Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell-e itt vitáznia keresztény...

Kell-e itt vitáznia keresztényeknek és ateistáknak?

Figyelt kérdés

Szerintem nem.

Beszéljen helyettem ez a példabeszéd:

Róm 14.1

Karoljátok fel a hitben gyengét, anélkül, hogy felfogását elítélnétek.

Róm 14.2

Némelyik azt hiszi, hogy mindenfélét ehet, az aggályos azonban csak zöldségfélével táplálkozik.

Róm 14.3

Aki eszik, ne nézze le azt, aki nem eszik. Aki meg nem eszik, ne ítélje el azt, aki eszik. Hiszen Isten azért a magáénak tekinti.



A másik az, hogy mi hívők nem mondhatjuk azt, hogy szeret minket az Isten. Ezt csak Isten tudja és nem e jobban szeret egy ateistát mint minket?


Az Írás is ezt mondja: "Jákobot szerettem, Ézsaut gyűlöltem".

Mit szóljunk ehhez? Nem igazságtalan az Isten? Szó sincs róla.

Hiszen megmondta Mózesnek: "Azon könyörülök, akin könyörülök, annak irgalmazok, akinek irgalmazok."

Eszerint nem azon fordul a dolog, aki erőlködik vagy törekszik, hanem a könyörülő Istenen.


Tehát Isten személyválogató, mondhatjuk "pofavizitnek" is. Isten az embert a saját képére teremtette. Ezt tudjuk. Tehát mi is apró istenként gondolkodunk. Készítek tegyük fel két asztalt. De az egyik mindig kedvesebb lesz számomra, még akkor is, ha sokszor eldöl.

Istennél is ekképp lehet: "Eszerint nem azon fordul a dolog, aki erőlködik vagy törekszik, hanem a könyörülő Istenen." Tehát egy hitetlen lehet egyik percről a másikra hívő, szükségtelen a hitet most magyaráznunk egy ateistának.

Egyik pillanatról a másikra hívő lehet, ez csak Isten döntése.


Az Írás is ezt mondja a fáraónak: "Azért támasztottalak, hogy megmutassam rajtad hatalmamat, és nevem híre elterjedjen szerte a világon."

Tehát azon könyörül, akin akar, és azt teszi megátalkodottá, akit akar.

"Azt kérdezheted erre: Miért von mégis felelősségre? Hiszen ki állhat ellen akaratának?"

Ember, ki vagy te, hogy vitába szállsz az Istennel? Vajon megkérdi-e az anyag megmunkálóját: Miért csináltál ilyennek?


EZ a LEGFONTOSABB:

Róm 10.20

Izajás meg nyíltan mondja: Aki nem keresett, rám talált, fölismert, aki utánam nem járt.


Róm 15.20

De önérzetbeli dolognak tartottam, hogy ne ott hirdessem az evangéliumot, ahol Krisztus nevét már ismerték, s ne a mások rakta alapra építsek, hanem ahogy írva van:

Róm 15.21

Akiknek nem hirdették, majd meglátják, s megértik majd, akik hírét sem hallották.


2011. ápr. 25. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tehát a Biblia szerint nem, de te a gyakorikérdéseken felteszed a kérdést.


Nem elég neked az, ami az Írásban van?

2011. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak azt akarom, írja le mindenki, hogy nem. Ne legyen több vita és kérdés! Vitázzanak a más vallásúak!
2011. ápr. 25. 21:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Te egy ékes példája vagy annak, hogy miért vitáznak.

Azt kéne megérteni, hogy a vallásosok mindig a Bibliából idézgetnek, mint te is, az ateisták meg konkrétan lesz*rják a Bibliát. Most ezt ne vedd magadra, én nem megtéríteni akarlak, csak rávilágítani a problémára: most képzeld el, hogy jönne egy muszlim, és elkezdene veled vitázni és mindig a Koránt idézné. Te mondanád neki, hogy a te hited szerint semmi értelme nincs a Koránnak, ő pedig azt mondaná, hogy: DE IGENIS, IBN-ABDULLAH SZÚFI LEÍRTA, HOGY A HITEM SZENT, ÉS HOGY A GYAUROK A POKOLBA KERÜLNEK! Te hiába mondanád neki, hogy te ebben nem hiszel, ő idézetekkel jönne, mi szerint Allah megmondta az ő prófétájának, hogy de igenis úgy van...


Az, hogy idézeteket írsz ki a Bibliából, hogy azzal bizonyíts, azért nem jó, mert az ateisták magát a Bibliát nem fogadják el. Elbeszéltek egymás mellett. Az ateistát a Bibliával nem győzöd meg, nem hatódik meg tőle, ha egyszer szerinte beszívott kóklerek írták (elnézést, csak a szemléltetés kedvéért). Más módszert kell egyszerűen választanod.


De egyébként nincs sok értelme a vallásról vitatkozni, mert túl szubjekítv dolog. Hogy egy újabb példát hozzak: te egy kék virágot kéknek látsz. Egy méhecske egy kék virágot fehérnek lát. Tegyük fel, hogy egy méhecske tud beszélni és emberi agya van. Győzd meg légy szíves, hogy a virág kék!:D

2011. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha az igazságot keressük Istenről, nem rekeszthetünk ki senkit, az ateistákat különösen nem, hiszen a legfontosabb kérdéseket nyilván ők fogják feltenni a vallások tárgyában.

Én hívő ember vagyok és úgy gondolom, hogy a ma még ateiták azok, akikkel leginkább beszélgetnem kell, egyrészt, mert tőlük is tanulhatok másrészt, mert nem az egészségesnek van szüksége orvosra, hanem a betegnek. A beszélgetés persze nem kell, hogy vita legyen, elég ha eszmecsere.

2011. ápr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


Ha keresztény vagy, akkor én a te fogalmaid szerint "beteg" vagyok. Ha gondolod, szívesen beszélgetek veled, ha van kedved egy "gyógyításhoz" mert bevallom, nem sok olyan kereszténnyel találkoztam, aki érvelni is tud. Ha meg tudsz győzni, elismerlek.

2011. ápr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy Zen taoista talán azt mondaná erre, lehet nincs is ott virág :)
2011. ápr. 25. 22:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó, akkor őt győzd meg. A Bibliával nála sem mennél sokra.
2011. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem csak keresztény és ateista létezik, a bibliai idézetek engem nem hatnak meg. Szerintem a vitának addig van értelme, hogy mindenki leírja a gondolatait. Amíg nem személyeskedünk, hanem ténylegesen vitázunk, addig van értelme.
2011. ápr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az a baj ezzel, mármint a vita dologgal, hogy sokan csak simán beszélgetnek, megismertetnek valamit, mutatnak egy újdonságot, vagy éppen mást, és mégis vitának tituálják a hozzáállását, pedig aztán a vita a versengés, és az ilyen egyénekről biztosan tudom, hogy nem akarnak legyőzni senkit sem, de meggyőzni, ráerőltetni sem...viszont ez egy ilyen fórum, kérdések vannak és válaszok, és az esetleg ezekből kialakuló beszélgetések a bizonyos témákról...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nincs. Nem szeretek agymosott emberekkel beszélgetni, felettébb unalmas.
2011. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!