Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a hitről és a vallásokról, leginkább a keresztény vallásról(?)

Figyelt kérdés

Mivel leginkább keresztények vesznek körül, ilyen országban élünk, ezért leginkább ez érdekelne de a többi vallás is jöhet meg úgy általánosságban a hit.


Az az igazság, hogy rendkívül szkeptikus és tudatlan vagyok, viszont rettenetesen kiváncsi és nyitott. Szeretnék találni olyan hívő embert, aki nem rébuszokban beszél, nem metaforákat használ, hanem normálisan, érthetősen fogalmaz és magyaráz meg dolgokat, nem a Bibliából idézve mert nekem az semmit nem mond hogy "Jézsuita 345.könyve" meg hasonló baromságok. Ettől nem fogok jobban hinni Istenben. Nyitott lennék a tudásom mélyítésére és a látómezőm tágítására de eddig még nem találtam olyan embert aki nem gyogyósnak tűnt a magyarázataival...


júl. 20. 21:31
 41/98 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Látom,intelligens vagy,de nyilván nem ismersz sokmindent.

Ha bonyolult voltam,kérlek jelezd!

júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes magyarázatot és az idődet!


Sajnos egyáltalán nem győztél meg, sőt, méginkább biztos vagyok abban, hogy ateista maradok, de nem a veszekedés volt a kérdés kiírásával a célom hanem a látóköröm kitágítása és az információ gyűjtés, amit meg is kaptam. Választ nem kaptam a kérdéseimre, vagy még több kérdés ötlött fel bennem, vagy egyazegyben butaságnak tartom a válaszokat, de ez nem az adott ember személye ellen szól.


Szóval köszönöm a válaszokat!

júl. 21. 17:51
 43/98 anonim ***** válasza:

Nem dolgom senki meggyőzése sem!

Az,az Isten Lelke dolga.

Nem jó,ha belekofnyeleskedünk az Ő dolgába!


Isten szeret téged is! Kérlek ezt jegyezd meg!


Butaságok?...Hát,nem tartom magam zseninek....


A Krisztusról szóló tanítás mintegy 2000 éves és a világ népességének jelentős része életének része. A mintegy 2000 év milliárdnyi keresztény ember gondolkozását butaságnak nevezni,nem kicsit nagyképűség!...Te tudod!

júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 A kérdező kommentje:

Nem tartom hiteles kereszténynek azt, akivel én tisztelettel beszéltem de a kicsinyes sértettsége miatt személyeskedik velem. Rettenetes módon képmutató viselkedés főleg egy elvileg 65 éves embertől.


Én csak az őszinte véleményemet írtam le, hogy sok olyan dolgot írtál ami a szememben abszurdum, egyáltalán nem magyarázat és nagyon távol áll a logikától. Nem a személyedre tettem megjegyzést, ez kb. óvódás szint.

júl. 21. 18:27
 45/98 anonim ***** válasza:

"Mivel leginkább keresztények vesznek körül, ilyen országban élünk, ezért leginkább ez érdekelne"

Ha érdekel, hogy hogyan élnek, milyen szabályokat igyekeznek követni és miért, ez hasznos lehet:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2UHiC1ztphqt5xM1Tgo5..

júl. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
32%

"Mi az Isten? Hogy kell elképzelni?"

Isten csak értelmes lény lehet, tehát így kell elképzelni. Nem lehet valami megfoghatatlan erő, de a világegyetem sem.

A keresztények istene ezen kívül végtelen, minden tekintetben, és nem anyagi természetű.


"miért kéne elhinnem, hogy létezik, mi a bizonyíték rá?"

Semmi.

Vagy elhiszed, vagy nem.


"Beleavatkozik az életünkbe"

A keresztényeké igen.


"vagy csak megteremtette a világot?"

Ilyen istenek is vannak, de az más kultúra.


"A Bibliában mire céloznak azzal, hogy Isten 7 nap alatt teremtette a Földet? Ez mit jelent?"

Ez 7 önálló, jól elválasztott egység, ami akár évmilliárdokat is jelenthet (és nem feltétlenül egyforma hosszú).


