Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként bűn ha meleg...

Keresztényként bűn ha meleg vagyok?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt találtam



júl. 9. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
34%
30# Jézusnak sem volt nője, hanem mindig 12 pasival vette körbe magát. Hát ez elég gyanús...
júl. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 IstenGyermeke1 ***** válasza:
59%

#31

A Szentírás tanúsága szerint Jézus bűntelen volt.

júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
29%
32# Akkor is fura, hogy nem volt nője, nem csajozott, hanem 12 pasival vette körbe magát.. Tehát ő sem teljesítette a hetero életformát ennyi erővel. Mindenki tegye fel magának a kérdést, hogy vajon miért nem volt barátnője, felesége, miért 12 pasival volt együtt mindig..
júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
74%
33. Egyszerű a válasz: Mert Istent szolgálta, teljesen az Ő akaratát követte. Neked erről nincs tapasztalatod, hogy ezt milyen csinálni, ezért próbálod mindenfélével megmagyarázni. Én fel se teszem magamnak a kérdést, mert tudom, hogy az a válasz, amit írtam: Istent akarta szolgálni, és így is volt dolga bőven: betegeket gyógyított természetfeletti módon, halottakat támasztott fel, tanított, csodákat tett... Neki ez volt az elhívása. Csak mert itt a Földön csak arra tud gondolni mindenki, hogy csak a vágyak határozzák meg az ember életét, ez nem így van. Ha majd téged is meggyógyít és a te életedben is csodát tesz, majd megérted ezt.
júl. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
0%
34# Bocs, de ez hülyeség.. Egy férfinak vannak vágyai. (hacsak nem aszex az illető, de olyan meg nagyon kevés van) Szerintem nem is egészséges szexualitás nélkül élni. Férfiként vagy a puncira áll fel valakinek, vagy a másik kapura játszik... Legalábbis erősen gyanús. Emiatt amúgy a papok között is sok lehet a meleg, akik inkább reverendát öltenek, semmint, hogy kiéljék "bűnös" homoszexuális vágyaikat.. Csak sajnálni tudom őket.
júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
54%

22. Senki nem mondta, hogy a homokos vágyakat Isten tette az emberekbe. Tudod, van ördög, aki jót szórakozik az embereken, és amit tesz az emberekkel, azt próbálja mind Istenre fogni, hogy Ő a rossz, és téged is sikerült elhitetnie. Ne add már meg neki ezt az örömöt!

Minden embernek vannak bűnös vágyai, kinek ilyen, kinek olyan. A kérdés, mit kezdünk ezekkel a vágyakkal. Nem a vágyaknak kell élni, hanem Istent kell szolgálni, és majd Ő megadja az Ő akarata szerint, amire vágyunk.


Nagy hiba, hogy a linkben Ferenc pápa is bibliaellenes dolgokat mond, biztos nem ismeri a Szentírást. Hülyeségeket beszél, ahelyett, hogy az evangéliumot hirdetné, amely minden ember számára szabadság, öröm, a melegek és a nem melegek számára is! Nem elkenni kéne a bűnöket, hanem ott a megoldás a Bibliában a bűnökre, azt kellene hirdetni!

júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
74%
35. Nem mondtam, hogy egy férfinek nincsenek vágyai, csak lehetőség van azt kordában tartani. Csak mert a mai világ nem erről szól, ez még így van. És Istennél igen, lehetséges kordában tartani a vágyakat! Őt még nem ismered, de Őnála sok minden lehetséges. Ha majd eljön az ideje, elég akkor megélni a vágyakat, ha lesz feleséged. Előtte is nagyon jól el tudja foglalni magát az ember, például lehet tapasztalni, hogy Jézus betegeket gyógyít meg körülötted, hidd el, ilyenkor nem a nemi vágyaiddal vagy elfoglalva! Csak hát van másik része is a világnak, nem csak a vágyak és a szex, hanem van természetfeletti, ami legalább annyira izgalmas. A kettő nyilván nem zárja ki egymást, de semmiképp nem a vágyak olyan megélését jelenti, ahogy azt a mai világban az emberek szokták. Szétnézel, diszkók, szórakozóhelyek, szexpartnerkereső oldalak, szeretői kapcsolatok, tönkrement házasságok vannak körülötted, ezt látod, ebben élsz, de vannak természetfeletti módon meggyógyuló emberek, rossz szokások rabságából szabaduló emberek és egyéb csodák, csak ezzel nincs tele a világ, így a világnak ezt a részét nem látod.
júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
0%
36# Nem hiszek istenben, sem sátánban, sem semmilyen mesefigurában. Rám nem hatnak ilyen dolgok, nem lehet engem zsarolni ilyenekkel, mert én ezek felett állok. Nagyon erős személyiségnek kell lenni ahhoz, hogy ne hagyja magát valaki megvezetni, becsapni, érzelmileg zsarolni. De megéri, ha az illető nem birkaként akarja leélni az életét... Engem nem érdekel a Biblia, sem semmiféle manipuláció. Én a saját (erkölcsi) szabályaim szerint játszom.. Aki szerint meg gonosz vagyok, az tehet nekem egy szívességet.. Soha életemben nem akartam ártani senkinek.
júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
0%
36# A Biblia a saját korának íródott és nem ad válaszokat a 21.század globális kihívásaira és a 21.század emberének erkölcsi kérdéseire és dilemmáira sem.
júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
74%

38. Ez esetben nem értem, mit keresel kereszténységről szóló témákban itt. Ennyivel én meg elmehetek az agysebészeről szóló fórumokba, csak minek, ha nem az én témám? nem tartalak gonosznak, csak szűk látókörűnek: nem látsz túl azon, amit magad körül érzékelsz.


39. Dede, nagyon is ad válaszokat a Biblia a mai problémákra. eleve a megváltás is nagyon sok mindenre választ, megoldást nyújt. ha te nem élsz vele, az a te döntésed. Nagyon sok embernek nyújtott mág megoldást a Biblia a problémáira, tehát ez is cáfolja, amit állítasz. meg hát kérdezem, mennyire ismered te a Bibliát? Elolvastad? Persze ha eleve elzárkózol tőle és nem hagyod magad "manipulálni", akkor nem tudom, mit várnál tőle. Legfeljebb más megtalálják így a megoldást maguknak, te nem, ennyi.

júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!