Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a hitről és a vallásokról, leginkább a keresztény vallásról(?)

Figyelt kérdés

Mivel leginkább keresztények vesznek körül, ilyen országban élünk, ezért leginkább ez érdekelne de a többi vallás is jöhet meg úgy általánosságban a hit.


Az az igazság, hogy rendkívül szkeptikus és tudatlan vagyok, viszont rettenetesen kiváncsi és nyitott. Szeretnék találni olyan hívő embert, aki nem rébuszokban beszél, nem metaforákat használ, hanem normálisan, érthetősen fogalmaz és magyaráz meg dolgokat, nem a Bibliából idézve mert nekem az semmit nem mond hogy "Jézsuita 345.könyve" meg hasonló baromságok. Ettől nem fogok jobban hinni Istenben. Nyitott lennék a tudásom mélyítésére és a látómezőm tágítására de eddig még nem találtam olyan embert aki nem gyogyósnak tűnt a magyarázataival...


júl. 20. 21:31
 21/98 anonim ***** válasza:
54%

"miért kéne elhinnem, hogy létezik, mi a bizonyíték rá?"

Bizonyíték az egész világ. A galaxisok, a csillagrendszerek, ahogyan az egész működik, a földi világ összetettsége, mindaz, amit a matematika, a fizika és minden más tudomány leírt és még le fog írni a világról: képtelenség, hogy ez a sokminden, maga a rengeteg anyag, amiből a világegyetem van, a semmiből jött volna létre pusztán véletlenül. Kell, hogy legyen egy alkotó, aki értelemmel hozta létre az egészet, másképp nem lenne tele minden olyan összefüggésekkel, amilyenek látjuk, hogy léteznek. A legnagyobb fizikusok és más természettudósok között is rengeteg a hívő, úgyhogy akkor én miért kételkednék benne, hogy igenis van Isten? :)

júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 A kérdező kommentje:

21-es:


Én értem, hogy a legnagyobb elmék között is vannak hívők, nem is nézem le a hívőket, csak szeretném én is megérteni, ezért kérdezek.


De nekem az nem elég magyarázat, hogy a világ a bizonyíték rá. Illetve értem, hogy miért mondod, de akkor ezek szerint Istent úgy kell elképzelni mint egy erőt vagy anyagot ami mindig is volt és abból lett az ősrobbanás? Elnézést ha hülyeséget kérdezek de másképp nem tudom hogy kérdezzem, hogy érthető legyen mit nem értek...

júl. 21. 13:34
 23/98 anonim ***** válasza:

"abból lett az ősrobbanás?"

Nem Istenből lett az ősrobbanás, de Ő gondoskodott róla, hogy megtörténhessen az ősrobbanás.

júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 A kérdező kommentje:
Hát ettől nem lettem okosabb...
júl. 21. 13:47
 25/98 anonim ***** válasza:

:)

Hát szóval azt akartam mondani, hogy nem úgy kell elképzelni, mint "anyagot, amiből lett az ősrobbanás". :)

júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,#19.


Kiváló kérdések!

Ezek alapján már el lehet indulni!


1. Isten,a szeretet.

Mivel szeretetét önmagában nem tudta megélni,alkotni kezdett. Szeretet energiáit anyaggá sűrítette s alkotott valami olyat,ami hasonlít rá: tud alkotni,szeretni,szépérzéke van.


2.Isten egyedi. Az emberre őgy hasonlít,mint rád az árnyékod. Nincs rá elégséges hasonlat.


3. Mindenütt jelenlévő,mindenható,jóság és igazság.Mint egy jóságos,hatalmas édesapa. Jellemét,tevékenysége célját Jézus Krisztus mutatta be.


4. Létezését,a szépséggel,logikával,működőképességgel megalkotott világegyetemünk igazolja,hisz a semmiből,csak a semmi lehetne nélküle.

Mindazok,akik bízna,vagy legalábbis bízni szeretnének benne,megismerhetik Őt egyéni tapasztalataik alapján.


5. Igen,beavatkozik életünkbe,ha azt mi igényeljük.


6.Isten egyetlen pillanatban is megalkothatta volna Földünket minden alkatrészével, de ismert minket,mint alkotását-tervét és tudta,hogy nekünk,szervezetünknek a 7 napos ciklus a legalkalmasabb,hogy jól működhessünk.Aki nem pihen hetente 24 órát,kiég,neurotikussá,depresszióssá lesz. Ha valaki nem dolgozik 6 napon keresztül,haszontalannak érzi magát.

júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 A kérdező kommentje:

26-os:


Hát én egyáltalán nem érzem magamat haszontalannak és szerintem azok se, akik velem együtt szintén csak 5 napot dolgoznak vagy még kevesebbet... :)


Milyen egyéni tapasztalataik vannak azoknak akik hisznek benne? Valószínűleg nekem még egy se volt.

júl. 21. 15:53
 28/98 anonim ***** válasza:

"Az emberre őgy hasonlít,mint rád az árnyékod."

Ez jó, de inkább fordítva: az emberhez képest az árnyéka olyan, mint Istenhez képest az ember. :)

júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 anonim ***** válasza:

"Mint egy jóságos,hatalmas édesapa."

Olyan szomorú, hogy egyre kevesebb ember nő fel szerető(!) édesapa mellett, hogy tudja, mire is kell itt gondolni...

júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:

"beavatkozik életünkbe,ha azt mi igényeljük"

Szerintem azokéba is beavatkozik, akik nem igénylik... Már csak azért is, mert ha bárkiébe beavatkozik, azzal (legalábbis közvetetten) egy csomó másik ember életébe is beavatkozik.

júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!