Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen unintelligensek a...

Miért ilyen unintelligensek a 15-20 évesek? Miért nem adják át a helyet a buszon?

Figyelt kérdés

Kismama vagyok, és a buszon, ha átadják a helyet akkor is idősek!:(

Elfogadom, de olyan dühös vagyok, hogy a kis dagi miniszoknyás lány facebookon csetel vagy mi, és úgy csinál mintha bem látná, hogy valakinek helyre can szüksége!


Azért akarok leülni, hogy nehogy megüssem a pocim, s nem azért mert annyira fáradt kennék!


Legközelebb olyat kiabálok az ilyen kis huhh.. Csúnyát tudnék írni!!!!

MINDIG átadtam/átadom a helyem:(


Nektek ezzel nincs problémátok??


2013. máj. 20. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
9%

Nem értem őket én sem! És ezeket a válaszolókat sem!!! Az elsőnek pedig akkor nullát adtam, hogy csak na!!!


A KISMAMA NEM AZÉRT ÜL LE, MERT FÁRADT, CSAK IS AZÉRT, NEHOGY BAJA ESSEN! AHOGY A KÉRDEZŐ ÍRTA!


Igen kérdező, a BKV. Szabályaiban benne va, legközelebb állítsd fel, ahogy írták!

Kíváncsi leszek, mikor ezek az emberek várandósak lesznek cagy a párjuk, hogyan fogják ezt látni!


Aki ténylg kismama vagy az volt az tudja miről beszélünk!

2013. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 Colonel Reed válasza:
93%
Véletlenül sem lehet ám ugye szépen megkérni valakit, hogy legyen szíves átadni a helyét... Neeem, egyből le kell üvölteni a fejét. A tahóság-empátiahiány azért a kérdezőnél is erősen jelen van.
2013. máj. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező, képzeld, jópár évvel ezelőtt nagyanyáink még szántani, kapálni, aratni, kaszálni is eljártak hatalmas pocakkal, terhesen. Nem tudom, lett-e valami baja a babákinak, de szerintem nem.

Amúgy, van olyan, hogy egy fiatal jobban rászorul az adott helyre, mint Te. Vannak nem látható okok is. Például, mi van akkor, ha az adott fiatal a ruha alatt pl bokarögzítőt visel, mert véletlenül edzésen kirúgták a lábát? Szerinted akkor kinek van nagyobb szüksége a helyre? Te tudsz(tudnál) kapaszkodni is, és akkor biztosan nem esnél el. A sofőrnek pedig nem kötelessége az, hogy minden megálló után felügyelje, hogy mindenki helyet kapott-e. Neked pedig nincs jogod megzavarni utastársaidat kiabálással és veszekedéssel.

Minden jót kívánok.

16/L

2013. máj. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 A kérdező kommentje:

Ha elolvasnád a kérdést, benne van, hogy nem akarom megütni a pocim!!!!!!!!


A terhesség nem vetegség, de majd ha neked lesz gyereked vagy terhes keszel, megtudod?!!!!!!!

Hogy minaz, mikor a buszon 39 fokvan ott a pocak, tömve van a busz és nem tudsz leülni!!!! Igen ez baj!

2013. máj. 20. 20:21
 15/72 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de 16 évesen nyílván így gondolkodsz, majd másképp látod!
2013. máj. 20. 20:22
 16/72 anonim ***** válasza:
90%
Ne sértegess! Te kiírtál egy kérdés, én elmondtam a véleményem. Valamint odaírtam, hogy ha megkérnek igenis átadom a helyem! (De nagy dühödben biztosan elkerülte a figyelmedet.) Tehát nem értem, hogy milyen jogon mondod rám, hogy nem vagyok intelligens! (Pláne, hogy ezt inkább udvariasságnak hívják, nem pedig intelligenciának. Az intelligencia nem pontosan ezt takarja...)
2013. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
88%
Meg tudom érteni mindkét oldalt. Én pl. elég sok egészségügyi problémával küzdöttem már sulis koromban, pl. túl alacsony vérnyomás, ingadozó cukor, vérszegénység, ami hosszú úton állva egyenlő volt az ájulással, szóval csak akkor adtam át a helyem, ha nagyon muszáj volt (nagy pocakos kismama, tényleg esendő öregek stb). Viszont sokszor volt olyan, hogy nem tudtam eldönteni, hogy terhes vagy duci az illető, illetve kérte már ki magának a helyet kifent-kikent, festett hajú, tűsarkú csizmás "néni", na neki nem voltam hajlandó átadni. Persze nyilván sok az egészséges, akiknek illene átadni.... Szóval nem kell egyértelműen elítélni azokat, akik nem adják át a helyet, mert nem tudhatod, mi áll mögötte.
2013. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
92%
Nekem főleg az idősekkel volt eddig problémám. Egynémelyik (főleg az öregasszonyok), annyira erőszakosak meg tolakodnak, hogy sokszor csak pislogok. Jó hogy le nem löknek a buszról felszállás közben komolyan! Engem annyira irritálnak, hogy az ilyeneknek én sem adom át a helyem!! Persze ha normális, akkor átadom, meg ha nagy pakkal van vagy látom, hogy beteges. Kismamáknak is átadom, de azért kérdező te se vagy piskóta! Azért mert kismama vagy, még nem kötelező neked átadni a helyet. Ha akarsz, kérj meg valakit. Egyébként nem hiszem, hogy buszon bárki is megütné a hasad, nem is értem...max akkor ha csúnyán elesel...
2013. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
96%

Kamaszként válaszolok a kérdésre.

Nem szoktam a tömegközlekedésen se olvasni,se zenét hallgatni,pláne nem mobilozni.Csak ülök (vagy állok.)De elárulom neked,hogyha meglátok egy kismamát/idős hölgyet nem adom át a helyet,maximum akkor,ha én csak egy vagy két megállót utazom.Ennek az az oka,hogy nehezen bírom a buszozást,hányingerem szokott lenni és szédülök.Múlthéten is 5-ös busszal utaztam át a városon csúcsforgalomban,olyan rosszul voltam,hogyha nem lettem volna késésben leszálltam volna,alig éltem.Csak sajnos az a baj,hogyha felszáll egy kismama vagy egy idős néni,akkor mindenki csúnyán néz rám,hogy miért nem adom át a helyet,holott a körülményekkel egyáltalán nincsenek tisztában.

2013. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 Babeli Zurzavar válasza:
83%

10. valaszolonal a pont! ne csinaljunk mar ugy, mintha minden a varandossagunk korul forogna! ha egeszseges vagy, nem fogsz elesni, de ha hozzaernek a pocakodhoz az sem okoz visszafordithatatlan karokat, ha pedig veszelyeztetett vagy, ne jarj bkv-val!

van egy 1 eves fiam, es felidos terhes vagyok, nincs sajat autom, tudom mirol beszelek! az elotlzo varandossagomnal az utolso nst- re nem volt ki elvigyen es ALLVA BUSZOZTAM a korhazig... na az hagyjan, de vissza is!!! ha belegondolok.lehet, hogy masnap emiatt szultem meg?!?!:-):-):-):-)

szoval Holgyek, gondolkodjatok ugy, hogy a buszon korulottetek ulnek olyanok akiknek nem olyan nyilvanvalo a "problemajuk" mint a Ti pocakotok!

Jo es hisztimentes utazast!

2013. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!