Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen unintelligensek a...

Miért ilyen unintelligensek a 15-20 évesek? Miért nem adják át a helyet a buszon?

Figyelt kérdés

Kismama vagyok, és a buszon, ha átadják a helyet akkor is idősek!:(

Elfogadom, de olyan dühös vagyok, hogy a kis dagi miniszoknyás lány facebookon csetel vagy mi, és úgy csinál mintha bem látná, hogy valakinek helyre can szüksége!


Azért akarok leülni, hogy nehogy megüssem a pocim, s nem azért mert annyira fáradt kennék!


Legközelebb olyat kiabálok az ilyen kis huhh.. Csúnyát tudnék írni!!!!

MINDIG átadtam/átadom a helyem:(


Nektek ezzel nincs problémátok??


2013. máj. 20. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:

17es igazad van, nyílván nem venném el egy beteg embertől.

És valóban nem kötelező átadni.

De tudjátok akinek ezt tanították gratulálok!

Alapvető dolog szerintem!


De úgy látom az elfogadott norma, hogy a kismamának állnia kell!

Lehet nem btegség, de egy állapot.

A pocakom nagy, 67 kg vagyok 170 cm hez, tehát kövérnek sem gondolgatnak.


De ha z a normál gondolkodás, inkább rartozok a nem nomális körbe!



BOCSÁNAT ha néha szemékyesre sikeredett, de felháborítónak találom.


Ezzel lezártam a rémát, legközlebb simán felállítom... Ennyi.



OTT VAN KITÉVE AMÚGY. TÁBLA, HOGY KIKNEK VAN FENNTARTVA AZ ÜLŐGELY!!!!IDŐSEKNEK, KISMAMÁKNAK, KISGYERMEJESEKBEK..PLUSZ A BABAKOCSISOK!!!!!!!!!!!

2013. máj. 20. 20:30
 22/72 anonim ***** válasza:
87%
Én a fővárosban pont az tapasztaltam, hogy a fiatalok gyakrabban átadják a helyüket, mint az idősebb 30-as és felfele korosztály...
2013. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim válasza:
93%

Szia! Én régen mindig átadtam a helyem az időseknek, kismamáknak és a kisgyerekeseknek a helyem. (Most már ritkán buszozom)

De egyszet állt fölöttem egy öreg bácsi és megkérdeztem, hogy leül-e, ő meg elkezdet velem ordibálni, hogy nem olyan még, tud állni... hát jó, ő tudja...

Máskor pedig állt kicsit arrébb egy anyuka a kb 5 éves gyerekével, fölálltam és megkérdeztem, hogy leülteti-e a kisfiút. Az anyuka meg rámförmedt, hogy elég nagy már a gyerek, tud állni.... Máskor pedig egy néninek akartam átadni, de azt mondta, hogy inkább áll. Utána meg mondta a másik néninek, hogy milyen bunkók a mai fiatalok...

Szóval így legyen kedves az ember. Senkinek nem kötelező átadni a helyét. Persze megértelek, hogy félted a babát, de biztos nem én vagyok az egyetlen kinek ilyen sok rossz tapasztalata van. Szerintem ezért nem adják át a helyet a legtöbben.

2013. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy te gyereket vállaltál, az a te és a párod magánügye. Nagy a pocakod, ezzel jár, hát istenem. Menj autóval, gyalog, taxival. Vagy!! Szépen megkérsz valakit, h adja át a helyét, nem hisztizve, kiabálva, mert joga van neki is ülni, akkor is, ha semmi baja. Tudod, jegyet vett ő is. Talán átadja a helyét. De lehet, h nem. Ez nem kötelező dolog. Csak udvariasság. Nem kérhető számon, nem utasíthatod, nem parancsolhatsz rá.
2013. máj. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
95%
Rám bizony kiabálhatnál, felőlem tele is kiabálhatnád az egész buszt, akkor sem adnám át a helyem. Már csak azért sem. Ilyen stílussal álldogálj csak szépen. Majd máskor átgondolod ezt a kiabálást.
2013. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
94%
Ha kiabálsz azzal csak magadat járatod le.
2013. máj. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
0%

Az olyan hozzáállással rendelkezőket, mint az utolsó tényleg fel kéne pofozni!

Ilyen modortalan hozzászólást! Lehet, hogy a kérdező fel van háborodva és nem túl szépen fogalmazott, de teljesen igazat adok neki!


Én 38 hetes kismama vagyok, és képzeljétek estem már neki korlátnak a buszon. Aznap elmentem orvishoz, hála az égnek nem lett semmi baj, de ez nem történt volna meg, ha ülve utaztam volna!

2013. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
93%
De mindenkinek van választási lehetősége:utazol BKV-val felvállalva,hogy neki eshetsz a korlátnak,mert a többi embernek egyáltalán nem kötelessége átadni a helyet,ugyanannyi joga van ülni,mint egy terhes nőnek,mert fizetett az amúgy nem olcsó utazásért.Csak a jóindulaton múlik,hogy átadják-e a helyet vagy sem,de egyáltalán nem elvárható.Vagy nem utazol tömegközlekedéssel,megkímélve magadat ennyi kínlódástól.A döntés a te kezedben van.
2013. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim válasza:
26%
Én egyetértek a kérdezővel egy dologban:szerintem igenis illik átadni a helyet a várandósoknak is.Igaz,hogy nem betegség,de az biztos isten,hogy én átadom,akármi van.Én is voltam terhes,nem a rinyásabbik fajta,de k..va sz.rul esett,mikor már túlhordtam a gyereket és be kellett utaznom Pestre kivizsgálásRA minden másnap,bizony isten úgy néztem már ki mint egy mamut,a alig bírtam már járni,olyan vizes volt a lábam és néha jól esett volna,ha valaki feláll(persze sokan vannak,akik megteszik,szó nélkül).De én meg nem vagyok az a fajta,aki szól,úgy vagyok vele,ha magától ez nem jut eszébe senkinek,biztos nem én tanítom meg a jómodorra.Most lehet lehurrogni,de nálam az ülőhely átadása bárkinek,akiről úgy látom,h rászorultabb,mint én -beletartozik a jómodor fogalmába.Abban viszont nem értek egyet,amilyen stílusban ki tudod magad fejezni,csak azért,mert nem szimpi valakinek a véleménye!
2013. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim válasza:
90%
Én várandósan is a 7. hónapig dolgoztam, naponta közel két és fél órát BKV-ztam a munkahelyemre és haza több átszállással. Sose vártam el, hogy bárki is átadja a helyet, ha valaki megtette, akkor nagyon megköszöntem. Főleg a vége felé, amikor már látszott a hasam, szinte mindig kaptam helyet, meg is lepődtem, hogy milyen figyelmesek velem. Szerintem, ha egy kismama, nem érzi jól magát, vagy tényleg csak nem találja biztonságosnak az állást, akkor valakit udvariasan meg kell kérni, hogy adja át a helyet. Nem hiszem el, hogy nemet fognak válaszolni, legyen az akár fiatal, akár idősebb. Én biztos, hogy nem kiabálnék ilyen miatt senkivel sem. Ő is megvette a jegyet, lehet, hogy nem vette észre a várandós nőt, lehet, hogy valami gondja van, de az is lehet, hogy egyszerűen csak vacak napja van, és úgy érzi mindenki őt szekálja. Aki azt szeretné, hogy udvariasak legyenek vele, attól elvárható, hogy ő is az legyen másokkal.
2013. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!