Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láthatás. Vajon mit tehetek,...

Láthatás. Vajon mit tehetek, ha az anya külföldre vitte a fiamat (6), telefonon és a neten sem engedi a kapcsolattartást? A józan ész és a jogi lehetőségek zsákutcájába jutottam?

Figyelt kérdés
Egy éve történt a jogerős végzés,melyben a gyermek átvétele az anya M.o-i lakhelyén történik.Fölöslegesen mentem kéthetente sosem volt otthon.Kiderült,Németországba költözött.Eljárást indítottam az illetékes Gyámhivatalnál.Mivel külföldön van átirányítottak a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Nemzetközi Magánogi Főosztályához és az Emberi Erőforrások Minisztérium Családjogi Államtitkárságára.Nyomtatványokat töltöttem,dokumentumokat csatoltam(gyerektartás fiz.kivonatok,szül,a.kiv,végzés stb),időpontokra vártam."Megvígasztaltak",évekbe is bele telhet mire megkeresik az anyát és érdemben tudnak intézkedni az illetékes ország hatóságával együtt.Persze készüljek,húzós lesz a költség rám eső része is.Látva a hivatalok tehetetlenségét fél év után feladtam a magyar munkahelyemet és Németországban kerestem és kaptam legális állást a fiam láthatása érdekében.Jelenleg is itt élek várva a csodát.Az anya email-jeimre hol válaszol, hol nem.Többnyire csak epés megjegyzéseket tesz a kűzdelmemre.A hivatalok reakciója: fehér holló apának és jófejnek minősítenek.Csakhogy én a fiammal szeretnék jó- fej lenni,mikor vele vagyok.Hány évig kell várnom?A fiam meg sem fog ismerni.Vannak ilyen anyák?

2013. jan. 15. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak akik nem veszik észre hogy a saját gyerekeiket teszik tönkre. Pár hónapig ne fizess gyerektartást aztán majd jelentkezik. De miért mentél bele, hogy elköltözzön Magyarországról? Az engedélyed nélkül nem mehetett mert az gyerekrablás és már rég neked ítélték volna utána gyerekveszélyeztetés miatt.
2013. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak, és valóban évekig eltarthat, mire a gyerekedet láthatod. Amennyiben tudod a németországi lakcímét, akkor ad be minisztériumban, meggyorsítja valamelyest az ügyet, hogy nem nekik kell keresgélni. Az sem árt, ha keresel egy jó ügyvédet, bár megnehezíti a dolgot, hogy magyar ügyvédre van szükséged, és közben kiköltöztél Németországba. Csatoljad az emailokat is, amit az exed küldött, még az is lehet, hogy nálad helyezik el a gyereket, bár ehhez már nagyon jó ügyvéd kellene.
2013. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló:


nem ment bele, hogy külföldre költözzön!


"Fölöslegesen mentem kéthetente sosem volt otthon.Kiderült,Németországba költözött.Eljárást indítottam"

2013. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Folytasd csak le az eljárást.

Ezért a nő szerintem még börtönbe is kerül.

2013. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az IP címét nem tudnád lenyomozni? (Ha e-mailt küldött, akár többször is, talán sikerül.)

Nem vigasztal, de tényleg ritka az ilyen édesapa és megérdemel a fiad. Egyébként csak kíváncsiságból, tudsz okot arra, hogy a gyermeked anyja nem szeretné hogy találkozzatok?

2013. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Erre nincs ép kéz-láb ok, kivéve ha a kérdező erőszakoskodott.
2013. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentem a rendőrségen, hogy elrabolta a gyerekemet, feljelenteni a nőt, ill. gyermekelhelyezési pert indítani a nő ellen, és kiemelni, hogy külföldre szöktette a gyermeket az engedélyed nélkül
2013. jan. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Off: jó tudni, hogy így megy ez a dolog. Mi is tartunk tőle, hogy a párom kislányát az anyja egyszer csak kiviszi külföldre, mert tervben van nála, és már volt is kint, azt is eltitkolta, véletlen tudtuk meg. Hiába nem tehetné meg, úgy látszik, ha megtörtént, ellene már sok mindent nem tehetnek még a hatóságok sem. Szuper :(
2013. jan. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Higyjétek el végig jártam a kálváriámat,mire úgy döntöttem,hogy elhagyom a hazámat,munkahelyemet,rokonokat,ismerősöket a fiam láthatása miatt.-A jog szerint nem minősül gyerekrablásnak csupán "a gyermek jogellenes külföldre vitelének".A minisztériumban felvilágosítottak:hosszú jogi procedúra,évekig eltart és az anya büntetést sem kap,mert engem nem ért kézzel fogható erkölcsi kár.Az érzelmi kárt nem ismeri a törvény.És persze,ha megbüntetnék is, engem nem vígasztalna,csak a gyerektől venné el.Az anya egyébként is körbe röhögött,mikor közöltem vele a gyámügyi büntetési tételeket(5-10-25-50eFt alkalmanként).Belevágta az arcomba:ő 2e Eur-t keres havonta ,nem érdekli és majd akkor látom a fiamat amikor ő úgy dönt.-A gyerektartás nem fizetése rossz tanács.Az apának két dolgot kell teljesíteni:rendszeresen fizetni és a kijelölt időpontban vinni-hozni a gyereket.Ha nem fizetek,magam alatt vágom a fát.Szóval,mivel nem vagyok milliomos csak bérből-fizetésből élő, várhatok a csodára.Tanácstalan és elkeseredett vagyok.Ha van vkinek egyéb ötlete szívesen venném.
2013. jan. 17. 11:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem ismeri a törvény az ekrölcsi kárt, mégpedig a PTK-n belül. De valóban nem az a célravezető út.

Szerintem evvel foglalkozó civil szervezeteket kéne találj, hogy hasonló eseteket és megoldásukat megismerhesd. Bíróságon mindig mehetsz tovább, ha itthon minden jogorvoslati lehetőséget kimerítettél, akkor nemzetközi bíróság.

Ha az anya tárgyalóképes, akkor mediátor igénybevétele.

Mediátorok bizonyára gyakran találkoznak hasonló esettel, tanácsot mindenképp kaphatsz tőle.

2013. máj. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!