Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek kinek volt igaza?

Szerintetek kinek volt igaza?

Figyelt kérdés

Megyek a biciklisúton egész út üres egyszer csak velem szemben jön egy 12 év körüli gyerek meg az anya, megjegyzem bringa út mellett járda.


Na megyek a majd elhúzok mellette 2mm-el gondolattal. El is megyek mellette. Anyja megszólal "Hééj".



Megállok szépen visszafordulok, megkérdezem na mi a probléma?


-Talán nem így kéne elmenni a gyerek mellett.

-Talán nem a biciklisúton kéne menni.-mondom én


Mondja ott van mellettük a járda teljesen üres mért nem kerülöm ki arra.

Mondom erre, miért nem maga megy a járdán??????


Erre csak annyit mondott, hogy te majom.

Azt mentem tovább, gondoltam bekaphatod, te kö**ög.



Szerintetek kinek van igaza? Ki kellett volna a JÁRDÁN kerülni? Vagy jobban tettem, hogy leküldtem a járdára és még neki áll feljebb.


A ku*va an**át az ilyennek, roh*djon meg az összes.



2013. aug. 18. 23:02
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Te nem érted. Azon vagytok kiakadva,hogy mért nem megértő meg mért nem mutat toleranciát. Itt már jelentősen átestek a dolgok a ló túlsó oldalára,nem annak kell mindig megalkuvónak lenni aki jó helyen van,hanem esetleg el kéne gondolkozni ,annak ,aki a rossz helyen tartózkodik ,hogy miért is voltak velem bunkók? Ja ,tényleg,lehet nem nekem kéne reklamálnom,hanem belátnom ,hogy igaza volt a másiknak?! Egyébként meg az ilyen ember csak a saját feje után megy,nekem nem lenne pofám még utána ugatni,ha tudnám ,én vagyok szar helyen. Ha meg szeretem a gyerekem ,akkor van annyi eszem ,hogy nem a "száguldozó" biciklik között sétálok vele,ahol elég intenzív balesetforrásnak van kitéve. Lehet bemennék vele a védettebb járdára......
2013. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

Ez bizony az egyik legnagyobb bunkóság, amit közlekedőként tehetsz, hogy járművel direkt közel mész a puhatestűhöz, mert szabálytalankodik. Talán még a szándékos közúti veszélyeztetés (bűncselekmény) is megállna, ha neadjisten fellököd és kórházba kell vinni.

Ha haladni akarsz, kerüld ki (biztonságos oldaltávval). Ha nem megoldható, rácsöngetsz és lelassítasz. Ha nem mozdul arrébb, megállsz - onnnantól kezdve már ő a hibás, ha neked jön. Egyúttal beszélgetést is kezdeményezhetsz vele. Nyugodtan kioktathatod a szabályos közlekedésről, de mozgó járművel NEM VESZÉLYEZTETHETED.

2013. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:

Látom nagy a baj itt egyesek fejében.

Attól, hogy más szabálytalan az a megoldás, hogy te bunkó vagy vele?! LOL Hiába ez Magyarország, és az ilyenek várják el, hogy legyen közlekedési kultúra, amikor ők nem képesek kulturáltan viselkedni.

2013. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
Kiss iskolás: Az a lényeg ,hogy te különb vagy tőlünk! Ha valaki szabálytalankodik veled szemben és még neki áll följebb te udvarias vagy vele,megsimogatod az icipici kis buksiját! Te egy kúltúrált vagy! Vagy csak álszent ? Hm
2013. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

Látom még mindig nem érted.

Ha valaki szabálytalankodik akkor ha tudom kikerülöm és nem foglalkozom vele. Ha nem tudom és még neki áll feljebb, akkor sem érdekel az az ő problémája.

Én annyit szoktam mondani, hogy ez a bicikliút, az meg ott a járda és ha menjenek ott. Aztán megyek tovább nem állok le vitázni, de pláne nem kezdek el bunkózni.


Ő csak annyit lát ebből, hogy megint jött egy bunkó biciklis, de ettől még nem fogja tudni, hogy neki a járdán kellene menni. Pláne nem a bunkó beszólásból és a bunkó viselkedésből.


Ez a viselkedés alacsony EQ-ra utal.

2013. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

Igen,hála istennek neked magas az "EQ" számod. Ezért te más vagy ,én csak amolyan alja népe hozzád képest:)))



Az ilyennek ha szépen,ha alpári módon szólsz ,akkor sem érti meg ,hogy a járdára befáradni szíveskedjen. Jól nem jössz ki, így is -úgyis a "bunkó kerékpárost" látja az emberben. Lehet kussolni is,de nem kell mindig megalázkodni,egy idő után unalmas.

2013. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Én nem néztelek le téged, ez valamiért neked okoz problémát. Vajon miért?

Az én EQ-mon még bőven van mit fejleszteni, de legalább fejlesztem.

Fogalmad sincs, hogy mi a megalázkodás, ennek köze sincs ahhoz. Ha szerinted ez magalázkodás, akkor ott komoly gondok vannak.

Ráadásul általánosítasz, eleve bunkónak feltételezed a másikat, hogy biztos nem érti meg, meg biztos bunkónak néz majd. Természetesen a hiba csakis a másikban lehet, nem benned.

2013. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

Természetesen a hiba csakis a ,másikban lehet ,nem benned:)))) Nevezd ahogy akarod,általánosítás vagy sem,tapasztalataim ezt támasztják alá,10 gyalogosból 1-2 az amelyik elnézést kér vagy belátja. Általában megyek,rászólok,mondom ELNÉZÉST,NE HARAGUDJ.... mintha nem lenne füle,akkor megint :NE HARAGUDJ félreállnál? 20. megszólítás után ,nem várt válaszok,között megtalálható számtalanszor a "qurva @nyád, biciklizzééé máshol,takarodjál,opjál le" is volt már stb....


Ennek alapján nem kell csodálkozni,hogy úgy állok hozzájuk ahogy kell. De lényeg ,hogy te mindig higgadt maradsz és udvarias!

2013. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Igazad van. Sokkal jobb bunkónak lenni és idegeskedni amivel ártok magamnak, mint higgadnak maradni és kulturáltan viselkedni.


Azért egy Churchill idézetet még ide rakok.

"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." Sir Winston Churchill

2013. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Hogyne:)))) Hagyni kell magadat minden helyzetben:)))) Nem kell idegeskedni:D Jó kis idézet,le a kalappal .....
2013. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!