Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem értem anyut. Miért nem...

Nem értem anyut. Miért nem engedi?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm akit anyu nem ismer.1 hónapig egy osztályba jártunk és most ráirtam fbn

kb 60 kmrre lakik.Múltkor anyu nagynehezen megengedte hogy felmenjek hozzá és csak úgy ellegyünk.

Holnap is felszeretnék menni hozzá de ottaludni.Anyu meg nem enged pedig 17 vagyok és ez a röhej.

Elakarta kérni a csaj anyjának a számát is.Meg adom ha csak ez a feltétel,de nem értem.Mért nem enged?

Mit tegyek?

Nem kisgyerek vagyok akiknek az anyjuk beszéli meg az ottalväst.

Segítsetek

17/L


2013. jan. 19. 09:18
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:
nálunk hó szünet van hétfőn..
2013. jan. 19. 09:36
 12/59 A kérdező kommentje:

egyébként nem 12 éves vagyok

ha egy évvel előbb születek akkor ezt már megsem kéne kérdeznem

2013. jan. 19. 09:40
 13/59 A kérdező kommentje:

értem hogy félt

de olvastátok mit írtam?

mondtam hogy megadom a szülei számát és óránként hívom.De így se

majd ma leülök vele beszélni

2013. jan. 19. 09:42
 14/59 anonim válasza:
Én 16 éves vagyok, és a 15 percre lakó MEGBÍZHATÓ barátnőmhöz nem engedett el anyu, pedig már 5 éve ismerjük egymást... Ennek még nagyobb értelme van...
2013. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
77%

18 évesen csak papíron vagy nagykorú. Akkor mondhatod magad felnőttnek, ha dolgozol és eltartod magadat. Fizeted a lakbért, a rezsi, a kaját és minden mást.

Amíg anyád tart el, addig alkalmazkodnod kell az általa felállított szabályokhoz.

Nem csak jogaid vannak, de kötelességeid is. Sőt a szülőnek nem csak kötelessége van, hanem jogai is.

2013. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
nézd felhívod őt este 11kor: szia anyu minden rendben bla bla. oké akkor majd 12kor hívlak. aztán 11:38kor elüt egy autó, vagy megerőszakolnak vagy bedrogoznak vagy akármi, anyád meg várja 12kor hogy csörögjön telefon. felhívja a barátnőd anyját aki közli vele hogy korházban vagy. 60km tőle. érted már?
2013. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:

utolsó

ennyi erőből akkor öljön meg

itthon is elüthet az autó

most akkor egész életemben anyu kicsi szemefénye leszek rövid pórázon?

ezt a dumát meg légyszi ne hogy papíron leszel csak felnőtt,meg kötelesség.

Én azt hogy felnőtt leszek jövőre arra értettem

hogy feleslegesen fëlt így most ha jövőre már úgysem tehet semmit ha pl elakarok menni valahova,mivel nagykorú leszek.Értitek?

2013. jan. 19. 10:26
 18/59 anonim ***** válasza:

Én megértelek, de az utolsó mondatodra csak a kötözködés kedvéért:


18 éve leszel, nagykorú, bárhová elmehetsz, mert nem tilthatja meg. Viszont már eltartani sem köteles. Szóval, ha mész, akkor mehetsz ahova akarsz.

18 évesen csak jogilag változnak a dolgok, de az ő háza az ő szabályai. Érted?

2013. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 rajcziz ***** válasza:

Jövőre nagykorú leszel, nem felnőtt. És nem feleslegesen félt, esetleg próbáld megkérdezni tőle, hogy miért nem enged, indokolja meg. Lehet, hogy ha megismered az ő álláspontját, akkor képes leszel elfogadni. Addig, míg az ő házában élsz, addig igenis ő mondja meg, hogy mit tehetsz és mit nem. Ha kevésnek érzed azt, amit megenged, még mindig le lehet ülni beszélgetni.

Azt írod, nem vagy már kisgyerek, pedig a viselkedésed azért másról árulkodik.

2013. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:

de mért kell belém kötni?

jövőre költözök albiba pestre

mellékesen...

2013. jan. 19. 10:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!