Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a hitről és a vallásokról, leginkább a keresztény vallásról(?)

Figyelt kérdés

Mivel leginkább keresztények vesznek körül, ilyen országban élünk, ezért leginkább ez érdekelne de a többi vallás is jöhet meg úgy általánosságban a hit.


Az az igazság, hogy rendkívül szkeptikus és tudatlan vagyok, viszont rettenetesen kiváncsi és nyitott. Szeretnék találni olyan hívő embert, aki nem rébuszokban beszél, nem metaforákat használ, hanem normálisan, érthetősen fogalmaz és magyaráz meg dolgokat, nem a Bibliából idézve mert nekem az semmit nem mond hogy "Jézsuita 345.könyve" meg hasonló baromságok. Ettől nem fogok jobban hinni Istenben. Nyitott lennék a tudásom mélyítésére és a látómezőm tágítására de eddig még nem találtam olyan embert aki nem gyogyósnak tűnt a magyarázataival...


júl. 20. 21:31
 51/98 anonim ***** válasza:

"Mivel ő egy végtelen isten, ezért csak akkor büntethet meg, ha ezt eleve így tervezte. Mivel a Bibliának több, mint a fele a büntetésről szól, ezért valószínű, hogy ez tényleg így van. Tehát ezért (is) teremtett minket."

Kérdező, ebből a részből azt látom, hogy ez az a válaszoló lehet (vagy egy másik hasonló), aki nagyon aktív itt, a vallásos témában, elég sokat is tud, de talán valami egyéni sérelem, számára nagyon nem elfogadható sors miatt meg van róla győződve, sőt, nagyon terjeszteni is próbálja, hogy Isten csak ártani akar nekünk. Ezt viszont egyetlen keresztény egyház sem tanítja. Ezért érdemes az egyházak hiteles forrásaiból is tájékozódni, ha egymásnak ellentmondó információkat kapsz mezei hívőktől. A katolikusoknál minden le van írva, pont azért, hogy egy-egy ilyen félrevezető informátorról tudni lehessen, hogy egyszerűen nem igaz, amit mond. (Miközben egy csomó mindent meg jól mond, képben van - na de ha az alap téves, vagyis nem abból indul ki, hogy Isten szeret, hanem abból, hogy szadizni akar, akkor ott azért valami nagyon nem stimmel!)

júl. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
0%

#44!

Ezt írtam s nem értem mi ebben a személyeskedés és sértettség?


"A mintegy 2000 év milliárdnyi keresztény ember gondolkozását butaságnak nevezni,nem kicsit nagyképűség!"


Ha az én válaszomró s nem általánosan a kereszténysék több milliárdját minősítenéd az más dolog.


Napnál világosabb,hogy hazudtál célodról.

Nem voltál kíváncsi és nyitott.

Megrögzött istentelen vagy s ezen nincs az a bölcsesség amely hatására változtatnál.

Eleve gyogyósnak nézel MINDEN embert,aki hisz Istenben....Mi ez,mint fanatikus nagyképűség?


Inkorrekt vagy!

Ha ezt a kérdést hazugságok nélkül,a "valláskritika" rovatban tetted volna fel,még elfogadható lenne,de itt aljas provokáció hazugságokkal.


Szégyeld magad!

júl. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:

"hit kérdése, ami nekem nincs"

De még lehet! :) Nehogy elhidd, hogy

"Megrögzött istentelen vagy s ezen nincs az a bölcsesség amely hatására változtatnál."!

Nettó hülyeség.

júl. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:

50.

"aki nem tud hinni, mert földhöz ragadt a gondolkodása [...] De a válaszokból egyértelmű, hogy ez nem több, mint hit kérdése, ami nekem nincs."

Dehogyis földhözragadt a gondolkodásod. Ha mindannyian csakis ésszerűen gondolkodnánk a témában, akkor mindannyian agnosztikusak lennénk. De te ateista vagy, tehát eldöntötted ezt a kérdést racionális bizonyíték nélkül a magad számára te is. én pl. azt nem tudom elhinni és elfogadni, amit te igen.

