Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként bűn ha meleg...

Keresztényként bűn ha meleg vagyok?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt találtam



júl. 9. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
38%
69# Létezik a szektás vallásos, azt az "állatfajt" én sem szeretem... Én azt gondolom, hogy egyik vallásnak sem arról kéne szólnia, hogy ráerőszakolom a másikra az életvitelemet, véleményemet. Én úgy gondolom, hogy a kereszténység ennek megfelelően évszázadokon keresztül félre volt magyarázva - de ez megint csak, nem hitvita, nem is ez az érdekes. Próbáltam a kérdés szempontjából választ adni.
júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
0%
Lehe jönni ezzel a megváltásos szöveggel.. Csak ettől még nem lesz igaz. Annak magyarázd a megváltást majd, akinek meghalt a gyereke, súlyos rákos beteg, árván maradt, megerőszakolta egy pedofil, vagy nyaktól lefelé le van bénulva.. Jó, ha nem űz el a búsba...
júl. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
91%

69. Bocs az offért. Tehát minden fontosabb, csak a megszületendő gyermek nem, aki már él amúgy. Hát, ez elég gáz. És azt is teljesen figyelmen kívül hagyod, hogy akit abortálnak, abból mi lehetne felnőttként. Azért sok híres ember van, akit majdnem abortáltak, de mégsem sikerült. Ez azért nem magánügy, ez közügy.


Hirdetik mindenfele az evangéliumot. Sokan nem fogadják el, oké, nem akarnak Istennek élni, hanem élik tovább a saját elképzelésük szerint az életüket, bűnökkel. Oké, joguk van hozzá, csak közben meg olyan problémák lépnek fel, mint pl. az abortusz, ezt elkerülhették volna, ha megtérnek, és Isten megóvja őket a nehéz helyzetektől. Ők nem éltek a lehetőséggel, nem tértek meg, és ez a baj. Ha megtérne mindenki, nem lennének ilyen problémák, vagy legalábbis nem ennyi. Itt a probléma, hogy az emberek nem kérnek a megváltásból. De amíg nem késő, még el lehet fogadni.

júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
0%
73# Vagy súlyos beteg lesz belőle, vagy utálni fogják a szülei, mert nem akarták és tönkremegy a család miatta.. Te a Walt Disneyt nézed...
júl. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
91%
72. Képzeld el, ilyen emberek is megtértek már, és pont nekik van szükségük a megváltásra. Csak mert te úgy gondolod, ha sok rossz ért az életben, legjobb begubózni és sajnáltatni magad, mások még rájönnek, hogy lehet újra teljes életet élni. nagyon sok, nyomorult helyzetben lévő ember tért már meg! És súlyos rákos betegek volt, hogy természetfeletti módon meggyógyultak, Isten meggyógyította őket, árvákon is segített Isten, és megerőszakolt embereken is segített. Pont nekik van a legnagyobb szükségük erre! Ha kinyitnád egyszer valaha a Bibliát, ott is láthatnád, milyen nyomorult emberek tértek meg. Például vakok is visszakapták a látásukat. Ők nem elrohantak Jézustól, hogy így megvert minket az Isten, nem kell nekünk a te Istened, hagyj minket békén, hanem odamentek Jézushoz, kérték, hogy gyógyítsa meg őket és meggyógyította.
júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
91%
74. Vagy mondjuk teherbe sem esik, mert megérti, hogy házasság előtt a szex bűn. Olyan meg nincs, hogy keresztény emberek nem akarják a gyereket. Épp azért keresztények, mert Isten vezeti őket, és biztos nem vezeti őket arra, hogy ne fogadják el a gyereküket. Csak mert te ezt látod magad körül, nem csak ez létezik. Vannak emberek, akik minden helyzetben keresik a megoldást, Istent segítségül hívják, és erősek lelkileg. Csak a mai világban divat utálni a gyereket.
júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
72%
71. Neked nem sok közöd lehet Istenhez, ha szektásnak és állatfajnak nevezel embereket. Engem mondjuk nem zavar, de nem vall valami nagy nemes lelkületre. Oké, legyél ilyen, ha neked ez jó, csak ne oszd az észt kereszténység témában, ha nem vagy képes a kulturált vitára és eszmecserére.
júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
0%
Ami pedig a kegyelmet, megváltást illeti, nem hiszek abban, hogy ha kérném ezeket, megkapnám. Ez nem így működik.. Az istenetek dönti el, hogy ki fogja megkapni, tettei, érdemei szerint. De igazatok van, nem vagyok vallásos, úgyhogy részemről ennyit szánok erre a témára.
júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 IstenGyermeke1 ***** válasza:
62%

Ez így most kollektíven az egész 30-as válaszom óta írt hozzászólásokra:

Valaki idézze, hol kárhoztattam a melegeket? Az homoszexuális közösülést is a Szentírás alapján merem utálatos dolognak nevezni.

Minthogyha az asszony asszony közti kapcsolat is tisztátalanságnak lett volna nevezve. Hogy lehet, hogy azt te nem látod, tisztelt 42-es hozzászóló?

Felettébb buta dolognak tartom a Szentatyáról a világ sajtójából tájékozódni. Mert addig csűrik-csavarják a pápa szavait, míg kihozzák belőle az ellenkezőjét. Engedjétek meg, hogy egy tanmesével szemléltessem:

A Szentatya ellátogat Párizsba. Amint leszáll a repülőről, újságírók hada veszi őt körül. Az egyik ezt kérdezi: “Szentatyám, mi a véleménye a városban lévő kuplerájokról?” Az egyházfő megkérdezi: “Miért, vannak kuplerájok Párizsban?” Erre a másnapi újságok szalagcímei: “A pápa első kérdése miután megérkezett: »Vannak kuplerájok Párizsban?«” Pontosan ugyanez megy pepitában az Egyházzal kapcsolatban. Ennek kitűnő példája a kérdező által hozott cikk. Legyen szó a szinódusról, a Fiducia supplicansról, a Szentatyáról vagy bármiről, ugyanez történik.

A kedves 46-os hozzászólónak írnám, hogy te ezt most komolyan elhiszed, vagy csak az Anyaszentegyház klérusát akarod sértegetni.

Isten a Végtelen Szeretet. A szeretetben nincs kényszer. Ha elfogadod Krisztus megváltó halálát, általa elindulhatsz a megigazulás útján. De Ő még az üdvösséget sem erőlteti rád.

Az abortusz erőszakos gyilkosság. ( https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__.. ) Az élet védelme meg minden ember kötelessége.

júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
50%
78. Muszáj mindig kijavítanom azt, amit rosszul tudsz. Nem tettek és érdemek alapján működik ez. Bármilyen nagy bűnt is követtél el, fordulhatsz Hozzá és megszabadít. Éppen ezért vagyunk mindannyian rászorulva a kegyelemre, mert alapból bűnösök vagyunk, és nem tudnánk kiérdemelni. Isten ennyire szeret, hogy nem érdemeljük meg, mégis segíteni akar és kínálja a megváltást. Megértem, ha nem vagy vallásos, csak az nem jó, hogy téves elképzelésekre építed fel, hogy miért nem vagy vallásos, mást gondolsz Istenről és a kereszténységről, mint ami valójában. Ezeket minimum érdemes helyre rakni, hogy legalább tudd, mit utasítasz el.
júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!