Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként bűn ha meleg...

Keresztényként bűn ha meleg vagyok?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt találtam



júl. 9. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
81%
58. Van megváltás: hogy te nem fogadod el, nem élsz a lehetőséggel (pedig itt van tőled karnyújtásnyira), és sokan mások sem, arról nem a megváltó tehet. neked kell elfogadnod, és akkor nem lesz annyi problémád! A gyűlölet azért van, mert a gyűlölködő emberek nem fogadják el a megváltást. Természetesen te nagyon jó vagy, nem vagy gyűlölködő, hogy még véletlen se lássam benned a hibát, de hát minden emberben vannak problémák, ezért lenne szükségük a megváltásra, de ha nem fogadják el, hát nem fogadják el. Folytatódik a gyűlölet, stb. Az evangéliumot hirdetik, sok helyen lehet hallani, adott a lehetőség. Aki nem hiszi, nem hiszi, nem lehet mit tenni, senkire nem erőszakoljuk rá.
júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
53%
50. "takarodjon" Amilyen gyűlölettel beszélsz, rád is rád férne egy kis megváltás, úgy látom. De ki vagy te, hogy megmondjad, hogy ki honnan takarodjon? A melegkérdést sem látod át. Honnan tudod, hogy egy melegnek nem a megváltás lenne-e jó? Nem is tudhatod ezt, ne okoskodj!
júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
18%
Semmilyen megváltást nem tapasztaltam eddigi életem során. Hiába hazudoztok nekem, attól még nem lesz igaz. Lehet, hogy vannak, akik eleve kegyelmet kaptak. Őket lehet kiválaszotta a ti istenetek. Engem nem. Nincs értelme tovább ragozni ezt. Ti fogtok a legjobban pofára esni a legvégén, ha nem lesz semmi sem, de tuti nem úgy és olyan lesz, ahogy azt a fantasy könyvetek azt leírta, mert nem életszerű. Semmilyen megváltás nincs, nem létezik. Nem hiszek benne. Ha lenne, nem így nézne ki ez a világ. Meg milyen alapon ítélne meg engem a képzeletbeli barátotok, ha nem is akartam megszületni?
júl. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
65%

63. Persze, hogy nem tapasztaltál megváltást, hiszen nem is kérsz belőle láthatólag. Mégis, mit várnál? Neked kellene magadra nézve elfogadnod, hogy Jézus meghalt érted és a bűneidet magára vette. Mit vársz, ha nem teszel semmi lépést Isten felé, mit fog csinálni? Így persze, hogy nem tapasztalsz semmit.

Nem életszerű? :D Mert mindennek életszerűnek kellene lennie, főleg, majd ami a halál után lesz? Ezt te se gondolod komolyan. Komoly, hogy csak úgy előrángatsz a semmiből feltételezéseket, hogy márpedig szerinte minek kellene lennie a halál után, gondolom, csak egy hirtelen kipattant vélemény, nem kutatás eredménye, így nem is értem, miért hangoztatod, és kit érdekel ez a teljesen megalapozatlan, légből kapott véleményed.

Ki vagy te, hogy eldöntsd, hogy hogyan kéne a világnak kinéznie? A te álláspontod alapján mindenki rohadjon a bűnében, ez azért nem egy evangélium. Még ha hülyeség és kitaláció is lenne az egész "vallás" dolog, az is ezerszer jobb lenne, mint a te melankólikus, nem megalapozott állításaidban hinni.

Hogy ki fog pofára esni, arról halvány fogalmad sincs! Miért beszélsz olyan dolgokról, amihez nem értesz, se tapasztalatod nincs róla, se semmilyen információd másodkézből? Egy megkeseredett embernek tűnsz, aki szerint mindenki hazudik, ebben semmi vonzó nincs.

júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
0%
64# Nekem legfőképp az olyan fundamentalista, bigott, szektás hívőkkel van bajom, akik mindenkit meg akarnak téríteni. De egy normális vallásos nem ilyen, ő az élni és élni hagyni elvét vallja és persze emellett jólelkű, kedves. Te az előbbi csoportba tartozol. Szerintem rajtad egy normális vallásos is röhög..
júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
93%

65. Én vállalom, röhögjön rajtam, aki akar. De hát nem kevesebbről van szó, mint hogy a röpke, max. 100 év földi életünk után mi lesz velünk. Nem kicsi a tét, persze, hogy szajkózzuk, hogy az emberek ne vesszenek el. Veled amúgy annyi a gondom, hogy semmi ellenérvet nem tudsz felhozni, és kulturáltan vitatkozni sem lehet. Az érveid nem megalapozottak. Egyébként a Bibliával is egybevág az, amit írsz, a világ bolondnak tartja a hívőket, és én ezt csak bóknak veszem, ha engem annak tartasz.