Ugyanakkor abszolút tiszteletben tartom, és ugyanezt várom el másoktól is.

júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 A kérdező kommentje:

Én tiszteletben tartom azt aki hisz Istenben, különben nem lennék kiváncsi és nem érdekelne a dolog.


De számomra elképzelhetetlen az, hogy bizonyítékok nélkül higyjek benne. Egy csomó bizonyítékot felsoroltak itt az emberek, de azok számomra nem logikus és észszerű bizonyítékok. Pl. Aki azt írta hogy csak nézzek körül, az egész világ a bizonyíték. De mire? Arra igen, hogy valamikor el kellett kezdődnie. De Istenre (számomra) nem. Ezt nem tudom tiszteletteljesebben megfogalmazni úgy, hogy senki se sértődjön meg.


Számomra ez igenis úgy jön le, hogy ez vak hit kérdése, nem bizonyítékok. És ezt nem hangsúlyozom eléggé, hogy ezzel semmi gond nincs. Csak az én elmém ezt képtelen befogadni.

júl. 22. 10:12
 56/98 anonim ***** válasza:
100%

"Számomra ez igenis úgy jön le, hogy ez vak hit kérdése, nem bizonyítékok."


Igen, ezért nevezik HITnek, a követőit pedig HÍVŐnek :D

Mindenki azt lát bele bizonyítékként, amit akar.

A szubjektív bizonyíték nyilván nem bizonyíték.


Ha én akarom, a felhőkből kirajzolódó amorf formát is tekinthetem Isten létezésének bizonyítékául.

júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:

"hogy Isten csak ártani akar nekünk"

Nem, szó nincs erről. Ha ez lenne, akkor minden élőlénynek az élet maga lenne a pokol. Ő ugye egy végtelen isten.

Szó nincs arról, hogy ez az isten az első pillanattól fogva ártani akart volna bárkinek is.


Kérdező!

Ha tisztán akarsz látni, akkor arról érdemes elgondolkodni, hogy az isten MIÉRT teremtett egyáltalán? A keresztények erre azt mondják, hogy szeretetből, de ez önmagában nem igaz. Nem lehet azt szeretni, akinek még a terve sincs meg.

VISZONT!

Mi az, amit még egy végtelen isten sem képes MAGÁNAK megadni?

Ha erre rájössz - a Bibliában benne van, méghozzá elég hangsúlyos helyen - akkor közelebb kerülsz a megoldáshoz.

júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
0%

Az istenteleneknek-mint a kérdés kiírójának- mérhetetlenül nagy hite van, mivel Isten léte ugyanúgy bizonyíthatatlan egzakt módon,mint nemléte.


Az istentelenek elhiszik,hogy a létező világ a semmiből lett,pedig tapasztalhatták mi lehet a semmiből.


Nekünk,istenfélőknek is van hitünk,de nincs olyan elképesztően nagy,mint az istenteleneknek....Mi látjuk ezt a gyönyörű világegyetemet-legalábbis egy szeletkéjét-,mint Isten alkotásának lábnyomait és hisszük,hogy itt járt valaki....


Végülis irígylésre méltó az istentelenek hite mértéke!

júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
0%

"az egész világ a bizonyíték. De mire? Arra igen, hogy valamikor el kellett kezdődnie. De Istenre (számomra) nem."

Akkor hogy kezdődött?

júl. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 anonim ***** válasza:

"Szeretnék találni olyan hívő embert, aki nem rébuszokban beszél"

Erre valaki:

"VISZONT! Mi az, amit még egy végtelen isten sem képes MAGÁNAK megadni? Ha erre rájössz - a Bibliában benne van, méghozzá elég hangsúlyos helyen - akkor közelebb kerülsz a megoldáshoz."


Mi a rébusz, ha ez nem? :DD

júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!