Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik rossz szemmel a...

Miért nézik rossz szemmel a rovásírást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, h ha valami picit is magyar, vagy arra törekszik h megismertesse a magyarságot, büszkék legyünk rá stb, az rögtön rossz és semmi értelme. Állandóan azzal jönnek h a múlt régen volt ne foglalkozzunk vele.


„Minden népnek a múltja képezi az alapot, a múltra épül a jövő, s amely népnek nincs múltja, nem lesz jövője sem"


2011. márc. 5. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 A kérdező kommentje:

mindhárom nép ugor kori önelnevezését a nyelvészek *mańć3 alakban rekonstruálták


Szerinted ha szerintük úgyanúgy hívták magukat, az nem feltételezi a genetikai rokonságot? (magyarul egynépet alkottak)

2011. márc. 6. 13:26
 72/79 anonim ***** válasza:
továbbra is kérdem, hol van itt a finnekkel való genetikai rokonság?
2011. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
amit te beírtál, az az, hogy az ugor népekkel ANTROPOLÓGIAI hasonlóságot találtak, szóval ott már nem a nyelvészetről van szó.
2011. márc. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:

1. A magyar nép ősei a napjainktól számított 40-35 ezer évvel ezelőtt Európában elsőnek megjelent europoid őstelepesek között voltak.

2. A magyar nép populációgenetikai szempontból ma Európa egyik legkarakterisztikusabban elhatárolható népessége (amire az Eu19 haplotípus - őskőkori genetikai marker - igen magas, kontinensünk népei között a magyarokban legmagasabb százalékarányban kimutatható jelenléte utal).

3. A magyar nép legközelebbi - genetikai szinten igazolható - rokonai a lengyel, az ukrán, továbbá a horvát nép.


Forrás: [link]

2011. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 A kérdező kommentje:

finnek kérlek alássan csodálatos módon a finn ágból származnak. Vagyis ha mi finnugrok vagyunk és ők is, akkor fennáll a genetikai rokonság.

Tájákozattlak h a finnek ezért írták át a tankönyveket mert az volt benne, h genetikailag is. ÉS akkor a magyar és finn töri megegyezett(amit tanítottak). A magyart nem változtatták meg. Vagyis nálunk maradta dolog. Különben is azért tartok ki emelett mert mi így tanultuk, h genetikailag is rokonok vagyunk.

2011. márc. 6. 13:32
 76/79 A kérdező kommentje:
Vége valaki alátámasztja amit mondd:) Nem csak a levegőbe beszél.
2011. márc. 6. 13:37
 77/79 A kérdező kommentje:
Remélem nem baj ha ennek nyitok egy új topicot:D
2011. márc. 6. 13:38
 78/79 Balasa Bence ***** válasza:

Én rovástudó vagyok, 14 évesen kezdett érdekelni a nemzet írásunk, 16 évesen már tökéletesre csiszoltam a tudásom. a gimnáziumban is így írtam le néhány kisebb szöveget (a tanárok persze majd felrobbantak tőle)


DE ENGEM NEM érdekel, semmi rosszat nem csinálok, csak ápolni akarok egy több ezer éves MAGYAR hagyományt.

2020. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 Balasa Bence ***** válasza:

„Minden népnek a múltja képezi az alapot, a múltra épül a jövő, s amely népnek nincs múltja, nem lesz jövője sem"



Engedélyt adnál rá hogy ezt lerójam?

2020. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!