Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként bűn ha meleg...

Keresztényként bűn ha meleg vagyok?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt találtam



júl. 9. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
4%

"Ja, isten szeret, akkor gyilkosként és tolvajként is elfogad"


Ember, de hát teljesen különböző dolgokról beszélünk! A gyilkos, a tolvaj mások sérelmére követi el a tetteit, ami morálisan és vallási értelemben is elítélendő. Az, hogy két férfi kielégíti egymást, azzal kinek ártanak??

júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
18%
20# A Bibliát? Miért nem a Koránt, vagy a Védákat? Mi a helyzet a másik ezernyi istennel? Egyébként meg, ha a sok fundamentalista vallásos keresztény álláspontját elfogadom, akkor egy magyarázat van: Isten azért tett bele meleg vágyakat bizonyos emberekbe, mert eleve el akarja őket ítélni a kárhozatra.. Magyarul Isten gonosz.
júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
40%

"A Bibliát? Miért nem a Koránt, vagy a Védákat? Mi a helyzet a másik ezernyi istennel?"


Azért gondolom, mert ez volt a kérdés. Ezek a vallás belső logikája szerint egymást kizáró tényezők. Egyik vallás sem fogad el más istenségeket, mindegyik a saját törvényeit abszolutizálja (természetesen minden más hitű ember gyarló és elkárhozik szerintük).

júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
25%

22. "Isten azért tett bele meleg vágyakat bizonyos emberekbe"


Az a helyzet, hogy a Biblia nem nagyon tematizál vágyakat, nem foglalkozik velük, ilyetén módon nem is tud velük mit kezdeni. Ilyen szempontból kicsit "földhözragadt" a logikája. Csak az emberi viselkedéssel foglalkozik. A parancsok is elég konkrétak, ezt ne csináld, azt ne csináld stb. Azt nem mondja, hogy "ne legyenek meleg vágyaid". Azt állítja, hogy HA MÁR vannak ilyen vágyaid, akkor állj neki ellen.


Mondjuk azt én sem értem, hogy a melegséget miért sorolja szinte ugyanazok a bűnök közé, mint mondjuk a gyilkosságot. A kettő nagyon nem ugyanaz, morális szempontból. De itt szerintem azt a kort, környezetet kell érteni, amiben a Biblia született, merőben más lehetett a felfogás.

júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
27%

Nem bűn, hogy meleg vagy, és az meg, hogy a Biblia éppen mit tanít erről, a korszellemet tükrözi. Tanulmányozni kell és figyelembe kell venni a Biblia valódi üzenetét és szándékait.


A legfontosabb, hogy Jézus maga nem tanított SEMMIT a homoszexualitásról, soha nem említi a melegeket elítélően. Ergo ez az egész téma un. adiaforon, azaz az üdvösség szempontjából érdektelen téma.


Hogy az Ószövetség mit tanít, arról szívesen írok, de a lényeg, hogy szexuáletikai szempontból kb. irreleváns. De mondom, szívesen kifejtem ezt is.


Marad tehát nekünk Pál egyetlen kirohanása a Római levélből. Ezt mindenki úgy értelmezi, ahogy szeretné. Én ezt úgy tekintem, mint korának gyermekét (amely korban például a rabszolgatartás és -lét teljesen elfogadott és természetes volt; az állatoknak nem voltak jogaik; a nő másodrendű ember volt stb.). Szívesen írok erről is.


Összefoglalva: nem, nem bűn melegnek lenni, és aki a Bibliára hivatkozva állítja ezt, az nem ismeri a Bibliát.

júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
40%
A keresztények ezek szerint nem ismerik a bibliát, de a homofóbságukat mégis ráfogják 😂
júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim válasza:
0%

Gyerekek Szerintem menjetek Mind hittanra kezdjetek elölről a vallásotok gyakorlásat 😂

Nagy tévedések vannak itt egyes beszélgetésekben de én jót nevetek😂😂😂

júl. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
67%
Az a bűn, hogy sanyargatod magadat egy 2 ezer éves könyv miatt..
júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim válasza:
17%
A biblia eleve meleg. Gonolj bele, egy férfit imàdsz.
júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 IstenGyermeke1 ***** válasza:
37%

Ez már a harmadik ilyen kérdés a közelmúltban. Komolyan, olyan nagy tudomány visszaolvasni, vagy a keresést használni? Ezenfelül a Google a barátunk, 12 s alatt szépen kiadja a legtöbb keresztény egyház álláspontját.

