Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jöttök holnap a melegfelvonulá...

Jöttök holnap a melegfelvonulásra sokan?

Figyelt kérdés

Remélem botrány nélküli klassz buli lesz !

Ez üzenet is a kődobálóknak! Inkább bulizzatok ti is!


2010. júl. 9. 19:07
 61/98 anonim ***** válasza:
Apropó, ha még nem láttad, javaslom, nézd meg a Hannibál tanár úr című filmet. Nagyon nagy példája, mi történik, ha társadalmilag ráerőltetnek valamit a tömegre, és minden más álláspontnak végzetes következményei vannak.
2010. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 A kérdező kommentje:

Nos, hát a ledöbbenésem még tart ugyan, de legalább az utolsó 5-6 hozzászólásban már van némi gondolkodás. Értelem nem sok, de azért van mire válaszolni, legszívesebben kiírogattam volna magamnak mindegyikből, amit úgy kiragadnék, és elmagyaráznám, mert a sötétség nagy úr, látom, de akkor az életben nem fejezném be, na meg senki el sem olvassa, így csak pár dologra:


1, a történelmi ok .. hát gugli a jóbarát ugyan, de én is lusta voltam pontos adatokat nézni, a lényeg annyi, hogy ha jól emlékszem New Yorkban a 70-es években volt egy összecsapás a rendőrök és melegek között (nem felvonulás, csak simán meleg negyedben), áldozatokkal, és azóta megemlékezésképpen minden évben tartanak felvonulást, és az jött át ide Európába is, na meg az évek során az alakult át a mostani "pride" jellegűvé, de tehát az eredete nem ez. Hu, na ez sokkal hosszabb, de ennyi a lényeg, szal szó nem volt rózsaszín retikülökről és seggrázásról. ok ?


2, 18:26- os, hát pedig nekem ez mondtam, személyes tapasztalatom is rokonságban, hogy van egy unokaöcsém akit igen szabad szellemben, vagyis nyílt szellemben nevelnek, és látod neki nem okoz semmiféle fennakadást az életében az, hogy pl. a bátyjának van meleg oszálytársa, sőt haverja is, mert természetesként fogadja el. És ezt ilyen kiskorban lehet csak, mert ha mondjuk 30 évesen szembesül legelőször a ténnyel, és addig meg él a maga burkában, na hidd el, akkor már nem fog a szemlélete kinyílni.


3, 19:43 (asszem), hát kérlek akkor most jól dobd el magad, ugyanis 2 egyetemi diplomás tanár vagyok (nem tanító !! ne degradáljatok le olyan szintre lécci !!, és akkor még adj rá egy kicsit a meghökkenésedre mert a másik diplomám piszichológiából van, így teljes meggyőződésből, és tudományos alapon írom amit írok, az egy másik kérdés, hogy a személyes meggyőződésemet is tükrözi, na de ez azt hiszem nyilvánvaló. Szép is lenne, ha prédikálnék egy X dolgot, miközben magam sem úgy gondolom. Tudod, én erről meg is vagyok győződve, és nem csak tankönyvileg mondogatom a trendi pszichológiai elméleteket. De látjátok milyen érdekes egy jelenség ... Ha valaki nem ért egyet valakivel, akkor az mindjárt csak hülye lehet, sőt mi több, egyenesen kétségbe vonják páran itt, hogy mivel nem egyezik a nézetünk, ezért nyilván diplomám se lehet. Hát hiába, érdekes egy teremtés az ember ... a magyar meg főleg.


4, 22:15 - na sztem ezek után nem szorulok arra, hogy kioktass a pedagógiára, bár nemtom anyukád mikor végzett, mert ma ugyan nem tanítanak sehol annyi zöldséget, amiket te leírkálsz, még gyengébb tanárképzőkön se (!), bizony a jelenlegi irányzatok mind-mind valaki elfogadását veszik elsődleges szempontként, hiszen csakis egy elfogadó légkörben fejlődhet egészségesen a személyisége (pl .. és sok egyéb), lényeg, hogy miért is kellene valaki ösztönös meghatározottsága ellen, homolokegyenest mást diktálni?

