Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem értem anyut. Miért nem...

Nem értem anyut. Miért nem engedi?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm akit anyu nem ismer.1 hónapig egy osztályba jártunk és most ráirtam fbn

kb 60 kmrre lakik.Múltkor anyu nagynehezen megengedte hogy felmenjek hozzá és csak úgy ellegyünk.

Holnap is felszeretnék menni hozzá de ottaludni.Anyu meg nem enged pedig 17 vagyok és ez a röhej.

Elakarta kérni a csaj anyjának a számát is.Meg adom ha csak ez a feltétel,de nem értem.Mért nem enged?

Mit tegyek?

Nem kisgyerek vagyok akiknek az anyjuk beszéli meg az ottalväst.

Segítsetek

17/L


2013. jan. 19. 09:18
1 2 3 4 5 6
 51/59 rajcziz ***** válasza:

Mert telefonon meg lehet ismerni a másik embert, tényleg. Nem is feltétlenül a tanulótársával a probléma. Neki lehetnek olyan ismerősei, akik gondot okozhatnak.


"ebben mi a gond hogy jajj nem ismerem a szüleit" - szóval te elengednéd a gyermekedet két vadidegenhez.


Azt pedig, hogy mi a gond a távolsággal, már előttem kifejtették. De azt elismerem, hogy tényleg nem ez az elsődleges probléma.

2013. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 TappancsMancs ***** válasza:

A telefon arra azért elég hogy a 17 éves lányunk osztálytársának szüleivel beszélhessünk valamennyit. Nem töviről hegyire kell megismerni :D csak annyi mondjuk, hogy üdvözlöm stb ott milyenek az utak és a közbiztonság és ami számíthat. Ennyi.

Már hogy az osztálytársának lehetnek problémás ismerősei? Ha nekik nem akkor meg az ő ismerőseiknek...? Még annyi hozzá hogy leányunk is kb elmondja miféle a tanulótársa kérdezni tőle is lehet, nem harap a lányunk. :) Két vadidegenhez? Jó ez szóhasználati szokás... de VAD egy idegen? De jó, mindegy is. Két idegen? Már a szülei is gyanúsak vagy hogy is van ez? :D


Egyszerű... lányunk elmondja vacsi közben ki az illető és szülei... ha nagyon kérdéses lenne valami alapján akkor száma szerint tudakozó és címe neve... facebookja (gyerek és szülőé) .... telcsi és milyen tónusban beszél hogy kommunikál lecsekkolni talán hogy okés e... ha c* putriba menne a lány csak mondta volna? Az ismeretlenség itt nem teljes ismeretlenség. A lány(unk) osztálytársa és szülei. Na. Max pár infó ha úgy gondolja valaki rövid telcsi aminek a másik szülő se lenne ellenére biztos.

2013. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 rajcziz ***** válasza:

Szóval zavar, hogy az idegeneket levadoztam, erre te legyanúsozod őket. Nem azt mondtam, hogy a szülei biztosan meg akarják enni vacsorára a lányt, de azért kell lennie valamiféle bizalmatlanságnak az idegenekkel szemben (gondolok itt azokra, akiket - valószínűleg - soha életünkben nem láttunk).

Ahhoz pedig nagyon jó emberismerőnek kell lenni, hogy néhány mondatból meg tudjuk ítélni a másik embert.

A kérdésem továbbra is áll: Te elengednéd a gyerekedet két idegenhez?

2013. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 TappancsMancs ***** válasza:

Na jó ezt én is tudom hogy a "vadidegen" ez előnytelenre sikeredett kifejezés, amúgy arra vonatkozna kb aki teljesen ismeretlen mint egy járókelő akár. A gyerekünk osztálytársa és szülei azért még sem vadidegenek, hanem leánykánk barátja ! és anyja apja. Más ez azért. Ha hozzám feljönne a lányom osztálytársának anyukája simán behívnám egy kávéra. Legyanúsozás..? Az kérdés volt, de a lényeg az lett volna belőle, hogy elengedném e a gyerekemet két idegenhez? Ennyit a realitásról de javíts ki, szerintem nem mondta hogy csak egyik szülőjével él a barátja. Szóval akkor már inkább háromhoz? :D


"azért kell lennie valamiféle bizalmatlanságnak az idegenekkel szemben (gondolok itt azokra, akiket - valószínűleg - soha életünkben nem láttunk)."


