkozhatnánk, bár mint azt tudjuk 42.

Na ja, istenre gondoltál már úgy hogy néger?

2011. febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/108 anonim ***** válasza:
93%

Kellően nyakatekert módon mindent meg lehet magyarázni,(ha nem is lehet bizonyítani).

Ha mégsem lehetne megmagyarázni akkor:

"Isten útjai kileshetetlenek"... :)

2011. febr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/108 anonim ***** válasza:
93%
"kifürkészhetetlenek" ;)
2011. febr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/108 anonim ***** válasza:
100%

Az is egy megközelítés, ha abból indulsz ki, hogy az érzékelés szubjektív. Minden létező az elmében létezik, mivel nem a szem lát, hanem az agy, nem az orr érez illatot, hanem az agy.

Amennyiben az agyterületeidet megfelelően ingerelnék, akkor bármit valóságosnak érzékelnél, függetlenül a "valóság" tól.

Ezzen a vonalon haladva Isten valósan létező annak, aki hisz benne, hiszen annak a tudatában ugyanúgy létezik, mint bármi más.

Aki pedig nem hisz, annak a számára Isten nem létezik.

2011. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/108 anonim ***** válasza:
100%

"...a víz felfolyik tibetbe, ha mindenható úgy akarja. VILÁGOS???"

Ez egy Chuck Norris tény is lehetne XD.

2011. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/108 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Chuck Norris kemény.

Egyszer úgy nyakon rúgott egy lovat, hogy rögtön zsiráf lett belőle... :)

2011. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/108 anonim ***** válasza:

@ Helmet

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:14


Ez viszont nagyon érdekes volt. Iszunk egy sört? Reszpekt.

2011. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/108 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked azt mondják, hogy Magyarország erdejeiben él egy különleges, hatfejű tűzokádó sárkányfaj, elhiszed?
2011. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!