Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azoknak van igaza, akik azt...

Azoknak van igaza, akik azt mondják, kis súly, sok ismétlés, vagy azoknak, akik azt mondják, nagy súly?

Figyelt kérdés
Fogyás szempontjából! Annyi mindent hallok, borzasztó... és lánynak
2012. máj. 6. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szálkásításnál is kell tartani a nagy súlyokat. Nincs helyi zsírégetés és nem is gyakorlat közben használsz fel zsírt, inkább szénhidrátot égetsz. Óriási tévedés az, ha valaki kis súlyt mond. Itt egy cikk, de sok van róla: [link]
2012. máj. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megoldás: Használj nagy súlyokat, és alacsony ismétlésszámot, de a pihenőidőt csökkentsd le.


Én lábtolózni 50 kiloval szoktam, 3*10

Ez megfelel ennek?

2012. máj. 6. 11:26
 3/8 A kérdező kommentje:
és 30 mp a pihenőm
2012. máj. 6. 11:27
 4/8 anonim ***** válasza:
ez csak egy teória a sok közül azért mondják a kis súlyt szálkásításnál mert ilyenkor kiürül az izmok glikogén raktára és csökken a teljesítmény az a legjobb ha mindent akkora súllyal csinálsz amiből megtudsz csinálni 10-12 ismétlést szálkásításhoz jó ha a kondi edzéseket nézed és mellette sok futás v biciglizés .
2012. máj. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Futópadozni szoktam heti 4-5x 1 órát (tempós séta), illetve szobabiciklizni 3-4x 30 percet, vagyis erről indítottam most, viszem fel 45-ig
2012. máj. 6. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, akkora súllyal kell végezni szálkásításkor is az edzést, hogy kb a 8-12-es tartományban maradj, és éppen hogy szabályosan el tudd végezni a sorozatokat. Persze szálkásításkor kicsit gyengül az ember a kevesebb ch miatt, de meg kell próbálni tartani a nagyobb súlyokat. A nagy súly persze relatív, mindenkinek mást jelent a nagy súly. Ha csökkented a használt súlyokat izomveszteség lehet.

A zsírt majd a diéta megoldja.

Itt van még egy cikk: [link]

2012. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát ez sok is ha versenyre készül vki akkor van ilyen mennyiség ha mellette edzel is konditeremben itt még az étrendet is megkéne nézni ha rendben van akkor jön majd minden magától.
2012. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy súllyal is kiürül az izmok glikogén raktára, sőt hamarabb , mivel nagyobb súlyhoz több energia kell ugyanakkora időtartamban, amit glikogénből fogsz fedezni.
2012. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!