Hithű keresztények, akik hisztek az evolúcióban! Hogyan vagytok képesek összeegyeztetni a kettőt?
Egészen konkrétan az érdekel, hogy a keresztény vallás szerint a bűnbeesés hozta a halált a világba. A evolúció szerint viszont halál már az ember megjelenése előtt is volt. Ez így hogyan fér össze?
Ha lehet, csak olyan válaszoljon, aki komolyan veszi a hitét, de mellette elfogadja az evolúciót is. Tudom, hogy nagyon sok ilyen van.
Aztán valószínű ,ha melegebb környezetet talál,a bundázata megváltozik.
Ennyi.Ezért logikatlan az és számomra vitatható tény ,hogy az ember kozkáztatott, minden más élőlényt kizárva.Milyen környezeti hatás kell ,hogy te ehhez folyamodj?
"Ott a jegesmedve?Nem a szokásán fog változtatni ,hanem a környezetén."
Miért, szerinted a jegesmedve változtatta át a hó színét a bundája színére? Vagy inkább a jegesmedve-populáció bundája fehéredett ki lassacskán, ahogy az egymást követő jegesmedve-generációk során a világosabb bundaszínnel rendelkezők nagyobb eséllyel tudtak életben maradni a havas környezetben?
"Aztán valószínű ,ha melegebb környezetet talál,a bundázata megváltozik."
Akkor mégiscsak a medve változik, és nem ő változtatja meg a környezetét.
Akkor mégiscsak a medve változik, és nem ő változtatja meg a környezetét.
Mi van?? Csak a külseje ,a bundázata változik, a szokásai nem.
Ugyan úgy marad négy lábon, és ugyan úgy fog vadászni.Mi ebben a nrm érthető.
Veled nem akarok beszélni.Te marhaságokat írsz.Pumbi hol vagy okostojás???
"Ezért logikatlan az és számomra vitatható tény ,hogy az ember kozkáztatott, minden más élőlényt kizárva.Milyen környezeti hatás kell ,hogy te ehhez folyamodj?"
Mondjuk az, hogy Afrikában a mai Szahara területén (az emberiség bölcsője") valamikor burjánzó esőerdők nőttek, amiknek lombkoronáiban lakott az ember őse is. Az időjárás azonban egyre szárazabbá vált, a mai Szahara területe elkezdett szavannásodni, az egybefüggő esőerdőtakarót lassanként felváltották a ligetesebb, néhány fákból álló, egymástól elkülönülő facsoportok. Így az addig a lombkoronában magát nagyon jól érző elődeink egyre gyakrabban és egyre nagyobb távolságokra kényszerültek le a talajra. Dehogy akartak azok lejönni onnan, muszájból tették. Ezt nevezik környezet általi szelekciós nyomásnak, hatásnak.
"A majom nem kockáztat ,hogy lemenjen a fáról.Ha ez így lett volna, ma már nem lenne majom a fán."
Ha a bolygónk egészén tűntek volna el a fák, nem csak Észak-Afrikából, akkor jó eséllyel ma már egyetlen fán élő majomfaj sem létezne, ebben teljesen egyetértünk.
De attól, hogy a Szaharából eltűnt az esőerdő, máshol még elég sok helyen megmaradtak az erdőségek a bolygó más részein, vagyis más majom-populációk nem vagy kevésbé kényszerültek rá, hogy elhagyják a lombkoronát.
Mellesleg, a gorillák sem fán élnek, ők is maguk mögött hagyták a lombkoronát. A páviánok is gyakorta a talajon mozognak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!