Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a hitről és a vallásokról, leginkább a keresztény vallásról(?)

Figyelt kérdés

Mivel leginkább keresztények vesznek körül, ilyen országban élünk, ezért leginkább ez érdekelne de a többi vallás is jöhet meg úgy általánosságban a hit.


Az az igazság, hogy rendkívül szkeptikus és tudatlan vagyok, viszont rettenetesen kiváncsi és nyitott. Szeretnék találni olyan hívő embert, aki nem rébuszokban beszél, nem metaforákat használ, hanem normálisan, érthetősen fogalmaz és magyaráz meg dolgokat, nem a Bibliából idézve mert nekem az semmit nem mond hogy "Jézsuita 345.könyve" meg hasonló baromságok. Ettől nem fogok jobban hinni Istenben. Nyitott lennék a tudásom mélyítésére és a látómezőm tágítására de eddig még nem találtam olyan embert aki nem gyogyósnak tűnt a magyarázataival...


júl. 20. 21:31
 31/98 anonim ***** válasza:

"Hát én egyáltalán nem érzem magamat haszontalannak és szerintem azok se, akik velem együtt szintén csak 5 napot dolgoznak vagy még kevesebbet... :)"

Hát igen, azért mondjuk az se mindegy, hogy mennyit dolgozik valaki azon az 5 napon keresztül... Mindenesetre kell a pihenés, az biztos, az a lényege a 6 + 1 napos dolognak.

júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:

"Milyen egyéni tapasztalataik vannak azoknak akik hisznek benne?"

Hát pl. az, hogy én se töriből nem buktam meg az érettségin, se a költészet szóbelin az egyetemen, abban biztos, hogy Isten keze van. :) De tényleg. Meg egy csomó más is van. Egyszerűen érzem, hogy vigyáz rám, erőt ad. Egy csomó ember élete kisiklott már olyan pontokon, ahol az enyém nem. Persze, simán lehet azt mondani, hogy egyszerűen csak mázlista vagyok, statisztikai alapon ilyeneknek is kell lenniük, de azért... Én érzem, na. :)

júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 A kérdező kommentje:

32-es:


Minden tisztelettel, de pont az ilyen megszólalások miatt képtelen vagyok komolyan venni a hívőket...


Isten keze van abban, hogy nem buktál meg? Nem lehet hogy azért mert tanultál, emlékeztél rá, vagy mert megkegyelmeztek a tanárjaid? Nem Isten adta a jegyet, hanem a tanárod.


Ezen a síkon haladva akkor bármit teszek az életemben, az mind Isten műve? Nincs szabad akaratom? Nincsenek saját döntéseim? Bármit elérek az életben, az nem a kitartásomnak köszönhető, hanem Istennek?


Ezt valahogy nem tudja bevenni az agyam....

júl. 21. 16:11
 34/98 anonim ***** válasza:

7.(Egyre jobb kérdések!)

Isten,egy tökéletes "Édent"teremtett nekünk,ahol nincs fájdalom,betegség,elmúlás,de az 1. emberpár fellázadt ellene,akarata ellen.

A lázadásuk következményeként elszakadtunk Tőle. Megjelentek a rossz dolgok,mint a bűn. A bún,a szeretet hiánya,mely gyilkosság,irígység és minden fájdalmat okozó érzés,vágy.


8.A pokol,a sír,ahova a halottakat temetik.

A halott, egy öntudatlan alvásba mélyed. Megszűnik élőlényként funkcionálni a test,a szellemisége és az isteni éltető lehelet.

Az halál alvásába süllyadt ember várhatja az Alkotó újjáteremtése napját,a feltámadást.


9.Isten ítélete egyszerű:A szeretet örök törvénye szerint éltél? Éltél a bűn megoldásával,vagy visszautasítottad azt? A "szeretet törvénye" minden ember szívébe van írva és Jézus mutatta be annak követése módját.


10.A pokol bizonyítékát tapasztalhatod bármelyik temetésen.

Az,hogy a halott embernek nincs önállóan tovább működő része,pl.lelke,szintén megtapasztalható: Nincs az a hatalmas erővel rendelkező ember,aki halála után bármilyen tevékenységet végezhet feltámadásáig.


11.Az én Istenben való hitem alapja az a temérdek tapasztalat,melyben -65 évemben-felismerhettem hatalmát,jóságát áldásait. Igazi csodák,melyek lehetetlen,hogy véletlenek szerencsés sorozatai lennének.


12. Krisztus feltámadásának bizonyítékai:

A próféták sok 100 évvel korábban megjövendölték és ő is megmondta előre halálát,feltámadását.

Temérdek ember találkozott vele feltámadása után,megéritették testét,együtt evett velük.

11 műveletlen tanítványa,egy világvallást hozott létre néhány év alatt.

júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 A kérdező kommentje:

Hú csak még több kérdésem lett....


