Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem értem anyut. Miért nem...

Nem értem anyut. Miért nem engedi?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm akit anyu nem ismer.1 hónapig egy osztályba jártunk és most ráirtam fbn

kb 60 kmrre lakik.Múltkor anyu nagynehezen megengedte hogy felmenjek hozzá és csak úgy ellegyünk.

Holnap is felszeretnék menni hozzá de ottaludni.Anyu meg nem enged pedig 17 vagyok és ez a röhej.

Elakarta kérni a csaj anyjának a számát is.Meg adom ha csak ez a feltétel,de nem értem.Mért nem enged?

Mit tegyek?

Nem kisgyerek vagyok akiknek az anyjuk beszéli meg az ottalväst.

Segítsetek

17/L


2013. jan. 19. 09:18
1 2 3 4 5 6
 41/59 rajcziz ***** válasza:

Nem tudom, honnan veszitek, hogy agyonkorlátozásról van itt szó. Az, hogy nem engedi meg, hogy tőle 60 kilométerre aludjon 17 évesen, egy olyan családnál, akiket egyáltalán nem ismer, sőt a kérdező is csak jóformán egy hónap tapasztalatai alapján ismeri, hát, nem tudom... véleményem szerint nem volt irreális az édesanya félelme.

Most hadd mondjak egy ellenpéldát! Egyik ismerősömet a szülei már gyerekkorától fogva szoktatták az élethez. Ennek következményeként a gyereket ugyan nem érte meglepetés, amikor a saját lábán kellett megállnia, de olyan harmincévesen rájött, hogy igazából nem volt gondtalan gyermekkora.

Még egy példa: másik ismerősömet a szülei sok helyre elengedték, sok mindent kipróbált (hangsúlyozom, a törvény keretein belül). Gyakorlatilag hiányzott a szülői kontroll az életéből. Felnőtt, saját családot alapított, és a gyereknevelésnél jött rá, hogy igazából nem tudja, mit engedhet meg a gyerekének, mit nem. Erre meglátogatta a szüleit, és szépen lehordta őket, amiért egyáltalán nem törődtek vele gyermekkorában.

Nehéz eldönteni, hogy mennyit engedhet meg a szülő, ez véleményem szerint a gyerektől függ, és minden szülő maga dönti el, hogy mennyire bízik meg a gyerekében, és mennyire hagyja a maga útján járni.

2013. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:

Persze, előző, tökéletesen igazad van. De azért tegyük hozzá gyorsan, hogy a szülő döntési jogosítványai ebben minden oldalról határoltak - szerencsére - a törvények által, ami kivédi a szélsőségeket, mindkét irányba(!). Pech, ha ezzel az érintettek sincsenek tisztában.

A másik, hogy persze, a szülő bizonyos keretek között maga dönt, de azt tudomásul kell vennie mindenkinek, hogy ahol döntési jog van, ott automatikusan megjelenik a felelősség is, mint fény mellett az árnyék. És hogy a szülő döntésére a gyerek hogyan fog reagálni később, hogy fogja felelősségre vonni a szülőt a korábbi döntéseiért, az meg a gyerek joga (szintén törvény szabta kereteken belül). Akkor is, ha úgy reagál, ahogy a Te példádban szerepel (létezik az is, bár őszintén szólva soha nem értettem:)), meg akkor is, ha úgy, ahogy az én példámban.

Egyébként nem olyan ördöngős ez a dolog mint így hangzik, ha a szülőnek fontosabb a gyereke mint a saját elvei, és jó közöttük a kapcsolat, és az a szülő képes belátni is a hibáját adott esetben, meg elnézést is kérni a gyerektől, és nem szerelmes a "szülői tekintélybe", akkor azért tud működni ez a dolog.

2013. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 TappancsMancs ***** válasza:

"Oda megyek a VILÁGBA ahová akarok:) "


6 "Majd akkor, amikor már eltudod magad látni, saját keresettel, és nem csak testben vagy felnőtt, hanem agyilag is, és nem csak lázadni tudsz, hanem megérteni egy másik felnőtt állas pontját."



