Miért hiszitek azt, hogy Isten nem létezik?
EZ NEM EGY PROVOKATÍV KÉRDÉS!!
Nem akarom a véleményem (vallásom) senkire sem ráerőltetni!
Én megígérem, hogy bárki bármit válaszol is, és NEM FOGOK LEPONTOZNI SENKIT! Kérlek kulturáltan írjatok, mindenki véleményére kiváncsi vagyok!
Az én véleményem az, hogy sokan azért látják így ezt a kérdést, mert valami rossz dolog történik velük, és úgy gondolják, hogyha Isten létezik, akkor nem kéne rossz és igazságtalan dolgoknak történnie. Szerintem pedig ezekre a dolgokra is szükség van, ahhoz hogy tanulni és fejlődni tudjunk egyrészt, másrészt pedig ki tudja, hogy egy rossz dolognak milyen pozitív következményei lesznek a jövőben.
Én úgy gondolom (bár ez már nem tartozik szorosan a valláshoz), hogy minden ember meghatározott életfeladattal születik le a földre, hogy valamit meg kell tanulnia, meg kell tapasztalni, amitől fejlődik, több lesz! Ezért (tudom, hogy durván hangzik) ha látjuk, hogy valaki mondjuk sokat szenved egy betegségben, akkor sem feltételnül arra kell gondolnunk, hogy nincs Isten, hanem hogy az illetőnek valamit meg kellett tanulnia. Én hiszek a reinkarnációban, úgyhogy nem mondanám magam kereszténynek, de Istenben hiszek.
Hasznosnak értékeltem a válaszod, mint mindenkiét, aki ír!
Én hiszek Istenben (mint egy felsőbb erőben), de nem köteleztem el magam egyik vallás mellett sem! Vannak olyan dolgok minden vallásban, amelyek szerintem igazak, és azokat elhiszem! Tudom, hogy ez így elég furcsa! Tulajdonképpen a keresztény vallással egyet értek, csak én még hozzáveszem a reinkarnációt is!
Biztos nagyon furcsa, de én külön veszem magamban a vallást az egyháztól. A keresztény egyházról én sem vagyok jó véleménnyel, papok, erőszakos hívők stb. viselkedése, de ez még nem zárja ki, hogy ne higgyek magában az eszmében, csak a reinkarnációt hiányolom belőle:).
Számomra alapvetően megfelel a kereszténység (mint eszme, eltekintve most magától az egyházól), de szerintem vannak olyan dolgai, amelyek nem tűnnek ésszerűnek.
Ilyen például a mennyország és a pokol fogalma. Elég nehéz elképzelni, hogy a sok-sok milliárd ember egy nagy része, ott van egy mennyországnak nevezett helyen és tulajdonképpen semmit sem csinál. Számomra sokkal ésszerűbb az az elképzelés, hogy a lélek folyamatosan fejlődik, és minden alkalommal, amikor leszületünk a földre, akkor valamilyen céllal születünk le. Hogy valamit megtanuljunk, megtapasztaljunk. Az, hogy állat formában vagy ember formában szerintem nem lényeges. A lélek energia, és az energia nem vész el, csak átalakul. Sőt, ha feltételezzük, hogy több dimenzió is van, akkor ezek az energiák (a gravitáció, mágnesesség, aura, lélek) még akár láthatóak is. Szerintem minden vallás ugyanazt mutatja meg csak más nézőpontból.