Na ezt inkább idéztem. :) A szülő nem hiszem, hogy arra kellene nevelje a gyerekeit, hogy akit nem ismer attól óvakodjon. Pont fordítva inkább. A bizalom többet ér az életben mint a zárkózottság. Csak ne legyen hebehurgyaság és felelőtlenség belőle.


"Ahhoz pedig nagyon jó emberismerőnek kell lenni, hogy néhány mondatból meg tudjuk ítélni a másik embert."

Na ja csak most ne arra gondoljunk aki profi szélhámos és még egy kezdő ügyvédet is átver. Vagy ilyenek. Mi annak a realitása, hogy (és mit nem lehet ezen ennyire megérteni?) a lányunk iskolai barátjának a szülei majd elrabolják a gyerekünket? Könyörgöm élethelyzetek...??


"A kérdésem továbbra is áll: Te elengednéd a gyerekedet két idegenhez?"

Neked ez még kérdés?



(idegen=még nem ismert ember)(és nem=rossz ember)

2013. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 rajcziz ***** válasza:

Egy szóval nem mondtam, hogy az idegen egy rossz ember. De akár az is megtörténhet.

"A gyerekünk osztálytársa és szülei azért még sem vadidegenek, hanem leánykánk barátja!"

Tudtommal számodra az idegen, akit nem ismersz. Attól, hogy bármelyik rokonod ismeri, te még nem.

A bizalmatlanság nem egyenlő az óvakodással vagy épp a zárkózottsággal. Ha valakivel találkozom az utcán, nem fogok egyből bizalmat táplálni iránta.

Lehet, hogy már tudom, mi a válasz, de te (mint egy jó politikus) továbbra sem válaszoltál.

Szóval elengednéd a gyerekedet (a szülőkre gondolok) két idegenhez?

2013. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy 18 évesen lehet, hogy már dolgozni fog és önállóan lakik valaki. Akkor 17 évesen el kell már jutni odáig, hogy egy órás vonatút az probléma mentes. Különben..?
2013. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 TappancsMancs ***** válasza:
17 éves lánynál már olyasmi lehet fontos. hogy egy-két ételt tudjon főzni, ne legyen neki ismeretlen egy kávé főzés mondjuk. Mert a mai fiatalok nagyon nyitottak (szerencsére) és ilyeneket elhanyagolhatnak. Vagy pár alap ügyintézési dolgot tájékozódásképp ismerjen. Ilyenek. Ez hogy az "idegen" barátjához elmenjen??? :D
2013. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
#55, egy 17 éves embert? Nagyjából bárhova, kb azzal a feltétellel, hogy tudjam hova, kikhez vagy kikkel megy, és mikor fog kb hazaérni. Ennyi. Persze jó az, ha én is ismerem zömmel a gyerekem ismerőseit, de ebben a korban ez már szerintem nem egy elvárható kritérium. Valószínű, hogy ha külföldre menne, akkor én is akarnék előtte beszélni a vendéglátójával, no de 3 falunyí távolságnál ez már nehogy kritérium legyen úgy 16 év felett...
2013. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 TappancsMancs ***** válasza:
Hát bocsi szerintem ez hogy tudja szülő se feltétel, hanem inkább normál esetben a családtagok kb tudják ki hova jár megy... 17 évesen kell tudjon mozogni a városban és ezzel együtt jár hogy vigyázni is tudjon magára. Van akinél ilyenkor még a "vigyázz az úttesten" téma fut, de az bibis kicsit. Betölti a 18at és lehet másik városba megy tanulni! Nem lehet már kísérgetni ilyenkor, az már rég rossz, ott valakinél valami nem stimmel.
2013. jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!