A keresztényeknek mi a véleményük az ősi pogány vallásokról?
Az egész kereszténység nevében nem beszélhetek, csak a magaméban:
Én érdekesnek tartom a pogány vallásokat, sokat tanulmányozom őket. A mágiát nem tartom gonosznak, csak veszélyesnek, nem hiszek abban, hogy lenne olyan, aki igazán tudja használni, szerintem az ilyen erők kiismerhetetlenek, irányíthatatlanok számunkra és hatalmasabbak nálunk, és ezért nem jó kísérletezgetni velük. Szerintem. Lehet, hogy tévedek.
Az meg egészen biztos, hogy ez nem a kereszténység "hivatalos" álláspontja.
Miben segíthet a mágia?
Általában különleges hatalmat ígér, befolyást valami olyan felett, ami az embert meghaladja (betegségre-gyógyítás, mások befolyásolására - varázslás stb.)
Kitől várják ezt az extra hatalmat? "istenektől", "erőktől", "hatalmasságoktól", "szellemektől" a fehér mágia még a Jóistent, Szűz Máriát, Szenteket is megpróbálja belekeverni, hogy elfogadhatóbbnak tűnjön.
Egy biztos, nem a világot megteremtő, hatalmas és jószándékú, szerető Istenhez fordulnak, hanem ahhoz az Angyalhoz, aki "emberölő volt kezdetektől fogva".
Na mármost, mit várhat egy ember, ha olyanhoz fordul "segítségért", aki el akarja pusztítani?
Köszönöm, ilyen "segítségből" én nem kérnék...
A kérdés, Isten miért tiltja?
A válasz miatt, nem lehet jóságos a Mágia, mikor a mögötte levő szellem, Sátán támogatásával létezik.
#2-nek.
Nagyon helyénvaló a válasza!
Keresztényként teljes bizonyossággal meg vagyok győződve, hogy mágia ilyen értelemben nem létezik, így annak jóságáról vagy gonoszságáról sem érdemes gondolkodni.
A mágia szerintem nem más, mint a filozófiának, hitnek és művészetnek közös ősformája, prototípusa, ami annak a naiv felismerése, hogy a világban zajló jelenségek, események között vannak összefüggések, de ezek az összefüggések nagyrészt feltáratlanok, ezért elsősorban a kapcsolatok meglétére, és a megfigyelt hasonlóságokra fókuszál.
Én egyébként szerfelett érdekesnek találom többek között a pogány hagyományokat, rajta keresztül bepillantást nyerhetünk a régen élt emberek gondolkodásmódjába, hogyan igyekeztek a maguk behatárolt körülményei között megismerni és ezáltal megpróbálni befolyásolni a jelenségeket, eseményeket, más embereket. És persze ne felejtsük el, hogy a különböző mítoszok közötti hasonlóságok feltérképezése segített jobban megismerni az emberi lélktant is, gondoljunk csak Carl Gustav Jungra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!