Mi az az Éden? Mi a bizonyíték rá és mi a bizonyíték erre a bizonyos fellázadásra?


Ha valóban egyetlen emberpár volt az első, akkor utána hogyan szaporodtunk tovább? Elvégre ha születtek gyerekeik, akkor vagy a szüleikkel vagy a testvérükkel kellett hálniuk az meg vérfertőzés és kihalás eredménye lett volna....


Én a temetőket nem mondanám Pokolnak, szerintem egy nagyon is békés és nyugodt hely, a temetés is csak azért szomorú, mert elveszítjük azt akit szeretünk, tehát ott is csak a szeretet érzése van....


Milyen feltámadásról beszélsz? Ki támadt fel, hol és hogyan? Mi a bizonyítékod rá?


Mi számít bűnnek? Neked lehet hogy a homoszexualitás is bűnnek számít, nekem meg csak a gyilkosság. Vagy lehet számodra rendben van hogy állatokat öljünk és együnk meg, én viszont nem tudok azonosulni vele és számomra ez bűn. Tehát a kérdésem még mindig fennáll: Mi számít bűnnek, mi alapján dönti el Isten hogy ki volt jó és ki volt rossz? Illetve mekkora bűn fér bele és mi az ami már nem? Van, hogy néha arra gondolok meg kéne fojtani a testvéremet de aztán kibékülünk. Akkor én már bűnös vagyok?


Jézus Krisztus összebeszélhetett a prófétákkal hogy hülyítsék be a népet ezzel a megjövendölős cuccal. Mármint értem hogy többszáz évvel korábban jövendőlték meg, de arról tudtak egy páran abban az időben, akik egyeztettek Jézussal hogy adják be ugyanazt a sztorit a népnek.

Ha temérdek ember találkozott Jézussal a feltámadása után, akkor végülis mi történt vele aznap? Mert akkor nyilván el tudta ezt mondani. És akkor mikor halt meg igazából? Hol a sírhelye? Hogyan halt meg?

júl. 21. 16:35
 36/98 anonim ***** válasza:

"Isten keze van abban, hogy nem buktál meg?"

Hát amennyit én ezekre a vizsgákra fel tudtam mutatni... És akkor a lehető legkönnyebb tételeket kaptam mindkettőn. A többihez hozzá se tudtam volna szagolni.


"Nem lehet hogy azért mert tanultál, emlékeztél rá, vagy mert megkegyelmeztek a tanárjaid? Nem Isten adta a jegyet, hanem a tanárod."

A jegyet a tanár adta, de hogy mit kérdezett a tanár... Ha mást kérdeztek volna, simán megbukok. Az se lett volna a világ vége, de hogy nem kellett pótvizsgázni mennem...


"Ezen a síkon haladva akkor bármit teszek az életemben, az mind Isten műve? Nincs szabad akaratom? Nincsenek saját döntéseim?"

De, nagyon is van. Az is a saját döntésem volt, hogy a költészet vizsga előtt mégiscsak ott maradtam. Pedig nagyon de nagyon komolyan felmerült, hogy inkább hazamegyek. De végül úgy döntöttem, hogy egy bukással is beljebb leszek, mert az is tapasztalat.


"Bármit elérek az életben, az nem a kitartásomnak köszönhető, hanem Istennek?"

Hát mivel Istentől kaptuk az életünket is, így benne van mindenben. Nélküle semmi se jönne össze. De mi is kellünk hozzá, persze.


Figyelj, egyéni tapasztalatokra voltál kíváncsi, azért írtam. Nekem többek között ilyenek az egyéni tapasztalataim. De ne foglalkozz az ilyenekkel, ha nem visznek közelebb. :)

júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad a tapasztalataidat, nem rosszindulatból kérdezek rá dolgokra csak nagyon szeretném megérteni. De nyilván nem fogom, ezt előre látom. Egyre több és több kérdés merül fel bennem, túl racionális, földhözragadt és észszerű a gondolkodásom ehhez.... :)
júl. 21. 16:44
 38/98 anonim ***** válasza:

Csak hogy tudd: én katolikus vagyok, a katolikus tanítást magyarázom, amennyire tudom. A kétpipás valami mást magyaráz, ami abból is látszik, hogy


"9.Isten ítélete egyszerű:A szeretet örök törvénye szerint éltél? Éltél a bűn megoldásával,vagy visszautasítottad azt? A "szeretet törvénye" minden ember szívébe van írva és Jézus mutatta be annak követése módját.

10.A pokol bizonyítékát tapasztalhatod bármelyik temetésen.

Az,hogy a halott embernek nincs önállóan tovább működő része,pl.lelke,szintén megtapasztalható: Nincs az a hatalmas erővel rendelkező ember,aki halála után bármilyen tevékenységet végezhet feltámadásáig."