Úgyhogy megerősítelek és anyukádat is, jelenleg (már elég régóta, és ez csak erősödik), a FELTÉTEL NÉLKÜL elfogadó roogers-i pszichológiai elveket vallja természetesen a pedagógia is, nevelni, oktatni csak így lehet.


5, 22:18 - na asszem ez is megbeszélve, hát ha szted nem lehetek tisztességes pedagógus, akkor te ezt nyilván jobban meg tudod ítélni .. ez már csak evidens, ebben az országban mindenki olyan okos a másik területén :)

Tehát hagyjuk inkább ezt a kérdést, majd pszichológiai végzettséggel elvitázgatok veled különböző elvekről, de amíg nem is lehet vitának nevezni, mert te csak kijelented, hogy nem is lehetek az, na addig hagyjuk, de klassz megállapítás valóban. És látod, jönnek az ilyen okosabbnál okosabb szülők, és akkor kezdj velük valamit, ugyanis mindegyik tudja a frankót, aztán mégis mindegyik csodálkozik, mi a baj a gyerekkel (most itt gyerek alatt akár a 20 éves korig bezárólag értem, de sokszor még utána is).


6, 22:27 - "a tanító feladata" .. hm, na tehát nem vagyok tanító, isten ments, tanár vagyok, és ez nagy különbség, de ismét jó, hogy te elmagyarázod nekem mi is a feladata. Ne haragudj, kmpetens vagy a területen? Hát ha te azt mondod, nem szeretnéd ha ilyen mint én tanítaná a gyerekedet, akkor oké, ez csak rajtad áll, az ilyen ostoba szülők miatt szokott aztán az igazi gubanc lenni, és egy dologra azért felhívnám a figyelmed! Lehet, hogy TE nem szeretnéd, de koránt sem biztos, hogy ezt majd a gyereked is így gondolja. Ugyanis tapasztalat szerint egy más generációba tartozó szülők és a gyerekeik között szakadéknyi különbség van, és pl nekem még nem volt gondom diákkal, ezt pedig azért szakmai elismerésnek is veszem. Szülővel néha akad, de ez is elenyésző. És tudod aki így gondolkodik, hogy "a szülő feladata az erkölcsi nevelés", ne is haragudj, de szimplán ez nem igaz!! A tanár feladata abszolút nem az, hogy ledarálja X anyagot és haza húzzon, ennél azért jóval összetettebb, sőt tapasztalatból mondhatom, hogy több idő megy el a konkrét tananyagon kívüli egyéb "beszélgetésekkel" (neveléssel ?), mint mnagával a tananyaggal, és miért? Mert a diák nagyon igényli! Sajnos amit otthon kap, az egy nagy nulla, és hidd el, nagyon szívesen veszi, ha a tanártól ilyen jellegű "nevelést" kap, bár hülye ez a szó nagyon, de mégis erről van szó, még ha észrevétlenül is történik.


7, 22:36 - ez a társadalmi ráerőltetés meg számomra rejtély. Figyelj, mit erőltetnek rá? Azt, hogy legyen nyílt egy közösségben, és igyekeznek esetleg, hogy ne egy csőlátással megáldott, korlátolt bunkóvá váljon, hanem egy értelmes fiatallá? Ne aggódj, ezt a kedves szülők sokszor úgyis ellehetetlenítik vagy megnehezítik, de azért szerencsére ebben is látok sok pozitívumot. És sztem túlzol nagyon meg csúsztatsz, itt nem a buxiságot erőlteti rá senki senkire! Vagy igen? Tudsz ilyenről? Csak arról van szó hogy egy kis intelligenciát próbálnak páran mutatni és a mutatás révén a gyereknek természetessé tenni, hogy életében pl most ezzel az adott jelenséggel ne legyen problémája. Most megint csak arra tudok hivatkozni, hogy akár csak a legszerényebb statisztikai adatok szerint is teljességgel kizárt, hogy akár iskolában akár munkahelyen ne találkozzon pár homosexuális emberkével, és nem árt, ha már fiatalon tudja természetesként kezelni a helyzetet, azaz arról van szó, hogy ne is legyen mit kezelni, mert nem tűnik fel neki, nincs ami feltűnjön, ha egyszer természetes. Na de ez is hosszú egy fejtegetés.