Egyébként még mindig nem értem, minek vagy itt, csak trollokodsz és engem szapulsz, ez nem annyira vág egybe még a gyakorikérdések szabályzatával sem. Engem nem zavar, csak teljesen értelmetlen, amit csinálsz. Mégis, mit akarsz vele elérni? Engem meggyőzni? Semmi meggyőzőt nem írtál. Állítom, az én hitre alapozott bolondságaimban is több a logika, mint abban amiket itt te írsz, egyfolytában csak rosszat írsz rólam, ez nem tudom, neked örömet okoz-e, vagy mit gondolsz, kit fogsz ezzel meggyőzni itt a fórumon bármiről is. Aranyos, hogy a vallásosok szerinted takarodjanak, de te meg úgy gondolod, jogosan vagy itt, a vallás topikban, kicsit sem vagy ellentmondásos. De téged így szeretünk. Azért remélem, majd odaát találkozunk mégis, és jót nevetünk ezen is.

júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
66# Nem mindenkinek adatott meg a megváltás. Nyilván én nem kaptam meg ezt a kegyelmet. A Bibliát miért úgy fogjuk fel, mintha egy nagy, közös recept lenne, ami mindenki életére útmutatást ad? Minden élet más, akkor nem lehet mindenkire igaz az, amit írnak benne. Nem tudom, hova kerülök halálom után, de remélem, nem egy helyre kerülünk veled, mert tuti nem bírnám ki veled összezárva az örökkévalóságig..
júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:

Nyugodjatok már le, azért hoztuk fel a vallást, mert ez volt a kérdés. Olvassátok már el a címét pls oda van írva, hogy KERESZTÉNYKÉNT BŰN-E ha valaki meleg. Ez a kérdés...


Senki nem ugat bele mások életébe. Én pont, hogy az elfogadás mellett vagyok. Csupán a kérdésre válaszoltam, miszerint keresztény SZEMPONTBÓL elítélendő a melegség gyakorlása, előttem itt konkrét idézeteket is hoztak a Bibliából. Nem állítottam, hogy én elítélem. Ez nem egy hitvita... Kit érdekel, ki miben hisz? Olyan mint a fing, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra, tudjátok...

júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
Nekem nem a vallással, vagy a hívő emberekkel van bajom.. Hanem azokkal, akik kéretlenül bele akarnak dumálni olyan dolgokba, ami az ember magánügye.. Ilyen az abortusz kérdése is, amit csak a legelvakultabb hívők tartanak bűnnek.. És akkor is tiltanák az abortuszt, ha az anya élete múlna rajta, kvázi belehalna a szülésbe.. Na ettől van hanyingerem. A melegség egy fokkal lightosabb téma talán.. De a legtöbb vallásos tudom, hogy nem ilyen szektás.. Kell a negatív példa is, na, elrettentés gyanánt.. :DD
júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
91%

67. Nem is ismersz, szerintem jól szórakoznánk mi együtt, sokan szoktak nevetni, amikor ott vagyok. Én azért drukkolok, hogy Isten megérintsen egyszer és segítsen neked, amiben szükséged van rá.


68. Hát pedig a kereszténység a megváltásról szó. Fogadd el megváltódnak Jézust és Őt szolgáld. Ez önmagában a helyére rak sok dolgot az ember életében, és biztos vagyok benne, hogy aki meleg, annak is erre van szüksége. Keresztényként az bűn, ha elutasítod Istent és nélküle akarsz élni. Ezért kell Istent elfogadni és Vele élni az életünket, és ha közben meleg vagy, arra a problémára is megtalálod a megoldást. A kereszténység a megváltásról és a bűnöktől szabadulásról szól, nem arról, hogy kit fogadunk el, kit nem. Vagy elfogadod a Megváltót, vagy nem. Ezen áll vagy bukik minden, az is, hogy ha meleg vagy, akkor azzal mi lesz. Ezzel úgy gondolom, pont a kérdésre válaszoltam.

júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!