Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a hitről és a vallásokról, leginkább a keresztény vallásról(?)

Figyelt kérdés

Mivel leginkább keresztények vesznek körül, ilyen országban élünk, ezért leginkább ez érdekelne de a többi vallás is jöhet meg úgy általánosságban a hit.


Az az igazság, hogy rendkívül szkeptikus és tudatlan vagyok, viszont rettenetesen kiváncsi és nyitott. Szeretnék találni olyan hívő embert, aki nem rébuszokban beszél, nem metaforákat használ, hanem normálisan, érthetősen fogalmaz és magyaráz meg dolgokat, nem a Bibliából idézve mert nekem az semmit nem mond hogy "Jézsuita 345.könyve" meg hasonló baromságok. Ettől nem fogok jobban hinni Istenben. Nyitott lennék a tudásom mélyítésére és a látómezőm tágítására de eddig még nem találtam olyan embert aki nem gyogyósnak tűnt a magyarázataival...


júl. 20. 21:31
 71/98 anonim ***** válasza:
24%

"de azokat a törvényszerűségeket"

Már tisztáztuk, hogy AZOKAT a törvényeket, amelyek a szervező működését szabályozzák, NEM ő hozta!

Ezek után teljesen mindegy, hogy ő maga teremtett-e külön törvényt. Egy adott törvényhez NEM KELL szervező.


"istentelen"

Nem tudsz leállni az emberek gyalázásával, igaz? Egy másodpercre sem. Ezt melyik isten tanította neked?

júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
11%

istentelen


istentelen [e-e-e] melléknév, határozószó és főnév

I. melléknév -ül, -ebb [e]

1. <Vallásos emberek szóhasználatában:> Istenben nem hivő, hit nélküli <személy>. Istentelen ember.  Szabadabb respublica világ elejétől nem volt, mint az íróké … Vannak benne istenfélő és istentelen polgárok. (Bajza József)

júl. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
0%
júl. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
20%

#71!


Végtelenül sajnálom,hogy te a-görögül- ateistákról általánosított magyar tapasztalat szerint olyan jelentéstartalmakat is értesz,amit a magyar kifejezés nem jelent. Az,csak -okkal- ráragadt jelentés.


Hogy te is értsd:


A görög "ateista" szó lényege ugyanazt jelenti,mint a magyar "istentelen".

Azok a jelentések,amik ráragadtak a kifejezésre, az ateisták általánosan megfigyelhető jellemzői. Tisztelet,a kivételeknek,amelyek erősítik a szabályt.

júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:
0%

Ezt már párszor megbeszéltük, hogy azóta kialakult egy argó, ami mást jelent!

Én se hívlak homokosnak téged, még akkor se, ha összepiszkolod magad. Pedig az csak annyit jelent, hogy rád ragadt egy kis homok.

júl. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 anonim ***** válasza:

"Én se hívlak homokosnak téged, még akkor se, ha összepiszkolod magad. Pedig az csak annyit jelent, hogy rád ragadt egy kis homok."

Elég baj az...

"Így beszéljetek inkább: az igen igen, a nem nem. Ami ezenfelül van, a gonosztól való."

júl. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 anonim ***** válasza:
0%

#76.


Tévedsz!


Én "homokosoknak" azokat az embereket értem,akik homokot termelnek ki a folyókból,mint pl. a Körösből.

júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 anonim ***** válasza:
Miben tévedek? Abban, hogy jobban tennéd, ha nevén neveznéd a dolgokat, ahogyan a Biblia tanít rá?
júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 anonim ***** válasza:
0%

#78.


Világosan írtam a #77-ben,hogy számomra a homokos nem ..zi,hanem a folyómedrekből homokot kitermelő szorgos ember.

júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
23%

Másnak meg nem.

TEHÁT, ha én homokosnak hívlak téged, akkor 100-ból 99 ember EGYÉRTELMŰEN azt fogja érteni alatta, hogy homoszexuális.

UGYANÍGY az istentelen, az az istengyalázó.

Ugye, te jó szándékú ember vagy, és nem akarod, hogy 100-ból 99 ember félreértse a szavad?

júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!