Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen unintelligensek a...

Miért ilyen unintelligensek a 15-20 évesek? Miért nem adják át a helyet a buszon?

Figyelt kérdés

Kismama vagyok, és a buszon, ha átadják a helyet akkor is idősek!:(

Elfogadom, de olyan dühös vagyok, hogy a kis dagi miniszoknyás lány facebookon csetel vagy mi, és úgy csinál mintha bem látná, hogy valakinek helyre can szüksége!


Azért akarok leülni, hogy nehogy megüssem a pocim, s nem azért mert annyira fáradt kennék!


Legközelebb olyat kiabálok az ilyen kis huhh.. Csúnyát tudnék írni!!!!

MINDIG átadtam/átadom a helyem:(


Nektek ezzel nincs problémátok??


2013. máj. 20. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim válasza:
89%

Na igen, itt egy tipikus mintapéldány azon kismamákból, akik a teherbeesés pillanatában a maradék agyukat is elveszítik, és megvannak róla győződve, hogy körülöttük forog a világ. Értsétek meg, drága megbabócásodott pocikások, hogy senkinek nem kötelező felpattannia, mint egy nikkelbolha, ha ti betolattok a hasatokkal. Ahogy a pénztárnál sem kötelező titeket előreengedni. Ha valaki megteszi, az egy szép, udvarias gesztus, de nem elvárható és főleg nem kötelező.

Én ugyan nem tömegközlekedem, de nekem is volt szerencsém egy ilyen díszpéldányhoz egy orvosi rendelőben. Kb 150 kilós kismama az arcomba tolta a hasát, és félhangosan elkezdett dünnyögni, hogy mekkora tahók egyesek, hogy nem adják át a helyüket. Én visszadünnyögtem, hogy ha egyesek talán nem csak saját magukkal lennének elfoglalva, akkor észrevennék a lábamon a gipszet... Ráadásul én is terhes voltam akkor, de ezt már nem is mertem mondani.

38-as, talán nem kéne összehasonlítani egy begipszelt lábat azzal, amikor a baba rugdos. Gondolom még nem volt eltörve semmid, és a terhességnél nagyobb "bajod" sem volt, örülj neki, és talán ne akard jobban tudni, hogy másoknak mi mennyire kellemetlen, vagy fájdalmas. Még egyszer mondom, próbáld meg elfogadni, hogy nem te vagy a legfontosabb egyén a világon, nem a te állapotod a legnehezebb, és úgy egyáltalán, vannak rajtad kívül más emberek, bizony!

2013. máj. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim válasza:
100%

Nem olvastam végig az utolsó 3 oldalt,ezért sajnálom,ha olyat írok,amit már írt valaki.

Szeptemberben született a lányom,így elég élénkek még az emlékek. Veszélyeztetett terhes voltam,hatalmas pocakkal,órákat álltam a buszon,de nem zavart. Azért mert kismama vagyok még nem azt jelenti,hogy enyém a busz. Nyilván nem szeretném megütni a hasam,ezért oda is figyeltem,hogy rendesen kapaszkodjak,és a táskámat mindig a pocakom elé tartottam,ha tömeg volt. Soha nem is ütötte meg senki a hasamat. Egyszer két órát álltam a buszmegállóban 42 fokban mert késett a busz,utána felpréseltem magam a hatalmas tömegbe mégsem volt semmi problémám,hogy nem adták át a helyet. Egyszer rosszul lettem,akkor megkértem egy középkorú hölgyet,hogy ne haragudjon,szégyellem magam,de legyen szíves átadni a helyét. Át is adta minden további nélkül. Viszont amikor meg ritkán átadták a helyet én nagyon kellemetlenül éreztem magam,hogy ott terpeszkedek más ülőhelyén,csak azért mert nagy a hasam. Nem tudom,én nem éreztem kiváltságnak a terhességet. Volt egy baba a hasamban. És? Ettől még több jogom lenne ülni,mint más embernek? Nem hinném. Ha nem akarod megütni a hasad,akkor figyelj oda rá. A Te hasad,a Te gyereked, a Te felelősséged. Ha meg átadják a helyet,az nagyon ritka,de annál becsülendőbb. És kész. De,hgy fel legyél rajta háborodva..felesleges,csak magaddal szúrsz ki,hogy negatív gondolatok járnak egész nap a fejedben. Ha le akarsz ülni,kérj meg valakit. Ennyi.