Pedig tényleg oda megy ahova akar és tud. Ha akar irány dolgozni, lakásbérlés és pápá. Egy szülő ha bizalmi kapcsolatban van a gyerekével ilyen "felnőtteskedő" dumát el se ejt. Lázadásról itt szó sem volt, mert hát alap esetben 17évesen átmehetne a barátnőjéhez. Max ha nagyon olyan környéken lakik egyikük akkor ügyesen, de akkor is össze lehet hozni. Amúgy az anyukák a telcsijeiket tényleg kicserélhetik, akár még jó kapcsolatuk is lehet. Az "érdekes" ebben az hogy pont 18tól nagykorú így nagyon hivatalosan még megtilthatja, de érett szülő azért meg tud ilyet oldani.

2013. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 TappancsMancs ***** válasza:
7 tanulságos történet az bizti. Azért ez kétoldalú dolog. Teljesen érthető az anya féltése a lánya iránt de a fiatal lánynak is okosnak kell lennie. A szülő legjobb ha átadja élettapasztalatát a gyerekeinek, de a fiatalok is olvashatnak pár komolyabb témáról a neten. Nem fog az megártani. Normális esetben a szülő gyerek kapcsolatban meg lehet beszélni dolgokat, de ha az anya csak tilt és nokomment hát az nem nevelés! A 7-es történet bukfence a szülő gyerek kapcsolat kétoldalú hiányossága, mert nem volt alapból bizalmas a viszony. Ilyenkor derül ki hogy a szülőktől mit érzett át magába a gyerekük. Szóval a sztori nagyon cikis az tény, de a kapcsolatuk se volt valami hajj de hú.
2013. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 TappancsMancs ***** válasza:
:) Az ilyen szülők nem felnőttek a szó mélyebb értelmében. Csak dolgoznak mert megtanulták azt, fizetik a számlákat stb, de nem érettek ettől. Ezek csak jó dolgok de az érettség az nem ennyi. :D
2013. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 TappancsMancs ***** válasza:
Akkor hogy láthatok itt a telepen 10 év körüli gyerekeket biciklizni magukban? Gondolkodjatok már! Autó elütheti, elrabolhatják és akármi. Amúgy egy felnőtte is elüthet az autó, és erre egy kicsinél kell figyelni még jóval 17 előtt. Vagy egy 30as nőt is megerőszakolhatnak, egy erős férfi ellen kérdéses mit tud tenni. Másik hogy milyen útvonalon közlekedett volna a lány? Biztos kb ott ahol az idősebbek is szoktak és nem akármiféle sikátorokban ahol világítás sincs.
2013. jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 TappancsMancs ***** válasza:
Én 10 évesen egész nap az utcán játszottam, az se tudták hol voltam. :D Akkoriban a normálisabbja ezt tette. :D
2013. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 rajcziz ***** válasza:

21:20!

A kérdés a következő: te elengednéd a lányodat 60 km-re egy olyan barátjához, akivel egy hónapig járt egy osztályba, azóta párszor beszélgettek, te nem ismered az illetőt és a szüleit sem?

Itt szerintem szó nem volt túlzott féltésről.

2013. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 TappancsMancs ***** válasza:

"A kérdés a következő: te elengednéd a lányodat 60 km-re egy olyan barátjához, akivel egy hónapig járt egy osztályba, azóta párszor beszélgettek, te nem ismered az illetőt és a szüleit sem?

Itt szerintem szó nem volt túlzott féltésről."


Én kb 10 évesen bementem már a belvárosba. Bár lehet még annyi se voltam. 60 km az nem a lényeg. Az út egésze amilyen az fontos. Ahol általánosan a felnőttek is kellemesnek és rendesnek érzik tapasztalják a közlekedést, ott egy 17 éves is simán flangálhat. Szóval kimegy a vonathoz busszal emberek között valószínűleg, felszáll a vonatra emberek között, közben jól érzi magát és örül, leszáll és fel a buszra megint csak nem bronxban ugye, és hopp csingiling!!! megjöttem! :D Anyunak gyors telcsi szió itt vagyok pussz.


Egy hónapig... ja de az egy másik fiatal és nem egy pedofil felnőtt. Tanulótársa!


A szüleit meg azért fel lehet hívni, ebben mi a gond hogy jajj nem ismerem a szüleit... :D Ott a telcsi ha kíváncsi vagy és csörgess rá.

2013. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 TappancsMancs ***** válasza:
Szóval ha mindent jól csináltunk 17 éves korára már nem ezen filózunk...
2013. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!