Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik itt magukat ateistáknak...

Akik itt magukat ateistáknak vallják, hogyan bizonyítják hogy nincs teremtő?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 15:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/108 anonim ***** válasza:
A gondolatot is mindig kiváltja valami.
2011. febr. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/108 anonim ***** válasza:
A mi gondolatunkat igen. De ha isten vagy, akkor eleve minderől tudsz, így nincs min gondolkodni, tehát megelőző gondolatindító már nem létezhet, mert isten a gondolatról is tud.
2011. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/108 A kérdező kommentje:

Hú most látom mennyien írtatok.Nem olvastam el mindent, nem is fogok, ez az oldal nem való az érdemi vitákra,csak annyit mondok hogy itt sokan leragadnak a részleteknél.Lényeg hogy valaki abban HISZ hogy van egy origó,egy kiindulópont,mindennek a kezdete,amiből minden más következik,ezt sokan nevezik Istennek, más vallásokban máshogy.Ez így oké is,de jön a kérdés mi volt előtte?Egy ember sohasem foga ép ésszel felfogni, hogy előtte semmi volt,nem volt tér-idő és anyag.

Jön a másik, miszerint nincs semmilyen Isten,semmilyen teremtő,ergo az ostobák(már akik általában ide írogatnak,magukat ateistáknak nevezve) ezzel azt is tagadják, hogy volt egy kiindulópont,egy origo,mert szinte minden vallás erről szól a többi(biblia,Jézus) csak mellékes,csak körítés,de a lényeg ez.

Ha ezen továbblépünk,akkor az következik hogy ha nem volt kiindulópont, akkor marad a végtelen.Ez egyszerű logika.De kérem olyan ember sincs aki ép ésszel fel tudja fogni a végtelent.

Szóval akárhogy is nézzük az egyik szerint a semmi,a másik szerint a végtelen.

És akkor most jön az miszerint lehetetlen egyiket is bizonyítani,hisz hogyan ha nem tudjuk átlátni,átérezni,felfogni?

Szóval itt csak mindenki hisz,az itteni álateisták meg olyan ostoba 15éveseknek néznek ki,akik csak bibliai idézetekkel tudnak érvelni valami ellen,miközben tök ostobák(na jó azért láttam már egy-két normálisabbat)

Gyerekes duzzogás ez a részükről.

De vitatkozzatok csak tovább, megéri ám:)

2011. febr. 27. 10:21
 104/108 Salx Narval ***** válasza:
82%
Nem kellene leszólnod a 15 éves srácokat, mert előttük még az élet, sokat tanulhatnak még.Viszont te elég nagy bajban vagy, ha felnőtt létedre idáig sikerült eljutnod az okfejtésben.:D Az idétlen és értelmetlen kérdésedről nem is beszélve.Szép napot.
2011. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/108 anonim ***** válasza:
76%

Az a poén, hogy azt hiszi, érdekel még bárkit is, hogy mit mond. Már az elején sem volt képes értelmesen részt venni a vitában.

Kérdező, itt már egymással beszélgetnek a válaszolók.

2011. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/108 anonim ***** válasza:
82%
Én azért szívesen képen törölném a kedves kérdezőt. Sokadszorra ostobáz le az miatt, mert nem hiszek a teremtőben. Azt hiszem én senkit nem fikáztam azért mert hisz valamiben.
2011. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/108 anonim ***** válasza:
64%
Látod? Nem látod? Na látod!!!
2011. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/108 anonim ***** válasza:
56%
ha valaki már látta a teremtőt az lécci irjon e-mailt előre is kösz de nem hiszem hogy sok e-mailt fogok kapni
2011. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!