Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik itt magukat ateistáknak...

Akik itt magukat ateistáknak vallják, hogyan bizonyítják hogy nincs teremtő?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 15:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/108 anonim ***** válasza:
78%

"Ő a kezdete,a forrása mindennek.Hisz mindennek kell,hogy legyen kezdete.Semmi sem lehetett csak ugy."


nah te nagy tudós, akkor azt magyarázd meg, hogy ki teremtette az istenedet?

2011. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/108 anonim ***** válasza:
96%
halljuk már a te érvedet kérdező! van neked olyan?
2011. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/108 anonim ***** válasza:
30%

Bocsánat kérdező,nem idegesíteni akarlak,de ezt még ideírom,mert volt valaki,aki épp a következővel kapcsolatban írt:

Azelőtt,ahogy olvastam arról hogy Isten a maga képére formálta az embert,én ezt szó szerint értettem.Most viszont tudom,hogy érti ezt az Ige.Nem arról van szó,hogy külsőleg hasonlítunk Rá-van szemünk,szánk,hanem abban,hogy Isten háromság,és az ember is háromság,csak alacsonyabb rendű.Isten:Atya,Fiú,Lélek.Az ember:test,lélek,szellem.Erre gondol az Ige,amikor az Isten és ember közti hasonlóságról beszél.

2011. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/108 A kérdező kommentje:

Kedves Helmet.

Ebben nagyon is igazad van, büntijogban is ez az alapelv,tudom miről beszélsz.

Viszont be lehet azt bizonyítani, hogy valami nincs.

2011. febr. 25. 16:44
 25/108 A kérdező kommentje:
Kamumail te meg menjél vissza politika rovatba osztani azt a kicsinyes kis gondolkodásod,mert amit ott is művelsz az színvonalon aluli.Volt már szerencsém veled "vitázni",de abból elég is volt.Tekintettel arra a vitára te ne várj tőlem érveket.Nem tudnád őket értelmezni.
2011. febr. 25. 16:50
 26/108 anonim ***** válasza:
96%

Hogyan? :)

Ha ÉN állítom, hogy NINCS a pincémben egy nagy, zöld, háromfejű sárkány, azt hogyan bizonytod be TE?


Persze feltéve, hogy nem jutsz a közelébe, és nincsen módod információt szerezni.

2011. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/108 anonim ***** válasza:
72%

vicces vagy kérdező, vagy inkább szánalmas?:)

lehet szavazni!

2011. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/108 anonim ***** válasza:
25%
Isten mindig is volt, Neki magának nincs kezdete,sem vége. Őt senki sem kellett hogy megteremtse. A véges elméjű ember ezt nem foghatja fel, s ott, ahol véget ér az én értelmem, ott kezdődik a hit. Nekünk,neked és nekem viszont van "végünk", ennek a világnak is rohamosan közeledik a vége...
2011. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/108 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/108 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi a megfejtése a buddhista koan-nak?


"Hol volt Isten, mielőtt megteremtette a világot?"

2011. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!