"Mit jelent a Mennyország és a Pokol? Hogy kell elképzelni?"

Túl sok elképzelés erről nincs. Persze azt kivéve, hogy az egyik jó, a másik nem.


"Isten megbüntet minket ha rosszak voltunk? Mi alapján dönti el, hogy valaki rossz volt-e vagy sem? Szubjektív véleménye van?"

Ez egy érdekes kérdés. Mivel ő egy végtelen isten, ezért csak akkor büntethet meg, ha ezt eleve így tervezte.

Mivel a Bibliának több, mint a fele a büntetésről szól, ezért valószínű, hogy ez tényleg így van. Tehát ezért (is) teremtett minket.


"Van-e lélek és mi történik vele a halál után? Mindaz ami engem önmagammá tesz, mivé válik miután meghalok? Mi a bizonyíték arra, hogy történik a lélekkel valami? Mi a bizonyíték a mennyországra és a pokolra?"

Erről kb. semmit nem lehet tudni. A Biblia se sokat mond róla.


"Azok akiknek nem kell bizonyíték csak egyszerűen hisznek benne, miért hisznek? Mi az a megingadhatatlan indok amiért elhiszik?"

Van, akinek a hitre van hajlama, és van, akinek a tudásra. Régen ez élet és halál között dönthetett.


"Honnan tudjuk, hogy Jézus nem egy szélhámos volt aki beetette a buta népet?"

Az se biztos, hogy létezett. Vagy nem ott, nem akkor, esetleg több is volt. 4000 éves történetek (és nem próféciák) is szólnak róla.


"Miket csinált amiért az emberek még ma is elhiszik, hogy Isten fia volt?"

Igazából semmi különöset, más is csinált ilyet akkoriban. Az apostolok terjesztették el valójában ezt a vallást, és különösen Pál, aki az egészet alapjában átfordította a szeretetről a bűnre.


"Hogy is volt a feltámadása?"

Ez olyan monda, mint a többi. Akárhogy is lehetett, vagy sehogy.

júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, ahogy írtad is, te már előre tudtad, hogy nem fogod megérteni meg elfogadni a válaszokat.

Csak nehogy azt hidd, ez azért van, mert neked "túl ésszerű" és racionális a gondolkodásod. Az ember ebben a témában (van-e isten vagy nincs) nem gondolkodik ésszerűen, akár ateista, akár istenhívő, mivel ezt racionálisan nem lehet tudni. Te nem hiszel, mert nem hiszel, nincs hited, nem tapasztaltad isten jelenlétét, es kész.

Attól neked még nem lesz bizonyítékod arra, hogy a materialista világnézet, hogy minden csak anyag és energia, igaz volna. Nem is kérem számon ezt rajtad.

Ha van párkapcsolatod, vagy szerelmes vagy, akkor sem tudsz bizonyítékot adni, hogy szerelmes vagy. Tudod, és kész.

Azoknak, akik válaszoltak: vegyétek észre legközelebb, hogy már a kérdésből nyilvánvaló (de a második megnyilvánulásában legkésőbb), hogy mit akar. Hallani akarja a "gyogyós" válaszokat. Ne hagyjátok kigúnyolni magatokat.

júl. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:

46.

Te meg nem vagy "hívő ember", nem téged kérdezett a kérdező.

júl. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem te kicsit kevered a dolgokat. A hit lényege az, hogy hiszel, nem az, hogy tudsz! #13-as hozzászólásodban feltett kérdésekre NEM fog kielégítő válaszokat adni a nem hogy a kereszténység, de egyik vallás sem.
júl. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 A kérdező kommentje:

47-es:

Egyáltalán nem volt szándékomban kigúnyolni senkit, tényleg szerettem volna megérteni a hitrendszert.

De abban igazad van, hogy aki nem tud hinni, mert földhöz ragadt a gondolkodása, annak nem lehet ezt megmagyarázni.

Hittem,hogy ha valaki meg tudja magyarázni, akkor érteni fogom. De a válaszokból egyértelmű, hogy ez nem több, mint hit kérdése, ami nekem nincs.


Többieknek köszönöm a válaszokat!

júl. 22. 07:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!