Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a hitről és a vallásokról, leginkább a keresztény vallásról(?)

Figyelt kérdés

Mivel leginkább keresztények vesznek körül, ilyen országban élünk, ezért leginkább ez érdekelne de a többi vallás is jöhet meg úgy általánosságban a hit.


Az az igazság, hogy rendkívül szkeptikus és tudatlan vagyok, viszont rettenetesen kiváncsi és nyitott. Szeretnék találni olyan hívő embert, aki nem rébuszokban beszél, nem metaforákat használ, hanem normálisan, érthetősen fogalmaz és magyaráz meg dolgokat, nem a Bibliából idézve mert nekem az semmit nem mond hogy "Jézsuita 345.könyve" meg hasonló baromságok. Ettől nem fogok jobban hinni Istenben. Nyitott lennék a tudásom mélyítésére és a látómezőm tágítására de eddig még nem találtam olyan embert aki nem gyogyósnak tűnt a magyarázataival...


júl. 20. 21:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
51%

"eddig még nem találtam olyan embert aki nem gyogyósnak tűnt a magyarázataival..."

Jól kezdődik... :)))

júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 A kérdező kommentje:

Csak őszinte vagyok. A legtöbb vallásos ember erőszakosan rád erölteti azt, ami nettó hülyeségnek hangzik és még te vagy a hülye a szemükben amiért nem hiszel gyogyós dolgokban.


Nem magával a hittel van bajom, hisz látod, érdekelne a dolog. De egyszerűen nem tudok azonosulni azzal, ahogyan magyarázzák. Azért reménykedek benne, hogy találok olyat, aki - mint ahogy említettem is - nem rébuszokban beszél, nem metaforákat használ és nem a Bibliából idéz.

júl. 20. 21:43
 3/98 Thunderfairy ***** válasza:
16%
Semmi tudományos bizonyiték nincs isten létezéséről. Természetes hogy az ember hinni akar valamibe. Ezt jól kihasználja a vallás, mindegy melyik vallás. Érdekes, amikor az embernek van szüksége valamire mert bajba van akkor sehol nincs semmi isten. Akkor úgye old meg magad segítség nélkűl.
júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
76%

"Nyitott lennék a tudásom mélyítésére és a látómezőm tágítására"

Én ha meg akarnék ismerni egy vallást - vagy bármi mást, akkor elkezdenék olvasni. Beszélgetni is lehet, nem biztos, hogy a másik felkészült. Elég nagy a szakirodalma a teológiának. Vannak felnőtt hittan könyvek is.

júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
44%

"reménykedek benne, hogy találok olyat, aki - mint ahogy említettem is - nem rébuszokban beszél, nem metaforákat használ és nem a Bibliából idéz"

:) De hát honnan máshonnan, ha egyszer ott van leírva a tutiság? :)

Egyébként értem én, hogy miről beszélsz. Én azt nem szoktam szeretni, amikor többeknél egyszercsak eljön az a pont, amikor már nem bírják tovább, és muszáj átváltaniuk latinra, akár csak egy-egy kifejezés erejéig, mintha azt mindenkinek értenie kéne, és olyankor mindig elveszítem a fonalat... :)


De az a lényege az egésznek, hogy

1. Tudjál róla, hogy Isten szeret (téged is, meg mindenki mást is), bárki bármit mond.

2. Másokkal is úgy bánj, ahogyan szeretnéd, hogy veled is bánjanak.

Ez kb. pont elég. :)

júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Kérdező!


Szeretnék arra válaszolni,amit kérdeztél!


Minden hit annyit ér,amennyit ad az egyénnek!


Minden ember abban hisz,amelyik hit vonzó számára.(Pl.A német nemzet számára igen vonzó (volt), hogy ők minden nemzet (faj) között a legmagasabbrendű s ezt a ragadós maszlagot szinte az egész német nemzet benyalta,mint kacsa a nokedlit.)


Jó,hogyha egy hit,a megtapasztaláson alapul!(Pl. Ha azt akarod hinni,hogy a MÁV mindig pontos,hiheted,de hamar csalódni fogsz!)

Az én Istenben- NEM VALLÁSBAN-való hitem temérdek megtapasztaláson alapszik.


Nyilván a megtapasztalások benefitjei,megerősítették a megelőlegezett bizalmamat.

Ennek következtében komoly gondok nélkül megjártam Európa országai mellett Pakisztánt,az USA 35 államát,Kanadát,Mexikót úgy,hogy 200 Dolcsival a zsebemben indultam el. 5 alkalommal veszítettem el mindenemet és álltam újra,meg újra talpra. Tudom,-mert tapasztalataim erre adnak lehetőséget következtetni-,hogy ha a körülményeim az Antarktisz közepére,vagy a talibánok közé sodorna,nem lenne számomra itt a világ vége! Az én Istenem oda is velem jönne és megőrizne....


Ezek nem metafórák,rébuszok,hanem az én 65 évem tanulságai.


Nem ajánlom egyetlen vallás követését sem,mert mindet gyarló emberek találták ki. Ajánlom viszont Jézus követését, aki nemcsak tanította a legcsodásabb hatalom, a szeretet mibenlétét,hanem azt be is mutatta. A vallásokat,csak Jézus megismerésére érdemes felhasználni. Ha azt tapasztalod,hogy valamelyik vallás nem Jézusról,hanem a vallásosságról szól,onnan menekülj!


Mit szeretnél még tudni,hátha van ötletem hol találhatod!

júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
45%

"Elég nagy a szakirodalma a teológiának."

Pont ez a rémisztő benne: az ember azt se tudja, hol kezdje.

júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
48%
Régebben jobban kereszténynek mondtam magam, mára már kicsit bonyolultabb a történet. Elég sokat tudok a kereszténység történelméről, ideológiájáról, pszichológiájáról, a Bibliáról, de nem tudom minden kérdésre a választ. Kérdezz nyugodtan!
júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
42%

Én csak hiszek.

Nem tanultam soha ilyesmit, nem tudok hittételeket magyarázni. Egy csomó mindent nem tudok én sem és van amit nem is értek. Nem tudok a Bibliából idézni és nem hiszem, hogy valaha is megtanulnám. Sőt, szerintem vannak olyan részei amiket nem is olvastam még.

Kicsi gyermekkoromtól fogva katolikusként nevelkedtem, de később teljesen elfordultam az egész vallástól mert nem érdekelt és nem fért bele az életembe. Aztán felnőttként újra elkezdtem érdeklődni és mára már úgy gondolom, hogy erős a hitem. Annak ellenére, hogy nem ülök minden vasárnap a templomban.

júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Rengeteg kérdésem lenne de azt hiszem azokat majd holnap fogalmazom meg. Jóéjt mindenkinek!

júl. 20. 22:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!