Hát huhh, kifáradtam, de asszem most adtam nagyon sok mindenre magyarázatot, amiért itt páran nekem esnek, sztem gondolkodjatok el ezeken, aztán utána vagdalózzatok minden baromsággal.


Ja és kedves valaki aki kifogásolta, hogy nincs jogom nekem ezen a téren úgymond felvilágosítást tartani, hát képzeld el kedves válaszoló, hogy nem egy középiskolába meghívtak minket egy pszich, kollegámmal, hogy tartsunk előadást, és meg fogsz lepődni, a szexualitás, ill. egyáltalán a nemi orientáció kérdésében ez a téma mindig úgy merül fel, hogy két ellentétes irányú, de azonos értékű, és egyformán egészséges nemi irányultságról van szó, és örömmel látom, hogy ez egyre kevesebb helyen jelent furcsaságot.


Az a tapasztalatom, hogy bp-i és nagyvárosi iskolákban nem igen mondunk ezzel újat, de kisebb helyeken ez bizony kemény probléma. És az oka csak annyi, hogy nagyobb városokban nyilván már addig is találkoztak a diákok meleg évfolyam- vagy osztálytárssal, és egyáltalán más szellemben nevelődnek a gyerekek, míg kisebb helyeken sajnos él a begyöpösödött mentalitás, ahol bizony emiatt még kiutálni is képesek lennének valakit maguk közül, és szerencsétlen meleg gyerek előbb köti fel magát, mint hogy felvállalja.

Szted melyik a jobb ??

Na ez is hosszú...


Adtam felvilágosítást ?? Többet úgyse lesz időm ennyit írni, de remélem ezzel most akkor megnyugtattam mindenkit.


Hát aztán zárásképpen csak annyi, hogy ne adja isten, pont a te gyereked jelenti be egy szép napon otthon h bizony ő meleg, te meg majd szalagálsz vele pszichológushoz, az meg majd győzi neked elmagyarázni, hogy nyugodj meg, minden rendben van, ha ezt nem tudod elfogadni, akkor veled nem stimmel valami, de a gyerek életét inkább könnyíteni kellene, nem ellehetetleníteni.


Szóval izgi egy téma ez, de bizony nem ritkán jönnek ilyen hülyeséggel hozzám is szülők, és amikor már a negyedik pszichológustól hallják ugyan azt, akkor kénytelenek csak beletörődni nagy nehezen. Hát ennyit erről.


Úr isten, ugye senkinek nincs több kérdése ? XDD

2010. júl. 11. 06:24
 63/98 anonim ***** válasza:

De igen, nekem volna, ha zavarhatlak vele, hogy akkor milyen volt a felvonulás, tetszett, történt valami érdekes?

Kiváncsi lennék az élménybeszámolódra! :)

2010. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:
Te nem vagy tanárnak való, csodálom, hogy diplomát kaptál, idióta...
2010. júl. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 A kérdező kommentje:

oké, ismét örtülök h ezt egy szakértő állapítja meg rólam :-)


szted egy cseppet is érdekel és számít a véleményed ?


én kifejezetten jó tanárnak tartom magam, tehát semmi probléma

2010. júl. 11. 19:22
 66/98 anonim ***** válasza:
67%
Szeretnék már hallani végre valami tudományos alátámasztást is arra nézve, hogy mégis mi a nyavajától természetes a homoszexualitás. Attól, hogy létezik?
2010. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
20.50 erre én is kíváncsi lennék. szerintem akkor sem normális ha valaki a saját neméhez vonzódik.ugyanúgy undorító.bár a melegeket nehezebben fogadják mint a leszbiket...
2010. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
89%

Tudtam, hogy elő fogsz jönni a google-lel. Igazad van, utána tudott volna nézni mindenki, de ha te valakit meg akarsz győzni a nézeteidről, akkor az a legkevesebb, hogy nem küldöd el a fenébe a "tudatlansága" miatt, hanem elmagyarázod, amit tudni szeretne. Azt már meg sem kérdezem, hogy a tanítás közben is ezt csinálod-e, de biztosan nem, hiszen zseniális tanár vagy.

