Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a hitről és a vallásokról, leginkább a keresztény vallásról(?)

Figyelt kérdés

Mivel leginkább keresztények vesznek körül, ilyen országban élünk, ezért leginkább ez érdekelne de a többi vallás is jöhet meg úgy általánosságban a hit.


Az az igazság, hogy rendkívül szkeptikus és tudatlan vagyok, viszont rettenetesen kiváncsi és nyitott. Szeretnék találni olyan hívő embert, aki nem rébuszokban beszél, nem metaforákat használ, hanem normálisan, érthetősen fogalmaz és magyaráz meg dolgokat, nem a Bibliából idézve mert nekem az semmit nem mond hogy "Jézsuita 345.könyve" meg hasonló baromságok. Ettől nem fogok jobban hinni Istenben. Nyitott lennék a tudásom mélyítésére és a látómezőm tágítására de eddig még nem találtam olyan embert aki nem gyogyósnak tűnt a magyarázataival...


júl. 20. 21:31
 11/98 anonim ***** válasza:
26%

Az a helyzet, hogy pont a keresztények istene nem létezhet.

Nem tudom, jó-e neked az, ha egy olyan istent kezdesz el megismerni, amelyik teljesen egyértelműen nem létezik.

Ezt egyébként abból is lehet látni, hogy ha egy okos hívővel kezdesz el beszélgetni, akkor mindenképpen eljön az a pillanat, amikor valami nagyon nagy butaságot kell mondania, mert azt nem mondhatja, hogy nem igaz az, amiben hisz.

júl. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
62%

#11!


Ennél közérthetőbben és világosabban nem fejezhetted volna ki tudatlanságodat és istentelenségedet!


Ha jól meggondoljuk, a válaszod nem haszontalan,hanem egyenesen mérgező.

júl. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
20%

Tudod, #12... ha netán igazad lenne, akkor arra lenne bizonyítékod. Azt meg leírtad volna.

Így viszont, amit mondasz nem csak rágalmazás, de gyűlöletkeltés is.

Erre tanít téged az istened?

júl. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
73%

#13!


Ezt állítottad,mint megcáfolhatatlan igazságként:


"Az a helyzet, hogy pont a keresztények istene nem létezhet."


Természetesen minden bizonyíték nélkül.


A következő színtiszta gúnyolódás a keresztény embereken. Mérgezés!


"Nem tudom, jó-e neked az, ha egy olyan istent kezdesz el megismerni, amelyik teljesen egyértelműen nem létezik."


Az utolsó mondatod semmi szorozva semmivel:


"Ezt egyébként abból is lehet látni, hogy ha egy okos hívővel kezdesz el beszélgetni, akkor mindenképpen eljön az a pillanat, amikor valami nagyon nagy butaságot kell mondania, mert azt nem mondhatja, hogy nem igaz az, amiben hisz."


Semmi bizonyíték,semmi konkrétum,csak kártékony fecsegés!

júl. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdésed?
júl. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim ***** válasza:
62%

A kereszténységről szeretnél többet megtudni.


Teljes mértékben Jézus Krisztus személyén nyugszik a keresztény hit.

Az irásos beszámolókat szemtanúk irták le az életéről és tetteiről.


Jézus azt állitotta, hogy az Atyától jött, hogy ő az Út az Atyához, és aki őt látta az az Atyát látta. Jézus megbocsátotta a bünöket, Istennek vallotta magát, meggyógyitotta azokat akik a sátán hatalma alatt voltak, démonokat űzött, tömegeket tanitott. Az ellenségei akik el akarták fogni azt állitották, hogy "soha ember úgy nem szólt mint ez az ember". Keresztre feszitették és meghalt, majd a harmadik napon feltámadt a halálból.

Vigyázat metafora: a Biblia szerint a hitetlenek számára ő az a szegletkő amelyet az épitők megvetnek. Szóval a keresztény hit személy központú. Egy személyt kell jobban megismerned, akiről eldöntheted magad, hogy egy ócska csaló volt-e vagy az akinek vallotta magát. :)

Ehhez elég fontos lenne minimum az újszövetség elolvasása.

Nem kell félni a Bibliától. A teljes Biblia egyébként a hit beszéde, a rendszeres olvasása pedig kapcsolat Istennel.

Mint ahogy a kereszténység is bizalom Jézus Krisztusban és abban amit a kereszten tett.

júl. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
62%

"Én csak hiszek. Nem tanultam soha ilyesmit ... nem ülök minden vasárnap a templomban."

Valahonnan kell, hogy információd legyen arról, akiben vagy amiben hiszel. De így, hogy sose tanultál róla, meg templomba se jársz, ahol rendszeresen hallanál róla, egyáltalán kiben, miben hiszel?

júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
68%

"Pont ez a rémisztő benne: az ember azt se tudja, hol kezdje."

Ebben semmi rémisztő nincs. A fizikának is óriási a szakirodalma, hiszen sok mindennel foglalkozik. Pontosítani kéne, hogy mi érdekel a teológián belül (Szentírás, az alapvető tanítás Istenről/emberről, Jézus Krisztus, az etikai kérdések, a kereszténység társadalmi tanítása, egyháztörténelem, stb.) és akkor szívesen segítek.

júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Van néhány konkrét kérdésem:


Mi az Isten? Hogy kell elképzelni? Mint egy ember? Mint egy erő? Mint egy anyag? Olyan mint a gravitáció vagy mint a levegő? Meg lehet egyáltalán magyarázni? Ha nem, akkor miért kéne elhinnem, hogy létezik, mi a bizonyíték rá?

Beleavatkozik az életünkbe vagy csak megteremtette a világot?


A Bibliában mire céloznak azzal, hogy Isten 7 nap alatt teremtette a Földet? Ez mit jelent?


Mit jelent a Mennyország és a Pokol? Hogy kell elképzelni? Isten megbüntet minket ha rosszak voltunk? Mi alapján dönti el, hogy valaki rossz volt-e vagy sem? Szubjektív véleménye van? Vagy a lelkiismeretünkhöz van köze?


Van-e lélek és mi történik vele a halál után? Mindaz ami engem önmagammá tesz, mivé válik miután meghalok? Mi a bizonyíték arra, hogy történik a lélekkel valami? Mi a bizonyíték a mennyországra és a pokolra?


Azok akiknek nem kell bizonyíték csak egyszerűen hisznek benne, miért hisznek? Mi az a megingadhatatlan indok amiért elhiszik?


Honnan tudjuk, hogy Jézus nem egy szélhámos volt aki beetette a buta népet? Miket csinált amiért az emberek még ma is elhiszik, hogy Isten fia volt? Hogy is volt a feltámadása? Csak annyi, hogy eltűnt a holtteste? A mai világban is tűnnek el nyomtalanul holttestek, mégse mondjuk mindegyikre hogy Istennek Szent Fia feltámadt.


Egyenlőre ennyi, majd még kérdezek de ezek az alapvető kérdéseim.


Nyitottan állok a témához de racionálisan, én egy racionális, földhöz ragadt ember vagyok aki szeretne többet megtudni a spirituális dolgokról, szóval vegyétek figyelembe mikor magyaráztok valamit, hogy olyan érveket nem fogok megérteni amik nem racionálisak. Köszönöm!

júl. 21. 12:22
 20/98 anonim ***** válasza:
41%

"Hogy is volt a feltámadása? Csak annyi, hogy eltűnt a holtteste?"

Erről épp mostanában olvastam valamit valahol, hogy akkoriban mennyire lehetetlen volt eltűntetni egy holttestet, úgyhogy már önmagában ez is épp elég lett volna.

júl. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!