Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként bűn ha meleg...

Keresztényként bűn ha meleg vagyok?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt találtam



júl. 9. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
59%

#50 „Marhára nem érdekel a kereszteny vallás, egészen addig a pontig, amíg bele nem pofáztok emberek magánügyeibe! Ilyen a melegkérdés, vagy az abortusz kérdése is például.. A vallás és az egyház takarodjon ki ezekből a témákból nagyon gyorsan!”

Amint már korábban említettem, a vallás továbbra sem szól bele semmibe, és nem is kötelező. Aki vallásos, az szimplán elfogadja olyannak, amilyen. Aki meg nem vallásos, vagy nem azt vallja, az mi okból foglalkozik azzal, hogy melyik vallás hogyan vélekedik bizonyos kérdésekről? Vonatkozik rád? Nem. Akkor?

Részedről eléggé barokkos túlzás úgy előadni a dolgot, hogy a mai napig máglyán végzik mindazok, akik nem keresztények. Ennek nem inkább örülnöd kéne, hőbörgés helyett? :-)

júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
14%
51# De, nagyon örülök neki...
júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
8%

51

A vallás igenis beleszól a dolgokba. Itt szerencsére nincs akkora hatalma, de vannak olyan országok, ahol pl. halálbüntetés jár azért, ha meleg valaki.

De nyugaton is a Discovery Institute az ID-t a természettudományos oktatás részévé akarta tenni (lehetőleg minél fiatalabb korban).

Egyébként az is beleszólás, ha csak beszólnak valakinek, mert meleg. Ennek nem mindig a vallás az alapja, de sokszor igen.

júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
14%

53# De nem ám csak a melegeknek... https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Itt az egyik kommentelő azt részletezi, hogy az ateisták keresztényeket öltek meg, kvazi gyilkosnak titulálja az ateistákat. Rosszul vagyok az ilyen típusú, szektás vallásosoktól...

júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
37%

#53 „A vallás igenis beleszól a dolgokba. Itt szerencsére nincs akkora hatalma, de vannak olyan országok, ahol pl. halálbüntetés jár azért, ha meleg valaki.”

Nem a vallás szól bele, hanem az, aki a vallásra hivatkozva bíráskodik. A hatóság nem vallás, ahogy a törvény sem. Ha a keresztény vallásnak nincs akkora hatalma, akkor mi okból tartják egyesek problémásnak?

„De nyugaton is a Discovery Institute az ID-t a természettudományos oktatás részévé akarta tenni (lehetőleg minél fiatalabb korban).”

Bár én erről nem hallottam, ám valamiért úgy sejtem, hogy ez sem a vallás „akaratából” pattanhatott ki, hanem egy ember fejéből. Az emberek mindig is próbálkoztak mindenfélével, erre-arra hivatkozva, ezt-azt megszemélyesítve…

„Egyébként az is beleszólás, ha csak beszólnak valakinek, mert meleg. Ennek nem mindig a vallás az alapja, de sokszor igen.”

Ez meg már kissé kukacos és egyben csak személyes feltételezésen alapuló vélemény a részedről.

#54 „Itt az egyik kommentelő azt részletezi, hogy az ateisták keresztényeket öltek meg, kvazi gyilkosnak titulálja az ateistákat.”

Ha valamit nem hiszel el, akkor tanácsos kérni egy forrást, mert a személyes kételyedtől eltekintve lehet, hogy neki van igaza. Alátámasztás nélkül nem lehet se állítani, se tagadni. :-)

júl. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
44%

41. Aki belepofátlankodik a dolgokba, az te vagy. :) Mi csak válaszolunk. ha figyelmesel olvastad volna, és nem csak az indulataid vezetnének, észrevehetted volna, hogy a megváltásról is írtam, tehát sok probléma megoldásáról, mint említettem. Te meg még mindig a bűntudatkeltésnél vagy leragadva, és ugyanazt szajkózod, és amit mások írnak, el se jut hozzád!


És igen, van megoldás sok problémára, mert van megváltás! A megváltás a fő üzenete egyébként a Bibliának, csak a kérdés nem erre vonatkozott, és a fantasztikus Ferenc pápa sem a megváltást hirdeti sajnos. ÍGy is hangsúlyozni kell a megváltást. A bűnre van megoldás!

Az, hogy te nem értesz hozzá és nem tudsz a "vallásról" semmit, és manipulált embereknek tartod azokat, akik vallásosak, közben nem tudod, mi van a háttérben, azzal csak saját magad járatod le.

júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
65%

31. "Jézusnak sem volt nője, hanem mindig 12 pasival vette körbe magát. Hát ez elég gyanús..."

Az a gyanus, hogy nagyon nem értesz hozzá, és minden hülyeséget kitalálsz. Ennyivel az is gyanús lehet, hogy a műszaki egyetem egyik évfolyamán csak férfiak vannak? Vagy az nem gyanús? Az miért nem? Félelmetes az emberi agy, hogy mindenhol összefüggéseket keres, ahol nincs. Így a saját agyad és megrögzött gondolkodásod manipulál és korlátoz le téged, nem a vallás.

júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
0%
56# Ha lenne megváltás, akkor nem lenne ennyi gyűlölet, harag, betegség, erőszak, háború és botrány a Földön. Minden szavad hazugság, nem hiszek neked.
júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
65%

42. Mert szerinted a tudomány meg megrendíthetetlen valami? Állandóan változnak a tudományos eredmények is. Ami régebben biztosnak tűnt, kiderül, mégsem úgy van. Miért kéne annyira mindenhatónak tartani a tudományt? Bizonyos dolgokra jó lehet, de például a hit kérdésnél nem érdemes előjönni vele. Tudnak mobiltelefonokat gyártani, számítógépeket, ez a tudomány, a számítógépek működnek, oké.


Miért a kereszténység a valós hit? Mivel Isten valóban létezik, nem fog bizonytalanságban hagyni. Akivel személyes kapcsolatba kerül, az tudni fogja, hogy Kiben hisz. Ilyen egyszerű.

Korlátozza az embereket? Lehet, kívülről így tűnik. Van azonban megváltás is, amiről már kevesebbet beszélnek. Tehát nem korlátozzák, hanem felszabadítják az embereket. Térj meg Jézushoz, valld meg bűneidet, és felszabadulsz! meg hát azért is a kereszténység, mert egyedül Jézus volt képes magára venni az emberek bűneit és belehalni az ember helyett. Semelyik másik vallás istene nem tett ehhez hasonlót, nem tartja annyira az embert, mint maga Jézus. Jézus egyébként fel is támadt, és többször előfordult a kereszténység történetében, hogy halott feltámadt, ilyenre más vallások megint nem igazán képesek.

júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon sok bűn van, de minden bűnre van megoldás. A keresztények így csinálják: észrevettem egy bűnt magamon, oké. Lehet, ellenkezem. Aztán átgondolom, mégis jobb lenne e nélkül a bűn nélkül élni. Megvallom, elmondom Istennek, megbánom, kérem, hogy bocsásson meg és segítsen meg. Ő megsegít, a teher lemegy rólam. ha meg vagy térve és megvallod neki a bűnödet, akkor Ő segít. Ez erről szól. Ez a személyes kapcsolat Istennel. Hogy Ferenc pápa ezt nem tudja és nem erről beszél, az az ő problémája. Minden bűnből van szabadulás, és ez a lényeg, csak nem szabad a szőnyeg alá söpörni, hanem nevén kell nevezni és meg kell bánni.
júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!