Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nincs igazuk az ateisták...

Miért nincs igazuk az ateistáknak?

Figyelt kérdés

Az ateisták többsége azt mondja, hogy tudományosan nem lehet bizonyítani Isten, vagy a hit létét.

A tudomány megfigyelésekből és tapasztalatokból áll, amit ki lehet mutatni valamilyen módon bizonyítani.

Ha megnézzük egy ateista képességeit és szembevetjük egy hívőével akkor látható különbséget észlelhetünk. Ez a különbség különböztet meg egy ateistát egy hívőtől. A hitnek az ereje. "Egy cél." Arról nem beszélve hogy eddig minden civilizációnak volt egy magasabb rendű lénybe vetett hite. Most ezt a hitet akarják cáfolni?

Próbáljon hinni az ateista és többé nem ateista.

Ez az én gondolatom. És szerinted miért nincs igazuk az ateistáknak?


2010. jan. 15. 23:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
84%
És miért kell mindenáron hinni? Szerintem törődj magaddal és ne akard másra is érvényessé tenni a hited. Én magamban hiszek. És nem imátkozok hanem teszek azért hogy jobb legyen nekem. A tudományokban hiszek és azokat szeretem és csodálom (mármint inkább természetet). Szerintem azért volt minden népnek istene, hogy meg tudják magyarázni az érthetetlen dolgokat, legyen kire fogni ha valaki nem jól sült el. Hogy lehessen irányítani a tömegeket (mert nem éppen azért volt hívő mindenki mert annyira jó dolog hanem mert különben "elégették" őket). Minnél jobban értjük a világot annál kevésbé van erre szükség. És érdekes módon nincs is annyi hívő mint régebben. Szerintem... Nekem ez az igazság....Én nem akarlak meggyőzni, de te miért beszélsz úgy mintha magadon kívül másra is igaz lenne amit te annak gondolsz? Te nem vagy több mint egy nem hívő ember.
2010. jan. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%
Neked fogalmi zavarod van. Az ateista nem hisz egy isteni rangú lényben, illetve Istenben. Szó nincs arról, hogy az ateistának nincs hite. Hinni nem csak istenekben lehet.
2010. jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
99%
darázsfészekbe nyúltál a hit magánügy már majdnem intimszféra amire az emberek kényesek fogadd el olyannak a másikat amilyen ha téged elfogadnak hívőként és nem vetik a szemedre te is fogadd el őket,én hívő vagyok de ezt megtartom magamnak marhára idegesítő tud lenni amikor valaki osztja az észt és mindenáron rá akar dumálni és meggyőzni a saját kis igazárol.Olyan mint amikor a jehovák kapják el az embert az utcán.Mi közük hozzá?És milyen alapon mutatható ki hogy különbségek vannak hívő és nem hívő képességei között?Ez nem hit kérdése.Segíts magadon az Isten is megsegít.Igaz mondás.Mi úgy érezzük egy nagyobb hatalom segít minket ez erőt ad, az ateisták meg máshonnan merítenek.
2010. jan. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
17%

I. A józan ember mit tart igaznak?

A józan ember azt tartja igaznak,

1. amit magától tud,

2. amit másnak hisz.


1. Magunktól tudhatunk valamit, vagy külsőleg, vagy belsőleg. Külsőleg az öt érzékünkkel, belsőleg az eszünkkel. Külsőleg: az öt érzék: a látás, hallás, szaglás, ízlelés és tapintás. Amit tehát látok vagy hallok vagy szagolok vagy ízlelek vagy tapintok, azt igaznak tartom.

Belsőleg az ésszel. Például: ha látom, hogy a kémény füstölög, tudom, hogy tűz van a kályhában. Nem látom ugyan magát a tűzet, de látom a füstöt, és eszem azt mondja: a füstnek kell, hogy oka legyen, és ez az ok a tűz.

A következtetés tehát az, hogy egy igazságból az ész megismer egy másik igazságot azon szabály alapján, hogy semmi sincs elegendő ok nélkül.


2. Másnak hiszünk, ha az megbízható. Megbízható csak az, aki nem hazudik és nem szokott tévedni. Föltétlenül megbízható az, akiről lehetetlenség föltételeznünk, hogy hazudik vagy téved.


Ha valaki azt mondja: „Csak azt hiszem (tartom igaznak), amit látok, ez felületes beszéd. Az ilyent efféle kérdésekkel kell észretéríteni. Láttad már Amerikát? Nem. – Akkor szerinted nincs Amerika. Láttad már az eszedet? Nem. – Akkor szerinted nincs eszed.


II. Isten léte


Istent szemünkkel nem látjuk, de tudunk rá eszünkkel következtetni. Következtethetünk a látható dolgokból, még pedig, amint azok vannak és amint azok erednek. Amint vannak, rendet és célszerűséget veszünk rajtuk észre.


A rendből így következtetünk. Rend van fent, az égboltozaton és lent a földön. Ebből eszünk azt következteti: Ahol rend van, ott rendezőnek is kell lennie. Már pedig a világon csodálatos rend van. Tehát csodálatos rendezőnek is kell lennie. És ezt a csodálatos rendezőt nevezzük mi Istennek.


