Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként bűn ha meleg...

Keresztényként bűn ha meleg vagyok?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt találtam



júl. 9. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
33%
Igen
júl. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim válasza:
39%
Igen
júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagyok meleg, de elméletileg a kereszténységnek egymás elfogadásáról kéne szólnia, nem a másik ember kirekesztéséről. Ennek ellenére igen, a Biblia bűnnek tekinti.
júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
35%

Hát ott van, hogy melegnek lenni nem bűn.

Egyébként melegnek lenni soha nem volt bűn a kereszténység szerint sem, az inkább egyfajta betegség, genetikai hiba. Csak az a bűn, ha kiéled a meleg vágyaidat.

júl. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
4. Nem mond ilyet, hogy genetika meg betegség. Csak a melegség megélését említi mint bűn. Arra a szituációra nincs vonatkozó előírás hogy meleg vagy de nem éled meg. Az sem hogy bun, de az sem hogy erény. Csak a gyakorlással foglalkozik.
júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim válasza:
52%
Keresztenyként kb minden bűn ami szexel kapcsoltaos nem csak az ha leszbi ,bi stb vagy :)
júl. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
100%

5-ös!

Lehet, hogy kicsit félreérthető volt, nem úgy értettem, hogy a kereszténység mondja betegségnek, azt csak úgy megjegyeztem.

júl. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim válasza:
75%

Kereszténység sose szólt egymàs korlàtlan elfogadàsàról. A kereszténység egy homogén kultúra szigorú szabàlyrendszere volt mindig ami irànymutatást adott arra hogy a tàrsadalmi közösség egyes szinteken hogy éljen együtt és a definiàlt szinteken hogy szeressék egymàst. Azokkal szemben akik ebbe beleférnek persze megbocsàtàst hírdet. De csak akkor ha a rendszerhez komformàlódtak.


Legalàbbis történelmi viszonylatban. Viszont pàr éve a mindenható és mindent tudó isten úgy tudom meggondolta magàt a melegekkel kapcsolatban és megsúgta a pàpànak hogy mostmàr minden tuti.


Mondjuk szr lehet 90-es és 2000-es években elhunyt melegnek lenni és örökké a pokol tüzén égni, míg a 2010-es melegek jézussal partiznak a menyorszàgban.

júl. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:

A Bibliában van valami olyan, hogy az azonos neműek ne feküdjenek össze. És? A melegeket úgyse érdekli. Vagy mégis?!

Na és melyik egyháznál/vallásban nem bűn? Szcientológia? Hitgyüli? Vajon a zsidók, arabok hogyan vélekednek erről? (Csak hogy ne mindig a kereszténység legyen terítéken.)

júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
46%
8. Nagyon jók az észrevételeid, az utolsó mondatodat olvasva jót nevettem. Jobban belegondolva tényleg nem az elfogadásról szól - konkrétan az üdvtanból rekesztenek ki, ha nem mondod fel a kötelező dogmát. Lehetsz becsületes, jó fej, légynek sem ártó ember, de ha nem megyek el szentelt vízzel locsolkodni meg énekelgetni a hívekkel, akkor a halál után nekem nagyon-nagyon rossz lesz? Ugyanez a melegséggel. Kinek ártanak a melegek? Vagy hogyan oldhatóak fel ezek a logikai ellentétek?
júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!