A legkényelmesebb saját vallást szülni, úgy látom te itt tartasz. A kereszténység egyik alapja a megváltásért való küzdelem, hogy a mennyekbe kerülhess, ezt meg fogod és kilövöd. Érdekes ember vagy. Én nem vagyok vallásos de a meg tudom érteni azokat akik a Bibliában leírtakat tényleg szentírásnak veszik. Hiszen az az ALAPJA a vallásnak. De hogy saját kedvedre úgymondd kitépd belőle azokat a lapokat amik neked éppen nem tetszenek, és más könyvekből helyettesíted őket...rosszabb vagy mint én, te torzítod a szezont meg a fazont :)
De hogy a kérdésedre is válaszoljak:
A világban előforduló tömérdek rosszra Isten általi szabad akarat biztosítása mint válasz nem alkalmazható a természeti rosszra amely katasztrófák során ártatlanok ezrei halnak meg. Illetve az emberek által elkövetett bűntettekkel kapcsolatban is feltehető a kérdés: egy végtelenül jóságos Isten hogy nézhet el ennyi szörnyűséget csupán a szabad akarat illetve a tanítás biztosításának céljából. A világban ugyanis sajnos sokkal intenzívebb és több rossz történik mint jó, a kettő nincs egyensúlyban. Burokban élsz és nem látod mi folyik a világban. Ezt írod:
"minden ember meghatározott életfeladattal születik le a földre, hogy valamit meg kell tanulnia, meg kell tapasztalni, amitől fejlődik, több lesz"
Azok az éhező gyermekek (milliókról beszélünk, szerintem fel sem fogják a legtöbben a számok horderejét) afrikában mi a lótúrót ártottak bárkinek is? Vagy mit tanulnak abból az 5-6 évből ami alatt éhen halnak a sivatag közepén? Hogy Isten milyen jóságos?
Vagy a cunami áldozatai? Vagy legyünk naprakészek egy kicsit: az elmúlt pár napban kb. 230 emberre saccolják a még mindig dúló ausztráliai bozóttűz áldozatait. Szerinted milyen érzés elevenen megégni?
Tudom, az ilyenek sem nyitják fel egyetlen vallásos ember szemét, nem is akarok vitázni. Csak próbáltam megválaszolni a kérdésedet.
Amúgy nem vagyok szélsőséges, nem zárom ki az intelligens tervezettség lehetőségét, de a jeleneleg minket istápoló végtelenül jóságos és végtelen hatalommal rendelkező Isten létezése ellentmond mindennek ami kézzelfoghatóan zajlik a világban. Csak könnyű nem tudomást venni róla. Mert amikor azért imádkozik valaki, hogy átmenjen a vizsgán és sikerül az Isten segítsége...a kínok közepette imádkozó ugyancsak vallásos ember halála viszont persze nem olyan fontos mint egy kölyök francos vizsgája, vagy hogy jöjjön a busz mert sietek a munkába...ilyeneket hallok mindenhonnan példaként, hogy Isten segített neki. Közben minden percben ezrek halnak meg borzalmas kínhalál közepette a világ minden táján. Vagy vesztik el szeretteiket. Nem ragzom tovább.
Én nem hiszek istenben.
Miért is ?
1. Alapból nagy hülyeségnek tartom egy olyan lény létezését aki csak úgy megteremtett benünket, a biblia pedig röhejes egy dolog hit szempontjából(történelmi dolgok miatt viszont hasznos)
2.Nincs bizonyiték a létezésére.
3.ha van isten miért nem bizonyitja be hogy ő létezik?
4.Vannak a földön olyan épitmények,tárgyak amiket képtelenség volt az akkori időkbe létrehozni.Akkor vajon kik csinálták?
5.A vatikán miért is titkosított rengeteg iratot róla és a fiárol?
6.Ő maga hogyan jött létre?
7.Miért csökken rohamosan a hívők száma?
(mert az emberek sokkal tanultabbak mint régen)
A mennyben és a pokolban én sem hiszek.
Amire van bizonyíték, abban nem hihetsz, hanem tudod, hogy úgy van. Hinni abban lehet, amire nincs bizonyíték, de te valamilyen oknál fogva mégis úgy érzed, hogy úgy van.
Pl: Ha megírod a dolgozatot, utána mondod a barátodnak: Azt hiszem jól sikerült. Miután megkapod a dolgozatot, látod, hogy hogy sikerült, és akkor már nem mondod, hogy azt hiszem jól sikerült, mert van rá bizonyíték, ott van a pontszám.
Hinni olyan dolgokban lehet, amiben nem vagyunk biztosak. Én sem kérdezem meg, hogy Hiszel-e a gravitációban? Hiszel-e a mágnesességben? Mert ezek bizonyított dolgok, bizonyítékok vannak rá. Ezek nem hit kérdései.
Épp ezért kérdeztem, hogy miért HISZITEk azt, hogy...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!