FONTOS! Az elején leszögezném, hogy az, hogy valaki homoszexuális irányultsággal rendelkezik, az semmiképp nem bűn.

Viszont az ilyen vágyak kiélése nagyon is az. És ez szépen benne is van a Bibliában, tehát, aki szerint a Szentírás nem tiltja, az nagy tévedésben van.

"Ne hálj férfival, úgy, ahogy asszonnyal szokás hálni, ez gyalázatos dolog." (Lev 18, 22)

"Ha valaki férfival hál együtt, úgy, ahogy asszonnyal szoktak együtt hálni, ez utálatosság, amelyben mindketten részesek, ezért meg kell halniuk, vérük visszahull rájuk." (Lev 20, 13)

"Ezért Isten szívük vágya szerint kiszolgáltatta őket a tisztátalanságnak, hadd gyalázzák meg saját testüket. Isten igazságát hamissággal cserélték fel, s inkább a teremtmény előtt hódoltak, mint a Teremtő előtt, aki mindörökké áldott. Amen. Ezért szolgáltatta ki őket Isten a saját gyalázatos szenvedélyeiknek. Asszonyaik a természetes szokást természetellenessel váltották fel. A férfiak hasonlóképpen abbahagyták az asszonnyal való természetes életet, egymás iránt gerjedtek vágyra, vagyis férfi férfival űzött ocsmányságot. De meg is kapták tévelygésük megszolgált bérét." (Róm 1, 24-27)

"Vagy nem tud­já­tok, hogy az igaz­ság­ta­la­nok nem ré­sze­sül­nek Is­ten or­szá­gá­ban? Ne ejt­sé­tek té­ve­dés­be ön­ma­ga­to­kat: sem pa­ráz­nák, sem bál­vány­imá­dók, sem há­zas­ság­tö­rők, sem ké­jen­cek, sem fér­fi­ak­kal pa­ráz­nál­ko­dó fér­fi­ak," (1Kor 6, 9)

“paráznákra, férfiakkal fajtalankodókra, emberrablókra, hazugokra, hamisan esküvőkre, és arra, ami ezeken kívül még ellenkezik az egészséges tanítással," (1Tim 1, 10)

Szerintem ez a napnál is világosabban beszél arról, hogy az azonos neműek közti szexuális kapcsolat megengedhetetlen.

Az irányultsággal rendelkező emberek is Isten képére és hasonlatosságára vannak teremtve (ld.: Ter 1,27). Ők ugyanúgy a testvéreink Krisztusban, hajlamunk ellenére semmivel sem kevesebbek. Ők is a Krisztusban való életre, és a tisztaságra vannak meghívva meg. Az Úr látja küzdelmüket, és többszörösen jól megfizet nekik az örök boldogságban. És emiatt semmilyen hátrányos megkülönböztetés NE ÉRJE őket. Nem ők választották ezt a rendellenességet, elég nehéz nekik az igazságtalan megkülönböztetés nélkül is.

Sajnos, vannak olyanok, kik azt gondolják, hogy nekik is szabad nemi életet élni irányultságuk ellenére, minden megbánás nélkül, mégis tagjai az Egyháznak. "Jézus azt felelte neki: "Ha valaki szeret engem, megtartja szavamat." (Jn 14, 23) - mondja az Úr. A kettő együtt nem megy.


Továbbá annyira szeretem az általad linkelt cikkhez hasonlókat. Úgy csűrik, csavarják a Szentatya szavait, mintha azt mondta volna, hogy az LMBTQ a világ legjobb dolga. Hát ez nem így van. És a másik kedvenc cikkfajtám, amikor meg rohadjon meg a Katolikus Egyház, mert ilyen emberi jog, meg olyan emberi joga a homoszexuálisnak azt csinálni, amit csak akar (megjegyezném, hogy nem létezik olyan, hogy szexhez való jog [még, de ahogy az ideológia “fejlődik,” lassan már olyan is lesz). És ezek megférnek egy oldalon… elgondolkodtató, milyen szépen tud hazudni az ember.


#29

Az Úr nem sorolható be egyetlen nembe sem. Ő minden dolog forrása, megvannak benne mind a férfi, mind a női tulajdonságok is, de mivel nem szaporodik, nincs szüksége nemre. Ő Isten, és kész.

júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!