Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek kinek volt igaza?

Szerintetek kinek volt igaza?

Figyelt kérdés

Megyek a biciklisúton egész út üres egyszer csak velem szemben jön egy 12 év körüli gyerek meg az anya, megjegyzem bringa út mellett járda.


Na megyek a majd elhúzok mellette 2mm-el gondolattal. El is megyek mellette. Anyja megszólal "Hééj".



Megállok szépen visszafordulok, megkérdezem na mi a probléma?


-Talán nem így kéne elmenni a gyerek mellett.

-Talán nem a biciklisúton kéne menni.-mondom én


Mondja ott van mellettük a járda teljesen üres mért nem kerülöm ki arra.

Mondom erre, miért nem maga megy a járdán??????


Erre csak annyit mondott, hogy te majom.

Azt mentem tovább, gondoltam bekaphatod, te kö**ög.



Szerintetek kinek van igaza? Ki kellett volna a JÁRDÁN kerülni? Vagy jobban tettem, hogy leküldtem a járdára és még neki áll feljebb.


A ku*va an**át az ilyennek, roh*djon meg az összes.



2013. aug. 18. 23:02
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:

Ők hibáztak, de minek bunkónak lenned, mikor egyedül voltál az úton?


Én először és utoljára éppen a héten szóltam be egy női sofőrnek (én is nő vagyok), a zebrán állt meg a barom, belváros közepén, én mentem át, a zebrán, és hátranézés nélkül el kezdett tolatni, ki tudja miért. A kocsi segge súrolt. Na ott én is kontrollt vesztettem. Pedig alapból nagyon visszafogott vagyok.

2013. aug. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a kérdezőnek van igaza. én Már rendesen félek az ilyenektől. Felelőtlen idióták,nem tanítják meg a kölyküket közlekedni semmilyen formában. De természetesen ha nekik mennek ,úgyis a másik a "bunkó,köcsög stb" El lehetne kényelmesen férni egymás mellett ,ha nem szarna mindenki,mindenkit telibe. De hányszor van az pl mikor velem is jönnek szembe,össze-vissza , egyszerre 3 -an mint a "majmok" és nem tudja honnan kerüljön ki. Ha meg neked megy ,még neki áll feljebb. DE itt is néhány komment megmutatkozik......


Szóval az is hülyeség,hogy menjen a járdán,mert a bicikliutak úgy vannak tervezve,hogy 2 bicikli egymás mellett kényelmesen elférjen,ha mindenki a saját oldalán marad,úgyhogy maradjon nyugodtan ,csak ehhez az kell , ne higgye ,hogy csak Ő van a világon.

2013. aug. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
Mármint az hülyeség ,hogy a biciklis menjen a járdán! Az összes takarodjon le gyalogosként a bicikliútról.
2013. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
Utolsónak mennyire igaza van, ezt kéne mindenkinek megtanulni, de úgy látom sokan nem veszik a fáradságot és inkább járkálnak szabálytalanul, utánna meg még nekik áll feljebb.
2013. aug. 19. 09:58
 25/52 anonim válasza:

szívem szerint felrugdosnám az összes gyalogost aki a kerékpáron úton akadályozza a kerékpárosokat. én sem zavarom őket a járdán, nem megyek csak nagyon lassan.


magyarországon a kerékpáros kultúra egy nulla

2013. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Igazad van, a gyalogosok azt hiszik körülöttük forog a világ, de ha járdára tévednék egyből fújognák.
2013. aug. 19. 11:14
 27/52 anonim válasza:
95%

Figyu! Azert, mert valamiben talan igazad van, azert nem kell iteletvegrehajtokent viselkedni. Attol mert egy kulturalt embernek esetleg igaza van, latja, hogy ebbol baleset is lehet, akkor egy civilizalt ember elkeruli a problemat ha lehet. Ezek az oncelu buntetesek, ilyesztegetesek nem normalis viselkedesi formak. Es mi van, ha agyerek lep egyet az iranyodba es fellokod? Attol mert a KRESZ szabalyai szerint akar meg igazad is lehetett, te balesetet okozol? csak azert mert igazad van?


Helyes viselkedes a kovetkezo lett volna: amikor eszlelted a helyzetet, mar messzirol csengetned kellett volna es kozben lassitani. Ha a csengetesre sem tortent volna semmi, akkor megalltam volna a holgy elott es szep magyarsaggal elkuldtem volna a jobudos pixaba.

Nem ilyesztegetni, nem tulmenni rajtuk es visszafordulni, hanem idoben megallni a helyzet elott es visszautasithatatlanul kikovetelhetted volna az igazadat.

2013. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

Azért igencsak igazolják a hozzászólások az alacsony tolerancia szintet és az alacsony EQ-t.

Kerékpáros kultúrát akanak olyanok, akik nem toleránsak és még büdösbunkók is. Ez eléggé paradox dolog.

Nem fogják fel, hogy ehhez először nekik kellene normálisan viselkedni, mivel a kultúra ott kezdődik.

2013. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
61%
Öcsém a tolerancia és a nagyfokú hülyeség között azért evolúciós szakadék van! Ha csak 1-1 ilyen eset lenne ,akkor azt mondom mutasson toleranciát,nyeljen egyet. De az amikor haladnál,mennél a te saját tempódban ,szabályosan a KÜLÖN BICIKLINEK kiépített úton és állandóan eléd ugrálnak az idióta gyalogosok,egymás mellett mennek,elfoglalják az egész utat,ha csöngetsz leszarja,szólsz neki,nem hallja ,mert ott az a nyomorult zene a fülében,de ha nehogy ég meg is hallja,akkor tuti még neki áll feljebb és Ő akar elküldeni a qurva @nyámba,arról az útról ,ahol Ő gyalogosként NEM mehetne és én JOGGAL tartózkodom ott! Vicc az egész,hogy még ők tesznek "szívességet",hogy biztosítják a KERÉKPÁRÚTON a zavartalan kerékpáros haladást.MI ennek vége? Az hogy megunja az ember,kimegy a kocsik közé,ott meg azok morognak (jogosan néha) ,hogy mért nem a kiépített úton tekersz,ott centizgetnek. Bezzeg ha nincs gyalogosjárda,egyből mennek panaszolni,meg jelentgetni az önkormányzatba,hogy tessenek már mondani ,mi az ,mért is nincsen gyalogjárda?! DE ha van ,akkor is tuti ,a nagy részének azért is vagy a kocsiút vagy a bicikliút KÖZEPÉN kell menni. És természetesen az a "paraszt meg a büdösbunkó" ,aki a biciklivel a BICIKLIÚTON megy SZABÁLYOSAN. Hát micsoda dolog ez? Hogy is képzelik ezt a pofátlanságot a tisztelt kerékpárosok?! Felháborító!!
2013. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
Nem érted. Nem az a baj, hogyha valaki szabályosan közlekedik.
2013. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!