Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik itt magukat ateistáknak...

Akik itt magukat ateistáknak vallják, hogyan bizonyítják hogy nincs teremtő?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 15:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 A kérdező kommentje:
Én már annyi logikai istenérvet hallottam,kontra ellenérvet hogy van rálátásom a bizonyítás kérdésére.És kíváncsi vagyok, hogy ti mennyire vagytok okosok.
2011. febr. 25. 16:17
 12/108 A kérdező kommentje:
Ja és a szem nem éppen megbízható érzékszervünk.Remélem ezt még nem tanultad biológia órán, mert ha igen, akkor valami nincs rendben.
2011. febr. 25. 16:20
 13/108 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatnál egy logikai istenérvet, mert én még eddig egyet sem hallottam, ami meggyőző. Csak ilyen "miért pont a Földön alakult ki az élet?" típusút. Ez azonban nem meggyőző, hiszen a mi életformánk kialakulásához csak itt adottak a körülmények, tehát logikus, hogy itt alakul ki.

Valamint ugyanez "mekkora az esélye..." kezdettel. Erre logikusan az a válasz, hogy nullától különböző, tehát lehet.


Egyébként meg szerintem elég jó bizonyíték az, hogy állítólag Isten a maga képére megalkotta az embert állítólag. Állítólag ugyanúgy nézett ki az első ember is, mint mi most.

Na de akkor hogy magyarázod a régészeti leleteket, amelyek alapján pár millió éve az ember elődei tök másképp néztek ki? Merthogy ha olyanok vagyunk, amilyennek Isten megalkotta Ádámot, akkor ilyen leletek nem létezhetnének.

Számomra ez bizonyíték. Ha megmutatod, hol tévedek, akkor elgondolkozom rajta.

2011. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/108 anonim ***** válasza:
100%

Kedves barátom.

A "bizonyítási teher" mindíg azt terheli, aki egy állítást tesz valaminek a létéről. Valaminek a létezését lehetséges csak bizonyítani, a nem létezésre eleve nincsen bizonyíték.

Annak kell tehát a teremtő létezését bizonyítani, aki állítja, hogy létezik.

2011. febr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/108 anonim ***** válasza:
27%
A gravitációt látta már valaki? Nem,de ez nem jelenti, hogy nincs is...
2011. febr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/108 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítsd magadról, hogy nem vagy hazug, vagy nem loptál soha. Van "bizonyítékod"?
2011. febr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 anonim ***** válasza:
100%
A gravitáció kísérleti úton bármikor bizonyítható, és a bizonyítás tetszőleges alkalommal újra megismételhető. Az eredmény mindíg ugyanaz lesz.
2011. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/108 A kérdező kommentje:
Jaj mennyél már a bibliai maszlaggal, mondtam már hogy nem vagyok úgymond keresztény hívő.
2011. febr. 25. 16:34
 19/108 anonim ***** válasza:
41%
Talán azzal kezdeném,hogy Isten mindig is volt.Maga az Ige is ezzel kezdődik.Ő a kezdete,a forrása mindennek.Hisz mindennek kell,hogy legyen kezdete.Semmi sem lehetett csak ugy.A világ erre a kérdésre különböző tanításokkal próbál magyarázatot adni.Köztük az egyik legelterjedtebb az evolúciós elmélet.Ennek az elméletnek rengeteg hiányossága van,pl hol vannak az egyes "átmeneti formák" az állatoknál,ha az állatok egymásból alakultak ki. A Bibliában lehet látszólagos hibákat találni,de ha csak egy kicsit is mélyebbre ásunk,rájövünk,hogy a Biblia nem téved,nem mond ellent önmagának.Ahogy haladunk Mózes első köntvének az olvasásban,a teremtéshez érkezünk.Sok érdekes,és tudományosan is bizonyítható dologgal találkozunk.Például az ózonréteg felett még egy vízburok is volt.Ez védett minket a kozmikus sugaraktól,jó volt a klíma az egész Földön.Az ember így élhetett olyan soká(az özönvíz előtt) ,mint ahogy Ádám és Éva leszármazottainak esetében azt láthatjuk.Az özönvízet ez a lehulló vízburok képezte.Azóta az emberek is jóval rövidebb ideig élnek,a kozmikos sugarak megerősödött hatására,mely a sejtek felgyorsult öregedését okozzák.Az özönvíz előtt eső sem volt,s az 1 Mózes 2:6-ban látjuk,hogy hogyan gondoskodott Isten a Föld öntözéséről addig-pára szállt fel a földből.Az is érdekes,hogy az emberi test hét összetevője egyezik a föld hét elemével-ez is egy tudományos alátámasztás,hogy Isten a föld porából formálta az embert.
2011. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/108 A kérdező kommentje:

"Számomra ez bizonyíték. Ha megmutatod, hol tévedek, akkor elgondolkozom rajta"


Ott tévedsz, hogy a bibliát és jelképes mondatokat veszel alapul és ebből akarsz bizonyítani.

2011. febr. 25. 16:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!