A célszerűségből így következtetünk. A természetben mindenütt célszerűséget látunk, tapasztalunk. (Például a lónak patája van, mert terhet kell húznia, míg az embernek finoman tagolt keze, mert neki finomabb munkát kell végeznie.) Ahol viszont célszerűség van, ott kell valakinek lennie, aki ezt a célszerűséget kigondolta és létrehozta. Már pedig a világon bámulatos célszerűség van. Tehát kell valakinek lennie, aki ezt eszével oly bölcsen kigondolta és hatalmával létrehozta. És ezt a valakit Istennek hívjuk.


Az eredetből így következtetünk. Minden élet másból ered. Így például a fa magból ered, a mag meg a fából. Vagy az egyiknek vagy a másiknak kellett elsőnek lennie, de ez az első nem lehetett a másikból, mert akkor nem volna első. Kell tehát valakinek lennie, aki ezt az elsőt létrehozta. És ezt a valakit Istennek hívjuk. Éppen így vagyunk a tyúkkal és a tojással is. És végre az emberekkel is. Az első emberpár nem lehetett más emberekből, mert akkor nem volnának elsők. Kellett tehát valakinek lennie, aki teremtette az első embereket. Vagyis az első életet teremtenie kellett olyan valakinek, aki az életet szükségszerűen önmagától öröktől fogva bírja. És ezt a valakit Istennek hívjuk.


Hogy ez a következtetés helyes, azt mutatja a közmegegyezés. Az összes népek megegyeznek abban, hogy van Isten. Egész nép sohasem volt, most sincs, hogy legfelső lényt el ne ismerne, akit Isten gyanánt imád. Tévedtek abban, hogy milyen az Isten, de hogy van Isten, azt minden nép elismeri. Csak egyes emberek vannak, akik azt mondják, hogy nincs Isten. De ezt csak szájukkal mondják, mert ha betegek, vagy valami baj éri őket, mindjárt felsóhajtanak: „Jaj, Istenem!” És éppen az istentagadók káromkodnak legtöbbet. Miért káromolják Istent, ha nincs?

2010. jan. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 aulac ***** válasza:
82%

"...„Csak azt hiszem (tartom igaznak), amit látok, ez felületes beszéd. Az ilyent efféle kérdésekkel kell észre téríteni. Láttad már Amerikát? Nem. – Akkor szerinted nincs Amerika. Láttad már az eszedet? Nem. – Akkor szerinted nincs eszed..."


Mindenki láthatja, ha a felvételeket megnézi.

Oda sem kell mennie.

Érvelésed azért sántít, mert isten egyedül a te fejedben van.Ahogy Te istent elképzeled, egyedül és kizárólag a gondolatodban létezik. Ha megkérdezel más hívő embert, milyen isten, mást fog mondani, mint Te.

Nem tudnád senkinek lerajzolni, vagy körülírni.

2010. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Értékelem hogy mit írtok, de látjátok ti szerintetek más az igaz, nekem is az igaz ami számomra igaz. Csak ha tudni akarjuk mi a az ami valóban igaz, hogy ki hazudik ki nem, akkor a valóságot kell nézni. Én csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Nézz utána más kérdésekben hogy mit írnak a vallásról és hitről az ateisták. Nem azt írják hogy hát mert úgy döntöttem és kész. Vagy mert én választom meg hogy miben hiszem.
2010. jan. 16. 12:25
 7/39 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


Ezt olvasd végig. Ezért írtam a kérdést.

2010. jan. 16. 13:11
 8/39 anonim ***** válasza:
92%
Első vagyok én pont ezt gondolom, úgy döntöttem hogy nem ebben hiszek, mert nem látom értelmét. Jó így? De én nem akarok meggyőzni másokat ellenben a hívőkkel akik magasabb rendűnek gondolják magukat, hiszen ők hisznek...
2010. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál a kérdésemre!

További jó böngészést.

2010. jan. 16. 14:33
 10/39 anonim ***** válasza:
18%
Miért nincs igazuk az ateistáknak? Ennél semmi sem egyszerűbb: mert tévednek! Be tudjuk ezt bizonyítani? Nem. Miért nem? Mert Isten tudományos módszerekkel nem vizsgálható. Istent nem lehet bevinni egy laborba és méricskélni. És mivel nekik a tudomány jelenti azt, amit nekem a Biblia, mindent elvetnek, ami tudományosan nem megalapozható. Mivel Mózes egyetlen egyszer választotta ketté a vörös tengert, ezért nem lehet megkérni, gyere be a laborba, mutasd hogy csinálod, mi meg majd vizsgálgatjuk, ezért ez nem történt meg, és kész. Istennek azt a képességét, hogy felül tudja írni az általa megalkotott fizikai törvényeket, ha a céljait ez szolgálja, nem tudják elfogadni. És mivel Isten nem úgy ugrál, ahogy ők fütyülnek nem ismerik el a létét és kész. Amíg te azt mondod:Isten mindenek felett áll, ők azt mondják: a tudomány mindenek felett áll. Te azt mondod: Istenre nem kötelezőek a fizika törvényei, ők meg azt mondják, Isten ha volna, kutya kötelessége lenne betartani a fizika törvényeit, és mit képzel magáról, hogy csak úgy áthághatja, ha kedve szottyan hozzá.
2010. jan. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!