Egyébként minden válaszodból tisztán látszik, hogy valamiért felsőbbrendűnek gondolod magad, és mindenkit hülyének nézel. Ezek után elvárod még, hogy valaki is normálisan szóljon hozzád?

A témához pedig: fentebb írták, az a gond, hogy ezt rá akarják erőltetni az emberekre. Azt akarják kierőszakolni vele, hogy nyíltak legyenek az emberek. Az erőszakkal nem fog menni, csak úgy, ha megmutatják, hogy ők is képesek élni az átlagos emberek életét és nem csak feltűnősködni folyton. Legalábbis nálam ez már jó pont lenne.

Azt meg ne akard már megmagyarázni, hogy ahhoz, hogy a gyerek elfogadó legyen velük szemben az kell, hogy ilyen felvonulásokat nézzen. Találkozhat hétköznapibb körülmények között is a jelenséggel és akkor is ugyanúgy el lehet neki magyarázni, hogy mi az, amit lát.

Véleményem szerint feltűnősködésről szól az egész. Az általad leírt történelmi okok teljesen érthetőek, ez egy szép gesztus lenne, ha tényleg a megemlékezés miatt rendeznék. De megkockáztatom, hogy a résztvevők többsége nem ismeri a rendezvény "gyökereit".

2010. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:

Te jó tanárnak tartod MAGADAT...


Más tényleg jó tanárokat a szakértők és a szülők meg a diákok (együtt) tartanak jó tanároknak. Anyukámat a legjobbnak tartják a szakmában.

2010. júl. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 A kérdező kommentje:

Ok, én letettem ám arról h bárkit győzködjek, azt hiszem adtam éppen elég hosszú magyarázatot pár dologra, ne haragudjatok, minden nap nem tudok ennyit írni


Hát hogy mennyire vagyok jó ? Ezt imádom amikor mindig valakik megmondják helyettem, de nyugodj meg, kitüntetéses mindkét diplomám (nem szimpla jeles !), úgyhogy már csak emiatt is "jónak" számítok, de mint mondtam a gyakorlatban sincs nekem semmi bajom a diákokkal, sőt általában csípnek, és úgy általában a szakterületemmel se.


Na most itt meg kiosztanak nem tudom kik, hogy valójában én xar tanár vagyok, xar pszichológus vagyok, és megmondják a frankót. Ez valami állat, emberek :-) És pedig hozzá tettem, hogy oké, tanári diplomával nem járna ilyen szinten talán pár jelenség értelmezése és a diákok lelkével való foglalkozás, na csak miután gyakorló pszichológus is vagyok, azt hiszem alappal mondhatom, amit mondok. Végül is ki foglaljon eben a kérdésben állást, ha nem a pszichológus ? Amit mellesleg el is várnak tőlem.


De ebben is sokan járatosabbak ahogy látom, tehát miért is tőlem kérdezitek a dolgokat ? Hiszen jobban tudjátok ...


Ne haragudjatok, ledöbbenve csak azért nem vagyok ennyi sületlenséget olvasva, mert sajnos a munkám miatt naponta találkozok ilyen zárt "gondolkodású", inkább mentalitású emberekkel, és hát mindenképpen szomorú. Annyira, hogy mindennek a gyerek issza meg a levét, na de ez akkor nektek másodlagos, mert tévhitekben ringatjátok magatokat.


De azért csak zárásnak még egyszer feltenném a kérdést, mi lenne, ha az itt utálkozó extra high IQ emberkéknek a saját gyereke jelentené be egy szép napon, hogy hát bizony az a helyzet, hogy ...... Mi lenne emberek ? Csak mert esély van rá X % ...

2010. júl. 12. 07:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!