Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láthatás. Vajon mit tehetek,...

Láthatás. Vajon mit tehetek, ha az anya külföldre vitte a fiamat (6), telefonon és a neten sem engedi a kapcsolattartást? A józan ész és a jogi lehetőségek zsákutcájába jutottam?

Figyelt kérdés
Egy éve történt a jogerős végzés,melyben a gyermek átvétele az anya M.o-i lakhelyén történik.Fölöslegesen mentem kéthetente sosem volt otthon.Kiderült,Németországba költözött.Eljárást indítottam az illetékes Gyámhivatalnál.Mivel külföldön van átirányítottak a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Nemzetközi Magánogi Főosztályához és az Emberi Erőforrások Minisztérium Családjogi Államtitkárságára.Nyomtatványokat töltöttem,dokumentumokat csatoltam(gyerektartás fiz.kivonatok,szül,a.kiv,végzés stb),időpontokra vártam."Megvígasztaltak",évekbe is bele telhet mire megkeresik az anyát és érdemben tudnak intézkedni az illetékes ország hatóságával együtt.Persze készüljek,húzós lesz a költség rám eső része is.Látva a hivatalok tehetetlenségét fél év után feladtam a magyar munkahelyemet és Németországban kerestem és kaptam legális állást a fiam láthatása érdekében.Jelenleg is itt élek várva a csodát.Az anya email-jeimre hol válaszol, hol nem.Többnyire csak epés megjegyzéseket tesz a kűzdelmemre.A hivatalok reakciója: fehér holló apának és jófejnek minősítenek.Csakhogy én a fiammal szeretnék jó- fej lenni,mikor vele vagyok.Hány évig kell várnom?A fiam meg sem fog ismerni.Vannak ilyen anyák?

2013. jan. 15. 15:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Egyébként meg telefonon és Skype-on tartod vele a kapcsolatot?
2013. máj. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ja? Most lvasom, hogy azt meg nem engedi. Nos, ez szerintem meg simán kimeríti a láthatás nem teljesítését. A külföldi GYIVI-re ez nagyon is tratozik! Menj el az itteni Családsegítőbe, ők majd hivatalból megkeresik őket.
2013. máj. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!