Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik rossz szemmel a...

Miért nézik rossz szemmel a rovásírást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, h ha valami picit is magyar, vagy arra törekszik h megismertesse a magyarságot, büszkék legyünk rá stb, az rögtön rossz és semmi értelme. Állandóan azzal jönnek h a múlt régen volt ne foglalkozzunk vele.


„Minden népnek a múltja képezi az alapot, a múltra épül a jövő, s amely népnek nincs múltja, nem lesz jövője sem"


2011. márc. 5. 10:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 A kérdező kommentje:

Mert nem találkoztál még rossz tanárral és szakértővel. :)

Nem mellékesen a wikipédia komolyságáról, nem 1 országban romlott az átlag mert a diákok onnan szerzik az adatokat. Szóval ennyit a megtéveszthetetlenségéről.

2011. márc. 6. 11:47
 42/79 anonim ***** válasza:

"Ahha akkor mi kínaiak vagyunk :) Vagy négerek."

Mi európaiak vagyunk, ízig-vérig, ha tetszik ha nem. De tudom, hogy te és a kis haverjaid oda vannak a keleti rokonságért, és ha lehetne állami támogatással dotálánátok a mongolredő plasztikát, hogy jobban hasonlítsatok hőn áhított keletetek után.

2011. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:

"Közös történelem kovácsolja össze az embereket egy néppé. Tehát nekünk itt nincs történelmünk?"

Ilyet senki nem állított.

2011. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 A kérdező kommentje:

Ezért idézgetek inkább külföldiektől. Amint egy magyar ír jót magyarról az elfogult.


ISAAC ASIMOV (1920-1992) orosz születésű amerikai biokémia professzor, iró (Science Fiction), történész, humorista:

�Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok.�


a következő nyíván túlzás de nem árt tudni h egyesek milyen véleménnyel vannak rólunk.


HANS KUITERT holland újságíró véleménye a magyarokról 2001. július 31-én jelent meg a "De Telegraaf"-ban:

"A nacionalizmus gyakran ellenérzést vált ki a világban: másokkal szembeni felsőbbrendűség érzését sejteti s olyan kellemetlen nevek kapcsolódnak hozzá, mint Hitleré, Milosevicsé és - néhány palesztin számára - Sharoné. A magyar nacionalizmus azonban más természetű, veszélytelen jelenség. A magyar nacionalizmus ugyanis a Marsról jön.

A Marsról, a nap negyedik bolygójáról, ahová a NASA áprilisban kutató szondát indított, noha kutatás végett elég lett volna egy Concordot küldeni Budapestre. Hisz Magyarország a Földre szállt Mars s a magyarok olyanok, mintha földöntúli elmék lennének: virtuózok a számítástechnikában, briliáns tudósok, akik nobeldíjakat nyernek, kiváló matematikusok. Egyszóval ha igaz a mese - az emberiség krémje.

Isaac Asimov egy óvatlan pillanatban ezt mondta róluk: "Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok." Voltak, akik még ennél is messzebbre mentek, s azt állították, hogy a földöntúliak már valóban köztünk élnek, csak magyaroknak mondják magukat...

Az Európai Unió előre látása tehát, úgy tűnik, messze túlszárnyalta akár az ifjabb Bush, akár Putyin legmerészebb álmait. Az EU ugyanis Magyarországgal nem egy más államokkal körbevett sztyeppés országocskát hívott az európai népek nyikorgó szövetségének sorába, hanem egyenest a földöntúliak országát. Mert mi más is lehetne a magyar lelemény magyarázata, mint hogy a magyarok olyan briliáns elmék leszármazottai, akik a Marsról érkeztek?

Csak így eshetett meg, hogy ők adták az emberiségnek az internetet, a computernyelvet, a modern repülőket, az atomfegyvereket és egyéb találmányokat.

Én személy szerint nagy rokonszenvvel figyelem ezt a fajta ártatlan nacionalizmust, hisz nem akar más országokat meghódítani, nem vezet tömegsírokhoz és az ENSZ Büntető Törvényszéke elé kerülő vádakhoz. Csak arról szól, hogy hinnünk kell magunkban - még ha olykor azt gondolják is rólunk, s olykor mi magunk is akképp vélekedünk, hogy talán a Marsról jövünk."

2011. márc. 6. 11:51
 45/79 anonim ***** válasza:

"Vagy az angoloknak franciáknak stb? Itt nem arról van szó h nagyobbítani próbáljuk. Sok elméletet alátámaszt az úgymond megbízhatatlannak titulált krónikák. Anno divatvolt h a gyereknek több generációra visszamenőleg tudnia kellett az ősei életét. Akkor kérdem én, nem lehet h mégiscsak jobban tudták h honnan jönnek, mint mi most?"

Ezt ugye most te sem mondod komolyan?


CHARLES MAURICE TALLEYRAND-PÉRIGORD gróf (1754-1838) francia államférfi, diplomata mondta Napoleonnak:

�Felség! Régi szokásuk a magyaroknak, hogy felnéznek nagyjaikra és büszkék múltjukra. Vedd el e nép múltját, és azt teszel velük amit akarsz.�


"Nem lehet h csak azt próbálják visszaszerezni amit anno elvettek tőlünk? Persze itt nem a legdurvább elméletekre gondolok, hanem olyanokra amiknek lehet valóságalapjuk."

Te már azt sem tudod mit beszélsz! Milyen múltunkat vették el? Hogy a szíriuszról jöttünk? És hogy gyengítettek meg? Csak nem trianonnal? Azt ne meséld már be nekem, hogy trianont a "hamis" történelem miatt vesztettük el?!!!!

2011. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 A kérdező kommentje:

11.49 én ezt arra mondtam h ha nincs magyar nép akkor mi azok vagyunk.


De azt állították h nincs Magyar nép. Erre írtam h de van hisz a közös történelem kovácsolt minket azzá. Bár ebben a "3ik világháborúban" (történelmi országok vs multik) kezd felbomlani ez a kapocs. Sokan nem tulajdonítanak jelentőséget annak h magyarok

2011. márc. 6. 11:54
 47/79 A kérdező kommentje:
Arról a töriről beszélek amit 19 századig a magyarok ismertek :). Tudod ami benne van a Kézai, Képes stb krónikákban.
2011. márc. 6. 11:56
 48/79 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 11:51


Ezek szerint a Marsról jöttünk? És mindezt egy sci-fi író és egy idióta újságíró állítása alapján kellene elhinnem? Az a hül.ye aki ezt elhiszi. Ja és a kedvenc tudósaid majd mind egy szálig zsidók voltak. Itt fejeztem be veled az értelmetlen beszélgetést. Nézd minnél többször a Szaniszlót! Komolyan az embernek inkább kedve lenne itthagyni az egész országot az ilyen emberek és a hasonló mentalitás végett.

2011. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
ezekben a dicsérő idézetekben én is azt tartom mulatságosnak, amit már előttem írtak, hogy ezeket mind az USAba menekült magyar zsidók apropóján mondták, mint Neumann, Teller, Szilárd, Kármán, Wigner.
2011. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 A kérdező kommentje:
Am a finnugorizmussal gyengítették meg. Nem tom h jön ide trianon, hisz az csak egyszerű francia politikai érdek volt. Amolyan gyarmatnak akarták Romániát. (érdekes elolvasni a francia külügyminiszter beszédét. Mit mondott a románoknak és mit otthon)
2011. márc. 6. 11:59
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!