Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a hitről és a vallásokról, leginkább a keresztény vallásról(?)

Figyelt kérdés

Mivel leginkább keresztények vesznek körül, ilyen országban élünk, ezért leginkább ez érdekelne de a többi vallás is jöhet meg úgy általánosságban a hit.


Az az igazság, hogy rendkívül szkeptikus és tudatlan vagyok, viszont rettenetesen kiváncsi és nyitott. Szeretnék találni olyan hívő embert, aki nem rébuszokban beszél, nem metaforákat használ, hanem normálisan, érthetősen fogalmaz és magyaráz meg dolgokat, nem a Bibliából idézve mert nekem az semmit nem mond hogy "Jézsuita 345.könyve" meg hasonló baromságok. Ettől nem fogok jobban hinni Istenben. Nyitott lennék a tudásom mélyítésére és a látómezőm tágítására de eddig még nem találtam olyan embert aki nem gyogyósnak tűnt a magyarázataival...


júl. 20. 21:31
 61/98 anonim ***** válasza:

Nem, mert ezt folytatom majd, ha érdekli a kérdezőt.

De jó lenne inkább magának gondolkodnia, az mindenképpen hasznosabb.

júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
39%

55.

"vak hit, vak hit" :-D

én az 54-ben már csak a te világnézetedről beszéltem, melyet szintén bizonyítékok nélkül állítottál fel és éled aszerint az életedet. Akkor miért vagy úgy meglepve, hogy a hívők bizonyíték nélkül hisznek istenben, és miért lenne a tiéd kevésbé gyogyós?

Mi viszont nem szórjuk a gyöngyöt a disznók elé ("Jézsuita 345. könyve meg hasonló baromságok"!). Szóval ne csodálkozz, hogy nem tolonganak a hívők komolyabb válaszokkal.

júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
48%

Az egy dolog, hogy nem tolonganak.

De nincs is ilyen válasz sehol. Egyszer se került elő még soha - sem itt, sem máshol.

Amúgy, ha létezne, arany betűkkel lenne kiírva minden templomra és oltárra.

júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:

63

te a 11-es vagy?

júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:

Igen.

Te ki vagy?

júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
0%

#63.


Szemben az istentelenség Isten nemlétét "bizonyító" hipotézisek özönével. Ezeket úton,útfélen megtalálhatjuk,melyeket azok hintenek szét,akik magukat próbálják meggyőzni 1.2.3.indítékukként....Ők is tudják,hogy szervezet,csak szervező közreműködésével jöhet létre,de minden áron tagadniuk kell a Szervező létezését,mert különben nem ők az istenek.

júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
0%

"szervezet,csak szervező közreműködésével jöhet létre"

1: Nyilván a barlangokat is külön tervezi valaki, és minden hópelyhet is... de az állatok egyedi bundáját, vagy például a csigaházak mintázatánál is vigyáz valaki, hogy mind egyedi legyen.

2: ÉS AKKOR ez a szervező hogyan jött létre? Csak nem magától?


Amúgy te kit nézel hülyének?

júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
27%

#63!


Lehet a hóembert tüzes paripának nézni?


Logikai bufenceid:


1.Senki sem állította szervezetnek a barlangokat,de azokat a törvényszerűségeket,melyek következtében létrejöhettek,egy Szervező kódolta be a természetbe pont úgy ahogyan az állatok DNS-ét-teremtésükkor-,ami az említett gyönyörűséges változatokat is eredményezte.


2.Tudom,egy istentelen elméje képtelen felfogni "végtelen és örökké létező" fogalmakat. Pont úgy,mint az egyenes elejét és végét.

júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
én a 62.
júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:

Bocsi!


A #68 válasz,a #67-nek szólt.

júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!