2013. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
76%
Jó lenne, ha nem általánosítanál. Én mindig átadom a helyet terhesnek, kisgyerekesnek, öregnek... De most én is puffoghatnék, hogy mikor utaztam a buszon 18 évesen reggel iskolába menet, és ugye látszólag semmi bajom nem volt, viszont olyan baromi rosszul voltam, hogy az út vége felé már arra sem volt erőm hogy álljak így leültem a busz közepére, mert már nem láttam és bizony senki nem kérdezte meg mi a bajom, még a kedves 30-as, 40-es korosztály sem. Aztán ennek az lett az eredménye, hogy leszállás közben összeestem bevertem a számat a betonba, na akkor jött oda két fiatal nő segíteni. A másik utazok a buszon a kisgyerekkel, akinek el van törve a keze, ergo nehezen tud kapaszkodni, senkinek nem jut az eszébe feltápászkodni, az út felénél vette észre egy fiatal nő, ő adta át a helyet, és csóválta is a fejét mekkora bunkóak az emberek. A többi anyuci békésen üldögélt, de gondolom, ha az ő gyereküknek nem adták volna át a helyet, ők fröcsögnének a legjobban. A másik kedvenc, mikor átadom a helyet a gyereknek és leül az anyuka. :D Mert hogy neki ez jár. Szóval nem tudhatod, hogy kinek éppen milyen problémája van, hiszen rám sem volt akkor rám írva, hogy mindjárt el fogok ájulni. Az engem is feldühít, ha látok felszállni egy kismamát és sok hülyegyerek meg ott ül, zenét hallgat, hülyül, na ilyenkor volt már, hogy szóltam, hogy nem gondolod, hogy át kéne adnod a helyed?
2013. máj. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
92%
Én az elmúlt 2 évben 2-szer voltam terhes, másodszor ikrekkel, mégsem voltam úgy vele, hogy akkor most mindenki álljon fel, mert nekem 2! gyerek van a hasamban. Tudom, mi az a méhösszehúzódás, mi az, ha rugdos, de nem gondolnám, hogy több jogom van 1 ülésre, mint másnak. Persze, ha átadják, megköszönöm, de sokszor volt, hogy kényelmesebb volt állni.
2013. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 Babeli Zurzavar válasza:
46%
en most ugy orulok, hogy a valaszok 80%-a a terhesseget normalis allapotnak megelok korebol kerult ki... azert megsugnam van koztunk egy veszelyeztetett kismami is, aki szinten a nem kotelezo atadni tabort erositi... akkor Kerdezo es "ellen-tabor", kicsit gondolkodjatok el.
2013. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
17%
5. vagyok látom,jól lehúztatok,pedig semmi rosszat leírtam,szerintem észszerű,hogy megkér valakit álljon fel ha nincsen jól,le kell ülnie.A terhesség nem betegség ez igaz valaki jobban viseli valaki,nem ettől nem kell hősködni,bezzeg én álltam pedig veszélyeztetett terhes voltam,nos én nem álltam az esetek 99%ában,mindig leültem,ha nem volt hely megkértem egy gimis vagy egy felnőtt nőt,férfit,ha nem probléma hagy üljek le,mert nem vagyok jól,mert bizony 2 hónap kivételével folyton szédelegtem,leesett a vércukrom,gyerekkorom óta könnyen rosszul vagyok,ha nagyon meleg van,vagy rendelőben,kórházban vagyok,még a 39.hétben is utaztam mert a sulim és a szülővárosom között ahol az orvosom volt 150km van,nem azért ültem mert hogy terhesen megérdemlem,hanem mert muszáj volt,nem terhesen is leülök,ha nem vagyok jól,ha van sok hely
2013. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
87%

1. a hely átadása ILLEMSZABÁLY, nem a BKV által előírt szabály. Ha ilyen tipikus hisztis, már felszáll, és a szemével követeli a helyet típusú idős vagy kismama felszáll, akkor dafke nem fogom a helyet átadni, mert a segítségért hálásnak kell lenni, nem kikövetelni azt. A normálisaknak egyébként mindig át szoktam adni.

2. Honnan tudod, hogy az adott embernek nincs szüksége a helyre? Honnan tudod, hogy nem órákat mászkált-e a városban, nincs-e rosszul, nincs-e probléma a lábával? Mert ugye a tiniknek soha nem lehet problémájuk, ugye?

3. Lehet, hogy tényleg nem vett észre. Gondolom, veled még nem fordult elő, hogy annyira belefeledkeztél valamibe, hogy nem vettél észre vmit? Főleg, ha mobilozik, zenét hallgat.

Tudod, egyébként akkor is lehet kedvesen megkocogtatni a vállát, hogy elnézést, nem adná át a helyét? Ahelyett, hogy puffogsz meg unintelligensezel, meg ha nem úgy tesznek, ahogy te szeretnéd, ilyen patáliát vágj le...

4. Azért egy átlag busz/villamosjáraton nem fogod tudni annyira megütni a hasadat, hogy baja legyen a babának (max. ha kifogsz egy idióta sofőrt, de az sem a gyakoribb verzió), ha esetleg állnod kéne pár megállót...

5. Amilyen tapló módon írsz másokról, elvárod, hogy mindent eldobva segítsenek neked, mert te azt megérdemled? ...

2013. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
4%
Tapló? Én? Érdekes hogy én tapló módon írok,mert leírtam,hogy sok intoleráns ember van,hú de tapló vagyok...miért ne írhatnám,hogy nyanya amiket rólam mondott,mert nem álltam fel a nyanya enyhe kifejezés...
2013. máj. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
84%
Kedves utolsó, a kérdezőnek írtam...
2013. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
91%
bocsánat,azt hittem az első 5 válaszolónak,szokták így,hogy felsorolják,nos akkor semmit nem mondtam
2013. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!