Annyira azért nem egyszerű az a bizonyos ítélet, hiszen mindenki "élt a bűn megoldásával" élete során, senki se bűntelen. Isten viszont végtelenül szeret, az nagyon fontos.

Az meg nem tudom, milyen szöveg, hogy a halott embernek nincs lelke... Ez se katolikus tanítás, az fix.

júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:

#35.


Isten szereti a kérdezőket,mert gondolkoznak. A kérdezők ebben hasonlítnak Rá!


1. Nehéz korrekt választ adni,de próbálkozom.

Isten szeretetének,végtelen bölcsességének bizonyítéka az alkotása,aki a tükrödből néz rád. Az elménk,testünk bonyolult szerkezete,amelyet csak egy bölcs,szerető lény alkothatott. Nem feltételezhető,hogy egy ilyen Szeretet szenvedést,elmúlást,fájdalmat tervezett az alkotásának.

Nyilván az Édenről írtak az Istennel szoros kapcsolatban lévő emberek,akik szájhagyomány útján ismerhették azt.(Szokratésznek sem ismerjük egyetlen kéziratát sem,mégsem vonjuk kétségbe létezését,munkásságát.)


2.Szaporaság.

Az első emberpár tökéletes DNS-el lett megalkotva s így a rokonok gyermeknemzése nem jelentett veszélyt. Csupán mintegy 1500 évvel Ádám után-az isteni renddel ellentétes testi és szellemi élet következtében- jelentek meg a hibás DNS-ek s tiltotta meg Isten a vérrokonok házasságát.(Ábrahám fia Izsák,már gyengénlátó lett.Halála előtt majdnem vak volt.)


3.Pokol.

Ennek a szónak sírgödör az eredeti jelentése,de a különböző vallások riogatásra használták s így ragadt rá a félelmetes hamis jelentés.


4.Feltámadás.


A bibliai leírások szerint néhány halottat feltámasztottak,mint pl. a sareptai özvegy fiát,Lázárt,Jairus lányát,stb.

Ha hisszük,hogy Isten teremtette világunkat s nem a véletlenek és a semmi alkotta,akkor a feltámasztást is elhihetjük.

A Biblia szerint lesz 1. és 2. feltámadás.Valamelyikben mindenkinek lesz része az Isten által rendelt jövőben.


5.Bűn.

Összefoglalva,a szeretet nélküliség.

Isten a 10 törvényben kübe véste a "szeretet törvénye" csontvázát és Jézus az életével,szavaival,saját vérével,életével megtöltötte azt.

Minden bűn gyökere az,amikor -lázadva Isten ellen- nem elégszünk meg azzal,amit Ő adott és a máséra vágyunk. Nem tudunk örülni a testvérünknek adott isteni áldásoknak és el szeretnénk venni azt.

Nincs ember,aki romlott világunkban ne vétkezne Isten"szeretet törvénye" ellen. Teljesen mindegy,hogy az jogtalan kívánása a másénak,vagy homoszexualitás. Az egyikért "kishalál"(kárhozat) jár,míg a másikért "nagyhalál". Másként:Teljesen mindegy,hogy valakit 1x,vagy 100x lőnek fejbe.

Minden bűnt eltöröl Krisztusba ,megváltásába vetett hitünk,ha megvetjük,elhagyjuk bűnünket.


6.Feltámadás

Sok különböző prófécia jelent meg különböző időben a Megváltó haláláról,feltámadásáról. Kizárt,hogy egyeztettek volna! A temérdek szemtanú igazolta a tényt.


7.Krisztust a római kínhalállal,a keresztrefeszítéssel ölték meg.

A kereszt vízszintes ágaira kezeit szegezték fel s lent a függőleges ágra a két lábát a lábfej felett. Amint karjain függött,nem tudott levegét venni s míg lábszárcsontjaira nehézkedett,irgalmatlan fájdalmai voltak. Ezért nem tudta befejezni a zsidó liturgia bibliai idézeteit.(Én Istenem,en Istenem miért hagytál el engemet,22. zsoltár,Elvégezteték ...az ég és Föld és minden seregük.1 Móz 1)

8. Jézus 33 és fél évesen halt meg és harmadnapon támadt fel. Ez a gergelynapt

Gergelynaptár szerint -ha jól korrigáltak a tudósok- 28-ban történt.

A sírhelye Jeruzsálemben van a hagyományok szerint.


A feltámadásáról,körülményeiről olvashatsz Máté,Márk,Lukács és János evangéliuma végén.

júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:

#38!


Valóban,én a Biblia tanítását képviselem s nem katolikust!


Tudsz valamilyen bibliai bizonyítékot arra,hogy Isten éltető lehelete(a "lélek") az ember halála után képes lenne bármilyen önálló tevékenységre?

júl. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!